Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben az orosz nevek magyaros átírásban szerepelnek. |
Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői az olimpiai játékokon | |||||
NOB-országkód: ROC | |||||
OOB | Orosz Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 328 fő 30 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Szofja Velikaja és Makszim Mihajlov[1] | ||||
Záróünnepség | Abdulrasid Szadulajev | ||||
Érmek 5. helyezés |
| ||||
Nyári olimpiai játékok:
| |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország (1900–1912, 1994–2014), Olimpikonok Oroszországból (2018) |
Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői a Tokióban, Japánban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az olimpián 30 sportágban 328 sportoló vett részt, akik összesen 71 érmet szereztek.
A Doppingellenes Világszervezet 2019-ben négy évre eltiltotta Oroszországot államilag támogatott dopping és a moszkvai doppingellenőrző laborban történt visszaélések miatt. Ez alapján a Nemzetközi Sportdöntőbíróság jóváhagyta az ország eltiltását. Ennek értelmében az orosz sportolók nem vehettek részt az olimpiai játékokon Oroszország színeiben, és az orosz himnuszt sem lehetett lejátszani. Az orosz versenyzők ezért a játékokon az Orosz Olimpiai Bizottság angol rövidítését (ROC) használták, egyedi zászlóval.[2] A himnusz helyett Pjotr Iljics Csajkovszkij b-moll zongoraversenyének egy részlete csendülhetett fel.[3][4]
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Marija Laszickenye | Atlétika | Női magasugrás |
1 Arany | Musza Jevlojev | Birkózás | Férfi 97 kg |
1 Arany | Zaur Ugujev | Birkózás | Férfi 57 kg |
1 Arany | Zaurbek Szidakov | Birkózás | Férfi 74 kg |
1 Arany | Albert Batirgazijev | Ökölvívás | Férfi pehelysúly |
1 Arany | Vitalina Bacaraskina | Sportlövészet | Női légpisztoly |
1 Arany | Vitalina Bacaraskina | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
1 Arany | Szvetlana Romasina Szvetlana Kolesznyicsenko | Szinkronúszás | Páros |
1 Arany | Szvetlana Romasina Szvetlana Kolesznyicsenko Marina Goljadkina Polina Komar Alekszandra Packevics Vlada Csigirova Alla Siskina Marija Surocskina | Szinkronúszás | Csapat |
1 Arany | Makszim Hramcov | Taekwondo | Férfi váltósúly |
1 Arany | Vlagyiszlav Larin | Taekwondo | Férfi nehézsúly |
1 Arany | Andrej Rubljov Anasztaszija Pavljucsenkova | Tenisz | Vegyes páros |
1 Arany | Gyenyisz Abljazin David Beljavszkij Artur Dalalojan Nyikita Nagornij | Torna | Férfi csapat összetett |
1 Arany | Lilija Ahaimova Viktorija Lisztunova Angelina Melnyikova Vlagyiszlava Urazova | Torna | Női csapat összetett |
1 Arany | Jevgenyij Rilov | Úszás | Férfi 100 m hát |
1 Arany | Jevgenyij Rilov | Úszás | Férfi 200 m hát |
1 Arany | Inna Gyeriglazova Larisza Korobejnyikova Marta Martyjanova Agyelina Zagidullina | Vívás | Női tőr, csapat |
1 Arany | Szofja Pozdnyakova | Vívás | Női kard, egyéni |
