Vendula Horčičková
Vendula Horčičková | |
---|---|
Vendula Horčičková během závodu Českého poháru v Šumperku v květnu 2019 | |
Datum narození | 19. července 1993 (30 let) |
Místo narození | Přerov |
Alma mater | Masarykova univerzita |
Sportovní kariéra | |
Klub | TJ Slovan Luhačovice Malungs OK |
Reprezentace | od 2008 |
Status | aktivní |
Účasti na MS | 3 |
Některá data mohou pocházet z datové položky. |
Přehled medailí | ||
---|---|---|
Mistrovství světa juniorů | ||
zlato | JWOC 2013 | Štafety (Česko) |
Mistrovství Evropy dorostu | ||
zlato | EYOC 2011 | Štafety (Česko) |
zlato | EYOC 2009 | Long (Srbsko) |
stříbro | EYOC 2009 | Štafety (Srbsko) |
stříbro | EYOC 2008 | Long (Švýcarsko) |
Vendula Horčičková (* 19. července 1993 Přerov) je česká reprezentantka v orientačním běhu. Jejím největším úspěchech je zlatá medaile ze štafet na domácím juniorském mistrovství světa 2013 v Hradci Králové. V současnosti reprezentuje český klub TJ Slovan Luhačovice a švédský klub Malungs OK.
Vystudovala Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity.
Sportovní kariéra
Umístění na MS a ME
Přehled úspěchů na Mistrovství světa | |||||
---|---|---|---|---|---|
Mistrovství světa | Sprint | Middle | Long | Štafety | |
Tartu 2017 | X | 8. místo | 24. místo | 8. místo | |
Inverness 2015 | X | 27. místo | 26. místo | X | |
Trentino 2014 | 39. místo | X | X | X |
Přehled úspěchů na Mistrovství Evropy | |||||
---|---|---|---|---|---|
Mistrovství Evropy | Sprint | Middle | Long | Štafety | |
Jeseník 2016 | 32. místo | 35. místo | X | X | |
Palmela 2014 | X | 70. místo | 41. místo | X |
Přehled úspěchů na Mistrovství světa juniorů | |||||
---|---|---|---|---|---|
Mistrovství světa juniorů | Sprint | Middle | Long | Štafety | |
Hradec Králové 2013 | 12. místo | 11. místo | 11. místo | 1. místo | |
Košice 2012 | 31. místo | 22. místo | 26. místo | 6. místo |
Přehled úspěchů na Mistrovství Evropy dorostu | ||||
---|---|---|---|---|
Mistrovství Evropy dorostu | Sprint | Long | Štafety | |
Jindřichův Hradec 2011 | 17. místo | 7. místo | 1. místo | |
Kopaonik 2009 | 4. místo | 1. místo | 2. místo | |
Solothurn 2008 | 11. místo | 2. místo | X |
Umístění na MČR
Umístění na Mistrovství České republiky v orientačním běhu | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ročník | Kategorie | Klasická | Krátká | Sprint | Dlouhá | Noční | Ranking | Členství v klubu | Štafety | Kluby | Sprint. štafety |
MČR 2007 | D16 – mladší dorostenky | 4. místo | 5. místo | 2. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | ||||||
MČR 2007 | D18 – starší dorostenky | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | disk | ||||||||
MČR 2008 | D16 – mladší dorostenky | 1. místo | 1. místo | 6. místo | 601. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | |||||
MČR 2008 | D18 – starší dorostenky | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | disk | ||||||||
MČR 2009 | D16 – mladší dorostenky | 1. místo | 1. místo | 2. místo | 6. místo | 587. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | ||||
MČR 2009 | D18 – starší dorostenky | 2. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 1. místo | |||||||
MČR 2009 | D21 – ženy | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 36. místo | ||||||||
MČR 2010 | D18 – starší dorostenky | 3. místo | 555. místo | 9. místo | 5. místo | 2. místo | 513. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 2. místo | ||
MČR 2010 | D21 – ženy | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 32. místo | ||||||||
MČR 2011 | D18 – starší dorostenky | 2. místo | 4. místo | 476. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | ||||||
MČR 2012 | D20 – juniorky | 2. místo | 2. místo | 3. místo | 37. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | |||||
MČR 2012 | D21 – ženy | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 18. místo | 45. místo | |||||||
MČR 2013 | D20 – juniorky | 3. místo | 7. místo | 1. místo | 6. místo | 23. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | ||||
MČR 2013 | D21 – ženy | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 9. místo | ||||||||
MČR 2014 | D21 – ženy | 3. místo | 1. místo | 2. místo | 7. místo | SOB Olomouc (Slávia Olomouc) | 1. místo | ||||
MČR 2015 | D21 – ženy | 3. místo | disk | 4. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 5. místo | 6. místo | 6. místo | |||
MČR 2016 | D21 – ženy | 17. místo | 4. místo | 6. místo | 5. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 13. místo | 3. místo | 8. místo | ||
MČR 2017 | D21 – ženy | 1. místo | 1. místo | 9. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 4. místo | 7. místo | ||||
MČR 2018 | D21 – ženy | 3. místo | 5. místo | 1. místo | 3. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 5. místo | 6. místo | 6. místo | ||
MČR 2019 | D21 – ženy | 3. místo | 2. místo | 3. místo | 2. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 3. místo | 3. místo | 4. místo | ||
