Afrikamesterskapet i friidrett 2018 – 100 meter menn
Afrikamesterskapet i friidrett 2018 – 100 meter menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 100 meter menn | ||
Arrangement | Afrikamesterskapet i friidrett 2018 | ||
Sted | Asaba, Nigeria | ||
Arena | Stephen Keshi Stadium | ||
Dato | 1. – 2. august | ||
Vinnertid | 10,25 | ||
Medaljevinnere | |||
Akani Simbine, Sør-Afrika | |||
Arthur Cissé, Elfenbenskysten | |||
Simon Magakwe, Sør-Afrika | |||
Forrige | 2016 | ||
Neste | 2020 |
Øvelser ved Afrikamesterskapet i friidrett 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||
100 m | menn | kvinner | ||
200 m | menn | kvinner | ||
400 m | menn | kvinner | ||
800 m | menn | kvinner | ||
1500 m | menn | kvinner | ||
5000 m | menn | kvinner | ||
10,000 m | menn | kvinner | ||
100 m hekk | kvinner | |||
110 m hekk | menn | |||
400 m hekk | menn | kvinner | ||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||
4x100 m stafett | menn | kvinner | ||
4x400 m stafett | menn | kvinner | ||
Landevei | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||
Tekniske øvelser | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||
Stavsprang | menn | kvinner | ||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||
Tresteg | menn | kvinner | ||
Kulestøt | menn | kvinner | ||
Diskos | menn | kvinner | ||
Sleggekast | menn | kvinner | ||
Spydkast | menn | kvinner | ||
Mangekamp | ||||
Sjukamp | kvinner | |||
Tikamp | menn | |||
Denne boksen:
|
100 meter for menn ved Afrikamesterskapet i friidrett 2018 ble arrangert 1. og 2. august på Stephen Keshi Stadium i Asaba, Nigeria.[1]
Resultater
Forsøksheat
Kvalifisering: De 3 første i hvert heat (Q) samt de 6 raskeste ellers (q) gikk til semifinalene.
Vind:
Heat 1: -0.5 m/s, Heat 2: -0.9 m/s, Heat 3: -0.2 m/s, Heat 4: -0.8 m/s, Heat 5: -1.1 m/s, Heat 6: -0.6 m/s
Plassering | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Akani Simbine | Sør-Afrika | 10.30 | Q |
2 | 5 | Ngoni Makusha | Zimbabwe | 10.37 | Q |
3 | 1 | Ben Youssef Meite | Elfenbenskysten | 10.41 | Q |
4 | 1 | Simon Magakwe | Sør-Afrika | 10.42 | Q |
4 | 6 | Seye Ogunlewe | Nigeria | 10.42 | Q |
6 | 2 | Arthur Cissé | Elfenbenskysten | 10.43 | Q |
7 | 6 | Gilbert Hainuca | Namibia | 10.44 | Q |
8 | 5 | Karabo Mothibi | Botswana | 10.46 | Q |
9 | 4 | Tatenda Tsumba | Zimbabwe | 10.48 | Q |
10 | 5 | Emmanuel Yeboah | Ghana | 10.50 | Q |
11 | 1 | Ogho-Oghene Egwero | Nigeria | 10.52 | Q |
11 | 3 | Pius Adome | Uganda | 10.52 | Q |
13 | 1 | Ebrahima Camara | Gambia | 10.54 | q |
14 | 5 | Adama Jammeh | Gambia | 10.55 | q |
15 | 1 | Hazemba Chidamba | Zambia | 10.56 | q |
16 | 4 | Mark Odhiambo | Kenya | 10.61 | Q |
17 | 2 | Roscoe Engel | Sør-Afrika | 10.62 | Q |
18 | 4 | Enoch Adegoke | Nigeria | 10.64 | q |
19 | 5 | Emmanuel Eseme | Kamerun | 10.66 | q |
20 | 6 | Henry Bandiaky | Senegal | 10.68 | Q |
21 | 3 | Jonathan Bardotier | Mauritius | 10.72 | Q |
22 | 5 | Fabrice Dabla | Togo | 10.74 | q |
23 | 3 | Moulaye Sonko | Senegal | 10.75 | Q |
24 | 2 | Assan Faye | Gambia | 10.78 | Q |
24 | 3 | Keene Motukisi | Botswana | 10.78 | |
26 | 5 | Even Tjiviju | Namibia | 10.81 | |
27 | 1 | Jean-Yann de Grace | Mauritius | 10.83 | |
