Mistrzostwa Świata U-19 w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Skopje, Macedonia Północna | ||
Otwarcie | 6 sierpnia 2019 | ||
Zamknięcie (finał) | 18 sierpnia 2019 | ||
Liczba drużyn | 24 | ||
Liczba aren | 2 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | Egipt U-19 | ||
II miejsce | Niemcy U-19 | ||
III miejsce | Dania U-19 | ||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 92 | ||
Król strzelców | Hassan Walid Ahmed (51) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | Ahmed Hesham Elsayed |
Mistrzostwa Świata U-19 w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2019 – ósme mistrzostwa świata U-19 w piłce ręcznej mężczyzn, oficjalny międzynarodowy turniej piłki ręcznej o randze mistrzostw świata organizowany przez IHF mający na celu wyłonienie najlepszej męskiej reprezentacji narodowej złożonej z zawodników do lat dziewiętnastu. Odbył się w dniach 6–18 sierpnia 2019 roku w Skopje. Tytułu zdobytego w 2017 roku broniła reprezentacja Francji.
Informacje ogólne
Prawa do organizacji turnieju zostały przyznane Macedonii podczas kongresu IHF w listopadzie 2015 roku, kandydatura Chorwacji została bowiem wycofana już w jego trakcie[1][2][3].
W turnieju wystąpiły dwadzieścia cztery zespoły, automatycznie do mistrzostw zakwalifikowała się reprezentacja Hiszpanii jako organizator imprezy, a o pozostałe miejsca odbywały się kontynentalne kwalifikacje[4]. W gronie uczestników miejsce przeznaczone dla Oceanii otrzymała następnie Portugalia[5]. Losowanie grup zaplanowano na 29 maja 2019 roku w Bazylei[4][6][7] i w jego wyniku utworzono cztery sześciozespołowe grupy[8].
Zawody zostały rozegrane w dwóch halach w Skopje[9][10]. Reprezentacje w pierwszej fazie rywalizowały w ramach czterech sześciozespołowych grup systemem kołowym, a cztery czołowe zespoły z każdej grupy awansowały do fazy pucharowej[11][12]. Szczegółowy harmonogram gier był potwierdzany przed każdą rundą fazy play-off[13][14][15][16][17].
W swoich półfinałach zwyciężyły Egipt[18] i Niemcy[19], co oznaczało, że w decydującym pojedynku zmierzyły się zespoły debiutujące na tym etapie rozgrywek[20]. W finale Egipcjanie okazali się lepsi od Niemców, zostając tym samym pierwszym w historii tych zawodów pozaeuropejskim mistrzem świata[21][22], Duńczycy po pokonaniu Portugalczyków zdobyli zaś piąty medal w tej kategorii wiekowej[23].
Po każdym meczu zostawał wybrany jego najlepszy zawodnik[24], a po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[25][26] i drużynowe[27][28].
Losowanie grup
Przed losowaniem drużyny zostały podzielone na sześć koszyków.
|
|
|
|
|
|
W wyniku losowania wyłonione zostały cztery grupy liczące po sześć zespołów.
