Az Amerikai Egyesült Államok a 2002. évi téli olimpiai játékokon
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Az Amerikai Egyesült Államok zászlaja | |||||
NOB-országkód: USA | |||||
OOB | Az Amerikai Egyesült Államok Olimpiai Bizottsága | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2002. évi téli olimpiai játékok Salt Lake City | |||||
Versenyzők | 202 fő 15 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Amy Peterson | ||||
Záróünnepség | Brian Shimer | ||||
Érmek 3. helyezés |
| ||||
Az Amerikai Egyesült Államok az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Az Amerikai Egyesült Államok a Salt Lake Cityben megrendezett 2002. évi téli olimpiai játékok házigazda nemzeteként vett részt a versenyeken. Az országot az olimpián 15 sportágban 202 sportoló képviselte, akik összesen 34 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Bakken, JillJill Bakken Vonetta Flowers | Bob | Női kettes |
1 Arany | FitzRandolph, CaseyCasey FitzRandolph | Gyorskorcsolya | Férfi 500 m |
1 Arany | Parra, DerekDerek Parra | Gyorskorcsolya | Férfi 1500 m |
1 Arany | Witty, ChrisChris Witty | Gyorskorcsolya | Női 1000 m |
1 Arany | Hughes, SarahSarah Hughes | Műkorcsolya | Női egyéni |
1 Arany | Anton Ohno, ApoloApolo Anton Ohno | Rövidpályás gyorskorcsolya | Férfi 1500 m |
1 Arany | Powers, RossRoss Powers | Snowboard | Férfi halfpipe |
1 Arany | Clark, KellyKelly Clark | Snowboard | Női halfpipe |
1 Arany | Shea, Jr., JimJim Shea, Jr. | Szkeleton | Férfi |
1 Arany | Gale, TristanTristan Gale | Szkeleton | Női |
2 Ezüst | Miller, BodeBode Miller | Alpesisí | Férfi óriás-műlesiklás |
2 Ezüst | Miller, BodeBode Miller | Alpesisí | Férfi összetett |
2 Ezüst | Hays, ToddTodd Hays Garrett Hines Randy Jones Bill Schuffenhauer | Bob | Férfi négyes |
2 Ezüst | Parra, DerekDerek Parra | Gyorskorcsolya | Férfi 5000 m |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Tony Amonte Tom Barrasso Chris Chelios Adam Deadmarsh Chris Drury Mike Dunham Bill Guerin Phil Housley Brett Hull John LeClair Brian Leetch Aaron Miller Mike Modano Tom Poti Brian Rafalski Mike Richter Jeremy Roenick Brian Rolston Gary Suter Keith Tkachuk Doug Weight Mike York Scott Young | Jégkorong | Férfi |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Chris Bailey Laurie Baker Karyn Bye Julie Chu Natalie Darwitz Sara Decosta Tricia Dunn-Luoma Cammi Granato Courtney Kennedy Andrea Kilbourne Katie King Shelley Looney Sue Merz Allison Mleczko Tara Mounsey Jenny Potter Angela Ruggiero Sarah Tueting Lyndsay Wall Krissy Wendell | Jégkorong | Női |
2 Ezüst | Anton Ohno, ApoloApolo Anton Ohno | Rövidpályás gyorskorcsolya | Férfi 1000 m |
2 Ezüst | Mayer, TravisTravis Mayer | Síakrobatika | Férfi mogul |
2 Ezüst | Pack, JoeJoe Pack | Síakrobatika | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Bahrke, ShannonShannon Bahrke | Síakrobatika | Női mogul |
2 Ezüst | Kass, DannyDanny Kass | Snowboard | Férfi halfpipe |
2 Ezüst | Grimmette, MarkMark Grimmette Brian Martin | Szánkó | Kettes |
2 Ezüst | Ann Parsley, LeaLea Ann Parsley | Szkeleton | Női |
3 Bronz | Kohn, MikeMike Kohn Doug Sharp Brian Shimer Dan Steele | Bob | Férfi négyes |
3 Bronz | Carpenter, KipKip Carpenter | Gyorskorcsolya | Férfi 500 m |
3 Bronz | Cheek, JoeyJoey Cheek | Gyorskorcsolya | Férfi 1000 m |
3 Bronz | Rodriguez, JenniferJennifer Rodriguez | Gyorskorcsolya | Női 1000 m |
3 Bronz | Rodriguez, JenniferJennifer Rodriguez | Gyorskorcsolya | Női 1500 m |
3 Bronz | Goebel, TimothyTimothy Goebel | Műkorcsolya | Férfi egyéni |
3 Bronz | Kwan, MichelleMichelle Kwan | Műkorcsolya | Női egyéni |
3 Bronz | Smith, RustyRusty Smith | Rövidpályás gyorskorcsolya | Férfi 500 m |
3 Bronz | Thomas, JJJJ Thomas | Snowboard | Férfi halfpipe |
3 Bronz | Klug, ChrisChris Klug | Snowboard | Férfi parallel giant slalom |
3 Bronz | Ives, ClayClay Ives Chris Thorpe | Szánkó | Kettes |
Alpesisí
Bővebben: Alpesisí a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | |||
Jakub Fiala | Lesiklás | 1:41,84 | 27. | |||||
Chip Knight | Műlesiklás | 50,85 | 16. | 54,01 | 13. | 1:44,86 | 11. | |
