Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2023 (składy)
- Główny artykuł: Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2023.
- Wiek na dzień 28 sierpnia 2023 roku.
- Przynależność klubowa na koniec sezonu 2022/2023 i na sezon 2023/2024.
- Zawodnicy oznaczeni symbolem to kapitanowie reprezentacji.
- Legenda:
Nr – numer zawodnika
A – atakujący
L – libero
P – przyjmujący
R – rozgrywający
Ś – środkowy
Grupa A
Belgia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Belgii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Emanuele Zanini
Asystent: Kris Eyckmans
Nr | Imię i nazwisko[1] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jolan Cox | 12.07.1991 (32) | 194 | Greenyard Maaseik | Greenyard Maaseik | A |
3 | Sam Deroo | 29.04.1992 (31) | 203 | Zenit Kazań | Zenit Kazań | P |
4 | Stijn D'Hulst | 24.04.1991 (32) | 187 | Knack Roeselare | Knack Roeselare | R |
8 | Matthijs Verhanneman | 08.12.1988 (34) | 198 | Knack Roeselare | Knack Roeselare | P |
9 | Wout D'Heer | 24.04.2001 (22) | 203 | Itas Trentino | Itas Trentino | Ś |
10 | Mathijs Desmet | 28.01.2000 (23) | 198 | Pallavolo Padwa | Pallavolo Padwa | P |
11 | Seppe Van Hoyweghen | 07.10.2000 (22) | 198 | Decospan Volley Team Menen | Decospan Volley Team Menen | R |
12 | Seppe Rotty | 12.03.2001 (22) | 190 | Knack Roeselare | Knack Roeselare | P |
13 | Elias Thys | 20.10.1998 (24) | 201 | Greenyard Maaseik | Greenyard Maaseik | Ś |
14 | Jelle Ribbens | 17.03.1992 (31) | 185 | Fréjus Var Volley | Fréjus Var Volley | L |
20 | Robbe Van de Velde | 28.10.2002 (20) | 201 | Lindemans Aalst | Lindemans Aalst | P |
23 | Ferre Reggers | 18.07.2003 (20) | 202 | Greenyard Maaseik | Allianz Milano | A |
26 | Martin Perin | 22.11.2002 (20) | 185 | Greenyard Maaseik | Greenyard Maaseik | L |
33 | Michiel Fransen | 29.10.2002 (20) | 202 | Tectum Achel | Tectum Achel | Ś |
Estonia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Estonii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Alar Rikberg
Asystent: Avo Keel
Nr | Imię i nazwisko[2] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Henri Treial | 28.05.1992 (31) | 202 | Greenyard Maaseik | Knack Roeselare | Ś |
2 | Renet Vanker | 22.09.1998 (24) | 195 | Greenyard Maaseik | Greenyard Maaseik | R |
3 | Karli Allik | 25.09.1996 (26) | 192 | Ford Store Levoranta Sastamala | Hapoel Matte Aszer | P |
6 | Martti Juhkami | 06.06.1988 (35) | 195 | VK ČEZ Karlovarsko | Bigbank Tartu | P |
7 | Renee Teppan | 26.09.1993 (29) | 197 | MKS Będzin | Pärnu VK | A |
8 | Märt Tammearu | 17.03.2001 (22) | 198 | Knack Roeselare | Tours VB | P |
9 | Robert Täht | 15.08.1993 (30) | 191 | Farma Conde Vôlei São José | Berlin Recycling Volleys | P |
10 | Silver Maar | 11.02.1999 (24) | 188 | VK Dukla Liberec | VK Dukla Liberec | L |
11 | Oliver Venno | 23.05.1990 (33) | 210 | Ar-Rajjan | A | |
13 | Johan Vahter | 19.11.1995 (27) | 190 | Selver/TalTech | Selver/TalTech | L |
17 | Timo Tammemaa | 18.11.1991 (31) | 204 | Cerrad Enea Czarni Radom | Berlin Recycling Volleys | Ś |
19 | Andri Aganits | 07.09.1993 (29) | 207 | Selver/TalTech | Selver/TalTech | Ś |
22 | Markkus Keel | 18.08.1995 (28) | 193 | Bigbank Tartu | Czerno more BASK | R |
30 | Marx Aru | 08.11.2002 (20) | 200 | Selver/TalTech | Selver/TalTech | Ś |
Niemcy
- Osobny artykuł: Reprezentacja Niemiec w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Michał Winiarski
Asystent: Thomas Ranner
Serbia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Serbii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Igor Kolaković
Asystent: Bojan Janić
Nr | Imię i nazwisko[4] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Uroš Kovačević | 26.05.1993 (30) | 197 | Aluron CMC Warta Zawiercie | Ural Ufa | P |
3 | Milorad Kapur | 05.03.1991 (32) | 180 | Partizan Belgrad | Paris Volley | L |
7 | Petar Krsmanović | 01.06.1990 (33) | 205 | Vojvodina NS seme Nowy Sad | Gazprom-Jugra Surgut | Ś |
8 | Marko Ivović | 22.12.1990 (32) | 194 | Dinamo-LO Sosnowy Bór | Dinamo-LO Sosnowy Bór | P |