Grupa A | Grupa B | Grupa C | Grupa D |
---|---|---|---|
Chorwacja U-19 | Szwecja U-19 | Dania U-19 | Islandia U-19 |
Hiszpania U-19 | Francja U-19 | Bahrajn U-19 | Niemcy U-19 |
Słowenia U-19 | Węgry U-19 | Macedonia Północna U-19 | Serbia U-19 |
Norwegia U-19 | Egipt U-19 | Japonia U-19 | Tunezja U-19 |
Chile U-19 | Chińskie Tajpej U-19 | Argentyna U-19 | Brazylia U-19 |
Arabia Saudyjska U-19 | Kanada U-19 | Nigeria U-19 | Portugalia U-19 |
Faza grupowa
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Chorwacja U-19 | 5 | 5 | 0 | 0 | 168 | 103 | +65 | 10 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Norwegia U-19 | 5 | 3 | 1 | 1 | 157 | 131 | +26 | 7 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Hiszpania U-19 | 5 | 3 | 1 | 1 | 141 | 117 | +24 | 7 | Mecze o miejsca 1–16 |
4. | Słowenia U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 132 | 141 | -9 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
5. | Arabia Saudyjska U-19 | 5 | 1 | 0 | 4 | 112 | 162 | -50 | 2 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Chile U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 120 | 176 | -56 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
6 sierpnia 2019 10:30 | Chorwacja U-19 | 32:22 | Norwegia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Jovandić, Sekulić Widzów: 100 | |
(16:7) raport |
6 sierpnia 2019 12:30 | Hiszpania U-19 | 36:21 | Arabia Saudyjska U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 100 | |
(15:10) raport |
6 sierpnia 2019 14:30 | Słowenia U-19 | 35:30 | Chile U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Emam, Hedaia Widzów: 100 | |
(18:18) raport |
8 sierpnia 2019 16:30 | Norwegia U-19 | 28:28 | Hiszpania U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Carmaux, Mursch Widzów: 150 | |
(13:13) raport |
8 sierpnia 2019 18:30 | Chile U-19 | 21:43 | Chorwacja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Wattani, Wamber Widzów: 86 | |
(11:23) raport |
8 sierpnia 2019 20:30 | Arabia Saudyjska U-19 | 22:30 | Słowenia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 100 | |
(9:16) raport |
9 sierpnia 2019 16:30 | Chorwacja U-19 | 36:17 | Arabia Saudyjska U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga | |
(19:13) raport |
9 sierpnia 2019 18:30 | Hiszpania U-19 | 24:21 | Słowenia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Jovandić, Sekulić | |
(10:7) raport |
9 sierpnia 2019 20:30 | Norwegia U-19 | 38:23 | Chile U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni Widzów: 72 | |
(20:9) raport |
11 sierpnia 2019 16:30 | Hiszpania U-19 | 31:21 | Chile U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 100 | |
(13:15) raport |
11 sierpnia 2019 18:30 | Słowenia U-19 | 21:31 | Chorwacja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni Widzów: 100 | |
(11:16) raport |
11 sierpnia 2019 20:30 | Arabia Saudyjska U-19 | 23:35 | Norwegia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Diop, Faye Widzów: 100 | |
(9:18) raport |
12 sierpnia 2019 16:30 | Chile U-19 | 25:29 | Arabia Saudyjska U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bolic, Hurich | |
(11:13) raport |
12 sierpnia 2019 18:30 | Słowenia U-19 | 25:34 | Norwegia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Lee, Koo | |
(11:22) raport |
12 sierpnia 2019 20:30 | Chorwacja U-19 | 26:22 | Hiszpania U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bíró, Kiss | |
(13:11) raport |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Egipt U-19 | 5 | 4 | 0 | 1 | 170 | 126 | +44 | 8 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Szwecja U-19 | 5 | 3 | 1 | 1 | 176 | 126 | +50 | 7 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Francja U-19 | 5 | 3 | 1 | 1 | 161 | 121 | +40 | 7 | Mecze o miejsca 1–16 |
4. | Węgry U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 157 | 118 | +39 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
5. | Chińskie Tajpej U-19 | 5 | 1 | 0 | 4 | 119 | 171 | -52 | 2 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Kanada U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 82 | 203 | -121 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
6 sierpnia 2019 16:30 | Szwecja U-19 | 29:32 | Egipt U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc | |
