Skeleton under Vinter-OL 2022 – Menn
Skeleton under Vinter-OL 2022 – Menn | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skeleton | ||
Vertsby | Beijing | ||
Vertsland | Kina | ||
Arena(er) | Xiaohaituo bobsleigh- og akebane | ||
Dato | 10. og 11. februar 2022 | ||
Utgavenummer | 8 | ||
Deltakernasjoner | 15 nasjoner | ||
Deltakere | 25 utøvere | ||
Øvelser | Menn | ||
Medaljeoversikt | |||
01 | Christopher Grotheer (GER) | ||
02 | Axel Jungk (GER) | ||
03 | Yan Wengang (CHN) | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Pyeongchang 2018 – |
Skeleton under Vinter-OL 2022 |
---|
Konkurranser |
menn kvinner |
Skeleton for menn i skeleton under Vinter-OL 2022 fant sted den 10. og 11. februar 2022 på Xiaohaituo bobsleigh- og akebane i Beijing.[1]
Medaljevinnere | ||||||
Christopher Grotheer | Axel Jungk | Yan Wengang | ||||
Tyskland | Tyskland | Kina |
Resultater
Øvelsen startet med 2 runder 10. februar kl. 09:30 (UTC+8) og kl. 11:00 (UTC+8), og avsluttet med de 2 siste rundene 11. februar kl. 20:20 (UTC+8) og kl. 21:55 (UTC+8).[2]
BR – Banerekord
Plass | Startnr. | Utøver | Nasjon | Omgang 1 | Plass | Omgang 2 | Plass | Omgang 3 | Plass | Omgang 4 | Plass | Totalt | Diff |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Christopher Grotheer | Tyskland | 1:00.00 TR | 1 | 1:00.33 | 1 | 1:00.16 | 1 | 1:00.52 | 6 | 4:01.01 | +0.00 – |
02 | 8 | Axel Jungk | Tyskland | 1:00.50 | 5 | 1:00.53 | 2 | 1:00.31 | 2 | 1:00.33 | 3 | 4:01.67 | +0.66 |
03 | 18 | Yan Wengang | Kina | 1:00.43 | 3 | 1:00.65 | 4 | 1:00.54 | 6 | 1:00.15 | 1 | 4:01.77 | +0.76 |
4 | 5 | Aleksandr Tretjakov | Russiske utøvere | 1:00.36 | 2 | 1:00.84 | 8 | 1:00.37 | 3 | 1:00.42 | 4 | 4:01.99 | +0.98 |
5 | 21 | Yin Zheng | Kina | 1:00.74 | 7 | 1:00.71 | 5 | 1:00.40 | 4 | 1:00.28 | 2 | 4:02.13 | +1.12 |
6 | 12 | Evgeniy Rukosuev | Russiske utøvere | 1:00.48 | 4 | 1:00.72 | 6 | 1:00.56 | 7 | 1:00.64 | 8 | 4:02.40 | +1.39 |
7 | 7 | Martins Dukurs | Latvia | 1:00.62 | 6 | 1:00.62 | 3 | 1:00.40 | 4 | 1:01.12 | 13 | 4:02.76 | +1.75 |
8 | 13 | Alexander Gassner | Tyskland | 1:00.87 | 9 | 1:00.86 | 9 | 1:00.62 | 8 | 1:00.48 | 5 | 4:02.83 | +1.82 |
9 | 6 | Tomass Dukurs | Latvia | 1:00.76 | 8 | 1:00.79 | 7 | 1:00.74 | 10 | 1:00.92 | 10 | 4:03.21 | +2.20 |
10 | 10 | Jung Seung-gi | Sør-Korea | 1:01.18 | 11 | 1:01.04 | 10 | 1:00.69 | 9 | 1:00.83 | 9 | 4:03.74 | +2.73 |
11 | 16 | Amedeo Bagnis | Italia | 1:01.05 | 10 | 1:01.19 | 14 | 1:00.83 | 11 | 1:01.01 | 12 | 4:04.08 | +3.07 |
12 | 11 | Yun Sung-bin | Sør-Korea | 1:01.26 | 13 | 1:01.17 | 13 | 1:01.03 | 12 | 1:00.63 | 7 | 4:04.09 | +3.08 |
13 | 14 | Samuel Maier | Østerrike | 1:01.36 | 15 | 1:01.13 | 11 | 1:01.05 | 13 | 1:00.95 | 11 | 4:04.49 | +3.48 |
14 | 17 | Mattia Gaspari | Italia | 1:01.20 | 12 | 1:01.31 | 15 | 1:01.16 | 15 | 1:01.36 | 16 | 4:05.03 | +4.02 |
15 | 9 | Matt Weston | Storbritannia | 1:01.34 | 14 | 1:01.15 | 12 | 1:01.12 | 14 | 1:01.63 | 20 | 4:05.24 | +4.23 |
16 | 19 | Marcus Wyatt | Storbritannia | 1:01.56 | 16 | 1:01.72 | 18 | 1:01.28 | 16 | 1:01.35 | 15 | 4:05.91 | +4.90 |
17 | 20 | Alexander Schlintner | Østerrike | 1:01.56 | 16 | 1:01.73 | 19 | 1:01.66 | 19 | 1:01.24 | 14 | 4:06.19 | +5.18 |
18 | 15 | Vladyslav Heraskevytsj | Ukraina | 1:01.63 | 18 | 1:01.58 | 16 | 1:01.62 | 18 | 1:01.45 | 17 | 4:06.28 | +5.27 |
19 | 22 | Nathan Crumpton | Amerikansk Samoa | 1:02.06 | 22 | 1:01.65 | 17 | 1:01.60 | 17 | 1:01.49 | 18 | 4:06.80 | +5.79 |
20 | 24 | Blake Enzie | Canada | 1:01.65 | 19 | 1:01.76 | 20 | 1:01.93 | 21 | 1:01.54 | 19 | 4:06.88 | +5.87 |
21 | 2 | Andrew Blaser | USA | 1:01.80 | 20 | 1:02.08 | 21 | 1:02.10 | 22 | N/A | 3:05.98 | N/A | |
22 | 25 | Basil Sieber | Sveits | 1:01.95 | 21 | 1:02.16 | 22 | 1:02.72 | 25 | 3:06.83 | |||
23 | 3 | Daniil Romanov | Russiske utøvere | 1:02.47 | 24 | 1:02.60 | 23 | 1:02.20 | 23 | 3:07.27 | |||
24 | 1 | Ander Mirambell | Spania | 1:02.45 | 23 | 1:03.36 | 25 | 1:02.34 | 24 | 3:08.15 | |||
25 | 23 | Nick Timmings | Australia | 1:03.76 | 25 | 1:02.83 | 24 | 1:01.78 | 20 | 3:08.37 |