Scott Macartney | Lesiklás | 1:41,86 | 29.* | |||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:25,80 | 25. | ||||||
Bode Miller | Műlesiklás | 48,37 | 2. | 1:04,42 | 31. | 1:52,79 | 24. | |
Óriás-műlesiklás | 1:12,89 | 7. | 1:11,27 | 1. | 2:24,16 | |||
Daron Rahlves | Lesiklás | 1:40,84 | 16. | |||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:22,48 | 8. | ||||||
Tom Rothrock | Műlesiklás | 50,61 | 14. | nem ért célba | kiesett | |||
Erik Schlopy | Műlesiklás | 51,27 | 20. | 53,94 | 11. | 1:45,21 | 13. | |
Óriás-műlesiklás | 1:24,06 | 72. | nem ért célba | kiesett | ||||
Dane Spencer | Óriás-műlesiklás | 1:14,03 | 21.* | 1:11,65 | 9. | 2:25,68 | 16. | |
Marco Sullivan | Lesiklás | 1:40,37 | 9. | |||||
Szuperóriás-műlesiklás | nem ért célba | |||||||
Thomas Vonn | Óriás-műlesiklás | 1:14,59 | 28. | 1:11,87 | 13.* | 2:26,46 | 19. | |
Szuperóriás-műlesiklás | 1:23,22 | 9. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Össz. | |||||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jakub Fiala | Összetett | 1:41,85 | 21.* | 51,24 | 19.* | 57,34 | 21. | 1:48,58 | 21. | 3:30,43 | 19. |
Bode Miller | 1:41,23 | 15. | 46,88 | 5.* | 49,73 | 1. | 1:36,61 | 1. | 3:17,84 | ||
Casey Puckett | 1:41,80 | 20. | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Kirsten Clark | Lesiklás | 1:41,03 | 12. | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:18,38 | 21. | 1:18,04 | 28. | 2:36,42 | 26. | |
Szuperóriás-műlesiklás | 1:15,13 | 14. | |||||
Lindsey Kildow | Műlesiklás | 56,84 | 30. | 1:03,89 | 33. | 2:00,73 | 32. |
Kristina Koznick | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:18,04 | 19. | 1:16,18 | 16. | 2:34,22 | 17. | |
Caroline Lalive | Lesiklás | nem ért célba | |||||
Szuperóriás-műlesiklás | nem ért célba | ||||||
Jonna Mendes | Lesiklás | 1:40,97 | 11. | ||||
Szuperóriás-műlesiklás | 1:15,25 | 16. | |||||
Katie Monahan | Szuperóriás-műlesiklás | 1:15,59 | 17. | ||||
Tasha Nelson | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Sarah Schleper | Műlesiklás | nem ért célba | kiesett | ||||
Óriás-műlesiklás | 1:18,61 | 23. | 1:17,35 | 22. | 2:35,96 | 21. | |
Alex Shaffer | Óriás-műlesiklás | 1:19,38 | 33. | 1:18,00 | 27. | 2:37,38 | 28. |
Picabo Street | Lesiklás | 1:41,17 | 16. |
Versenyző | Versenyszám | Műlesiklás | Lesiklás | Összesítés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Össz. | |||||||||
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Lindsey Kildow | Összetett | 45,95 | 6. | 45,49 | 16. | 1:31,44 | 9. | 1:16,61 | 4. | 2:48,05 | 6. |
Caroline Lalive | 1:02,45 | 28. | kiesett | nem ért célba | |||||||
Julia Mancuso | 47,66 | 16. | 46,07 | 19. | 1:33,73 | 19. | 1:17,60 | 13. | 2:51,33 | 13. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Biatlon
Bővebben: Biatlon a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Dan Campbell | 20 km egyéni | 6 (2+1+2+1) | 1:00:58,6 | 76. |
Jay Hakkinen | 10 km sprint | 1 (1+0) | 26:43,5 | 26. |
12,5 km üldözőverseny | 1 (0+0+0+1) | 34:11,8 | 13. | |
20 km egyéni | 3 (0+2+0+1) | 55:13,8 | 26. | |
Lawton Redman | 10 km sprint | 2 (1+1) | 27:43,4 | 54. |
12,5 km üldözőverseny | 6 (1+0+3+2) | 38:59,0 | 52. | |
Jeremy Teela | 10 km sprint | 2 (0+2) | 26:36,6 | 20. |
12,5 km üldözőverseny | 3 (0+1+2+0) | 35:18,1 | 23. | |
20 km egyéni | 2 (1+1+0+0) | 53:56,5 | 14. | |
Jeremy Teela Jay Hakkinen Dan Campbell Lawton Redman | 4 × 7,5 km váltó | 2+18 | 1:30:27,1 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lövőhiba | Időeredmény | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Andrea Nahrgang | 7,5 km sprint | 1 (1+0) | 23:48,7 | 50. |
10 km üldözőverseny | 3 (0+1+1+1) | 38:08,5 | 47. | |
Kristina Sabasteanski | 15 km egyéni | 4 (0+1+0+3) | 55:00,9 | 55. |
Kara Salmela | 7,5 km sprint | 3 (1+2) | 23:44,1 | 49. |
10 km üldözőverseny | 5 (2+0+1+2) | 37:07,7 | 45. | |
15 km egyéni | 8 (1+1+2+4) | 57:25,9 | 59. | |
Rachel Steer | 7,5 km sprint | 3 (2+1) | 24:41,7 | 60. |
10 km üldözőverseny | 6 (2+4+ – + –) | lekörözték | ||
15 km egyéni | 2 (0+1+1+0) | 51:50,6 | 31. | |