28 | 3 | Sharry Dodin | Seychellene | 10.88 | |
29 | 4 | Dylan Sicobo | Seychellene | 10.90 | |
30 | 4 | Gnamien Nehemie N'Goran | Elfenbenskysten | 10.91 | |
31 | 2 | Jean Tarcicius Batambock | Kamerun | 10.92 | |
32 | 4 | Titus Kafunda | Zambia | 10.93 | |
33 | 6 | Leeroy Henriette | Seychellene | 10.94 | |
34 | 6 | Romeo Manzila Mahambou | Republikken Kongo | 11.00 | |
35 | 2 | Didier Kiki | Benin | 11.03 | |
36 | 4 | Nathan Abebe | Etiopia | 11.06 | |
37 | 6 | Bediru Mohammed | Etiopia | 11.22 | |
38 | 1 | Maxime Petnga | Kamerun | 11.23 | |
39 | 3 | Abdusetar Kemal | Etiopia | 11.31 | |
40 | 5 | Mobele Israel Vamtou | Tsjad | 11.37 | |
41 | 6 | Matar Mabrouk | Tsjad | 11.49 | |
42 | 3 | Remigio Santander Villa | Ekvatorial-Guinea | 11.73 | |
43 | 6 | Pascual Ngomo Ochaga | Ekvatorial-Guinea | 11.98 | |
44 | 2 | Alpha Diagana | Mauritania | 12.26 | |
45 | 5 | Innocent Bologo | Burkina Faso | 99.98 DQ | |
46 | 1 | Peter Levo | Sør-Sudan | 99.99 DNS | |
46 | 2 | Ali Gulam | Tanzania | 99.99 DNS | |
46 | 2 | Abderrahmane Aboubek | Mauritania | 99.99 DNS | |
46 | 3 | Alyman Elsaaid | Egypt | 99.99 DNS | |
46 | 4 | Ambdoul Karim Riffayn | Komorene | 99.99 DNS | |
46 | 6 | Mosito Lehata | Lesotho | 99.99 DNS |
Semifinaler
Kvalifisering: De to første i hver semifinale (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.
Vind:
Heat 1: -0.8 m/s, Heat 2: -0.9 m/s, Heat 3: -0.7 m/s
Plassering | Heat | Navn | Nasjonalitet | Tid | kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 3 | Arthur Cissé | Elfenbenskysten | 10.29 | Q |
2 | 1 | Akani Simbine | Sør-Afrika | 10.32 | Q |
3 | 3 | Ngoni Makusha | Zimbabwe | 10.36 | Q |
4 | 2 | Simon Magakwe | Sør-Afrika | 10.37 | Q |
5 | 2 | Seye Ogunlewe | Nigeria | 10.39 | Q |
6 | 2 | Ben Youssef Meite | Elfenbenskysten | 10.42 | q |
7 | 3 | Gilbert Hainuca | Namibia | 10.43 | q |
8 | 2 | Tatenda Tsumba | Zimbabwe | 10.45 | |
8 | 3 | Ogho-Oghene Egwero | Nigeria | 10.45 | |
10 | 1 | Karabo Mothibi | Botswana | 10.47 | Q |
11 | 1 | Emmanuel Yeboah | Ghana | 10.49 | |
12 | 2 | Ebrahima Camara | Gambia | 10.59 | |
13 | 1 | Hazemba Chidamba | Zambia | 10.63 | |
13 | 3 | Roscoe Engel | Sør-Afrika | 10.63 | |
15 | 1 | Jonathan Bardotier | Mauritius | 10.64 | |
15 | 3 | Adama Jammeh | Gambia | 10.64 | |
15 | 3 | Emmanuel Eseme | Kamerun | 10.64 | |
18 | 1 | Enoch Adegoke | Nigeria | 10.68 | |
19 | 2 | Mark Odhiambo | Kenya | 10.69 | |
20 | 1 | Assan Faye | Gambia | 10.74 | |
21 | 2 | Henry Bandiaky | Senegal | 10.83 | |
22 | 2 | Fabrice Dabla | Togo | 10.88 | |
23 | 1 | Pius Adome | Uganda | 10.89 | |
24 | 3 | Moulaye Sonko | Senegal | 10.92 |
Finale
Vind: -2.1 m/s
Plassering | Bane | Utøver | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 5 | Akani Simbine | Sør-Afrika | 10,25 | |
02 | 3 | Arthur Cissé | Elfenbenskysten | 10,33 | |
03 | 4 | Simon Magakwe | Sør-Afrika | 10,35 | |
4 | 1 | Ben Youssef Meite | Elfenbenskysten | 10,36 | |
5 | 7 | Seye Ogunlewe | Nigeria | 10,45 | |
6 | 6 | Ngoni Makusha | Zimbabwe | 10,45 | |
7 | 2 | Gilbert Hainuca | Namibia | 10,49 | |
8 | 8 | Karabo Mothibi | Botswana | 10,55 |
Referanser
- ^ «Results». Arkivert fra originalen 24. april 2019. Besøkt 2. oktober 2018.