1 Arany | Olga Nyikityina Szofja Pozdnyakova Szofja Velikaja | Vívás | Női kard, csapat |
2 Ezüst | Anzselika Szidorova | Atlétika | Női rúdugrás |
2 Ezüst | Anna Prakatyeny | Evezés | Női egypárevezős |
2 Ezüst | Vaszilisza Sztyepanova Jelena Orjabinszkaja | Evezés | Női kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Jelena Oszipova | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Szvetlana Gombojeva Jelena Oszipova Kszenyija Perova | Íjászat | Női csapat |
2 Ezüst | Anna Szedojkina Polina Kuznyecova Polina Gorskova Darja Dmitrijeva Anna Szeny Anna Vjahireva Polina Vegyohina Vladlena Bobrovnyikova Kszenyija Makejeva Jelena Mihajlicsenko Olga Fomina Jekatyerina Iljina Julija Manaharova Antonyina Szkorobogatcsenko Viktorija Kalinyina | Kézilabda | Női |
2 Ezüst | Ilja Karpenkov Kirill Piszklov Sztanyiszlav Sarov Alekszandr Zujev | Kosárlabda | Férfi 3x3 |
2 Ezüst | Jevgenyija Frolkina Olga Frolkina Julija Kozik Anasztaszija Logunova | Kosárlabda | Női 3x3 |
2 Ezüst | Muszlim Gadzsimagomedov | Ökölvívás | Férfi nehézsúly |
2 Ezüst | Vjacseszlav Kraszilnyikov Oleg Sztojanovszkij | Röplabda | Férfi strandröplabda |
2 Ezüst | Gyenyisz Bogdan Valentyin Golubev Ivan Jakovlev Jegor Kljuka Igor Kobzar Iljasz Kurkajev Makszim Mihajlov Pavel Pankov Viktor Poletajev Jaroszlav Podlesznih Dmitrij Volkov Artyom Volvics | Röplabda | Férfi röplabda |
2 Ezüst | Szergej Kamenszkij | Sportlövészet | Férfi sportpuska összetett |
2 Ezüst | Anasztaszija Galasina | Sportlövészet | Női légpuska |
2 Ezüst | Julija Zikova | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
2 Ezüst | Vitalina Bacaraskina Artyjom Csernouszov | Sportlövészet | Vegyes csapat légpisztoly |
2 Ezüst | Tatyjana Minyina | Taekwondo | Női pehelysúly |
2 Ezüst | Karen Hacsanov | Tenisz | Férfi egyes |
2 Ezüst | Aszlan Karacev Jelena Vesznyina | Tenisz | Vegyes páros |
2 Ezüst | Gyenyisz Abljazin | Torna | Férfi ugrás |
2 Ezüst | Anasztaszija Iljankova | Torna | Női felemáskorlát |
2 Ezüst | Gyina Averina | Torna | Egyéni |
2 Ezüst | Anasztaszija Bliznyuk Anasztaszija Makszimova Angelina Skatova Anasztaszija Tatareva Alisza Tyiscsenko | Torna | Csapat |
2 Ezüst | Kliment Kolesznyikov | Úszás | Férfi 100 m hát |
2 Ezüst | Mihail Dovgaljuk Ivan Girjov Martyin Maljutyin Jevgenyij Rilov Alekszandr Krasznih Mihail Vekoviscsev | Úszás | Férfi 4 × 200 m gyors |
2 Ezüst | Szergej Bida Szergej Hodosz Nyikita Glazkov Pavel Szuhov | Vívás | Férfi párbajtőr, csapat |
2 Ezüst | Anton Borodacsov Kirill Borodacsov Vlagyiszlav Milnyikov Tyimur Szafin | Vívás | Férfi tőr, csapat |
2 Ezüst | Inna Gyeriglazova | Vívás | Női tőr, egyéni |
2 Ezüst | Szofja Velikaja | Vívás | Női kard, egyéni |
3 Bronz | Szergej Jemelin | Birkózás | Férfi 60 kg |
3 Bronz | Szergej Szemjonov | Birkózás | Férfi 130 kg |
3 Bronz | Gadzsimurad Rasidov | Birkózás | Férfi 65 kg |
3 Bronz | Artur Najfonov | Birkózás | Férfi 86 kg |
3 Bronz | Nyijaz Iljaszov | Cselgáncs | Férfi félnehézsúly |
3 Bronz | Tamerlan Basajev | Cselgáncs | Férfi nehézsúly |