Andrea Nahrgang Kara Salmela Rachel Steer Kristina Sabasteanski | 4 × 7,5 km váltó | 3+16 | 1:41:16,0 | 15. |
Bob
Bővebben: Bob a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Todd Hays Garrett Hines | Kettes | 47,71 | 5. | 47,70 | 5.* | 47,61 | 3.* | 47,63 | 2. | 3:10,65 | 4. |
Brian Shimer Darrin Steele | 47,92 | 9. | 47,99 | 9. | 48,07 | 11. | 47,95 | 8. | 3:11,93 | 9. | |
Todd Hays Randy Jones Bill Schuffenhauer Garrett Hines | Négyes | 46,65 | 1. | 46,61 | 1. | 47,22 | 4. | 47,33 | 3. | 3:07,81 | |
Brian Shimer Mike Kohn Doug Sharp Dan Steele | 46,83 | 5. | 46,82 | 5.* | 46,98 | 2. | 47,23 | 1. | 3:07,86 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jill Bakken Vonetta Flowers | Kettes | 48,81 | 1. | 48,95 | 1. | 1:37,76 | |
Jean Racine Gea Johnson | 49,31 | 5. | 49,42 | 5. | 1:38,73 | 5. |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
Curling
Bővebben: Curling a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Tim Somerville
- Don Barcome Jr.
- Myles Brundidge
- John Gordon
- Mike Schneeberger
Eredmények
- Csoportkör
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
Nemzet | Szkip | Klub | Város | Gy | V |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kevin Martin | Ottewell CC | Edmonton | 8 | 1 |
Norvégia | Pål Trulsen | Stabekk CC | Oslo | 7 | 2 |
Svájc | Andreas Schwaller | Biel-Touring CC | Biel | 6 | 3 |
Svédország | Peja Lindholm | Östersunds CK | Östersund | 6 | 3 |
Finnország | Markku Uusipaavalniemi | Oulunkylä CC | Helsinki | 5 | 4 |
Németország | Sebastian Stock | EC Oberstdorf | Oberstdorf | 4 | 5 |
Dánia | Ulrik Schmidt | Hvidovre CC | Hvidovre | 3 | 6 |
Nagy-Britannia | Hammy McMillan | Stranraer CC | Stranraer | 3 | 6 |
Egyesült Államok | Tim Somerville | Superior CC | Superior | 3 | 6 |
Franciaország | Dominique Dupont-Roc | Chamonix CC | Chamonix | 0 | 9 |
- február 11., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 | X | 10 | |
Svédország (Lindholm) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | X | 5 |
- február 11., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 | |
Kanada (Martin) | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | X | 8 |
- február 13., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Németország (Stock) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 9 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 |
- február 13., 19:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Trulsen) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 |
- február 14., 14:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Schwaller) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 2 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | X | 6 |
- február 15., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Franciaország (Dupont-Roc) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | X | 8 |
- február 16., 14:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Dánia (Schmidt) | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 9 |
- február 17., 19:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Somerville) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | |
Finnország (Uusipaavalniemi) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
- február 18., 14:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Nagy-Britannia (Smith) | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | |
Egyesült Államok (Somerville) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok | 9. |
Női
Bővebben: Női curlingtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Kari Erickson
- Joni Cotten
- Stacey Liapis
- Ann Swisshelm
- Deborah McCormick
Eredmények
- Csoportkör
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
Nemzet | Szkip | Klub | Város | Gy | V |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Kelley Law | Royal City CC | New Westminster | 8 | 1 |
Svájc | Luzia Ebnöther | CC Bern AAM | Bern | 7 | 2 |
Egyesült Államok | Kari Erickson | Bemidji CC | Bemidji | 6 | 3 |
Nagy-Britannia | Rhona Martin | Greenacres CC | Howwood | 5 | 4 |
Németország | Nathalie Nessler | SC Riessersee | Garmisch-Partenkirchen | 5 | 4 |
