Ski-VM 2009 – Sprint kvinner
Øvelser under Ski-VM 2009 | ||||
---|---|---|---|---|
Langrenn0 | ||||
Kvalifisering | Menn | Kvinner | ||
Individuelt | ||||
Sprint | Menn | Kvinner | ||
Intervallstart | 15 km | 10 km | ||
Jaktstart | 30 km | 15 km | ||
Fellesstart | 50 km | 30 km | ||
Lag | ||||
Stafett | Menn | Kvinner | ||
Lagsprint | Menn | Kvinner | ||
Skihopping0 | ||||
Kvalifisering | Normalbakke | Stor bakke | ||
Menn | ||||
Normalbakke | Individuelt | |||
Stor bakke | Individuelt | Lag | ||
Kvinner | ||||
Normalbakke | Individuelt | |||
Kombinert0 | ||||
Normalbakke | Individuelt | Fellesstart | ||
Stor bakke | Individuelt | Lag | ||
Kvalifiseringene er ikke medaljeøvelser |
Kvinnenes sprint i fristil under Ski-VM 2009 ble avholdt den 22. februar 2009 i Liberec.
Resultater
Nr. | Startnummer | Utøver | Nasjon | Tid |
---|---|---|---|---|
01 1 | 2 | Arianna Follis | Italia | A-Finale |
02 2 | 7 | Kikkan Randall | USA | A-Finale |
03 3 | 3 | Pirjo Muranen | Finland | A-Finale |
4. | 1 | Natalja Konstantinovna Matvejeva | Russland | A-Finale |
5. | 10 | Ida Ingemarsdotter | Sverige | A-Finale |
6. | 12 | Anna Olsson | Sverige | A-Finale |
7. | 4 | Charlotte Kalla | Sverige | B-Finale |
8. | 13 | Alena Procházková | Slovakia | B-Finale |
9. | 5 | Marthe Kristoffersen | Norge | B-Finale |
10. | 15 | Marit Bjørgen | Norge | B-Finale |
11. | 11 | Natalja Sergejevna Korosteljova | Russland | B-Finale |
12. | 20 | Celine Brun-Lie | Norge | B-Finale |
13. | 19 | Petra Majdič | Slovenia | Kvartfinale |
14. | 23 | Magda Genuin | Italia | Kvartfinale |
15. | 26 | Riitta-Liisa Roponen | Finland | Kvartfinale |
16. | 27 | Nicole Fessel | Tyskland | Kvartfinale |
17. | 6 | Vesna Fabjan | Slovenia | Kvartfinale |
18. | 8 | Olga Vasiljonok | Belarus | Kvartfinale |
19. | 9 | Claudia Nystad | Tyskland | Kvartfinale |
20. | 17 | Miriam Gössner | Tyskland | Kvartfinale |
21. | 14 | Riikka Sarasoja | Finland | Kvartfinale |
22. | 16 | Kaija Udras | Estland | Kvartfinale |
23. | 18 | Laure Barthélémy | Frankrike | Kvartfinale |
24. | 21 | Kirsi Perälä | Finland | Kvartfinale |
25. | 22 | Manuela Henkel | Tyskland | Kvartfinale |
26. | 24 | Aurore Cuinet | Frankrike | Kvartfinale |
27. | 25 | Katja Višnar | Slovenia | Kvartfinale |
28. | 28 | Madoka Natsumi | Japan | Kvartfinale |
29. | 29 | Daria Gaiazova | Canada | Kvartfinale |
30. | 30 | Caroline Weibel | Frankrike | Kvartfinale |
31. | 31 | Sylwia Jaśkowiec | Polen | Kvalifikasjon |
32. | 32 | Vita Jakimchuk | Ukraina | Kvalifikasjon |
33. | 33 | Elisa Brocard | Italia | Kvalifikasjon |
34. | 34 | Kaili Sirge | Estland | Kvalifikasjon |
35. | 35 | Astrid Uhrenholdt Jacobsen | Norge | Kvalifikasjon |
36. | 36 | Natalja Naryschkina | Russland | Kvalifikasjon |
37. | 37 | Triin Ojaste | Estland | Kvalifikasjon |
38. | 38 | Seraina Mischol | Sveits | Kvalifikasjon |
39. | 39 | Britta Norgren | Sverige | Kvalifikasjon |
40. | 41 | Elizabeth Stephen | USA | Kvalifikasjon |
40 | Maiken Caspersen Falla | Norge | Kvalifikasjon | |
42. | 42 | Laura Valaas | USA | Kvalifikasjon |
43. | 43 | Viktoria Lopatina | Belarus | Kvalifikasjon |
44. | 44 | Aljona Sidko | Russland | Kvalifikasjon |
45. | 45 | Nobuko Fukuda | Japan | Kvalifikasjon |