3 Bronz | Magyina Tajmazova | Cselgáncs | Női középsúly |
3 Bronz | Darja Smeleva Anasztaszija Vojnova | Kerékpározás | Női csapatsprint |
3 Bronz | Gulnaz Hatunceva Marija Novolodszkaja | Kerékpározás | Női madison |
3 Bronz | Olekszandr Bondar Viktor Minyibajev | Műugrás | Férfi szinkron toronyugrás |
3 Bronz | Andrej Zamkovoj | Ökölvívás | Férfi váltósúly |
3 Bronz | Gleb Baksi | Ökölvívás | Férfi középsúly |
3 Bronz | Imam Hatajev | Ökölvívás | Férfi félnehézsúly |
3 Bronz | Zemfira Magomedalijeva | Ökölvívás | Női középsúly |
3 Bronz | Julija Karimova | Sportlövészet | Női sportpuska összetett |
3 Bronz | Julija Karimova Szergej Kamenszkij | Sportlövészet | Vegyes csapat légpuska |
3 Bronz | Mihail Artamonov | Taekwondo | Férfi légsúly |
3 Bronz | Nyikita Nagornij | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | Nyikita Nagornij | Torna | Férfi egyéni összetett |
3 Bronz | Angelina Melnyikova | Torna | Női talaj |
3 Bronz | Angelina Melnyikova | Torna | Női egyéni összetett |
3 Bronz | Kliment Kolesznyikov | Úszás | Férfi 100 m gyors |
3 Bronz | Larisza Korobejnyikova | Vívás | Női tőr, egyéni |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kirill Szkacskov | Egyes | erőnyerő | Dimitrije Levajac (SRB) 4–2 | Kanak Jha (USA) 4–2 | Dimitrij Ovtcharov (GER) 0–4 | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Polina Mihajlova | Egyes | erőnyerő | Liu Jia (AUT) 3–4 | kiesett | ||||||
Jana Noszkova | erőnyerő | Prithika Pavade (FRA) 4–2 | Zhang Mo (CAN) 3–4 | kiesett |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szergej Subenkov | 110 m gát | nem indult | kiesett | ||||||
Vaszilij Mizinov | 20 km gyaloglás | kizárva |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mihail Akimenko | Magasugrás | 2,28 m | 1. | 2,33 m | 6. |
Ilja Ivanyuk | 2,28 m | 6. | 2,30 m | 9. | |
Valerij Pronkin | Kalapácsvetés | 75,80 m | 11. | 76,72 m | 8. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Ilja Skurenyov | Tízpróba | 10,93 | 876 | 7,59 m | 957 | 14,95 m | 787 | 1,99 m | 794 | 48,98 | 862 | 14,43 | 920 | 47,02 m | 809 | 5,10 m | 941 | 60,95 m | 752 | 4:34,62 | 715 | 8413 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Elvira Haszanova | 20 km gyaloglás | 1:31:58 | 16. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Darja Klisina | Távolugrás | Érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Marija Laszickenye | Magasugrás | 1,95 m | 9. | 2,04 m | |
Anzselika Szidorova | Rúdugrás | 4,55 m | 1. | 4,85 m |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szergej Jemelin | 60 kg | Haithem Mahmoud (EGY) 7–6 | Luis Orta (CUB) 3–4 | Ildar Hafizov (USA) 7–1 | Victor Ciobanu (MDA) 12–1 | |||
Artyom Szurkov | 67 kg | Alejandro Sancho (USA) 10–4 | Parviz Naszibov (UKR) 1–1 | Fredrik Bjerrehuus (DEN) 7–0 | Mohamed Ibrahim El-Sayed (EGY) 1–1 | 5. | ||
Alekszandr Csehirkin | 77 kg | Alfonso Leyva (MEX) 7–0 | Carapat Chayan (ARM) 1–2 | kiesett | ||||