Svédország | Elisabet Gustafson | Umeå CC | Umeå | 5 | 4 |
Norvégia | Dordi Nordby | Snarøen CC | Oslo | 4 | 5 |
Japán | Kató Akiko | Tokoro CC | Tokoro | 2 | 7 |
Dánia | Lene Bidstrup | Hvidovre CC | Hvidovre | 2 | 7 |
Oroszország | Olga Zsarkova | Moskvitch CC | Moszkva | 1 | 8 |
- február 12., 09:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Japán (Kató) | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 2 | 8 |
- február 12., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svédország (Gustafson) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 5 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 |
- február 13., 14:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | |
Kanada (Law) | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 |
- február 14., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Dánia (Bidstrup) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 2 | 1 | 9 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 |
- február 14., 19:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 6 | |
Svájc (Ebnöther) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
- február 16., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Oroszország (Zsarkova) | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 11 |
- február 16., 19:00
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 7 | |
Németország (Neßler) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 6 |
- február 17., 14:00
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE | |
Nagy-Britannia (Martin) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 6 |
- február 18., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Norvégia (Nordby) | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | X | X | X | 2 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 2 | 1 | 3 | 0 | 4 | 1 | X | X | X | 11 |
- Elődöntő
- február 20., 09:00
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Svájc (Ebnöther) | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | X | 9 | |
Egyesült Államok (Erickson) | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
- Bronzmérkőzés
- február 21., 09:00
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE | |
Egyesült Államok (Erickson) | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | |
Kanada (Law) | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 9 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok | 4. |
Északi összetett
Bővebben: Északi összetett a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Matt Dayton | Normálsánc + 15 km | 209,5 | 32.* | +4:50 | 38:22,3 | 7. | 43:12,3 | 18. |
Nagysánc + 7,5 km | 87,1 | 39. | +2:18 | 16:57,9 | 22. | 19:15,9 | 36. | |
Bill Demong | Normálsánc + 15 km | 239,5 | 8. | +2:20 | 40:58,1 | 36. | 43:18,1 | 19. |
Nagysánc + 7,5 km | 108,2 | 13. | +0:59 | 16:57,1 | 21. | 17:56,1 | 14. | |
Todd Lodwick | Normálsánc + 15 km | 240,5 | 7. | +2:15 | 39:24,4 | 19. | 41:39,4 | 7. |
Nagysánc + 7,5 km | 109,0 | 12. | +0:56 | 16:36,1 | 11. | 17:32,1 | 5. | |
Johnny Spillane | Normálsánc + 15 km | 218,0 | 26. | +4:08 | 40:57,5 | 35. | 45:05,5 | 32. |
Nagysánc + 7,5 km | 91,3 | 37. | +2:02 | 16:34,4 | 10. | 18:36,4 | 32. | |
Todd Lodwick Matt Dayton Johnny Spillane Bill Demong | Csapat | 905,0 | 3. | +1:34 | 48:20,1 | 4. | 49:54,1 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Gyorskorcsolya
Bővebben: Gyorskorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | ||||
KC Boutiette | 5000 m | 6:22,97 | 5. | ||||
Kip Carpenter | 500 m | 34,68 | 3. | 34,79 | 5. | 69,47 | |
1000 m | 1:07,89 | 4. | |||||
Joey Cheek | 500 m | 34,78 | 7. | 34,82 | 8. | 69,60 | 6. |
1000 m | 1:07,61 | ||||||
1500 m | 1:45,34 | 4. | |||||
Casey FitzRandolph | 500 m | 34,42 | 1. | 34,81 | 6.* | 69,23 | |
1000 m | 1:08,15 | 7. | |||||
Jason Hedstrand | 10 000 m | 13:32,99 | 12. | ||||
Derek Parra | 1500 m | 1:43,95 | |||||
5000 m | 6:17,98 | ||||||
10 000 m | 13:33,44 | 13. | |||||
Nick Pearson | 1000 m | 1:07,97 | 6. | ||||
1500 m | 1:45,51 | 6. | |||||
Marc Pelchat | 500 m | 37,59~ | 34. | 34,99 | 13. | 72,58 | 28. |
J. P. Shilling | 1500 m | 1:46,29 | 14. | ||||