10 | Miran Kujundžić | 19.06.1997 (26) | 196 | Ślepsk Malow Suwałki | Galatasaray HDI Sigorta | P |
11 | Aleksa Batak | 18.01.2000 (23) | 195 | Partizan Belgrad | VfB Friedrichshafen | R |
12 | Pavle Perić | 07.08.1998 (25) | 207 | Fenerbahçe HDI Sigorta | Top Volley Cisterna | P |
14 | Aleksandar Atanasijević | 04.09.1991 (31) | 200 | PGE Skra Bełchatów | Shanghai Bright | A |
15 | Nemanja Mašulović | 05.10.1995 (27) | 205 | ACH Volley Lublana | Farmitalia Catania | Ś |
16 | Dražen Luburić | 02.11.1993 (29) | 205 | Lokomotiw Nowosybirsk | Fenerbahçe HDI Sigorta | A |
17 | Miloš Krsteski | 24.02.1993 (30) | 181 | Ribnica Kraljevo | Partizan Belgrad | L |
18 | Marko Podraščanin | 29.08.1987 (35) | 204 | Itas Trentino | Itas Trentino | Ś |
21 | Vuk Todorović | 23.04.1998 (25) | 190 | ACH Volley Lublana | Cerrad Enea Czarni Radom | R |
29 | Aleksandar Nedeljković | 27.10.1997 (25) | 207 | VfB Friedrichshafen | Top Volley Cisterna | Ś |
Szwajcaria
- Osobny artykuł: Reprezentacja Szwajcarii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Mario Motta
Asystent: Marco Fölmli
Nr | Imię i nazwisko[5] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Peer Harksen | 01.01.1995 (28) | 194 | Concordia Volley Luzern | Concordia Volley Luzern | R |
4 | Bruno Jukic-Sunaric | 11.05.1998 (25) | 193 | Concordia Volley Luzern | Concordia Volley Luzern | P |
5 | Luca Ulrich | 12.01.1997 (26) | 197 | Volley Schönenwerd | Volley Schönenwerd | P |
6 | Reto Giger | 05.08.1991 (32) | 194 | Volley Schönenwerd | Volley Schönenwerd | R |
8 | Quentin Zeller | 29.03.1994 (29) | 200 | Chênois Genève Volleyball | P | |
12 | Linus Birchler | 04.03.1998 (25) | 205 | TSV Jona Volleyball | TSV Jona Volleyball | Ś |
13 | Simon Maag | 22.08.2001 (22) | 201 | TSV Jona Volleyball | Chênois Genève Volleyball | Ś |
15 | Julian Weisigk | 16.02.2000 (23) | 196 | Paris Volley | Volley Amriswil | A |
17 | Alexander Lengweiler | 20.06.2001 (22) | 199 | Concordia Volley Luzern | Concordia Volley Luzern | Ś |
18 | Karim Zerika | 02.12.1996 (26) | 199 | Lausanne UC | Chênois Genève Volleyball | Ś |
19 | Anes Perezic | 20.08.1999 (24) | 203 | UVC Holding Graz | Decospan Volley Team Menen | A |
20 | Lars Migge | 28.05.2004 (19) | 198 | Volley Amriswil | Volley Amriswil | P |
21 | Jonas Peter | 21.01.2003 (20) | 187 | Concordia Volley Luzern | Concordia Volley Luzern | L |
22 | Luca Müller | 08.05.1993 (30) | 188 | Concordia Volley Luzern | Concordia Volley Luzern | L |
Włochy
- Osobny artykuł: Reprezentacja Włoch w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Ferdinando De Giorgi
Asystent: Massimo Caponeri
Grupa B
Bułgaria
- Osobny artykuł: Reprezentacja Bułgarii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Płamen Konstantinow
Asystent: Andrej Żekow
Nr | Imię i nazwisko[7] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Georgi Bratoew | 21.10.1987 (35) | 203 | Deja sport Burgas | Deja sport Burgas | R |
3 | Nikołaj Kolew | 16.12.1997 (25) | 204 | Narbonne Volley | Narbonne Volley | Ś |
4 | Martin Atanasow | 27.09.1996 (26) | 200 | Ziraat Bankası Ankara | Lokomotiw Nowosybirsk | P |
5 | Swetosław Gocew | 31.08.1990 (32) | 205 | Lewski Sofia | Lewski Sofia | Ś |
8 | Asparuch Asparuchow | 28.07.2000 (23) | 200 | Pallavolo Padwa | Kuzbass Kemerowo | P |
9 | Georgi Seganow | 10.06.1993 (30) | 198 | GKS Katowice | Rest Property Alanya Belediyesi | R |
11 | Aleks Grozdanow | 28.03.1998 (25) | 208 | Rana Werona | Rana Werona | Ś |
13 | Teodor Sałparow | 16.08.1982 (41) | 187 | Chebyr Pazardżik | Chebyr Pazardżik | L |
17 | Nikołaj Penczew | 22.05.1992 (31) | 197 | Epicentr-Podolany Horodok | Fenerbahçe HDI Sigorta | P |
19 | Cwetan Sokołow | 31.12.1989 (33) | 206 | Dinamo Moskwa | Dinamo Moskwa | A |
20 | Denis Karjagin | 28.09.2002 (20) | 204 | Spacer’s de Toulouse | Spacer’s de Toulouse | P |
21 | Simeon Dobrew | 15.04.2001 (22) | 175 | Neftochimik 2010 Burgas | Neftochimik 2010 Burgas | L |
23 | Aleksandyr Nikołow | 30.11.2003 (19) | 203 | Cucine Lube Civitanova | Cucine Lube Civitanova | P |