(15:16) raport |
6 sierpnia 2019 18:30 | Francja U-19 | 44:16 | Kanada U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Zayyat, Eialawad Widzów: 75 | |
(23:7) raport |
6 sierpnia 2019 20:30 | Węgry U-19 | 38:20 | Chińskie Tajpej U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 75 | |
(20:12) raport |
7 sierpnia 2019 16:30 | Egipt U-19 | 24:28 | Francja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 100 | |
(12:14) raport |
7 sierpnia 2019 18:30 | Chińskie Tajpej U-19 | 18:48 | Szwecja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Diop, Faye Widzów: 100 | |
(9:22) raport |
7 sierpnia 2019 20:30 | Kanada U-19 | 13:41 | Węgry U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Wattani, Qamber | |
(6:18) raport |
9 sierpnia 2019 10:30 | Szwecja U-19 | 38:16 | Kanada U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran | |
(14:7) raport |
9 sierpnia 2019 12:30 | Francja U-19 | 25:26 | Węgry U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc Widzów: 100 | |
(13:13) raport |
9 sierpnia 2019 14:30 | Egipt U-19 | 36:25 | Chińskie Tajpej U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Diop, Faye | |
(18:15) raport |
10 sierpnia 2019 16:30 | Francja U-19 | 32:23 | Chińskie Tajpej U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Zayyat, Eialawad | |
(18:11) raport |
10 sierpnia 2019 18:30 | Węgry U-19 | 28:29 | Szwecja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Koo, Lee | |
(16:12) raport |
10 sierpnia 2019 20:30 | Kanada U-19 | 20:47 | Egipt U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 100 | |
(12:24) raport |
12 sierpnia 2019 10:30 | Chińskie Tajpej U-19 | 33:17 | Kanada U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Wattani, Qamber | |
(17:6) raport |
12 sierpnia 2019 12:30 | Węgry U-19 | 24:31 | Egipt U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov | |
(14:19) raport |
12 sierpnia 2019 14:30 | Szwecja U-19 | 32:32 | Francja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Jovandić, Sekulić | |
(13:15) raport |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Dania U-19 | 5 | 5 | 0 | 0 | 159 | 119 | +40 | 10 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Japonia U-19 | 5 | 4 | 0 | 1 | 145 | 132 | +13 | 8 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Argentyna U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 123 | 124 | -1 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
4. | Macedonia Północna U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 132 | 142 | -10 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
5. | Bahrajn U-19 | 5 | 1 | 0 | 4 | 138 | 143 | -5 | 2 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Nigeria U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 136 | 173 | -37 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
6 sierpnia 2019 16:30 | Dania U-19 | 30:23 | Japonia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 50 | |
(18:11) raport |
6 sierpnia 2019 18:30 | Bahrajn U-19 | 36:28 | Nigeria U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bolic, Hurich Widzów: 66 | |
(17:13) raport |
6 sierpnia 2019 20:30 | Macedonia Północna U-19 | 20:23 | Argentyna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bíró, Kiss Widzów: 1 500 | |
(13:9) raport |
8 sierpnia 2019 16:30 | Japonia U-19 | 27:24 | Bahrajn U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Diop, Faye Widzów: 50 | |
(14:11) raport |
8 sierpnia 2019 18:30 | Argentyna U-19 | 19:29 | Dania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bolic, Hurich Widzów: 100 | |
(11:15) raport |
8 sierpnia 2019 20:30 | Nigeria U-19 | 34:37 | Macedonia Północna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Emam, Hedaia Widzów: 500 | |
(16:18) raport |
9 sierpnia 2019 16:30 | Dania U-19 | 35:22 | Nigeria U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Al-Wattani, Qamber Widzów: 100 | |
(21:8) raport |
9 sierpnia 2019 18:30 | Japonia U-19 | 29:26 | Argentyna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Al-Zayyat, Eialawad Widzów: 50 | |
(18:14) raport |
9 sierpnia 2019 20:30 | Bahrajn U-19 | 25:27 | Macedonia Północna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 2 000 | |
(9:12) raport |