Musza Jevlojev | 97 kg | Giorgi Melia (GEO) 3–1 | Szőke Alex (HUN) 6–2 | Tadeusz Michalik (POL) 7–1 | Artur Alekszanján (ARM) 5–1 | |||
Szergej Szemjonov | 130 kg | Abdellatif Mohamed (EGY) 3–1 | Jakob Kadzsaja (GEO) 1–3 | Elias Kuosmanen (FIN) 11–0 | Yasmani Acosta (CHI) 1–1 |
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zaur Ugujev | 57 kg | Thomas Gilman (USA) 5–4 | Gulomjon Abdullaev (UZB) 6–6 | Reza Atri (IRI) 8–3 | Ravi Kumar Ahiya (IND) 7–4 | |||
Gadzsimurad Rasidov | 65 kg | Vazgen Tevanyam (ARM) 6–0 | Magomedmurad Gadzhiev (POL) 6–2 | Otoguro Takuto (JPN) 2–3 | Iszmail Muszukajev (HUN) 5–0 | |||
Zaurbek Szidakov | 74 kg | Augusto Midana (GBS) 12–2 | Bekzod Abdurakhmonov (UZB) 13–6 | Danijar Kajszanov (KAZ) 11–5 | Mahamedhabib Kadzimahamedav (BLR) 7–0 | |||
Artur Najfonov | 86 kg | Boris Makojev (SVK) 6–0 | Osman Göçen (TUR) 12–1 | Hassan Yazdani (IRI) 1–7 | Javrail Shapiev (UZB) 2–0 | |||
Abdulrasid Szadulajev | 97 kg | Sharif Sharifov (AZE) 7–0 | Elizbar Odikadze (GEO) 10–0 | Teineris Salas (CUB) 4–0 | Kyle Snyder (USA) | |||
Szergej Kozirev | 125 kg | Teng Cse-vej (CHN) 1–4 | kiesett |
- Női
Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sztalvira Orsus | 50 kg | Mariya Stadnik (AZE) 7–11 | kiesett | |||||
Olga Horosavceva | 53 kg | Jacarra Winchester (USA) 4–7 | kiesett | |||||
Valerija Koblova | 57 kg | Alma Valencia (MEX) 5–2 | Irina Kuracskina (BLR) 3–6 | Anshu Malik (IND) 5–1 | Evelina Nikolova (BUL) 0–5 | 5. | ||
Ljubov Ovcsarova | 62 kg | Jukako Kavai (JPN) 0–10 | Henna Johansson (SWE) 8–7 | Tajbe Juszein (BUL) 0–10 | 5. | |||
Hanum Velijeva | 68 kg | Danielle Lappage (CAN) 7–0 | Soronzonboldyn Battsetseg (MGL) 5–8 | kiesett | ||||
Natalja Vorobjova | 76 kg | Samar Amer (EGY) 16–12 | Aiperi Medet Kyzy (KGZ) 0–12 | kiesett |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Robert Msvidobadze | Légsúly | erőnyerő | Tornike Tsjakadoea (NED) 00–01 | kiesett | ||||||
Jakub Samilov | Harmatsúly | Sebastian Seidl (GER) 10–00 | Vazha Margvelashvili (GEO) 00–01 | kiesett | ||||||
Musza Moguskov | Könnyűsúly | erőnyerő | Rustam Orujov (AZE) 00–01 | kiesett | ||||||
Alan Hubecov | Váltósúly | erőnyerő | Vladimir Zoloev (KGZ) 10–00 | Antoine Valois-Fortier (CAN) 01–00 | Matthias Casse (BEL) 00–01 | Dominic Ressel (GER) 00–10 | kiesett | |||
Mihail Igolnyikov | Középsúly | erőnyerő | Celtus Dossou Yovo (BEN) 10–00 | Mammadali Mehdiyev (AZE) 01–00 | Nikoloz Sherazadishvili (ESP) 10–00 | Lasha Bekauri (GEO) 00–01 | Tóth Krisztián (HUN) 00–01 | 5. | ||
Nyijaz Iljaszov | Félnehézsúly | erőnyerő | Cirjenics Miklós (HUN) 10–00 | Jorge Fonseca (POR) 00–01 | Karl-Richard Frey (GER) 01–00 | Varlam Liparteliani (GEO) 01–00 | ||||
Tamerlan Basajev | Nehézsúly | erőnyerő | Mbagnick Ndiaye (SEN) 10–00 | Teddy Riner (FRA) 01–00 | Guram Tushisvili (GEO) 01–11 | Jakiv Hammo (UKR) 10–00 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Irina Dolgova | Légsúly | Soniya Bhatta (NEP) 10–00 | Lin Chen-hao (TPE) 00–01 | kiesett | |||||