24 | Ilija Petkow | 10.10.1996 (26) | 201 | Chebyr Pazardżik | Chebyr Pazardżik | Ś |
Chorwacja
- Osobny artykuł: Reprezentacja Chorwacji w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Cédric Énard
Asystent: Tomasz Wasilkowski
Nr | Imię i nazwisko[8] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tsimafei Zhukouski | 18.12.1989 (33) | 195 | PSG Stal Nysa | PSG Stal Nysa | R |
3 | Stipe Perić | 07.05.1997 (26) | 204 | Moyashi Garlasco | Decospan Volley Team Menen | Ś |
4 | Kruno Nikačević | 11.01.1996 (27) | 202 | VK Dukla Liberec | Abba Pineto | Ś |
6 | Bernard Bakonji | 28.11.1997 (25) | 200 | Unicaja Costa de Almería | Calcit Kamnik | R |
7 | Marko Sedlaček | 29.07.1996 (27) | 202 | Top Volley Cisterna | Jastrzębski Węgiel | P |
8 | Sven Jakopec | 27.02.2005 (18) | 204 | HAOK Mladost Zagrzeb | HAOK Mladost Zagrzeb | Ś |
9 | Tino Hanžić | 24.10.2000 (23) | 198 | Kemas Lamipel Santa Croce | Greenyard Maaseik | P |
10 | Filip Šestan | 06.06.1995 (28) | 195 | ACH Volley Lublana | Chaumont VB 52 Haute-Marne | P |
11 | Petar Đirlić | 27.05.1997 (26) | 205 | Top Volley Cisterna | Allianz Milano | A |
13 | Hrvoje Pervan | 28.12.1994 (28) | 187 | HAOK Mladost Zagrzeb | HAOK Mladost Zagrzeb | L |
14 | Marino Marelić | 16.10.1995 (27) | 198 | Saint-Nazaire VBA | VK ČEZ Karlovarsko | P |
17 | Ivan Mihalj | 23.11.1990 (32) | 210 | CSKA Sofia | CSKA Sofia | Ś |
19 | Ivan Zeljković | 31.08.1994 (28) | 186 | HAOK Mladost Zagrzeb | Saint-Nazaire VBA | P |
23 | Ivan Raič | 03.06.1989 (34) | 204 | Epicentr-Podolany Horodok | A |
Finlandia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Finlandii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Joel Banks
Asystent: Oskar Muurinen
Nr | Imię i nazwisko[9] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Eemi Tervaportti | 26.07.1989 (34) | 193 | Jastrzębski Węgiel | Epicentr-Podolany Horodok | R |
3 | Jiri Hänninen | 12.05.1998 (25) | 193 | Decospan Volley Team Menen | Berlin Recycling Volleys | P |
5 | Aleksei Zhbankov | 18.07.2003 (20) | 204 | Savo Volley | Raision Loimu | Ś |
7 | Niko Suihkonen | 11.04.1999 (24) | 191 | Plessis Robinson Volley Ball | Chaumont VB 52 Haute-Marne | P |
8 | Voitto Köykkä | 09.07.1999 (24) | 179 | Helios Grizzlys Giesen | Trefl Gdańsk | L |
10 | Luka Marttila | 30.06.2003 (20) | 197 | Vero Volley Monza | Vero Volley Monza | P |
11 | Miika Haapaniemi | 06.02.2004 (19) | 203 | Hurrikaani-Loimaa | Hurrikaani-Loimaa | Ś |
12 | Aaro Nikula | 23.03.1999 (24) | 212 | SL Benfica | CS Arcada Galați | A |
13 | Joonas Jokela | 12.12.1998 (24) | 202 | Raision Loimu | Savo Volley | A |
14 | Nuutti Niinivaara | 29.07.1998 (25) | 199 | Karelian Hurmos | Hurrikaani-Loimaa | Ś |
16 | Samuli Kaislasalo | 03.08.1995 (28) | 203 | Active Living Orion Doetinchem | Active Living Orion Doetinchem | A |
19 | Niklas Breilin | 08.09.1999 (23) | 178 | Caruur Volley Gent | Helios Grizzlys Giesen | L |
21 | Fedor Ivanov | 01.12.2000 (22) | 193 | Helios Grizzlys Giesen | Helios Grizzlys Giesen | R |
23 | Sakari Mäkinen | 19.01.1995 (28) | 189 | Ford Store Levoranta Sastamala | Active Living Orion Doetinchem | P |
Hiszpania
- Osobny artykuł: Reprezentacja Hiszpanii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Miguel Rivera Rodríguez
Asystent: José Luis Moltó
Nr | Imię i nazwisko[10] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Jorge Almansa | 17.04.1991 (32) | 195 | CV Guaguas Las Palmas | CV Guaguas Las Palmas | P |
3 | Víctor Rodríguez Pérez | 21.09.1998 (24) | 201 | Unicaja Costa de Almería | Unicaja Costa de Almería | P |
6 | Borja Ruiz | 26.07.1992 (31) | 204 | CV Guaguas Las Palmas | Unicaja Costa de Almería | Ś |
7 | Jordi Ramón Ferragut | 09.07.1999 (24) | 194 | Narbonne Volley | Top Volley Cisterna | P |
10 | Daniel Ruiz Posadas | 28.06.1995 (28) | 191 | CV Guaguas Las Palmas | Montpellier UC | L |
12 | Jean-Pascal Diedhiou | 08.10.1993 (29) | 210 | Melilla Sport Capital | CV Guaguas Las Palmas | Ś |
13 | Andrés Villena | 27.02.1993 (30) | 195 | KB Insurance Stars | KB Insurance Stars | A |