46. | 46 | Michiko Kashiwabara | Japan | Kvalifikasjon |
47. | 47 | Eva Nývltová | Tsjekkia | Kvalifikasjon |
48. | 48 | Maryna Antsybor | Ukraina | Kvalifikasjon |
49. | 49 | Karin Moroder | Italia | Kvalifikasjon |
50. | 50 | Song Bo | Kina | Kvalifikasjon |
51. | 51 | Helena Erbenová | Tsjekkia | Kvalifikasjon |
52. | 52 | Oxana Jatskaja | Kasakhstan | Kvalifikasjon |
53. | 53 | Morgan Smyth | USA | Kvalifikasjon |
54. | 54 | Irina Terentjeva | Litauen | Kvalifikasjon |
55. | 55 | Perianne Jones | Canada | Kvalifikasjon |
56. | 56 | Dadan Man | Kina | Kvalifikasjon |
57. | 57 | Katarina Garajova | Slovakia | Kvalifikasjon |
58. | 58 | Yingcui E | Kina | Kvalifikasjon |
59. | 59 | Esther Bottomley | Australia | Kvalifikasjon |
60. | 60 | Jelena Kolomina | Kasakhstan | Kvalifikasjon |
61. | 61 | Anastasija Dubarezava | Belarus | Kvalifikasjon |
62. | 62 | Kateryna Hryhorenko | Ukraina | Kvalifikasjon |
63. | 63 | Shayla Swanson | Canada | Kvalifikasjon |
64. | 64 | Tatjana Roschina | Kasakhstan | Kvalifikasjon |
65. | 65 | Katherine Calder | New Zealand | Kvalifikasjon |
66. | 66 | Barbara Jezeršek | Slovenia | Kvalifikasjon |
67. | 67 | Kornelia Marek | Polen | Kvalifikasjon |
68. | 68 | Teodora Maltschewa | Bulgaria | Kvalifikasjon |
69. | 69 | Monika György | Romania | Kvalifikasjon |
70. | 70 | Dina Ussina | Kasakhstan | Kvalifikasjon |
71. | 71 | Olga Reschetkowa | Kirgisistan | Kvalifikasjon |
72. | 72 | Lada Nesterenko | Ukraina | Kvalifikasjon |
73. | 73 | Katarina Johansen | Slovakia | Kvalifikasjon |
74. | 74 | Kelime Çetinkaya | Tyrkia | Kvalifikasjon |
75. | 75 | Antonija Grigorowa | Bulgaria | Kvalifikasjon |
76. | 76 | Chae-Won Lee | Sør-Korea | Kvalifikasjon |
77. | 77 | Jaqueline Mourão | Brasil | Kvalifikasjon |
78. | 78 | Vedrana Malec | Kroatia | Kvalifikasjon |
79. | 79 | Anete Brice | Latvia | Kvalifikasjon |
80. | 80 | Andrea Fancy | New Zealand | Kvalifikasjon |
81. | 81 | Sarah Young | Storbritannia | Kvalifikasjon |
82. | 82 | Vera Viczian | Ungarn | Kvalifikasjon |
83. | 83 | Maria Danou | Hellas | Kvalifikasjon |
84. | 84 | Rosana Kiroska | Nord-Makedonia | Kvalifikasjon |
85. | 85 | Alexandra Camenscic | Moldova | Kvalifikasjon |
86. | 86 | Fiona-Elizabeth Hughes | Storbritannia | Kvalifikasjon |
87. | 87 | Tanja Karišik | Bosnia-Hercegovina | Kvalifikasjon |
88. | 88 | Kitti Szoelloesi | Ungarn | Kvalifikasjon |
89. | 89 | Julia Zamyatina | Kirgisistan | Kvalifikasjon |
90. | 90 | Erdene-Ochiryn Ochirsüren | Mongolia | Kvalifikasjon |
91. | 91 | Belma Smrkovic | Serbia | Kvalifikasjon |
92. | 92 | Mirlene Picin | Brasil | Kvalifikasjon |
93. | 93 | Ana Angelova | Nord-Makedonia | Kvalifikasjon |
94. | 94 | Otgontsetseg Chinbat | Mongolia | Kvalifikasjon |
95. | 95 | Kristine Khatschatrjan | Armenia | Kvalifikasjon |
96. | 96 | Bhuwneshwari Thakur | India | Kvalifikasjon |
- | 65 | Laura Orgué | Spania | Startet ikke |
Eksterne lenker
- (en) Offisiell resultater prolog (pdf) og Offisielle resultater (pdf), Offisielle resultater prolog og Offisielle resultater finaler på www.fis-ski.com
- (en) Offisiell resultater prolog Arkivert 14. juni 2012 hos Wayback Machine. og Resultatliste finaler Arkivert 14. juni 2012 hos Wayback Machine. på www.liberec2009.com