Jondon Trevena | 5000 m | 6:30,15 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Eredmény | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | ||||
Annie Driscoll | 3000 m | 4:15,61 | 21. | ||||
5000 m | 7:35,23 | 14. | |||||
Elli Ochowicz | 500 m | 38,85 | 21. | 38,86 | 22. | 77,71 | 22. |
Catherine Raney | 3000 m | 4:07,59 | 13. | ||||
5000 m | 7:06,89 | 9. | |||||
Jennifer Rodriguez | 1000 m | 1:14,24 | |||||
1500 m | 1:55,32 | ||||||
3000 m | 4:04,99 | 7. | |||||
Amy Sannes | 500 m | 38,86 | 22. | nem ért célba~ | kiesett | ||
1000 m | 1:15,09 | 14. | |||||
1500 m | 1:56,29 | 8. | |||||
Becky Sundstrom | 500 m | 38,89 | 23. | 38,71 | 17.* | 77,60 | 20. |
1000 m | 1:15,88 | 16. | |||||
1500 m | 1:57,33 | 13. | |||||
Chris Witty | 500 m | 38,37 | 17. | 38,36 | 12. | 76,73 | 14. |
1000 m | 1:13,83 | ||||||
1500 m | 1:55,71 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
~ - a futam során elesett
Jégkorong
Bővebben: Jégkorong a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi jégkorongtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Amerikai nemzeti férfi jégkorongcsapat-játékoskeret | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub |
1 | Mike Dunham | K | 192 | 90 | 1972. június 1. (29 évesen) | Nashville Predators |
30 | Tom Barrasso | K | 192 | 95 | 1965. március 31. (36 évesen) | Carolina Hurricanes |
35 | Mike Richter | K | 182 | 84 | 1966. szeptember 22. (35 évesen) | New York Rangers |
2 | Brian Leetch | V | 187 | 91 | 1968. március 3. (33 évesen) | New York Rangers |
3 | Brian Rafalski | V | 177 | 91 | 1973. szeptember 28. (28 évesen) | New Jersey Devils |
5 | Tom Poti | V | 192 | 97 | 1977. március 22. (24 évesen) | Edmonton Oilers |
6 | Phil Housley | V | 179 | 84 | 1964. szeptember 3. (37 évesen) | Chicago Blackhawks |
20 | Gary Suter | V | 184 | 97 | 1964. június 24. (37 évesen) | San Jose Sharks |
24 | Chris Chelios | V | 187 | 86 | 1962. január 25. (40 évesen) | Detroit Red Wings |
33 | Aaron Miller | V | 192 | 91 | 1971. augusztus 11. (30 évesen) | Los Angeles Kings |
7 | Keith Tkachuk | T | 189 | 102 | 1972. március 28. (29 évesen) | St. Louis Blues |
9 | Mike Modano | T | 192 | 93 | 1970. július 6. (31 évesen) | Dallas Stars |
10 | John Leclair | T | 192 | 103 | 1969. július 5. (32 évesen) | Philadelphia Flyers |
11 | Tony Amonte | T | 184 | 91 | 1970. augusztus 2. (31 évesen) | Chicago Blackhawks |
12 | Brian Rolston | T | 189 | 93 | 1973. február 21. (28 évesen) | Boston Bruins |
13 | Bill Guerin | T | 189 | 95 | 1970. november 9. (31 évesen) | Boston Bruins |
16 | Brett Hull | T | 179 | 92 | 1964. augusztus 9. (37 évesen) | Detroit Red Wings |
18 | Chris Drury | T | 179 | 84 | 1976. augusztus 20. (25 évesen) | Colorado Avalanche |
28 | Adam Deadmarsh | T | 184 | 88 | 1975. május 10. (26 évesen) | Los Angeles Kings |
39 | Doug Weight | T | 182 | 91 | 1971. január 21. (31 évesen) | St. Louis Blues |
48 | Scott Young | T | 187 | 91 | 1967. október 1. (34 évesen) | St. Louis Blues |
61 | Mike York | T | 178 | 84 | 1978. január 3. (24 évesen) | New York Rangers |
97 | Jeremy Roenick | T | 184 | 93 | 1970. január 17. (32 évesen) | Philadelphia Flyers |
Vezetőedző: Herb Brooks | 1937. augusztus 5. (64 évesen) |
Eredmények
- Csoportkör
- D csoport
Csapat | M | Gy | V | D | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 3 | +13 | 5 |
Finnország | 3 | 2 | 1 | 0 | 11 | 8 | +3 | 4 |
Oroszország | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 9 | 0 | 3 |
Fehéroroszország | 3 | 0 | 3 | 0 | 6 | 22 | −16 | 0 |
2002. február 15. | Finnország | 0 – 6 (0–0, 0–3, 0–3) | Egyesült Államok | E Center, West Valley City Nézőszám: 8597 |
2002. február 16. | Egyesült Államok | 2 – 2 (0–0, 1–1, 1–1) | Oroszország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
2002. február 18. | Fehéroroszország | 1 – 8 (1–0, 0–3, 0–5) | Egyesült Államok | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
- Negyeddöntő
2002. február 20. | Egyesült Államok | 5 – 0 (1–0, 4–0, 0–0) | Németország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
- Elődöntő
