Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1960
Zwemmen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome.
Heren
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | John Devitt | AUS | OR 55.2 |
2 | Lance Larson | USA | OR 55.2 |
3 | Manuel dos Santos | BRA | 55.4 |
4 | Bruce Hunter | USA | 55.6 |
5 | Gyula Dobai | HUN | 56.3 |
6 | Dick Pound | CAN | 56.3 |
7 | Aubrey Burer | RSA | 56.3 |
8 | Per-Ola Lindberg | SWE | 57.7 |
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Murray Rose | AUS | OR 4:18.3 |
2 | Tsuyoshi Yamanaka | JPN | 4:21.4 |
3 | John Konrads | AUS | 4:21.8 |
4 | Ian Black | GBR | 4:21.8 |
5 | Alan Somers | USA | 4:22.0 |
6 | Murray McLachlan | RSA | 4:26.3 |
7 | Eugene Lenz | USA | 4:26.8 |
8 | Makoto Fukui | JPN | 4:29.6 |
1500 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | John Konrads | AUS | OR 17:19.6 |
2 | Murray Rose | AUS | 17:21.7 |
3 | George Breen | USA | 17:30.6 |
4 | Tsuyoshi Yamanaka | JPN | 17:34.7 |
5 | József Katona | HUN | 17:43.7 |
6 | Murray McLachlan | RSA | 17:44.9 |
7 | Alan Somers | USA | 18:02.8 |
8 | Richard Campion | GBR | 18:22.7 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | David Theile | AUS | OR 1:01.9 |
2 | Frank McKinney | USA | 1:02.1 |
3 | Robert Bennett | USA | 1:02.3 |
4 | Robert Christophe | FRA | 1:03.2 |
5 | Leonid Barbier | URS | 1:03.5 |
6 | Wolfgang Wagner | EUA | 1:03.5 |
7 | John Monckton | AUS | 1:04.1 |
8 | Veiko Siimar | URS | 1:04.6 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Bill Mulliken | USA | 2:37.4 |
2 | Yoshihiko Osaki | JPN | 2:38.0 |
3 | Wieger Mensonides | NED | 2:39.7 |
4 | Egon Henninger | EUA | 2:40.1 |
5 | Roberto Lazzari | ITA | 2:40.1 |
6 | Terry Gathercole | AUS | 2:40.2 |
7 | Andrzej Kłopotowski | POL | 2:41.2 |
8 | Paul Hait | USA | 2:41.4 |
William Mulliken zwom een OR in de halve finales, tijd 2:37.2 min, oude schoolslag records waren niet meer geldig vanwege gewijzigde regels in 1957.
200 m vlinderslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Mike Troy | USA | WR 2:12.8 |
2 | Neville Hayes | AUS | 2:14.6 |
3 | David Gillanders | USA | 2:15.3 |
4 | Federico Dennerlein | ITA | 2:16.0 |
5 | Haruo Yoshimuta | JPN | 2:18.3 |
6 | Kevin Berry | AUS | 2:18.5 |
7 | Valentin Koezmin | URS | 2:18.9 |
8 | Kenzo Izutsu | JPN | 2:19.4 |
4×200 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | George Harrison Dick Blick Mike Troy Jeff Farrell William Darnton Frank Winters Steve Clark | USA | WR 8:10.2 |
2 | Makoto Fukui Hiroshi Ishii Tsuyoshi Yamanaka Tatsuo Fujimoto | JPN | 8:13.2 |
3 | David Dickson John Devitt Murray Rose John Konrads John Rigby Allan Wood | AUS | 8:13.8 |
4 | Hamilton Milton John Martin-Dye Richard Campion Ian Black | GBR | 8:28.1 |
5 | Ilkka Suvanto Karl Haavisto Stig-Olof Grenner Harri Käyhkö | FIN | 8:29.7 |
6 | Sven-Göran Johansson Lars-Erik Bengtsson Bengt Nordvall Per-Ola Lindberg Bengt-Olov Almsted | SWE | 8:31.0 |
7 | Frank Wiegand Gerhard Hetz Hans Zierold Hans-Joachim Klein | EUA | 8:31.8 |
8 | Igor Loezjkovski Gennadi Nikolajev Vitali Sorokin Boris Nikitin Sergej Tovstoplet | URS | 8:32.2 |
4×100 m wisselslag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Frank McKinney Paul Hait Lance Larson Jeff Farrell Robert Bennett David Gillanders Steve Clark | USA | WR 4:05.4 |
2 | David Theile Terry Gathercole Neville Hayes Geoffrey Shipton Julian Carroll William Burton Kevin Berry | AUS | 4:12.0 |
3 | Kazuo Tomita Koichi Hirakida Yoshihiko Osaki Keigo Shimizu Kazuo Watanabe Katsuki Ishihara | JPN | 4:12.2 |
4 | Robert Wheaton Steve Rabinovitch Cameron Grout Dick Pound | CAN | 4:16.8 |
5 | Leonid Barbier Leonid Kolesnikov Grigori Kisseljov Igor Loezjkovski | URS | 4:16.8 |
6 | Giuseppe Avellone Roberto Lazzari Federico Dennerlein Bruno Bianchi | ITA | 4:17.2 |
7 | Graham Sykes Christopher Walkden Ian Black Stanley Clarke | GBR | 4:17.6 |
8 | Jan Jiskoot Wieger Mensonides Gerrit Korteweg Ron Kroon | NED | 4:18.2 |
Dames