11 sierpnia 2019 16:30 | Bahrajn U-19 | 24:25 | Argentyna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Emam, Hedaia Widzów: 100 | |
(10:10) raport |
11 sierpnia 2019 18:30 | Nigeria U-19 | 30:35 | Japonia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 111 | |
(9:18) raport |
11 sierpnia 2019 20:30 | Macedonia Północna U-19 | 26:29 | Dania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Jovandić, Sekulić Widzów: 2 000 | |
(11:13) raport |
12 sierpnia 2019 16:30 | Argentyna U-19 | 30:22 | Nigeria U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 100 | |
(10:10) raport |
12 sierpnia 2019 18:30 | Dania U-19 | 36:29 | Bahrajn U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Al-Zayyat, Eialawad Widzów: 150 | |
(17:12) raport |
12 sierpnia 2019 20:30 | Macedonia Północna U-19 | 22:31 | Japonia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc Widzów: 2 500 | |
(11:15) raport |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | - | +/- | ||||
1. | Portugalia U-19 | 5 | 5 | 0 | 0 | 149 | 124 | +25 | 10 | Mecze o miejsca 1–16 |
2. | Niemcy U-19 | 5 | 4 | 0 | 1 | 146 | 114 | +32 | 8 | Mecze o miejsca 1–16 |
3. | Islandia U-19 | 5 | 3 | 0 | 2 | 127 | 122 | +5 | 6 | Mecze o miejsca 1–16 |
4. | Tunezja U-19 | 5 | 2 | 0 | 3 | 110 | 139 | -29 | 4 | Mecze o miejsca 1–16 |
5. | Serbia U-19 | 5 | 1 | 0 | 4 | 118 | 127 | -9 | 2 | Mecze o miejsca 17–20 |
6. | Brazylia U-19 | 5 | 0 | 0 | 5 | 126 | 150 | -24 | 0 | Mecze o miejsca 21–24 |
6 sierpnia 2019 10:30 | Islandia U-19 | 25:20 | Tunezja U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Koo, Lee Widzów: 50 | |
(12:6) raport |
6 sierpnia 2019 12:30 | Niemcy U-19 | 26:33 | Portugalia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Carmaux, Mursch Widzów: 65 | |
(15:18) raport |
6 sierpnia 2019 14:30 | Serbia U-19 | 30:24 | Brazylia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 50 | |
(14:11) raport |
7 sierpnia 2019 16:30 | Tunezja U-19 | 15:36 | Niemcy U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni Widzów: 50 | |
(10:15) raport |
7 sierpnia 2019 18:30 | Brazylia U-19 | 26:30 | Islandia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bíró, Kiss Widzów: 50 | |
(17:22) raport |
7 sierpnia 2019 20:30 | Portugalia U-19 | 22:21 | Serbia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Koo, Lee Widzów: 100 | |
(7:11) raport |
9 sierpnia 2019 10:30 | Islandia U-19 | 24:28 | Portugalia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Carmaux, Mursch Widzów: 100 | |
(10:15) raport |
9 sierpnia 2019 12:30 | Niemcy U-19 | 30:22 | Serbia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bíró, Kiss Widzów: 100 | |
(16:11) raport |
9 sierpnia 2019 14:30 | Tunezja U-19 | 26:25 | Brazylia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 50 | |
(13:16) raport |
10 sierpnia 2019 16:30 | Niemcy U-19 | 28:22 | Brazylia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc Widzów: 50 | |
(13:11) raport |
10 sierpnia 2019 18:30 | Serbia U-19 | 22:26 | Islandia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bolic, Hurich Widzów: 100 | |
(9:13) raport |
10 sierpnia 2019 20:30 | Portugalia U-19 | 30:24 | Tunezja U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 100 | |
(16:10) raport |
12 sierpnia 2019 10:30 | Brazylia U-19 | 29:36 | Portugalia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Emam, Hedaia Widzów: 50 | |
(14:19) raport |
12 sierpnia 2019 12:30 | Serbia U-19 | 23:25 | Tunezja U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni Widzów: 100 | |
(13:12) raport |
12 sierpnia 2019 14:30 | Islandia U-19 | 22:26 | Niemcy U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Carmaux, Mursch Widzów: 100 | |
(9:13) raport |
Faza pucharowa
Mecze o miejsca 1–4
1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
14 August | ||||||||||||||
Egipt U-19 | 30 | |||||||||||||
15 August | ||||||||||||||
Słowenia U-19 | 23 | |||||||||||||
Egipt U-19 | 35 | |||||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Islandia U-19 | 31 | |||||||||||||
Islandia U-19 | 39 | |||||||||||||
17 August | ||||||||||||||
Japonia U-19 | 34 | |||||||||||||
Egipt U-19 | 41 | |||||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Portugalia U-19 | 36 | |||||||||||||
Francja U-19 | 33 | |||||||||||||
15 August | ||||||||||||||
Norwegia U-19 | 28 | |||||||||||||