Natalja Kuzjutyina | Harmatsúly | Kristine Jiménez (PAN) 10–00 | Park Da-sol (KOR) 00–01 | kiesett | |||||
Darja Mezseckaja | Könnyűsúly | Lu Tongjuan (CHN) 01–10 | kiesett | ||||||
Darja Davidova | Váltósúly | Anriquelis Barrios (VEN) 00–10 | kiesett | ||||||
Magyina Tajmazova | Középsúly | María Bernabéu (ESP) 01–00 | Maria Portela (BRA) 01–00 | Eliszávet Telcídu (GRE) 10–00 | Arai Csizuru (JPN) 00–10 | Barbara Matić (CRO) 01–00 | |||
Alekszandra Babinceva | Félnehézsúly | Marie Branser (COD) 10–01 | Loriana Kuka (KOS) 01–00 | Hamada Sori (JPN) 00–11 | Mayra Aguiar (BRA) 00–10 | kiesett |
- Vegyescsapat
Versenyzők | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alekszandra Babinceva Tamerlan Basajev Mihail Igolnyikov Darja Mezseckaja Musza Moguskov Magyina Tajmazova | Csapat | erőnyerő | Mongólia (MGL) 4–2 | Japán (JPN) 0–4 | Izrael (ISR) 1–4 | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Alekszandr Vjazovkin | Egypárevezős | 7:14,95 | 2. | erőnyerő | 7:20,04 | 3. | A/B | 6:44,56 | 3. | A | 6:49,09 | 5. | 5. | |
Ilja Kondratyjev Andrej Potapkin | Kétpárevezős | 6:16,09 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:26,58 | 4. | B | 6:13,73 | 1. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Anna Prakatyeny | Egypárevezős | 7:48,74 | 1. | erőnyerő | 7:49,64 | 1. | A/B | 7:23,61 | 1. | A | 7:17,39 | 2. | ||
Jekatyerina Pityirimova Jekatyerina Kurocskina | Kétpárevezős | 7:03,96 | 4. | 7:13,77 | 1. | A/B | 7:24,37 | 6. | B | 7:01,83 | 6. | 12. | ||
Anasztaszija Lebegyeva Marija Botalova | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:07,67 | 3. | 7:22,72 | 2. | A/B | 6:45,23 | 4. | B | 6:51,65 | 3. | 9. | ||
Vaszilisza Sztyepanova Jelena Orjabinszkaja | Kormányos nélküli kettes | 7:23,39 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:50,24 | 2. | A | 6:51,45 | 2. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Galzan Bazarzsapov | Egyéni | 653 | 34. | Pravin Jadhav (IND) 0–6 | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szvetlana Gombojeva | Egyéni | 630 | 45. | Gabriela Schloesser (NED) 5–6 | kiesett | |||||
Jelena Oszipova | 661 | 22. | Syaqiera Mashayikh (MAS) 6–4 | Michelle Kroppen (GER) 6–4 | Bryony Pitman (GBR) 6–0 | Kang Cshejong (KOR) 7–1 | Lucilla Boari (ITA) 6–0 | An szan (KOR) 5–6 | ||
Kszenyija Perova | 664 | 8. | Alice Ingley (AUS) 7–1 | Maja Jager (DEN) 7–3 | Deepika Kumari (IND) 5–6 | kiesett | ||||
Szvetlana Gombojeva Jelena Oszipova Kszenyija Perova | Csapat | 1945 | 6. | Ukrajna (UKR) Veronyika Marcsenko Anasztaszija Pavlova Ligyija Szicsennyikova 6–2 | Egyesült Államok (USA) Mackenzie Brown Casey Kaufhold Jennifer Mucino-Fernandez 6–0 | Németország (GER) Michelle Kroppen Charline Schwarz Lisa Unruh 5–1 | Dél-Korea (KOR) An Szan Csang Minhi Kang Cshejong 0–6 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Galzan Bazarzsapov Kszenyija Perova | Csapat | 1317 | 10. | Törökország (TUR) Mete Gazoz Yasemin Anagöz 2–6 | kiesett |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Jevgenyij Lukancov | Kajak egyes 200 m | 35,157 | 3. | 35,184 | 2. | 36,036 | 5. | B | 36,369 | 4. | 12. |