100 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Dawn Fraser | AUS | OR 1:01.2 |
2 | Chris von Saltza | USA | 1:02.8 |
3 | Natalie Steward | GBR | 1:03.1 |
4 | Carolyn Wood | USA | 1:03.4 |
5 | Csilla Madarász | HUN | 1:03.6 |
6 | Erica Terpstra | NED | 1:04.3 |
7 | Cocky van Engelsdorp-Gastelaars | NED | 1:04.7 |
8 | Mary Stewart | CAN | 1:05.5 |
400 m vrije slag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Chris von Saltza | USA | OR 4:50.6 |
2 | Jane Cederqvist | SWE | 4:53.9 |
3 | Tineke Lagerberg | NED | 4:56.9 |
4 | Ilsa Konrads | AUS | 4:57.9 |
5 | Dawn Fraser | AUS | 4:58.5 |
6 | Nancy Rae | GBR | 4:59.7 |
7 | Corrie Schimmel | NED | 5:02.3 |
8 | Bibbi Segerström | SWE | 5:02.4 |
100 m rugslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Lynn Burke | USA | OR 1:09.3 |
2 | Natalie Steward | GBR | 1:10.8 |
3 | Satoko Tanaka | JPN | 1:11.4 |
4 | Laura Ranwell | RSA | 1:11.4 |
5 | Rosy Piacentini | FRA | 1:11.4 |
6 | Sylvia Lewis | GBR | 1:11.8 |
7 | Ria van Velsen | NED | 1:12.1 |
8 | Nadine Delache | FRA | 1:12.4 |
200 m schoolslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Anita Lonsbrough | GBR | WR 2:49.5 |
2 | Wiltrud Urselmann | EUA | 2:50.0 |
3 | Barbara Göbel | EUA | 2:53.6 |
4 | Ada den Haan | NED | 2:54.4 |
5 | Gretta Kok | NED | 2:54.6 |
6 | Anne Warner | USA | 2:55.4 |
7 | Patty Kempner | USA | 2:55.5 |
8 | Dorrit Kristensen | DEN | 2:55.7 |
100 m vlinderslag
rang | sporter | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Carolyn Schuler | USA | OR 1:09.5 |
2 | Marianne Heemskerk | NED | 1:10.4 |
3 | Jan Andrew | AUS | 1:12.2 |
4 | Sheila Watt | GBR | 1:13.3 |
5 | Atie Voorbij | NED | 1:13.3 |
6 | Zinaida Belovetskaja | URS | 1:13.3 |
7 | Kristina Larsson | SWE | 1:13.6 |
— | Carolyn Wood | USA | DNF |
4×100 m vrije slag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Joan Spillane Shirley Stobs Carolyn Wood Chris von Saltza Donna de Varona Susan Doerr Sylvia Ruuska Molly Botkin | USA | WR 4:08.9 |
2 | Dawn Fraser Ilsa Konrads Lorraine Crapp Alva Colquhoun Sandra Morgan Ruth Everuss | AUS | 4:11.3 |
3 | Christel Steffin Heidi Pechstein Gisela Weiss Ursula Brunner | EUA | 4:19.7 |
4 | Anna Temesvári Mária Frank Katalin Boros Csilla Madarász | HUN | 4:21.2 |
5 | Natalie Steward Beryl Noakes Judy Samuel Christine Harris | GBR | 4:24.6 |
6 | Inger Thorngren Karin Larsson Kristina Larsson Bibbi Segerström | SWE | 4:25.1 |
7 | Paola Saini Annamaria Cecchi Rosanna Contardo Maria Cristina Pacifici Daniela Beneck | ITA | 4:26.8 |
8 | Irina Ljakhovskaja Ulvi Voog Galina Sosnova Marina Sjamal | URS | 4:29.0 |
4×100 m wisselslag
rang | sporters | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Lynn Burke Patty Kempner Carolyn Schuler Chris von Saltza Anne Warner Carolyn Wood Joan Spillane | USA | WR 4:41.1 |
2 | Marilyn Wilson Rosemary Lassig Jan Andrew Dawn Fraser Gerganyia Beckitt Ilsa Konrads | AUS | 4:45.9 |
3 | Ingrid Schmidt Ursula Küper Bärbel Fuhrmann Ursula Brunner | EUA | 4:47.6 |
4 | Maria Martina van Velsen Ada den Haan Marianne Heemskerk Erica Terpstra Tineke Lagerberg | NED | 4:47.6 |
5 | Sylvia Lewis Anita Lonsbrough Sheila Watt Natalie Steward Jean Oldroyd | GBR | 4:47.6 |
6 | Magda Dávid Klára Bartos-Killermann Márta Egerváry Csilla Madarász | HUN | 4:53.7 |
7 | Satoko Tanaka Yoshiko Takamatsu Shizue Miyabe Yoshiko Sato | JPN | 4:56.4 |
8 | Larissa Viktorova Ljoedmila Korobova Zinaida Belovetskaja Marina Sjamal Valentina Poznjak | URS | 4:58.1 |
Medaillespiegel
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Verenigde Staten | 9 | 3 | 3 | 15 |
2 | Australië | 5 | 5 | 3 | 13 |
3 | Groot-Brittannië | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Japan | 0 | 3 | 2 | 5 |
5 | Duits eenheidsteam | 0 | 1 | 3 | 4 |
6 | Nederland | 0 | 1 | 2 | 3 |
7 | Zweden | 0 | 1 | 0 | 1 |
8 | Brazilië | 0 | 0 | 1 | 1 |
totaal | 15 | 15 | 15 | 45 |
Externe links
- (en) Link naar het officieel rapport van de Olympische Zomerspelen 1960