2002. február 22. | Oroszország | 2 – 3 (0–1, 0–2, 2–0) | Egyesült Államok | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
- Döntő
2002. február 24. | Egyesült Államok | 2 – 5 (1–2, 1–1, 0–2) | Kanada | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
| |||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok |
Női
Bővebben: Női jégkorongtorna a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Amerikai nemzeti női jégkorongcsapat-játékoskeret | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
# | Név | Poszt | Magasság | Súly | Kor | Klub |
1 | Sara Decosta | K | 65 | 143 | 1977. május 13. (24 évesen) | US National Team |
29 | Sarah Tueting | K | 63 | 139 | 1976. április 26. (25 évesen) | US National Team |
2 | Tara Mounsey | V | 68 | 150 | 1978. március 12. (23 évesen) | US National Team |
3 | Courtney Kennedy | V | 86 | 190 | 1979. március 29. (22 évesen) | University of Minnesota |
4 | Angela Ruggiero | V | 86 | 190 | 1980. január 3. (22 évesen) | US National Team |
5 | Lyndsay Wall | V | 64 | 141 | 1985. május 12. (16 évesen) | Syracuse Stars |
7 | Sue Merz | V | 65 | 143 | 1972. április 10. (29 évesen) | US National Team |
11 | A. J. Mleczko | V | 72 | 159 | 1975. június 14. (26 évesen) | US National Team |
24 | Chris Bailey | V | 72 | 159 | 1972. február 5. (30 évesen) | US National Team |
6 | Karyn Bye | T | 75 | 165 | 1971. május 18. (30 évesen) | US National Team |
8 | Laurie Baker | T | 61 | 134 | 1976. november 6. (25 évesen) | US National Team |
9 | Andrea Kilbourne | T | 79 | 174 | 1980. április 19. (21 évesen) | Princeton University |
12 | Jenny Potter | T | 65 | 143 | 1979. január 12. (23 évesen) | US National Team |
13 | Julie Chu | T | 70 | 154 | 1982. március 13. (19 évesen) | US National Team |
15 | Shelley Looney | T | 63 | 139 | 1972. január 21. (30 évesen) | US National Team |
17 | Krissy Wendell | T | 70 | 154 | 1981. szeptember 12. (20 évesen) | US National Team |
20 | Katie King | T | 76 | 168 | 1975. május 24. (26 évesen) | US National Team |
21 | Cammi Granato | T | 63 | 139 | 1971. március 25. (30 évesen) | US National Team |
22 | Natalie Darwitz | T | 59 | 130 | 1983. október 13. (18 évesen) | US National Team |
25 | Tricia Dunn | T | 68 | 150 | 1974. április 25. (27 évesen) | US National Team |
Vezetőedző: Benjamin Smith | 1946. január 22. (56 évesen) |
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Az 5–8. helyért játszhatott |
- B csoport
Csapat | M | Gy | V | D | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 3 | 0 | 0 | 28 | 1 | +27 | 6 |
Finnország | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 6 | +1 | 4 |
Németország | 3 | 0 | 2 | 1 | 6 | 18 | −12 | 1 |
Kína | 3 | 0 | 2 | 1 | 6 | 21 | −15 | 1 |
2002. február 12. | Egyesült Államok | 10 – 0 (2–0, 4–0, 4–0) | Németország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8504 |
2002. február 14. | Kína | 1 – 12 (0–3, 1–5, 0–4) | Egyesült Államok | Peaks Ice Arena, Provo Nézőszám: 6325 |
2002. február 16. | Egyesült Államok | 5 – 0 (3–0, 1–0, 1–0) | Finnország | E Center, West Valley City Nézőszám: 8507 |
- Elődöntő
2002. február 19. | Egyesült Államok | 4 – 0 (2–0, 1–0, 1–0) | Svédország | E Center, West Valley City Nézőszám: 7738 |
- Döntő
2002. február 21. | Egyesült Államok | 2 – 3 (0–1, 1–2, 1–0) | Kanada | E Center, West Valley City Nézőszám: 8599 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Egyesült Államok |
Műkorcsolya
Bővebben: Műkorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés | ||
Timothy Goebel | Férfi egyéni | 6×3+ | 3. | 1,5 | 7×3+ | 3. | 3,0 | 4,5 | |
Todd Eldredge | 5×9+ | 9. | 4,5 | 5×6+ | 6. | 6,0 | 10,5 | 6. | |
Michael Weiss | 5×8+ | 8. | 4,0 | 5×6+ | 7. | 7,0 | 11,0 | 7. | |
Sarah Hughes | Női egyéni | 7×5+ | 4. | 2,0 | 5×1+ | 1. | 1,0 | 3,0 | |
Michelle Kwan | 5×1+ | 1. | 0,5 | 5×2+ | 3. | 3,0 | 3,5 | ||
Sasha Cohen | 6×3+ | 3. | 1,5 | 8×4+ | 4. | 4,0 | 5,5 | 4. | |
Kyoko Ina John Zimmerman | Páros | 7×5+ | 5. | 2,5 | 8×5+ | 5. | 5,0 | 7,5 | 5. |