14 | Miguel Àngel Fornés | 06.09.1993 (29) | 202 | Greenyard Maaseik | Greenyard Maaseik | Ś |
18 | Francisco Iribarne | 13.07.1998 (25) | 199 | Helios Grizzlys Giesen | Greenyard Maaseik | P |
20 | Álvaro Gimeno Rubio | 27.09.1999 (23) | 207 | Saint-Nazaire VBA | Lindemans Aalst | A |
21 | César Martín Pérez | 18.12.1995 (27) | 187 | Conectabalear CV Manacor | Conectabalear CV Manacor | R |
24 | Ignacio Sánchez | 24.02.1991 (32) | 192 | Dinamo Bukareszt | Chênois Genève Volleyball | R |
27 | Alejandro Ribas Brockert | 27.05.2004 (19) | 195 | Conectabalear CV Manacor | Conectabalear CV Manacor | Ś |
88 | Unai Larrañaga Ledo | 09.05.2000 (23) | 178 | Melilla Sport Capital | CV Guaguas Las Palmas | L |
Słowenia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Słowenii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Gheorghe Crețu
Asystent: Matteo De Cecco
Nr | Imię i nazwisko[11] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Alen Pajenk | 23.04.1986 (37) | 203 | Olympiakos SFP | Olympiakos SFP | Ś |
3 | Uroš Planinšič | 09.05.1998 (25) | 186 | Calcit Kamnik | Calcit Kamnik | R |
4 | Jan Kozamernik | 24.12.1995 (27) | 204 | Asseco Resovia Rzeszów | Itas Trentino | Ś |
6 | Urban Toman | 21.10.1997 (25) | 186 | Budva | CS Arcada Galați | L |
8 | Rok Bračko | 21.04.2004 (19) | 195 | Merkur Maribor | Merkur Maribor | P |
10 | Sašo Štalekar | 03.05.1996 (27) | 214 | Berlin Recycling Volleys | Berlin Recycling Volleys | Ś |
11 | Danijel Koncilja | 04.09.1990 (32) | 201 | ACH Volley Lublana | ACH Volley Lublana | Ś |
13 | Jani Kovačič | 14.06.1992 (31) | 185 | ACH Volley Lublana | ACH Volley Lublana | L |
14 | Žiga Štern | 02.01.1994 (29) | 193 | VfB Friedrichshafen | Ślepsk Malow Suwałki | P |
16 | Gregor Ropret | 01.03.1989 (34) | 192 | Sir Safety Susa Perugia | Sir Safety Susa Perugia | R |
17 | Tine Urnaut | 03.09.1988 (34) | 199 | JTEKT Stings | JTEKT Stings | P |
18 | Klemen Čebulj | 21.02.1992 (31) | 202 | Asseco Resovia Rzeszów | Asseco Resovia Rzeszów | P |
19 | Rok Možič | 17.01.2002 (21) | 200 | Rana Werona | Rana Werona | P |
20 | Nik Mujanovič | 14.10.2004 (18) | 203 | Calcit Kamnik | Calcit Kamnik | A |
Ukraina
- Osobny artykuł: Reprezentacja Ukrainy w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Uģis Krastiņš
Asystent: Andrij Łewczenko
Grupa C
Czarnogóra
- Osobny artykuł: Reprezentacja Czarnogóry w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Ivan Joksimović
Asystent: Miloš Marković
Nr | Imię i nazwisko[13] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aleksandar Minić | 09.11.1986 (36) | 205 | Jakarta Pertamina Pertamax | A | |
3 | Luka Babić | 07.07.1994 (29) | 211 | Surabaya BIN Samator | Żytyczi-Polissia Żytomierz | Ś |
4 | Ivan Zvicer | 05.08.1998 (25) | 199 | Al-Jazira Sport Club | Liaoning Shenfu Yueteng | P |
6 | Vojin Ćaćić | 31.03.1990 (33) | 202 | VfB Friedrichshafen | Al Faisaly | P |
8 | Marko Joksimović | 10.09.2002 (20) | 185 | Qatar S.C | Qatar S.C | R |
9 | Marko Bojić | 13.11.1988 (34) | 200 | Al-Nassr VC | P | |
10 | Milan Rovčanin | 03.07.2003 (20) | 192 | Jedinstvo Bijelo Polje | L | |
12 | Jovan Delić | 28.03.1993 (30) | 197 | Maccabi Hod ha-Szaron | AOP Kifisias | L |
13 | Blažo Milić | 22.11.1987 (35) | 210 | Maccabi Hod ha-Szaron | HAOK Mladost Zagrzeb | Ś |
14 | Bojan Strugar | 30.06.1995 (28) | 203 | Budućnost Podgorica | Milas Belediyespor | A |
15 | Djordje Jovović | 15.10.2001 (21) | 197 | Hiša na kolesih Triglav | Hiša na kolesih Triglav | A |
17 | Nikola Djurović | 10.06.2006 (17) | 200 | Jedinstvo Bijelo Polje | Ś | |
22 | Danilo Dubak | 04.10.2002 (20) | 186 | Budućnost Podgorica | Budućnost Podgorica | R |
24 | Rastko Milenković | 21.02.2004 (19) | 190 | Budva | Budva | R |
Czechy
- Osobny artykuł: Reprezentacja Czech w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Jiří Novák
Asystent: Stefano Mascia
Nr | Imię i nazwisko[14] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Jan Hadráva | 03.06.1991 (32) | 199 | Jastrzębski Węgiel | Galatasaray HDI Sigorta | A |
