2000-01 Türkiye Bayanlar Futbol Ligi, Kadınlar 1. Ligi'nin 8. sezonudur. 17 Şubat 2001'de oynanan 3 Haziran 2001'de, 2 grupta toplam 12 takımın katılımıyla gerçekleştirilen ilk yarı maçlarıyla başladı.[1] Ankara'daki Cebeci İnönü Stadyumu'nda oynanan final karşılaşmasında rakibi Zeytinburnuspor'u, normal süresi 2-2 berabere sona eren maçın uzatma süresinde bulduğu golle 3-2 yenen İstanbul Kuzeyspor, lig tarihindeki tek şampiyonluğuna ulaştı.[2][3]
Gruplar
A Grubu
B Grubu
- Adana Sağlıkspor
- Gazi Üniversitesi
- Mersin Camspor
- Sakarya Meşelispor
- Van Eğitimspor
- Zeytinburnuspor
Kaynakça
- ^ "Bayanlar sahaya iniyor". Hürriyet. 16 Şubat 2001. 28 Eylül 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 18 Haziran 2018.
- ^ "Bayanlarda heyecan". Milliyet. 2 Haziran 2001. s. 25.
- ^ Kepçetutan, Necmi (4 Haziran 2001). "Kuzeyspor şampiyon". Milliyet. s. 23.
|
---|
2023-24 takımları | - Bağcılar Evrenspor
- Bornova Hitabspor
- Çatalca Belediyespor
- Dudulluspor
- Gazikentspor
- Giresun Sanayispor
- Hatay Defnespor
- Horozkentspor
- Kayserispor
- Kireçburnu
- Kocaeli Bayan
- Gaziantep Asyaspor
- Konya İdman Yurdu Spor
- Nuhspor
- Sakarya Kadın
- Samsun YAB-PA
- Soma Zaferspor
- Telsiz Spor
- Ünye Gücü
|
---|
Sezonlar | |
---|
Diğer | - Gol kraliçeleri
- İstatistikler ve rekorlar
- Kazanan teknik direktörler
- Şampiyonlar
- Tüm zamanlar puan durumu
- Yabancı oyuncular
|
---|
2000-01 sezonunda Türkiye'de futbol |
---|
|
Ligler | |
---|
Kupalar | |
---|
Millî takım | |
---|
Kulüp sezonları |
1. Lig | - Adanaspor
- Ankaragücü
- Antalyaspor
- Beşiktaş
- Bursaspor
- Çaykur Rizespor
- Denizlispor
- Erzurumspor
- Fenerbahçe
- Galatasaray
- Gaziantepspor
- Gençlerbirliği
- İstanbulspor
- Kocaelispor
- Samsunspor
- Siirtspor
- Trabzonspor
- Yozgatspor
|
---|
2. Lig | 1. Grup | - Bakırköyspor
- Dardanelspor
- Gaziantep BB
- İstanbul BB
- Kardemir Karabükspor
- Kartalspor
- Konyaspor
- Mersin İdman Yurdu
- Sakaryaspor
- Sarıyer
|
---|
2. Grup | - Altay
- Aydınspor
- Bucaspor
- Eskişehirspor
- Göztepe
- Ispartaspor
- İzmirspor
- Karşıyaka
- Yeni Nazillispor
- Yeni Salihlispor
- Yeni Turgutluspor
|
---|
3. Grup | - Ankaraspor
- Çorluspor
- Gaziosmanpaşa
- Güngören Belediyespor
- Hacılar Erciyesspor
- Hatayspor
- Kayserispor Erciyesspor
- Kırklarelispor
- Mobellaspor
- Öz Sahrayıceditspor
|
---|
4. Grup | - Akçaabat Sebatspor
- Amasyaspor
- Artvin Hopaspor
- Boluspor
- Darıca Gençlerbirliği
- Düzcespor
- Gümüşhane Doğanspor
- Sivasspor
- Şekerspor
- Türk Telekom
|
---|
5. Grup | - Ağrıspor
- Ankara ASAŞ
- Batman Petrolspor
- Cizrespor
- Diyarbakırspor
- Elazığspor
- Malatyaspor
- MKE Kırıkkalespor
- Şanlıurfaspor
- Vanspor
|
---|
|
---|
Transferler |