VM i padling 2002
VM i padling 2002 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Vertsby | Sevilla | ||
Vertsland | Spania | ||
Arena(er) | Sevilla | ||
Dato | 2002 |
VM i padling 2002 (verdensmesterskapet i padling) ble arrangert i Sevilla i Spania i 2002.
Medaljevinnere
Menn
Ikke-olympiske øvelser
Kano
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Maxim Opalev (RUS) | 39.257 | Andrzej Jezierski (POL) | 39.843 | Christian Gille (GER) | 40.176 |
C-1 500 m | Maxim Opalev (RUS) | 1:50.596 | György Kolonics (HUN) | 1:51.636 | Andreas Dittmer (GER) | 1:51.843 |
C-1 1000 m | Andreas Dittmer (GER) | 3:49.031 | Maxim Opalev (RUS) | 3:49.644 | Steve Giles (CAN) | 3:50.737 |
C-2 200 m | Cuba Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro | 37.027 | Tsjekkia Tsjekkia Petr Fuksa Petr Netušil | 37.100 | Romania Romania Mikhail Vartolemei Ionel Averian | 37.240 |
C-2 500 m | Cuba Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro | 1:43.467 | Romania Romania Florian Popescu Silviu Simioncencu | 1:43.960 | Russland Russland Sergey Ulegin Aleksandr Kostoglod | 1:44.280 |
C-2 1000 m | Polen Polen Marcin Kobierski Michał Śliwiński | 3:32.456 | Cuba Cuba Ibrahim Rojas Ledis Balceiro | 3:33.676 | Canada Canada Richard Dalton Mike Scarola | 3:33.969 |
C-4 200 m | Russland Russland Maxim Opalev Roman Kruglyakov Sergey Ulegin Aleksandr Kostoglod | 33.650 | Tsjekkia Tsjekkia Petr Fuksa Jan Břečka Petr Procházka Karel Kožíšek | 33.964 | Romania Romania Mikhail Vartolemei Ionel Averian Mitică Pricop Petra Condrat | 34.237 |
C-4 500 m | Romania Romania Mikhail Vartolemei Ionel Averian Mitică Pricop Florin Popescu | 1:34.758 | Russland Russland Konstantin Fomichev Aleksandr Artemida Roman Krugylakov Andrey Kabanov | 1:35.231 | Polen Polen Daniel Jędraszko Adam Ginter Michał Śliwiński Marcin Grzybowski | 1:35.338 |
C-4 1000 m | Polen Polen Andrzej Jezierski Adam Ginter Michal Gajowink Roman Rykiewicz | 3:17.794 | Canada Canada Dimitri Joukovski Maxim Boilard Tamas Buday, Jr. Attila Buday | 3:18.127 | Belarus Belarus Aleksandr Zhukovskiy Aleksandr Kurlandchik Aleksandr Bagdanovich Sermen Saponenko | 3:18.421 |
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Ronald Rauhe (GER) | Anton Ryakhov (UZB) | Roman Petrukanecas (LTU) | |||
K-1 500 m | Nathan Baggaley (AUS) | Petar Merkov (BUL) | Anton Ryakhov (UZB) | |||
K-1 1000 m | Eirik Verås Larsen (NOR) | Javier Correa (ARG) | Adam Seroczyński (POL) | |||
K-2 200 m | Litauen Litauen Alvydas Duonėla Egidijus Balčiūnas | Polen Polen Marek Twardowski Adam Wysocki | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | |||
K-2 500 m | Tyskland Ronald Rauhe Tim Wieskötter | Polen Polen Adam Wysocki Marek Twardowski | Ungarn Ungarn Zoltán Kammerer Botond Storcz | |||
K-2 1000 m | Sverige Sverige Markus Oscarsson Henrik Nilsson | Norge Norge Eirik Verås Larsen Nils Fjeldheim | Ungarn Ungarn Ákos Verecki Krisztián Veréb | |||
K-4 200 m | Slovakia Slovakia Martin Chorváth Rastislav Kužel Ladislav Belovič Juraj Lipták | Spania Spania Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua | Ungarn Ungarn Vince Fehérvári Róbert Hegedűs Gábor Horvárth István Beé | |||
K-4 500 m | Slovakia Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača | Belarus Belarus Roman Piatrushenko Aleksey Skurkovskiy Aleksey Abalmasov Vadzim Makhnev | Spania Spania Manuel Muñoz Jaime Acuña Aike González Oier Aizpurua | |||
K-4 1000 m | Slovakia Slovakia Richard Riszdorfer Michal Riszdorfer Erik Vlček Juraj Bača | Tyskland Mark Zabel Björn Bach Stefan Ulm Andreas Ihle | Bulgaria Petar Merkov Milko Kazanov Ivan Hristov Yordano Yordanov |
Kvinner
Ikke-olympiske øvelser
Kajakk
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Maria Teresa Portelo (ESP) | Caroline Brunet (CAN) | Elżbieta Urbańczyk (POL) | |||
K-1 500 m | Katalin Kovács (HUN) | Caroline Brunet (CAN) | Josefa Idem (ITA) | |||
K-1 1000 m | Katalin Kovács (HUN) | Katrin Wagner (GER) | Josefa Idem (ITA) | |||
K-2 200 m | Spania Spania Izaskun Aramburu Sonia Molanes | Polen Polen Aneta Pastuszka Joanna Skowroń | Bulgaria Bonka Pindzeva Delyana Dacheva | |||
K-2 500 m | Ungarn Ungarn Szilvia Szabó Kinga Bóta | Tyskland Katrin Wagner Manuela Mucke | Spania Spania Sonia Molanes Beatriz Manchón | |||
K-2 1000 m | Ungarn Ungarn Szilvia Szabó Kinga Bóta | Tyskland Nadine Opgen-Rhein Manuela Mucke | Israel Israel Adi Gafni Larissa Pessakhovitch | |||
K-4 200 m | Ungarn Ungarn Nataša Janić Szilvia Szabó Erzsébet Viski Tímea Paksy | Spania Spania Maria Teresa Portela Sonia Molanes Beatriz Manchón Maria Garcia | Tyskland Katrin Wagner Anett Schuck Manuela Mucke Maike Nollen | |||
K-4 500 m | Ungarn Ungarn Katalin Kovács Szilvia Szabó Kinga Bóta Erzsébet Viski | Tyskland Katrin Wagner Anett Schuck Manuela Mucke Maike Nollen | Spania Spania Maria Teresa Portela Sonia Molanes Beatriz Manchón Maria Garcia | |||
K-4 1000 m | Polen Polen Aneta Pastuszka Joanna Skowroń Karolina Sadalska Aneta Białkowska | Kina Kina Zhong Hongyan Fan Lina Gao Yi Xu Linbei | Ungarn Ungarn Tímea Paksy Katalin Moni Alexandra Keresztesi Erzsébet Viski |
Referanser
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.