Francja U-19 | 26 | |||||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Portugalia U-19 | 31 | |||||||||||||
Portugalia U-19 | 29 | |||||||||||||
18 August | ||||||||||||||
Macedonia Północna U-19 | 25 | |||||||||||||
Egipt U-19 | 32 | |||||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Niemcy U-19 | 28 | |||||||||||||
Chorwacja U-19 | 23 | |||||||||||||
15 August | ||||||||||||||
Węgry U-19 | 27 | |||||||||||||
Węgry U-19 | 16 | |||||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Niemcy U-19 | 26 | |||||||||||||
Argentyna U-19 | 25 | |||||||||||||
17 August | ||||||||||||||
Niemcy U-19 | 33 | |||||||||||||
Niemcy U-19 | 31 | |||||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Dania U-19 | 23 | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Hiszpania U-19 | 28 | |||||||||||||
15 August | 18 August | |||||||||||||
Szwecja U-19 | 27 | |||||||||||||
Hiszpania U-19 | 19 | Portugalia U-19 | 27 | |||||||||||
14 August | ||||||||||||||
Dania U-19 | 23 | Dania U-19 | 35 | |||||||||||
Dania U-19 | 30 | |||||||||||||
Tunezja U-19 | 25 | |||||||||||||
14 sierpnia 2019 14:00 | Egipt U-19 | 30:23 | Słowenia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 100 | |
(16:8) raport |
14 sierpnia 2019 14:00 | Argentyna U-19 | 25:33 | Niemcy U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga | |
(15:16) raport |
14 sierpnia 2019 16:15 | Chorwacja U-19 | 23:27 | Węgry U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Jovandić, Sekulić Widzów: 120 | |
(12:13) raport |
14 sierpnia 2019 16:15 | Islandia U-19 | 39:34 | Japonia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Emam, Hedaia Widzów: 200 | |
(16:13) raport |
14 sierpnia 2019 18:30 | Francja U-19 | 33:28 | Norwegia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc Widzów: 150 | |
(16:14) raport |
14 sierpnia 2019 18:30 | Dania U-19 | 30:25 | Tunezja U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bolic, Hurich Widzów: 200 | |
(19:12) raport |
14 sierpnia 2019 20:45 | Hiszpania U-19 | 28:27 | Szwecja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Koo, Lee | |
(16:18) raport |
14 sierpnia 2019 20:45 | Portugalia U-19 | 29:25 | Macedonia Północna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni Widzów: 3 000 | |
(15:12) raport |
15 sierpnia 2019 18:30 | Egipt U-19 | 35:31 | Islandia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bíró, Kiss Widzów: 100 | |
(21:14) raport |
15 sierpnia 2019 18:30 | Węgry U-19 | 16:26 | Niemcy U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc Widzów: 100 | |
(7:14) raport |
15 sierpnia 2019 20:45 | Francja U-19 | 26:31 | Portugalia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 100 | |
(10:14) raport |
15 sierpnia 2019 20:45 | Hiszpania U-19 | 19:23 | Dania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Carmaux, Mursch Widzów: 150 | |
(10:9) raport |
17 sierpnia 2019 17:30 | Egipt U-19 | 41:36 | Portugalia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Carmaux, Mursch Widzów: 1 000 | |
(20:19) raport |
17 sierpnia 2019 20:00 | Niemcy U-19 | 31:23 | Dania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Jovandić, Sekulić Widzów: 1 500 | |
(13:9) raport |
18 sierpnia 2019 15:30 | Portugalia U-19 | 27:35 | Dania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Merz, Schilha Widzów: 200 | |
(11:15) raport |
18 sierpnia 2019 18:00 | Egipt U-19 | 32:28 | Niemcy U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Bíró, Kiss Widzów: 2 000 | |
(19:13) raport |
Mecze o miejsca 5–8
Półfinały o 5. miejsce | Mecz o 5. miejsce | |||||
17 August | ||||||
Islandia U-19 | 24 | |||||
Francja U-19 | 30 | |||||
18 August | ||||||
Francja U-19 | 20 | |||||
Węgry U-19 | 31 | |||||
Mecz o 7. miejsce | ||||||
17 August | 18 August | |||||
Węgry U-19 | 29 | Islandia U-19 | 26 | |||
Hiszpania U-19 | 24 | Hiszpania U-19 | 30 |
17 sierpnia 2019 10:30 | Islandia U-19 | 24:30 | Francja U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga Widzów: 120 | |
(10:16) raport |
17 sierpnia 2019 13:00 | Węgry U-19 | 29:24 | Hiszpania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Covalciuc, Covalciuc | |
(13:8) raport |
18 sierpnia 2019 10:30 | Islandia U-19 | 26:30 | Hiszpania U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Koo, Lee Widzów: 100 | |
