Puchar Europy w Chodzie Sportowym 2019
| |||
Szczegóły turnieju | |||
Miejscowość | Olita | ||
---|---|---|---|
Data | 19 maja | ||
Liczba zawodników | 256[1] | ||
Liczba reprezentacji | 29[1] |
13. Puchar Europy w Chodzie Sportowym – zawody lekkoatletyczne w chodzie sportowym, które odbyły się 19 maja 2019 w litewskiej Olicie. Była to ostatnia edycja imprezy pod tą nazwą (zastąpiły ją w kalendarzu drużynowe mistrzostwa Europy w chodzie sportowym[2].
Polska reprezentacja liczyła 13 zawodników: siedmiu mężczyzn i sześć kobiet.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Chód na 10 km juniorów | Riccardo Orsoni | 42:43 PB | Pedro Conesa | 43:18 | Łukasz Niedziałek | 43:28 |
Chód na 10 km juniorów (drużynowo) | Włochy Riccardo Orsoni Aldo Andrei | 7 pkt. | Hiszpania Pedro Conesa Eloy Hornero | 9 pkt. | Turcja Selman Ilhan Mustafa Tekdal | 23 pkt. |
Chód na 20 km | Perseus Karlström | 1:19:54 SB | Wasilij Mizinow | 1:20:18 | Diego García | 1:20:23 SB |
Chód na 20 km (drużynowo) | Hiszpania Diego García Álvaro Martín Miguel Ángel López | 14 pkt. | Wielka Brytania Tom Bosworth Callum Wilkinson Cameron Corbishley | 38 pkt. | Ukraina Iwan Łosiew Eduard Zabużenko Wiktor Szumik | 38 pkt. |
Chód na 50 km | Yohann Diniz | 3:37:43 CR WL | Dzmitryj Dziubin | 3:45:51 PB | João Vieira | 3:46:38 SB |
Chód na 50 km (drużynowo) | Ukraina Iwan Banzeruk Wałerij Litaniuk Serhij Budza | 26 pkt. | Hiszpania José Ignacio Díaz Jesús Ángel García Marc Tur | 43 pkt. | Białoruś Dzmitryj Dziubin Alaksandr Lachowicz Uładzimir Kalesnik | 49 pkt. |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Chód na 10 km juniorek | Meryem Bekmez | 45:37 | Evin Demir | 46:49 | Pauline Stey | 47:53 PB |
Chód na 10 km juniorek (drużynowo) | Turcja Meryem Bekmez Evin Demir | 3 pkt. | Francja Pauline Stey Camille Moutard | 11 pkt. | Hiszpania Mariona Garcia Mireia Urrutia | 16 pkt. |
Chód na 20 km | Živilė Vaiciukevičiūtė | 1:29:48 SB | Laura García-Caro | 1:29:55 SB | Raquel González | 1:30:17 =SB |
Chód na 20 km (drużynowo) | Hiszpania Laura García-Caro Raquel González Mária Pérez | 16 pkt. | Włochy Eleonora Dominici Valentina Trapletti Nicole Colombi | 27 pkt. | Białoruś Darja Paluektawa Wiktoryja Raszczupkina Nastassia Rarouska | 33 pkt. |
Chód na 50 km | Eleonora Giorgi | 4:04:50 AR CR | Júlia Takács | 4:05:46 NR | Inês Henriques | 4:13:57 SB |
Chód na 50 km (drużynowo) | Ukraina Wałentyna Myronczuk Ołena Sobczuk Chrystyna Judkina | 18 pkt. | Hiszpania Júlia Takács Ainhoa Pinedo Mar Juárez | 21 pkt. | Włochy Eleonora Giorgi Mariavittoria Becchetti Federica Curiazzi | 27 pkt. |
Przypisy
Bibliografia
- European Race Walking Team Championships – Alytus 2019 [online], European Athletics [dostęp 2019-07-07] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-07] (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona internetowa zawodów [online], alytus2019.lt [dostęp 2019-07-07] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-07] (lit. • ang.).
- p
- d
- e
Puchar Europy | |
---|---|
Drużynowe mistrzostwa Europy |
|
- p
- d
- e
←2018 Zawody lekkoatletyczne z kalendarza IAAF w sezonie 2019 2020→
World Athletics Series | |
---|---|
Inne międzynarodowe | |
Diamentowa Liga | |
World Challenge Meetings |
|
IAAF Hammer Throw Challenge |
|
IAAF World Indoor Tour |
|
Race Walking Challenge |
|
Combined Events Challenge |
|