Oleg Guszev | 35,928 | 3. | 35,581 | 3. | kiesett | ||||||
Artyom Kuzahmetov Alekszandr Szergejev Roman Anoskin Makszim Szpeszivcev | Kajak négyes 500 m | 1:30,763 | 4. | 1:25,564 | 6. | 1:24,340 | 4. | A | 1:23,654 | 4. | 4. |
Roman Anoskin | Kajak egyes 1000 m | 3:50,580 | 6. | 3:45,712 | 3. | kiesett | |||||
Makszim Szpeszivcev | 3:42,888 | 4. | 3:44,136 | 1. | 3:27,909 | 7. | B | 3:27,909 | 5. | 13. | |
Roman Anoskin Makszim Szpeszivcev | Kajak kettes 1000 m | 3:20,610 | 3. | 3:14,045 | 4. | B | 3:19,680 | 1. | 8. | ||
Vlagyiszlav Csebotar | Kenu egyes 1000 m | 4:28,951 | 3. | 4:18,517 | 4. | kiesett | |||||
Viktor Melantyjev | 4:14,004 | 5. | 4:11,095 | 3. | kiesett | ||||||
Vlagyiszlav Csebotar Viktor Melantyjev | Kenu kettes 1000 m | 4:00,218 | 4. | 4:09,956 | 5. | B | 3:30,406 | 1. | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Natalja Podolszkaja | Kajak egyes 200 m | 42,845 | 4. | 43,212 | 5. | kiesett | |||||
Szvetlana Csernyigovszkaja | 41,540 | 2. | erőnyerő | 40,433 | 7. | B | 39,977 | 3. | 11. | ||
Kajak egyes 500 m | 1:52,311 | 5. | 1:49,323 | 1. | 1:56,066 | 8. | kiesett | ||||
Kira Sztyepanova | 1:55,180 | 4. | 1:52,190 | 4. | kiesett | ||||||
Varvara Varanova Kira Sztyepanova | Kajak kettes 500 m | 1:47,874 | 2. | erőnyerő | 1:42,069 | 7. | B | 1:44,054 | 7. | 15 | |
Natalja Podolszkaja Anasztaszija Dolgova Kira Sztyepanova Szvetlana Csernyigovszkaja | Kajak négyes 500 m | 1:39,166 | 6. | 1:38,372 | 7. | B | 1:40,951 | 2. | 10. | ||
Irina Andrejeva | Kenu egyes 200 m | 48,192 | 5. | 46,637 | 2. | 49,147 | 7. | B | 48,930 | 7. | 15. |
Oleszja Romaszenko | 46,126 | 2. | erőnyerő | 47,368 | 2. | A | 47,777 | 7. | 7. | ||
Irina Andrejeva Oleszja Romaszenko | Kenu kettes 500 m | 2:05,604 | 5. | 2:04,703 | 3. | 2:04,968 | 4. | A | 2:04,875 | 8. | 8. |
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Pavel Ejgel | Férfi kenu egyes | 119,60 | 15. | nem indult | 119,60 | 18. | kiesett | ||||
Férfi kajak egyes | 96,53 | 12. | 92,82 | 9. | 92,82 | 9. | 151,41 | 20. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Alszu Minazova | Női kenu egyes | 176,02 | 22. | 118,45 | 12. | 118,45 | 14. | 135,80 | 14. | kiesett | |
Női kajak egyes | 120,60 | 18. | 115,39 | 18. | 115,39 | 20. | 120,66 | 17. | kiesett |
Karate
Bővebben: Karate a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anna Cserniseva | 55 kg | nem indult | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Pavel Szivakov | Mezőnyverseny | 6:15:38 | 32. |
Ilnur Zakarin | nem ért célba | ||
Alekszandr Vlaszov | 6:16:53 | 59. | |
Időfutam | 58:55,40 | 20. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Tamara Dronova | Mezőnyverseny | 4:01:08 | 39. |
Pálya kerékpározás