(8:12) raport |
18 sierpnia 2019 13:00 | Francja U-19 | 20:31 | Węgry U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni | |
(9:18) raport |
Mecze o miejsca 9–16
15 sierpnia 2019 16:15 | Chorwacja U-19 | 35:36 | Japonia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Reyes, Zuñiga | |
(15:18) (FT: 30:30) raport |
15 sierpnia 2019 14:00 | Norwegia U-19 | 24:30 | Szwecja U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Bolic, Hurich | |
(13:16) raport |
15 sierpnia 2019 16:15 | Argentyna U-19 | 26:29 | Macedonia Północna U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Koo, Lee Widzów: 300 | |
(8:15) raport |
15 sierpnia 2019 14:00 | Słowenia U-19 | 34:23 | Tunezja U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 100 | |
(20:11) raport |
Mecze o miejsca 17–20
Półfinały o 17. miejsce | Mecz o 17. miejsce | |||||
14 August | ||||||
Arabia Saudyjska U-19 | 23 | |||||
Chińskie Tajpej U-19 | 28 | |||||
15 August | ||||||
Chińskie Tajpej U-19 | 22 | |||||
Bahrajn U-19 | 26 | |||||
Mecz o 19. miejsce | ||||||
14 August | 15 August | |||||
Bahrajn U-19 | 34 | Arabia Saudyjska U-19 | 23 | |||
Serbia U-19 | 33 | Serbia U-19 | 28 |
14 sierpnia 2019 11:45 | Arabia Saudyjska U-19 | 23:28 | Chińskie Tajpej U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Hussein, Imran Widzów: 100 | |
(9:11) raport |
14 sierpnia 2019 11:45 | Bahrajn U-19 | 34:33 | Serbia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Doychinov, Goretsov Widzów: 50 | |
(20:14) raport |
15 sierpnia 2019 09:30 | Arabia Saudyjska U-19 | 23:28 | Serbia U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Zayyat, Eialawad | |
(14:12) raport |
15 sierpnia 2019 11:45 | Chińskie Tajpej U-19 | 22:26 | Bahrajn U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: García, Paolantoni | |
(12:11) raport |
Mecze o miejsca 21–24
Półfinały o 21. miejsce | Mecz o 21. miejsce | |||||
14 August | ||||||
Chile U-19 | 46 | |||||
Kanada U-19 | 24 | |||||
15 August | ||||||
Chile U-19 | 22 | |||||
Brazylia U-19 | 30 | |||||
Mecz o 23. miejsce | ||||||
14 August | 15 August | |||||
Nigeria U-19 | 23 | Kanada U-19 | 31 | |||
Brazylia U-19 | 30 | Nigeria U-19 | 37 |
14 sierpnia 2019 09:30 | Chile U-19 | 46:24 | Kanada U-19 | Centrum sportowe „Jane Sandanski”, Skopje Sędziowie: Al-Zayyat, Eialawad Widzów: 100 | |
(21:10) raport |
14 sierpnia 2019 09:30 | Nigeria U-19 | 23:30 | Brazylia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Diop, Faye Widzów: 50 | |
(14:14) raport |
15 sierpnia 2019 09:30 | Kanada U-19 | 31:37 | Nigeria U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Al-Wattani, Qamber Widzów: 50 | |
(17:19) raport |
15 sierpnia 2019 11:45 | Chile U-19 | 22:30 | Brazylia U-19 | Centrum sportowe „Boris Trajkowski”, Skopje Sędziowie: Emam, Hedaia Widzów: 50 | |
(13:14) raport |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
Egipt U-19 | [1] [2] | |
Niemcy U-19 | [3] [4] | |
Dania U-19 | [5] [6] | |
4 | Portugalia U-19 | [7] [8] |
5 | Węgry U-19 | [9] [10] |
6 | Francja U-19 | [11] [12] |
7 | Hiszpania U-19 | [13] [14] |
8 | Islandia U-19 | [15] [16] |
9 | Japonia U-19 | [17] [18] |
10 | Chorwacja U-19 | [19] [20] |
11 | Szwecja U-19 | [21] [22] |
12 | Norwegia U-19 | [23] [24] |
13 | Macedonia Północna U-19 | [25] [26] |
14 | Argentyna U-19 | [27] [28] |
15 | Słowenia U-19 | [29] [30] |
16 | Tunezja U-19 | [31] [32] |
17 | Bahrajn U-19 | [33] [34] |
18 | Chińskie Tajpej U-19 | [35] [36] |
19 | Serbia U-19 | [37] [38] |
20 | Arabia Saudyjska U-19 | [39] [40] |
21 | Brazylia U-19 | [41] [42] |
22 | Chile U-19 | [43] [44] |
23 | Nigeria U-19 | [45] [46] |
24 | Kanada U-19 | [47] [48] |
Nagrody indywidualne
Nagrody indywidualne otrzymali[29]:
MVP | Najlepszy bramkarz | Najlepszy lewoskrzydłowy | Najlepszy lewy rozgrywający | Najlepszy środkowy rozgrywający | Najlepszy prawy rozgrywający | Najlepszy prawoskrzydłowy | Najlepszy obrotowy |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ahmed Hesham Elsayed | Abdelrahman Mohamed Homayed | Alexander Reimann | Hassan Walid Ahmed | Lauritz Reinholdt Leger | Martim Costa | Daniel Kecskes | Tom Bergner |
Przypisy
- ↑ 2015 IHF Congress Programme. ihf.info. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-11-06)]. (ang.).