Tiffany Scott Philip Dulebohn | 5×12+ | 11. | 5,5 | 7×13+ | 13. | 13,0 | 18,5 | 13. |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc 1 | Kötelező tánc 2 | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Több. hely. száma | Hely. | Hely. pont. | Helyezési pontszám | Helyezés | ||
Naomi Lang Peter Tchernyshev | Jégtánc | 7×12+ | 12. | 2,4 | 5×11+ | 11. | 2,2 | 9×11+ | 11. | 6,6 | 8×11+ | 11. | 11,0 | 22,2 | 11. |
Beata Handra Charles Sinek | 6×20+ | 20. | 4,0 | 6×20+ | 20. | 4,0 | 7×22+ | 22. | 13,2 | 9×23+ | 23. | 23,0 | 44,2 | 23. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
Bővebben: Rövidpályás gyorskorcsolya a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Apolo Anton Ohno | 500 m | 43,214 | 2. | 42,895 | 2. | kizárták | kiesett | 11. | ||||
1000 m | 1:33,167 | 2. | 1:28,650 | 1. | 1:27,428 | 1. | 1:30,160 | 2. | ||||
1500 m | 2:26,809 | 2. | 2:25,152 | 2. | 2:18,541 | 1. | ||||||
Rusty Smith | 500 m | 42,849 | 2. | 42,359 | 1. | 41,916 | 1. | 42,027 | 3. | |||
1000 m | 1:28,183 | 1. | 1:28,078 | 3. | kiesett | 9. | ||||||
1500 m | 2:25,179 | 1. | 2:16,906 | 3. | 2:27,155 | 1. | 6. | |||||
Ron Biondo Apolo Anton Ohno Rusty Smith Daniel Weinstein | 5000 m váltó | 7:09,788 | 1. | 7:03,926 | 4. | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Caroline Hallisey | 500 m | 45,535 | 2. | 44,826 | 2. | 44,307 | 2.* | 44,679 | 5. | 5. | ||
1000 m | 1:37,716 | 2. | 1:33,007 | 3. | kiesett | 10. | ||||||
Amy Peterson | 500 m | 45,448 | 2. | 46,120 | 3. | kiesett | 13. | |||||
1500 m | 2:27,062 | 3. | 2:26,118 | 5. | kiesett | 13. | ||||||
Erin Porter | 1000 m | 1:56,409 | 4. | kiesett | 27. | |||||||
1500 m | kizárták | kiesett | ||||||||||
Julie Goskowicz Caroline Hallisey Amy Peterson Erin Porter | 3000 m váltó | 4:36,002 | 4. | 4:20,730 | 3. | 7. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Síakrobatika
Bővebben: Síakrobatika a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Eric Bergoust | Férfi | 244,30 | 2. | 218,49 | 12. |
Brian Currutt | 226,01 | 10. | 245,19 | 6. | |
Joe Pack | 243,26 | 3. | 251,64 | ||
Jeret Peterson | 237,39 | 7. | 238,05 | 9. | |
Tracy Evans | Női | 152,07 | 14. | kiesett | |
Brenda Petzold | 137,80 | 17. | kiesett |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jeremy Bloom | Férfi | 25,98 | 4. | 26,19 | 9. |
Evan Dybvig | 9,96 | 28. | kiesett | ||
Travis Mayer | 27,05 | 1. | 27,59 | ||
Jonny Moseley | 25,13 | 11. | 26,78 | 4. | |
Shannon Bahrke | Női | 23,74 | 5. | 25,06 | |
Ann Battelle | 24,10 | 2. | 24,62 | 7. | |
Hannah Hardaway | 23,84 | 3. | 24,77 | 5. | |
Jillian Vogtli | 22,16 | 18. | kiesett |
Sífutás
Bővebben: Sífutás a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
John Bauer | 15 km | 38:55,7 | 12. | ||||||||
50 km | 2:19:35,7 | 33. | |||||||||
Lars Flora | Sprint | 3:01,41 | 37. | kiesett | 36. | ||||||
15 km | 42:11,5 | 54. | |||||||||
30 km | 1:20:42,7 | 54. | |||||||||
Kris Freeman | Sprint | 3:02,68 | 42. | kiesett | 41. | ||||||
15 km | 39:34,3 | 22. | |||||||||
Andrew Johnson | 30 km | 1:14:26,9 | 21. | ||||||||
50 km | 2:32:44,3 | 51. | |||||||||
Torin Koos | Sprint | 3:01,32 | 36. | kiesett | 35. | ||||||
Carl Swenson | Sprint | 2:58,56 | 30. | kiesett | 29. | ||||||
30 km | 1:21:17,3 | 56. | |||||||||
Justin Wadsworth | 30 km | nem ért célba | |||||||||
50 km | nem ért célba | ||||||||||
Patrick Weaver | 15 km | 39:24,4 | 16. | ||||||||
John Bauer Kris Freeman Justin Wadsworth Carl Swenson | 4 × 10 km váltó | 1:34:05,5 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | 10 km klasszikus | 10 km szabad | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Időhátrány | Idő | |||
John Bauer | 10 + 10 km üldözőverseny | 27:00,2 | 18. | +0:53 | 24:42,9 | 19. |
Kris Freeman | 26:57,3 | 17. | +0:50 | 24:25,0 | 14. | |
Justin Wadsworth | 28:32,5 | 52. | +2:25 | 26:13,2 | 42. | |
Patrick Weaver | 27:38,3 | 35. | +1:31 | 26:32,2 | 45. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Tessa Benoit | Sprint | 3:28,35 | 38. | kiesett | 38. | ||||||
10 km | 33:09,1 | 52. | |||||||||
Kristina Joder | Sprint | 3:34,18 | 48.* | kiesett | 48.* | ||||||
15 km | 48:06,0 | 53. | |||||||||
Barb Jones | 15 km | 45:04,3 | 43. | ||||||||
