Seznam medailistek na mistrovství Evropy v biatlonu – stíhací závod žen
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Související informace naleznete také v článku Mistrovství Evropy v biatlonu.
Seznam medailistek na mistrovství Evropy v biatlonu z stíhacího závodu žen představuje chronologický přehled stupňů vítězů ve stíhacích závodech žen na 10 km na mistrovství Evropy konaného pravidelně od roku 1998.
Stíhací závod žen byl na evropský šampionát zařazen poprvé v roce 1998 a kromě roku 1999 v něm účastníce závodí v každém ročníku.
Seznam vítězek
Rok | Místo | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|---|
1998 | Minsk | Nadieżda Tałanowa | Janet Klein | Peggy Wagenführ |
1999 | Iževsk | nebyl na programu | ||
2000 | Zakopané | Magdalena Grzywa | Swiatłana Paramyhina | Magdalena Gwizdońová |
2001 | Haute Maurienne | Katja Beer | Lilija Jefremowa | Sabine Flatscher |
2002 | Kontiolahti | Irina Malgina | Radka Popowa | Olga Romasko |
2003 | Forni Avoltri | Jekatierina Iwanowa | Ołena Zubryłowa | Ina Menzel |
2004 | Minsk | Ołena Petrowa | Jekatierina Iwanowa | Ołena Zubryłowa |
2005 | Novosibirsk | Oksana Chwostenko | Irina Malgina | Anna Bogalij |
2006 | Langdorf-Arberse | Natalja Sokołowa | Olga Anisimowa | Irina Malgina |
2007 | Bansko | Olga Kudraszowa | Ute Niziak | Irina Nikułczina |
2008 | Nové Město | Nina Karasewycz | Oksana Jakowlewa | Pawlina Filipowa |
2009 | Ufa | Anastasia Kuzminová | Vita Semerenková | Jana Romanovová |
2010 | Otepää | Vita Semerenková | Kathrin Hitzerová | Jekatěrina Šumilovová |
2011 | Ridnaun | Juliane Döllová | Marine Bollietová | Nadine Horchlerová |
2012 | Osrblie | Olena Pidhrušná | Valentyna Semerenková | Anastasija Zagorujková |
2013 | Bansko | Monika Hojniszová | Franziska Preussová | Karolin Horchlerová |
2014 | Nové Město na Moravě | Mona Brorssonová | Victoria Padialová Hernándezová | Darja Virolajnenová |
2015 | Otepää | Jekatěrina Šumilovová | Iryna Varvynecová | Jekatěrina Jurlovová |
2016 | Ťumeň | Naděžda Skardinová | Karolin Horchlerová | Ingrid Landmark Tandrevoldová |
2017 | Dušníky | Irina Starychová | Julija Džymová | Světlana Slepcovová |
2018 | Ridnaun | Chloé Chevalierová | Iryna Varvynecová | Julia Simonová |
2019 | Raubiči | Jekatěrina Jurlovová | Iryna Kryuková | Nadine Horchlerová |
2020 | Raubiči | Jelena Kručinkinová | Kristina Rezcovová | Elisabeth Högbergová |
2021 | Dušníky | Kamila Żuková | Karoline Erdalová | Åsne Skredeová |
2022 | Velký Javor | Alina Stremousová | Janina Hettichová | Jenny Enoddová |
2023 | Lenzerheide | Selina Grotianová | Tilda Johanssonová | Gilonne Guigonnatová |
2024 | Brezno-Osrblie | Maren Kirkeeideová | Emilie Kalkenbergová | Océane Michelonová |
Mistrovství Evropy v biatlonu | |
---|---|
Kontiolahti 1994 • Le Grand-Bornand 1995 • Ridnaun 1996 • Windischgarsten 1997 • Minsk 1998 • Iževsk 1999 • Zakopane 2000 • Haute Maurienne 2001 • Kontiolahti 2002 • Forni Avoltri 2003 • Minsk 2004 • Novosibirsk 2005 • Langdorf 2006 • Bansko 2007 • Nové Město na Moravě 2008 • Ufa 2009 • Otepää 2010 • Ridnaun 2011 • Osrblie 2012 • Bansko 2013 • Nové Město na Moravě 2014 • Otepää 2015 • Ťumeň 2016 • Dušníky 2017 • Ridnaun 2018 • Raubiči 2019 • Raubiči 2020 • Dušníky 2021 • Velký Javor 2022 • Lenzerheide 2023 • Osrblie 2024 • Martell 2025 • Sjusjøen 2026 | |
Medailisté muži | |
Medailisté ženy | |
Medailisté smíšené |
Portály: Sport