- ↑ The President’s Report. ihf.info. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2015-11-09)]. (ang.).
- ↑ XXXV ORDINARY CONGRESS OF THE INTERNATIONAL HANDBALL FEDERATION. handball.no. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-05-01)]. (ang.).
- ↑ a b 24 Nations Set For Youth World Championship Draw. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-29)]. (ang.).
- ↑ Substitute nations for 2019 Men’s Junior and Youth World Championships confirmed. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-04-02)]. (ang.).
- ↑ Draw for 2019 IHF Men’s Youth (U19) World Championship. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-30)]. (ang.).
- ↑ Draw procedure. wch2019championship.com.mk. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-10)]. (ang.).
- ↑ Youth World Championship Draw Completed. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-06-30)]. (ang.).
- ↑ VIP Arena Boris Trajkovski – Skopje. wch2019championship.com.mk. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-30)]. (ang.).
- ↑ SC Jane Sandanski – Skopje. wch2019championship.com.mk. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-05-30)]. (ang.).
- ↑ 2019 IHF Men's Youth U19 World Championship in North Macedonia. wch2019championship.com.mk. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-10)]. (ang.).
- ↑ 13 European teams in the hunt for under 19 title in Skopje. eurohandball.com. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE ANNOUNCED: EIGHTH-FINALS, PLACEMENT ROUND 17-24. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-26)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE ANNOUNCED: QUARTER-FINALS, 9-16, 17-24 PLACEMENT MATCHES. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-06)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE ANNOUNCED: SEMI-FINALS, 5-8 PLACEMENT ROUND. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-22)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE ANNOUNCED: 5/6, 7/8 PLACEMENT MATCHES. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-26)]. (ang.).
- ↑ MATCH SCHEDULE ANNOUNCED: FINAL, 3/4 PLACEMENT MATCH. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-23)]. (ang.).
- ↑ EGYPT THROUGH TO DEBUT YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP FINAL. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-19)]. (ang.).
- ↑ GERMANY JOIN EGYPT IN FIRST GOLD-MEDAL MATCH. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-19)]. (ang.).
- ↑ HISTORIC FIRST TITLE TO EGYPT OR GERMANY?. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ EGYPT FIRST NON-EUROPEAN TEAM TO WIN U19 WORLD TITLE. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-18)]. (ang.).
- ↑ Egypt break European dominance at under-19 worlds. eurohandball.com. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-21)]. (ang.).
- ↑ DENMARK ADD TO MEDAL RECORD WITH SECOND BRONZE. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-22)]. (ang.).
- ↑ LOOKING BACK: THE BEST PLAYERS FROM NORTH MACEDONIA 2019. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-25)]. (ang.).
- ↑ Individual Statistics. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-11)]. (ang.).
- ↑ Goalkeeper Statistics. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-11)]. (ang.).
- ↑ Overall Team Statistics. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-27)]. (ang.).
- ↑ Team Fair Play. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-27)]. (ang.).
- ↑ 2019 YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP ALL-STAR TEAM. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-19)]. (ang.).
Bibliografia
- 2019 IHF Men's Youth (U19) World Championship. ihf.info. [dostęp 2019-11-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-27)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona IHF (ang.)