EM i friidrett innendørs 1970 – 60 meter kvinner |
---|
Konkurranse | 60 meter kvinner |
---|
Arrangement | EM i friidrett innendørs 1970 |
---|
Sted | Wien |
---|
Dato | 15. mars |
---|
Deltakere | 14 |
---|
Deltakernasjoner | 12 |
---|
Vinnertid | 7,4 |
---|
Medaljevinnere |
Renate Meißner, Øst-Tyskland |
Sylviane Telliez, Frankrike |
Wilma van den Berg, Nederland |
|
Neste | 1971 |
Øvelser under EM i friidrett innendørs 1970 |
Løpsøvelser |
60 m | | menn | | kvinner |
400 m | | menn | | kvinner |
800 m | | menn | | kvinner |
1500 m | | menn | | |
3000 m | | menn | | |
60 meter hekk | | menn | | kvinner |
4 x 200 m stafett | | | | kvinner |
4 x 400 m stafett | | menn | | |
Medley stafett | | menn | | kvinner |
Tekniske øvelser |
Lengdehopp | | menn | | kvinner |
Tresteg | | menn | | |
Høydehopp | | menn | | kvinner |
Stavsprang | | menn | | |
Kulestøt | | menn | | kvinner |
|
60 meter for kvinner under EM i friidrett innendørs 1970 ble arrangert i Wien 15. mars.[1][2] Den korteste sprintøvelsen var bare 50 meter under mesterskapet.
Medaljevinnere |
|
01 | 02 | 03 |
| | |
Renate Meißner | Sylviane Telliez | Wilma van den Berg |
Øst-Tyskland | Frankrike | Nederland |
Resultater
Forsøksheat
De fire første i hvert heat (Q) kvalifiserte seg direkte til semifinalene.
Plassering | Plass i heat | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
1 | 1 | 1 | Renate Meißner | Øst-Tyskland | 7,3 | Q |
2 | 2 | 1 | Sylviane Telliez | Frankrike Frankrike | 7,5 | Q |
2 | 1 | 2 | Wilma van den Berg | Nederland Nederland | 7,5 | Q |
4 | 3 | 1 | Eleonora Monoranu | Romania | 7,6 | Q |
4 | 1 | 3 | Annegret Irrgang | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 7,6 | Q |
4 | 2 | 3 | Nadezhda Besfamilnaya | Sovjetunionen Sovjetunionen | 7,6 | Q |
7 | 4 | 1 | Brigitte Ortner | Østerrike Østerrike | 7,7 | Q |
7 | 5 | 1 | Elisabeth Waldburger | Sveits Sveits | 7,7 | |
7 | 2 | 2 | Mirosława Sarna | Polen | 7,7 | Q |
7 | 3 | 2 | Vera Popkova | Sovjetunionen Sovjetunionen | 7,7 | Q |
7 | 3 | 3 | Else Hadrup | Danmark Danmark | 7,7 | Q |
7 | 4 | 3 | Cecilia Molinari | Italia Italia | 7,7 | Q |
13 | 4 | 2 | Alena Vozáková | Tsjekkoslovakia | 7,8 | Q |
13 | 5 | 2 | Gabrielle Meyer | Frankrike Frankrike | 7,8 | |
Semifinaler
De tre første i hvert heat (Q) kvalifiserte seg direkte til finaldn.
Plassering | Plass i heat | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
1 | 1 | 1 | Renate Meißner | Øst-Tyskland | 7,4 | Q |
2 | 2 | 1 | Wilma van den Berg | Nederland Nederland | 7,5 | Q |
2 | 3 | 1 | Annegret Irrgang | Vest-Tyskland Vest-Tyskland | 7,5 | Q |
2 | 1 | 2 | Sylviane Telliez | Frankrike Frankrike | 7,5 | Q |
2 | 2 | 2 | Mirosława Sarna | Polen | 7,5 | Q |
6 | 3 | 2 | Nadezhda Besfamilnaya | Sovjetunionen Sovjetunionen | 7,6 | Q |
6 | 4 | 1 | Eleonora Monoranu | Romania | 7,6 | |
6 | 5 | 1 | Else Hadrup | Danmark Danmark | 7,6 | |
9 | 6 | 1 | Vera Popkova | Sovjetunionen Sovjetunionen | 7,7 | |
9 | 4 | 2 | Brigitte Ortner | Østerrike Østerrike | 7,7 | |
9 | 5 | 2 | Cecilia Molinari | Italia Italia | 7,7 | |
9 | 6 | 2 | Alena Vozáková | Tsjekkoslovakia | 7,7 | |
Finale
Referanser
- ^ «Competitions - European Athletics Indoor Championships - History». European Athletics. Besøkt 26. januar 2019.
- ^ Results (s. 417)
Autoritetsdata