3 | Daniel Pfeffer | 27.04.1990 (33) | 184 | VK ČEZ Karlovarsko | VK ČEZ Karlovarsko | L |
4 | Donovan Džavoronok | 23.07.1997 (26) | 202 | Itas Trentino | Rana Werona | P |
5 | Adam Zajíček | 25.02.1993 (30) | 201 | VK ČEZ Karlovarsko | Kladno volejbal.cz | Ś |
6 | Milan Moník | 15.03.1988 (35) | 190 | VK Lvi Praha | VK Lvi Praha | L |
8 | Lukáš Trojanowicz | 04.07.2000 (23) | 200 | VK Příbram | VK Dukla Liberec | Ś |
11 | Lukáš Vašina | 06.07.1999 (24) | 198 | PGE Skra Bełchatów | GKS Katowice | P |
12 | Martin Licek | 05.01.1995 (28) | 197 | VK Jihostroj České Budějovice | Sporting CP | P |
13 | Jan Galabov | 12.06.1996 (27) | 193 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | Sporting CP | P |
16 | Jiří Srb | 10.06.2000 (23) | 194 | SKV Ústí nad Labem | VK Benátky nad Jizerou | R |
17 | Marek Šotola | 05.11.1999 (23) | 206 | Berlin Recycling Volleys | Berlin Recycling Volleys | A |
18 | Jakub Janouch | 13.06.1990 (33) | 194 | VK Lvi Praha | VK Lvi Praha | R |
20 | Petr Špulák | 01.05.2002 (21) | 199 | Kladno volejbal.cz | SWD powervolleys Düren | Ś |
25 | Josef Polák | 11.02.1999 (24) | 202 | VK Jihostroj České Budějovice | Greenyard Maaseik | Ś |
Dania
- Osobny artykuł: Reprezentacja Danii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Kristian Flojstrup Knudsen
Asystent: Thomas Skifter Bertelsen
Nr | Imię i nazwisko[15] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nikolaj Hjorth | 13.03.1998 (25) | 190 | Fortuna Odense Volley | Fortuna Odense Volley | L |
5 | Joachim Hesselholt | 05.11.2001 (21) | 204 | Salonit Anhovo Kanal | UVC McDonalds Ried/Innkreis | Ś |
6 | Rasmus Mikelsons | 02.05.1998 (25) | 198 | Gentofte Volley | Gentofte Volley | Ś |
7 | Alfred Gramkow Østergaard | 10.09.2002 (20) | 190 | Ikast KFUM | Fortuna Odense Volley | L |
8 | Axel Jacobsen | 10.07.1984 (39) | 196 | Panathinaikos AO | AS Cannes | R |
9 | Rasmus Breuning Nielsen | 22.05.1994 (29) | 198 | Yuasa Grottazzolina | Yuasa Grottazzolina | A |
10 | Tobias Hougs Kjær | 17.07.1999 (24) | 188 | Caruur Volley Gent | Numidia VC Limax | P |
11 | Mikkel Hoff | 15.10.2001 (21) | 195 | Lindemans Aalst | Akkuş Belediyespor | R |
13 | Simon Øster Ellegaard Andersen | 20.04.1997 (26) | 204 | Kladno volejbal.cz | Ś | |
17 | Ulrik Bo Dahl | 18.11.2000 (22) | 201 | Tectum Achel | CV San Roque | A |
18 | Simon Tabermann Uhrenholdt | 17.06.2004 (19) | 203 | Ikast KFUM | VfB Friedrichshafen | Ś |
19 | Axel Valdemar Juul Larsen | 18.08.2004 (19) | 195 | Amager VK | Amager VK | P |
21 | Mads Kyed Jensen | 24.04.1999 (24) | 209 | Werona Volley | Cuneo Granda Volley | A |
22 | Oskar Kjerstein Madsen | 17.01.2000 (23) | 195 | CS Arcada Galați | VK Lvi Praha | P |
Holandia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Holandii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Roberto Piazza
Asystent: Henk-Jan Held
Nr | Imię i nazwisko[16] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Siebe Korenblek | 22.03.2002 (21) | 214 | Talentteam Papendal Arnhem | SWD powervolleys Düren | Ś |
2 | Wessel Keemink | 29.05.1993 (30) | 198 | VK ČEZ Karlovarsko | VK ČEZ Karlovarsko | R |
3 | Maarten Van Garderen | 24.01.1990 (33) | 200 | Emma Villas Aubay Siena | PAOK Saloniki | P |
4 | Thijs ter Horst | 18.09.1991 (31) | 205 | Suwon KEPCO Vixtorm | Suwon KEPCO Vixtorm | P |
6 | Sil Meijs | 13.03.2002 (21) | 204 | Draisma Dynamo Apeldoorn | Numidia VC Limax | R |
7 | Gijs Jorna | 30.05.1989 (34) | 197 | PAOK Saloniki | Epicentr-Podolany Horodok | P |
8 | Fabian Plak | 23.07.1997 (26) | 197 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | Pallavolo Padwa | Ś |
11 | Jeffrey Klok | 29.10.1998 (24) | 189 | Lycurgus | Lycurgus | L |
12 | Bennie Tuinstra | 12.09.2000 (22) | 200 | Ziraat Bankası Ankara | Ziraat Bankası Ankara | P |
14 | Nimir Abdel-Aziz | 05.02.1992 (31) | 202 | Halkbank Ankara | Halkbank Ankara | A |
16 | Wouter ter Maat | 07.05.1991 (32) | 200 | Ziraat Bankası Ankara | Ziraat Bankası Ankara | A |
17 | Michaël Parkinson | 23.11.1991 (31) | 203 | Tours VB | Tours VB | Ś |