30 km | 1:45:18,7 | 35. | |||||||||
Nina Kemppel | 10 km | 30:51,9 | 38. | ||||||||
15 km | 42:53,1 | 29. | |||||||||
30 km | 1:37:08,7 | 15. | |||||||||
Aelin Peterson | Sprint | 3:34,05 | 46. | kiesett | 46. | ||||||
10 km | 33:18,9 | 53. | |||||||||
Kikkan Randall | Sprint | 3:30,27 | 44. | kiesett | 44. | ||||||
Wendy Wagner | 10 km | 30:50,7 | 36. | ||||||||
30 km | 1:39:54,8 | 23. | |||||||||
Wendy Wagner Nina Kemppel Barb Jones Aelin Peterson | 4 × 5 km váltó | 53:23,4 | 13. |
Versenyző | Versenyszám | 5 km klasszikus | 5 km szabad | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Időhátrány | Idő | |||
Nina Kemppel | 5 + 5 km üldözőverseny | 13:58,1 | 25. | +0:59 | 13:29,6 | 30. |
Aelin Peterson | 14:33,7 | 51. | kiesett | |||
Kikkan Randall | 14:53,0 | 60. | kiesett | |||
Wendy Wagner | 14:11,1 | 32.* | +1:12 | 14:26,9 | 48. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Síugrás
Bővebben: Síugrás a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Alan Alborn | Normálsánc | 114,5 | 11.* | 118,0 | 12.* | 122,0 | 12. | 240,0 | 11.* |
Nagysánc | 114,1 | 4. | 105,4 | 34. | kiesett | ||||
Brendan Doran | Normálsánc | 91,5 | 36.* | 96,5 | 44.* | kiesett | |||
Nagysánc | 68,1 | 43. | kiesett | ||||||
Clint Jones | Normálsánc | 89,5 | 39.* | kiesett | |||||
Nagysánc | 97,2 | 22. | 94,4 | 42. | kiesett | ||||
Tommy Schwall | Nagysánc | 44,0 | 51. | kiesett | |||||
Brian Welch | Normálsánc | 89,5 | 39.* | kiesett | |||||
Brian Welch Tommy Schwall Clint Jones Alan Alborn | Csapat | 372,8 | 10. | 355,6 | 13. | 728,4 | 11. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Snowboard
Bővebben: Snowboard a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | 1. selejtező | 2. selejtező | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Hely. | |||
Ross Powers | Férfi | 33,9 | 13. | 42,1 | 3. | 46,1 | 32,0 | 1. | |
Danny Kass | 36,7 | 8. | 42,7 | 2. | 42,5 | 41,5 | 2. | ||
JJ Thomas | 19,7 | 26. | 43,5 | 1. | 33,2 | 42,1 | 3. | ||
Tommy Czeschin | 41,8 | 2. | 40,6 | 40,5 | 6. | 6. | |||
Kelly Clark | Női | 42,1 | 1. | 40,8 | 47,9 | 1. | |||
Shannon Dunn | 31,3 | 8. | 39,0 | 2. | 35,5 | 37,2 | 5. | 5. | |
Tricia Byrnes | 30,8 | 9. | 35,7 | 4. | 25,1 | 36,4 | 6. | 6. |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jeff Greenwood | Férfi | 37,84 | 20. | kiesett | 20. | |||
Chris Klug | 37,17 | 11. | Jérôme Sylvestre (CAN) -0.05 | Walter Feichter (ITA) -1.03 | Philipp Schoch (SUI) +1.49 | Bronzmérkőzés Nicolas Huet (FRA) -1.36 | ||
Peter Thorndike | 38,85 | 27. | kiesett | 27. | ||||
Rosey Fletcher | Női | 45,11 | 26. | kiesett | 26. | |||
Lisa Kosglow | 42,30 | 7. | Åsa Windahl (SWE) -1.32 | Karine Ruby (FRA) +2.70 | kiesett | 8. | ||
Lisa Odynski | 45,47 | 27. | kiesett | 27. | ||||
Sondra Van Ert | 43,15 | 17. | kiesett | 17. |
Szánkó
Bővebben: Szánkó a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Adam Heidt | Férfi egyes | 44,660 | 3. | 44,750 | 5. | 44,421 | 4. | 44,775 | 4. | 2:58,606 | 4. |
Tony Benshoof | 44,776 | 7. | 45,653 | 29. | 44,787 | 17. | 44,886 | 5. | 3:00,102 | 17. | |
Nick Sullivan | 45,439 | 25. | 45,309 | 25. | 45,726 | 29. | 45,619 | 27. | 3:02,093 | 26. | |
Becky Wilczak | Női egyes | 43,509 | 4. | 43,481 | 5. | 43,420 | 4. | 43,844 | 17. | 2:54,254 | 5. |
Ashley Hayden | 43,765 | 6. | 43,645 | 8. | 43,428 | 5. | 43,820 | 13. | 2:54,658 | 8. | |
Courtney Zablocki | 43,934 | 13. | 44,103 | 22. | 43,734 | 12. | 43,383 | 4. | 2:55,154 | 13. | |
Brian Martin Mark Grimmette | Kettes | 43,111 | 3. | 43,105 | 1. | 1:26,216 | |||||
Chris Thorpe Clay Ives | 43,013 | 2. | 43,207 | 3. | 1:26,220 |
Szkeleton
Bővebben: Szkeleton a 2002. évi téli olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Jim Shea, Jr. | Férfi | 50,89 | 1. | 51,07 | 3. | 1:41,96 | |
Lincoln DeWitt | 51,63 | 9. | 51,20 | 5. | 1:42,83 | 5. | |
Chris Soule | 51,89 | 13. | 51,09 | 4. | 1:42,98 | 7. | |
Tristan Gale | Női | 52,26 | 1. | 52,85 | 2. | 1:45,11 | |
Lea Ann Parsley | 52,27 | 2. | 52,94 | 4. | 1:45,21 |
Források
- United States at the 2002 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál
- USA-portál