VárosMadrid
JátékvezetőCarlos Clos Gómez
Nézőszám45 000

← 20162018 →

A Copa del Rey 2016–17-es idénye volt a spanyol labdarúgókupa 115. kiírása. A kupadöntőjét 2017. május 27-én rendezték a Vicente Calderón Stadionban.[1] A mérkőzés győztese jogot szerez a 2017–2018-as Európa-liga sorozatban való indulásra, illetve megmérkőzik a Real Madriddal a 2017-es spanyol szuperkupáért.

Háttér

Az FC Barcelona korábban már 39 kupadöntőben játszott, és rekordot jelentő 28 alkalommal hódította el a Spanyol Királykupát, megelőzve ezzel győzelmek számában a nagy rivális Real Madridot. A katalán csapat egyben a kupa címvédőjeként lépett pályára a mérkőzésen, miután az előző évi döntőben 2-0 arányban legyőzte a Sevilla FC csapatát hosszabbítás után, szintén a Vicente Calderón Stadionban. Ez a Barcelona egymást követő negyedik kupadöntője, és egymást követő harmadik győzelmükért mérkőznek meg a Deportivo Alavésszel. Korábban történetük során már képesek voltak a triplázásra, csakúgy mint az Athletic Club. A rekordot ebben a tekintetben a Bilbao és a Real Madrid tartja négy egymást követő kupasikerrel.[2]

A Deportivo Alavés első nagy kupadöntőjét vívja a 2001-es UEFA-kupa-döntő óta, ahol 5-4-es vereséget szenvedtek a Liverpooltól.

Sergi Roberto és Luis Suárez eltiltása miatt nem léphet pályára a döntőben, miután mindkettőjüket kiállították az Atlético Madrid elleni elődöntő második mérkőzésén.[3]

Út a döntőig

Barcelona Forduló Alavés
Ellenfél Összesített eredmény Mérkőzések Ellenfél Összesített eredmény Mérkőzések
Hércules 8–1 1–1 idegenben; 7–0 otthon A legjobb 16 közé jutásért Gimnàstic 6–0 3–0 idegenben; 3–0 otthon
Athletic Bilbao 4–3 1–2 idegenben; 3–1 otthon Nyolcaddöntő Deportivo La Coruña 3–3 (idegenben lőtt több góllal) 2–2 idegenben; 1–1 otthon
Real Sociedad 6–2 1–0 idegenben; 5–2 otthon Negyeddöntő Alcorcón 2–0 2–0 idegenben; 0–0 otthon
Atlético de Madrid 3–2 2–1 idegenben; 1–1 otthon Elődöntő Celta Vigo 1–0 0–0 idegenben; 1–0 otthon

A mérkőzés

Az esélyesebb katalán csapat a mérkőzés elejétől támadólag lépett fel, és Messi góljával megszerezte a vezetést az első fél óra elteltével. Nem sokkal később egyenlített az Alavés, Theo Hernández szabadrúgásból volt eredményes. A félidő vége előtt két gólt is szerzett a Barcelona, előbb Neymar, majd Paco Alcácer talált be, így kétgólos előnnyel mehetett az öltözőbe a címvédő. A második játékrész eseménytelenül telt, az eredmény már nem változott, a Barcelona sorozatban harmadszor nyerte meg a Spanyol Kupát.[4]

Nézőszám: 45.000[5]
Játékvezető: Carlos Clos Gómez[6] (spanyol)

Szabályok

• 90 perc a játékidő.
  • 30 perces hosszabbítás következik, amennyiben döntetlen az állás.
  • Tizenegyesek következnek, ha ekkor sincs döntés.
  • Hét csere nevezhető, ebből három cserélhető be.

Jegyzetek

1. COMUNICADO OFICIAL | La final del Campeonato de España / Copa de SM el Rey se disputará en el Estadio Vicente Calderón [Eng. incl. | rfef.es]
  2. Spain - List of Cup Finals. RSSSF. (Hozzáférés: 2017. március 15.)
  3. Óriási szerencséje volt a Barcelonának. hirtstart.hu. (Hozzáférés: 2017. február 8.)
  4. Messi és Neymar szállította a kupagyőzelmet a Barcának. 24.hu. (Hozzáférés: 2017. május 27.)