18 | Robbert Andringa | 28.04.1990 (33) | 194 | Indykpol AZS Olsztyn | Gas Sales Bluenergy Piacenza | L |
22 | Twan Wiltenburg | 20.01.1997 (26) | 204 | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | Ś |
Macedonia Północna
- Osobny artykuł: Reprezentacja Macedonii Północnej w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Joško Milenkoski
Asystent: Hari Nakowski
Nr | Imię i nazwisko[17] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Darko Angelowski | 04.02.1994 (29) | 181 | L | ||
2 | Ǵorǵi Ǵorǵiew | 22.05.1992 (31) | 197 | Hatay Büyükşehir Belediyespor | Bursa Büyükşehir Belediyesi | R |
3 | Tosze Efremow | 11.09.2007 (15) | 193 | P | ||
4 | Nikoła Ǵorǵiew | 23.07.1988 (35) | 197 | ACH Volley Lublana | ACH Volley Lublana | A |
5 | Włado Milew | 09.05.1987 (36) | 195 | Strumica Nikob | Strumica Nikob | P |
7 | Sławe Nakow | 25.08.1994 (29) | 194 | Strumica Nikob | Strumica Nikob | Ś |
8 | Ałeksandar Ljaftow | 15.08.1990 (33) | 197 | Al Ibtisam | P | |
9 | Filip Lepidowski | 05.12.2002 (20) | 199 | GOK Borec | Metalac Takovo Gornji Milanovac | Ś |
11 | Filip Despotowski | 02.07.1986 (37) | 193 | Strumica Nikob | R | |
15 | Filip Madjunkow | 18.03.1996 (27) | 200 | SK Zadruga Aich/Dob | Volley Haasrode Leuven | Ś |
16 | Stojan Iliew | 03.03.1999 (24) | 190 | Hapoel Kefar Sawa | Anagennisi Derinia | P |
17 | Luka Kostikj | 12.10.2001 (21) | 195 | GOK Borec | Ribnica Kraljevo | P |
19 | Kostadin Richliew | 21.03.2000 (23) | 184 | Strumica Nikob | UGD Sztip | L |
20 | Filip Sawowski | 04.08.2002 (21) | 210 | Novi Sad Maneks | Vojvodina NS seme Nowy Sad | Ś |
Polska
- Osobny artykuł: Reprezentacja Polski w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Nikola Grbić
Asystent: Adam Swaczyna
Grupa D
Francja
- Osobny artykuł: Reprezentacja Francji w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Andrea Giani
Asystent: Loïc Geiler
Nr | Imię i nazwisko[19] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barthélémy Chinenyeze | 28.02.1998 (25) | 202 | Cucine Lube Civitanova | Cucine Lube Civitanova | Ś |
2 | Jenia Grebennikov | 13.08.1990 (33) | 188 | Zenit Petersburg | Zenit Petersburg | L |
4 | Jean Patry | 27.12.1996 (26) | 207 | Allianz Milano | Jastrzębski Węgiel | A |
6 | Benjamin Toniutti | 30.10.1989 (33) | 183 | Jastrzębski Węgiel | Jastrzębski Węgiel | R |
7 | Kévin Tillie | 02.11.1990 (32) | 198 | Projekt Warszawa | Projekt Warszawa | P |
9 | Earvin N’Gapeth | 12.02.1991 (32) | 194 | Valsa Group Modena | Halkbank Ankara | P |
11 | Antoine Brizard | 22.05.1994 (29) | 196 | Gas Sales Bluenergy Piacenza | Gas Sales Bluenergy Piacenza | R |
12 | Stéphen Boyer | 10.04.1996 (27) | 196 | Jastrzębski Węgiel | Asseco Resovia Rzeszów | A |
14 | Nicolas Le Goff | 15.02.1992 (31) | 203 | Montpellier UC | Montpellier UC | Ś |
16 | Daryl Bultor | 17.11.1995 (27) | 197 | Tourcoing LM | AS Illac Volley | Ś |
17 | Trévor Clévenot | 28.06.1994 (29) | 199 | Jastrzębski Węgiel | Aluron CMC Warta Zawiercie | P |
19 | Yacine Louati | 04.03.1992 (31) | 198 | Fenerbahçe HDI Sigorta | Asseco Resovia Rzeszów | P |
23 | Timothée Carle | 30.11.1995 (27) | 199 | Berlin Recycling Volleys | Berlin Recycling Volleys | P |
25 | Quentin Jouffroy | 05.07.1993 (30) | 203 | Narbonne Volley | Plessis Robinson Volley Ball | Ś |
Grecja
- Osobny artykuł: Reprezentacja Grecji w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Dante Boninfante
Asystent: Samuele Papi
Nr | Imię i nazwisko[20] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Aristeidis Chandrinos | 20.11.2002 (20) | 182 | AONS Milon | AONS Milon | L |
7 | Jeorjos Petreas | 19.11.1986 (36) | 201 | Panathinaikos AO | Panathinaikos AO | Ś |
8 | Jeorjos Dziumakas | 23.01.1995 (28) | 206 | OFI | Pijasos Polichnis | A |
9 | Menelaos Kokkinakis | 21.01.1993 (30) | 193 | PAOK | PAOK | L |
10 | Rafail Kumendakis | 05.05.1993 (30) | 203 | Olympiakos SFP | Olympiakos SFP | P |
11 | Dimitris Muchlias | 17.05.2001 (22) | 200 | Hawaii University | SWD powervolleys Düren | A |
12 | Teodoros Wulkidis | 30.03.1996 (27) | 201 | PAOK | Panathinaikos AO | Ś |
