Film onenaren Oscar Saria | Zuzendari onenaren Oscar Saria |
| |
Gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
| |
Taldeko gizonezko aktore onenaren Oscar Saria | Taldeko emakumezko aktore onenaren Oscar Saria |
| - Mo'Nique – Precious – Mary Lee Johnston bezala
|
Jatorrizko gidoi onenaren Oscar Saria | Egokitutako gidoi onenaren Oscar Saria |
| - Precious – Geoffrey Fletcher; Sapphire-en Push eleberrian oinarritua
- District 9 – Neill Blomkamp eta Terri Tatchell; Neil Blomkampen Alive in Joburg laburmetraian oinarritua
- An Education – Nick Hornby; Lynn Barber-en memorietan oinarritua
- In the Loop – Jesse Armstrong, Simon Blackwell, Armando Iannucci eta Tony Roche; BBCren The Thick of It telesaileko Malcolm Tucker pertsonaian oinarritua
- Up in the Air – Sheldon Turner eta Jason Reitman; Walter Kirn-en izen bereko eleberrian oinarritua
|
Animaziozko film onenaren Oscar Saria | Ingelesez besteko film onenaren Oscar Saria |
| |
Dokumental onenaren Oscar Saria | Dokumental labur onenaren Oscar Saria |
- The Cove – Louie Psihoyos eta Fisher Stevens
- Burma VJ – Anders Østergaard eta Lise Lense-Møller
- Food, Inc. – Robert Kenner eta Elise Pearlstein
- The Most Dangerous Man in America: Daniel Ellsberg and the Pentagon Papers – Judith Ehrlich eta Rick Goldsmith
- Which Way Home – Rebecca Cammisa
| - Music by Prudence – Roger Ross Williams eta Elinor Burkett
- China's Unnatural Disaster: The Tears of Sichuan Province – Jon Alpert eta Matthew O'Neill
- The Last Campaign of Governor Booth Gardner – Daniel Junge eta Henry Ansbacher
- The Last Truck: Closing of a GM Plant – Steven Bognar eta Julia Reichert
- Królik po berlińsku – Bartosz Konopka eta Anna Wydra
|
Zuzeneko film labur onenaren Oscar Saria | Animaziozko film labur onenaren Oscar Saria |
- The New Tenants – Joachim Back eta Tivi Magnusson
- The Door – Juanita Wilson eta James Flynn
- Istället för abrakadabra – Patrik Eklund eta Mathias Fjellström
- Kavi – Gregg Helvey
- Miracle Fish – Luke Doolan eta Drew Bailey
| - Logorama – Nicolas Schmerkin
- French Roast – Fabrice O. Joubert
- Granny O'Grimm's Sleeping Beauty – Nicky Phelan eta Darragh O'Connell
- La dama y la Muerte – Javier Recio Gracia
- A Matter of Loaf and Death – Nick Park
|
Jatorrizko soinu banda onenaren Oscar Saria | Jatorrizko abesti onenaren Oscar Saria |
| - "The Weary Kind", Crazy Heart – musika eta hitzak: Ryan Bingham eta T Bone Burnett
- "Almost There", The Princess and the Frog – musika eta hitzak: Randy Newman
- "Down in New Orleans", The Princess and the Frog – musika eta hitzak: Randy Newman
- "Loin de Paname", Paris 36 – musika: Reinhardt Wagner; hitzak: Frank Thomas
- "Take It All", Nine – musika eta hitzak: Maury Yeston
|
Soinu edizio onenaren Oscar Saria | Soinu onenaren Oscar Saria |
- The Hurt Locker – Paul N. J. Ottosson
- Avatar – Christopher Boyes eta Gwendolyn Yates Whittle
- Inglourious Basterds – Wylie Stateman
- Star Trek – Mark Stoeckinger eta Alan Rankin
- Up – Michael Silvers eta Tom Myers
| - The Hurt Locker – Paul N. J. Ottosson eta Ray Beckett
- Avatar – Christopher Boyes, Gary Summers, Andy Nelson eta Tony Johnson
- Inglourious Basterds – Michael Minkler, Tony Lamberti eta Mark Ulano
- Star Trek – Anna Behlmer, Andy Nelson eta Peter J. Devlin
- Transformers: Revenge of the Fallen – Greg P. Russell, Gary Summers eta Geoffrey Patterson
|
Zuzendaritza artistiko onenaren Oscar Saria | Argazkigintza onenaren Oscar Saria |
- Avatar – zuzendaritza artistikoa: Rick Carter eta Robert Stromberg; dekoratuak: Kim Sinclair
- The Imaginarium of Doctor Parnassus – zuzendaritza artistikoa: Dave Warren and Anastasia Masaro; dekoratuak: Caroline Smith
- Nine – zuzendaritza artistikoa: John Myhre; dekoratuak: Gordon Sim
- Sherlock Holmes – zuzendaritza artistikoa: Sarah Greenwood; dekoratuak: Katie Spencer
- The Young Victoria – zuzendaritza artistikoa: Patrice Vermette; dekoratuak: Maggie Gray
| |
Makillaje onenaren Oscar Saria | Jantzi-diseinu onenaren Oscar Saria |
- Star Trek – Barney Burman, Mindy Hall eta Joel Harlow
- Il divo – Aldo Signoretti eta Vittorio Sodano
- The Young Victoria – Jon Henry Gordon eta Jenny Shircore
| - The Young Victoria – Sandy Powell
|
Muntatze onenaren Oscar Saria | Efektu berezi onenen Oscar Saria |
| - Avatar – Joe Letteri, Stephen Rosenbaum, Richard Baneham eta Andrew R. Jones
- District 9 – Dan Kaufman, Peter Muyzers, Robert Habros eta Matt Aitken
- Star Trek – Roger Guyett, Russell Earl, Paul Kavanagh eta Burt Dalton
|