MČR 2020 | D21 – ženy | 10. místo | 2. místo | 6. místo | zrušeno | 2. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 4. místo | zrušeno | 1. místo | |
MČR 2021 | D21 – ženy | 9. místo | 7. místo | 109. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 3. místo | |||||
MČR 2022 | D21 – ženy | 2. místo | 1. místo | 8. místo | 1. místo | 2. místo | OOB TJ Slovan Luhačovice | 2. místo | 2. místo | 1. místo |
Odkazy
Související články
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Vendula Horčičková na Wikimedia Commons
- Výsledky Venduly Horčičkové v systému ORIS
- Profil Venduly Horčičkové na World of O
- Profil Venduly Horčičkové na stránkách České reprezentace
- Rozhovor: Vendula Horčičková se loučí s repre kariérou
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2023) | |
---|---|
Reprezentace ČR – Reprezentační družstvo: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Michaela Dittrichová (orientační běžkyně) (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Jana Pekařová (OOB TJ Turnov) • Lucie Semíková (OK Kamenice) • Šárka Sokolářová (OOB TJ Turnov) • Anna Karlová (OK Jilemnice) • Markéta Mulíčková (KOS Tesla Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2022) | |
---|---|
Reprezentace ČR – Reprezentační družstvo: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Adéla Finstrlová (SK Žabovřesky Brno ) • Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Jana Stehlíková (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Tereza Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) • Šárka Sokolářová (OOB TJ Turnov) • Karolína Teplá (OK 99 Hradec Králové) • Barbora Vyhnálková (SK Praga) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2021) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR – Naděje: | Ženy : Tereza Čechová (OK kamenice) • Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové) • Klára Nechanická (KOS TJ Tesla Brno) • Jana Peterová (OK Lokomotiva Pardubice) • Eliška Sieglová (SK Praga) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2020) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Tereza Janošíková (SK Severka Šumperk) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Barbora Chaloupská (OK 99 Hradec Králové) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Eliška Sieglová (SK Praga) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2019) | |
---|---|
Reprezentace ČR – RDE: | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR – RDA: | Ženy : Tereza Čechová (OK Kamenice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Anna Štičková (SK Severka Šumperk) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR – U23: | Ženy : Barbora Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Karolína Šiková (Lokomotiva Plzeň) • Barbora Vyhnálková (OB Říčany) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2018) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Lenka Mechlová (OK Slavia Hradec Králové) • Barbora Zháňalová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Klára Novotná (OK 99 Hradec Králové) • Anna Štičková (TJ Loko Liberec) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2017) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Petra Hančová (Lokomotiva Pardubice) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Anna Štičková (Loko Liberec) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2016) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Denisa Kosová (OK 99 Hradec Králové) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Eva Kabáthová (Žabovřesky Brno) • Michaela Omová (TJ Turnov) • Lenka Poklopová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Barbora Hrušková (Žabovřesky Brno) • Kateřina Chromá (Žabovřesky Brno) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Markéta Tesařová (Žabovřesky Brno) • Magdaléna Tužilová (Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2015) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Eva Juřeníková (Halden SK) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (OOB TJ Slovan Luhačovice) • Adéla Indráková (SK Žabovřesky Brno) • Eva Kabáthová (SK Žabovřesky Brno) • Jana Knapová (OK Lokomotiva Pardubice) • Michaela Omová (TJ Turnov) • Lenka Poklopová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR U23: | Ženy : Pavla Horová (Lokomotiva Pardubice) • Kateřina Chromá (SK Žabovřesky Brno) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Markéta Tesařová (SK Žabovřesky Brno) |
Reprezentace ČR v orientačním běhu (2014) | |
---|---|
Reprezentace ČR A-tým : | Ženy : Iveta Duchová (Lokomotiva Pardubice) • Eva Juřeníková (Halden SK) • Dana Šafka Brožková (SC Jičín) • Martina Zvěřinová (Lokomotiva Pardubice) |
Reprezentace ČR B-tým : | Ženy : Vendula Horčičková (Univerzita Olomouc) • Jana Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Lenka Knapová (Lokomotiva Pardubice) • Tereza Novotná (OK 99 Hradec Králové) • Michaela Omová (TJ Turnov) |