14 | Markos Galiotos | 23.08.1996 (27) | 195 | AO Foinikas ONEX Syros | AO Foinikas ONEX Syros | R |
15 | Aleksandros Raptis | 16.02.2000 (23) | 198 | PAOK | Stade Poitevin Poitiers | P |
18 | Apostolos Petsias | 29.07.2003 (20) | 193 | Pijasos Polichnis | AO Foinikas ONEX Syros | R |
21 | Mitar Dzurits | 25.04.1989 (34) | 211 | AO Foinikas ONEX Syros | Olympiakos SFP | Ś |
22 | Dimostenis Linardos | 14.02.1997 (26) | 201 | Olympiakos SFP | PAOK | Ś |
23 | Spyridon Chakas | 23.09.2002 (20) | 194 | Hawaii University | Hawaii University | P |
77 | Atanasis Protopsaltis | 12.09.1993 (29) | 186 | Greenyard Maaseik | Panathinaikos AO | P |
Izrael
- Osobny artykuł: Reprezentacja Izraela w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Itamar Stein
Asystent: Aleksander Szafranowicz
Nr | Imię i nazwisko[21] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
2 | Ariel Katzenelson | 09.09.1993 (29) | 184 | Maccabi Hod ha-Szaron | R | |
3 | Tamir Herszko | 19.07.1993 (30) | 200 | Hapoel Kefar Sawa | Maccabi Tel Awiw | P |
4 | Shaj Majo Liberman | 17.10.2005 (17) | 198 | Wingate Academy | Maccabi Hod ha-Szaron | P |
5 | Adir Ben Szloosz | 16.11.2004 (18) | 170 | Maccabi Aszdod | Maccabi Aszdod | L |
7 | Ilija Goldrin | 28.04.1995 (28) | 195 | Volley Näfels | Helios Grizzlys Giesen | P |
9 | Gaj Genis | 06.05.1999 (24) | 195 | UCLA | Ś | |
10 | Noam Ariel | 06.10.2000 (22) | 184 | Hapoel Matte Aszer | Hapoel Matte Aszer | R |
11 | Nikita Maron | 12.07.2005 (18) | 204 | Maccabi Tel Awiw | Maccabi Hod ha-Szaron | Ś |
12 | Ofek Hazan | 19.03.2003 (20) | 197 | Hapoel Matte Aszer | Hapoel Matte Aszer | Ś |
13 | Omri Roitman | 13.09.1999 (23) | 180 | Hapoel Matte Aszer | Maccabi Tel Awiw | L |
16 | Ido Dawid | 08.02.2000 (23) | 200 | UCLA | UCLA | A |
17 | Ilaj Hawer | 30.12.2002 (20) | 190 | Hapoel Matte Aszer | Hapoel Matte Aszer | P |
18 | Genadi Sokołow | 14.05.1992 (31) | 202 | Maccabi Tel Awiw | Maccabi Tel Awiw | Ś |
19 | Mark Rura | 23.01.2006 (17) | 205 | Wingate Academy | Hapoel Kefar Sawa | P |
Portugalia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Portugalii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: João José
Asystent: Manuel Silva
Nr | Imię i nazwisko[22] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Miguel Sinfrónio | 18.03.1999 (24) | 197 | Leixões SC | SK Zadruga Aich/Dob | Ś |
2 | José Belo | 05.12.1999 (23) | 192 | Leixões SC | Leixões SC | Ś |
3 | Gonçalo Sousa | 28.01.2002 (21) | 181 | Esmoriz GC | Sporting CP | L |
4 | Filip Cvetićanin | 19.06.1996 (27) | 201 | SCM Zalău | Leixões SC | Ś |
5 | André Marques | 10.04.2000 (23) | 189 | Castêlo da Maia GC | Castêlo da Maia GC | P |
6 | Alexandre Ferreira | 13.11.1991 (31) | 202 | Fenerbahçe HDI Sigorta | LUK Lublin | P |
7 | Ivo Casas | 21.09.1992 (30) | 180 | SL Benfica | SL Benfica | L |
8 | Tiago Violas | 27.03.1989 (34) | 193 | SL Benfica | SL Benfica | R |
12 | Lourenço Martins | 30.04.1997 (26) | 195 | Saint-Nazaire VBA | Saint-Nazaire VBA | P |
13 | José Pedro Pinto | 21.06.1997 (26) | 192 | Esmoriz GC | AA Espinho | A |
15 | Miguel Tavares | 02.03.1993 (30) | 192 | Aluron CMC Warta Zawiercie | Aluron CMC Warta Zawiercie | R |
16 | Bruno Cunha | 18.08.1997 (26) | 194 | Sieco Service Ortona | Grupo Herce Soria | A |
17 | José Andrade | 21.08.1999 (24) | 194 | Esmoriz GC | AA Espinho | Ś |
18 | André Pereira | 10.09.2003 (19) | 191 | Leixões SC | Leixões SC | P |
Rumunia
- Osobny artykuł: Reprezentacja Rumunii w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Sergiu Stancu
Asystent: Răzvan Parpală
Nr | Imię i nazwisko[23] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Bela Florian Bartha | 19.10.2000 (22) | 206 | Dinamo Bukareszt | Dinamo Bukareszt | Ś |
2 | Mircea Paul Peța | 02.04.1997 (29) | 190 | Steaua Bukareszt | Steaua Bukareszt | P |
3 | Filip Andrei Constantin | 23.10.1997 (25) | 188 | SCM Zalău | Rapid Bukareszt | R |
4 | Sergiu Diaconescu | 28.06.1996 (27) | 190 | SCMU Krajowa | SCMU Krajowa | L |
5 | Daniel Chițigoi | 10.03.2005 (18) | 203 | Rapid Bukareszt | Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | P |
6 | Claudiu Dumitru | 29.03.1995 (28) | 190 | Steaua Bukareszt | Steaua Bukareszt | R |
7 | Rareș Ionuț Bălean | 08.07.1997 (26) | 197 | Dinamo Bukareszt | Dinamo Bukareszt | P |
9 | Adrian Aciobăniței | 24.08.1997 (26) | 193 | Chaumont VB 52 Haute-Marne | PGE Skra Bełchatów | P |
11 | Carol Gabriel Kosinski | 29.09.2003 (19) | 177 | Rapid Bukareszt | Rapid Bukareszt | L |
12 | Marian Iulian Bala | 12.03.1990 (33) | 190 | CS Arcada Galați | CS Arcada Galați | P |
13 | Alexandru Rață | 11.07.2000 (23) | 193 | CS Arcada Galați | Tectum Achel | A |
15 | Andrei Butnaru | 29.02.1998 (25) | 208 | CS Arcada Galați | CS Arcada Galați | Ś |
19 | Robert Irinel Călin | 01.09.2000 (22) | 200 | SCMU Krajowa | SCMU Krajowa | Ś |
22 | Stefan Lupu | 28.05.1994 (29) | 200 | SCMU Krajowa | CSU Brașov | Ś |
Turcja
- Osobny artykuł: Reprezentacja Turcji w piłce siatkowej mężczyzn.
Trener: Alberto Giuliani
Asystent: Mert Karatop
Nr | Imię i nazwisko[24] | Data urodzenia (wiek) | Wzrost (cm) | Klub (Sezon 2022/2023) | Klub (Sezon 2023/2024) | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kaan Gürbüz | 16.08.2001 (22) | 199 | Fenerbahçe HDI Sigorta | Fenerbahçe HDI Sigorta | A |
6 | Arda Bostan | 13.01.2002 (21) | 192 | Fenerbahçe HDI Sigorta | Narbonne Volley | R |
8 | Burutay Subaşı | 15.07.1990 (33) | 194 | Arkas Spor Izmir | Arkas Spor Izmir | P |
7 | Bedirhan Bülbül | 29.07.1999 (24) | 201 | Ziraat Bankası Ankara | Ziraat Bankası Ankara | Ś |
9 | Mirza Lagumdzija | 18.05.2001 (22) | 205 | Arkas Spor Izmir | Arkas Spor Izmir | P |
10 | Arslan Ekşi | 17.07.1985 (38) | 196 | Ziraat Bankası Ankara | Ziraat Bankası Ankara | R |
11 | Yiğit Gülmezoğlu | 28.12.1995 (27) | 199 | Halkbank Ankara | Fenerbahçe HDI Sigorta | P |
12 | Adis Lagumdzija | 29.03.1999 (24) | 211 | Valsa Group Modena | Cucine Lube Civitanova | A |
14 | Faik Samet Güneş | 27.05.1993 (30) | 203 | Ziraat Bankası Ankara | Ziraat Bankası Ankara | Ś |
15 | Mert Matıç | 22.05.1995 (28) | 211 | Halkbank Ankara | Halkbank Ankara | Ś |
19 | Berkay Bayraktar | 01.01.1998 (25) | 190 | Ziraat Bankası Ankara | Ziraat Bankası Ankara | L |
20 | Efe Bayram | 01.03.2002 (21) | 194 | Top Volley Cisterna | Top Volley Cisterna | P |
53 | Volkan Döne | 19.02.1987 (36) | 182 | Halkbank Ankara | Halkbank Ankara | L |
77 | Vahit Emre Savaş | 07.03.1995 (28) | 202 | Fenerbahçe HDI Sigorta | Fenerbahçe HDI Sigorta | Ś |
Przypisy
- ↑ Men Eurovolley Team BELGIUM. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team ESTONIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team GERMANY. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team SERBIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team SWITZERLAND. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team ITALY. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team BULGARIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team CROATIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team FINLAND. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team SPAIN. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team SLOVENIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team UKRAINE. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team MONTENEGRO. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team CZECHIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team DENMARK. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team THE NETHERLANDS. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team NORTH MACEDONIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team POLAND. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team FRANCE. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team GREECE. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team ISRAEL. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team PORTUGAL. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team ROMANIA. eurovolley.cev.eu. (ang.).
- ↑ Men Eurovolley Team TÜRKIYE. eurovolley.cev.eu. (ang.).