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. kör | Reményfutam 1 | 2. kör | Reményfutam 2 | Nyolcaddöntő | Reményfutam 3 | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | Ellenfél Idő | |||
Gyenyisz Dmitrijev | Férfi egyéni sprint | 9,331 | 5. | Rayan Helal (FRA) GY | Nick Wammes (CAN) GY | Jason Kenny (GBR) GY | Nicholas Paul (TTO) GY | Jeffrey Hoogland (NED) V | Jack Karlin (GBR) V | 4. | ||||
Pavel Jakusevszkij | 9,723 | 25. | kiesett | 25. | ||||||||||
Darja Smeleva | Női egyéni sprint | 10,667 | 12. | Anasztaszija Vojnova (ROC) V | Madalyn Godby (USA) Lee Hye-jin (KOR) V | kiesett | ||||||||
Anasztaszija Vojnova | 10,669 | 13. | Darja Smeleva (ROC) GY | Lauriane Genest (CAN) L | Kobajasi Juka (JPN) GY | Lea Friedrich (GER) V | Mathilde Gros (FRA) Lauriane Genest (CAN) V | kiesett |
- Csapatsprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Hely | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Ellenfél Idő | Hely | Típus | Ellenfél Idő | |||
Gyenyisz Dmitrijev Ivan Gladisev
| Férfi csapatsprint | 43,097 | 6. | Ausztrália (AUS) 42,915 | 6. | C | Németország (GER) kizárva | 6. |
Darja Smeleva Anasztaszija Vojnova | Női csapatsprint | 32,476 | 4. | Mexikó (MEX) 32,249 | 3. | B | Hollandia (NED) 32,252 |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. kör | Reményfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Hely | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hely | Hely | Hely | Hely | Típus | Hely | |||
Gyenyisz Dmitrijev | Férfi keirin | 2. | 6. | kiesett | ||||
Ivan Gladisev | 6. | 4. | kiesett | |||||
Darja Smeleva | Női keirin | 2. | 3. | 4. | B | 4 | 10. | |
Anasztaszija Vojnova | 3. | 3. | kiesett |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | Scratch | Tempo verseny | Kieséses verseny | Pontverseny | Össz. pont | Hely | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hely | Pont | Hely | Pont | Hely | Pont | Pont | ||||
Marija Novolodszkaja | Női omnium | 12. | 18 | 16. | 10 | 12. | 18 | 4 | 50 | 15. |
- Madison
Versenyző | versenyszám | Pont | Hely |
---|---|---|---|
Gulnaz Hatunceva Marija Novolodszkaja | Női madison | 26 |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Anton Szincov | Férfi terepverseny | 1:27:41 | 11. |
Viktorija Kirszanova | Női terepverseny | körhátrány | 30. |
BMX
Versenyző | Versenyszám | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Jevgenyij Klescsenko | Férfi | 17 | 6. | kiesett | |||
Natalja Afremova | Női | 12 | 4. | 15 | 5. | kiesett | |
Natalja Szuvorova | 14 | 5. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Rangsoroló | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Irek Rizajev | Férfi szabadgyakorlat | 81,25 | 5. | 82,40 | 6. |
Jelizaveta Poszadszkih | Női szabadgyakorlat | 51,30 | 9. | 63,00 | 9. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Alekszej Alekszejev |
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Svédország (SWE) | 5 | 3 | 1 | 1 | 152 | 133 | +19 | 7[m 1] | Negyeddöntő |
2. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 5 | 3 | 1 | 1 | 148 | 149 | −1 | 7[m 1] | |
3. | Franciaország (FRA) | 5 | 2 | 1 | 2 | 139 | 135 | +4 | 5 | |
4. | Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 0 | 3 | 142 | 149 | −7 | 4[m 2] | |
5. | Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 135 | 142 | −7 | 4[m 2] | |
6. | Brazília (BRA) | 5 | 1 | 1 | 3 | 133 | 141 | −8 | 3 |
Sorrend szabályai: 1) pont; 2) egymás elleni pontok; 3) egymás elleni gólkülönbség; 4) egymás ellen szerzett gólok; 5) gólkülönbség; 6) szerzett gólok; 7) sorsolás
Jegyzetek:
- ↑ a b Svédország 36–24 Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői
- ↑ a b Magyarország 29–25 Spanyolország
2021. július 25. 11:00 (4:00) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 24–24 | Brazília (BRA) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Fonseca, Santos (POR) |
Iljina 6 | (14–12) | De Paula 7 | ||
3× 2× | Jegyzőkönyv | 4× 1× |
2021. július 27. 14:15 (7:15) | Svédország (SWE) | 36–24 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: El-Saied, El-Saied (EGY) |
Strömberg 8 | (15–9) | Vegyohina 5 | ||
1× | Jegyzőkönyv | 4× 1× |
2021. július 29. 19:30 (12:30) | Magyarország (HUN) | 31–38 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Brunner, Salah (SUI) |
Klujber 9 | (17–22) | Dmitrijeva 7 | ||
5× 1× | Jegyzőkönyv | 5× 1× |
2021. július 31. 14:15 (7:15) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 28–27 | Franciaország (FRA) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Hansen, Madsen (DEN) |
Iljina 9 | (15–17) | Pineau 9 | ||
1× 2× | Jegyzőkönyv | 2× 1× |
2021. augusztus 2. 14:15 (7:15) | Spanyolország (ESP) | 31–34 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Hansen, Madsen (DEN) |
López 7 | (17–18) | Vjahireva 7 | ||
1× 1× | Jegyzőkönyv | 2× |
- Negyeddöntő
2021. augusztus 4. 9:30 (2:30) | Montenegró (MNE) | 26–32 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Kurtagic, Wetterwik (SWE) |
Radičević 10 | (15–17) | Vjahireva 8 | ||
1× 1× | Jegyzőkönyv | 7× |
- Elődöntő
2021. augusztus 6. 21:00 (14:00) | Norvégia (NOR) | 26–27 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (FRA) |
Mørk 10 | (11–14) | Vjahireva 9 | ||
4× 1× | Jegyzőkönyv | 3× 1× 1× |
- Döntő
2021. augusztus 8. 15:00 (8:00) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 25–30 | Franciaország (FRA) | Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, Tokió Játékvezetők: Lah, Sok (SLO) |
Vegyohina 7 | (13–15) | Foppa, Pineau 7 | ||
5× 1× | Jegyzőkönyv | 5× 1× |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
3 × 3 kosárlabda
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | ||
Ilja Karpenkov Kirill Piszklov Sztanyiszlav Sarov Alekszandr Zujev | Férfi 3 × 3 | Kína (CHN) 21–13 | Hollandia (NED) 15–18 | Belgium (BEL) 16–19 | Lengyelország (POL) 16–21 | Japán (JPN) 19–16 | Lettország (LAT) 19–15 | Szerbia (SRB) 10–21 | 5. | Hollandia (NED) 21–19 | Szerbia (SRB) 21–10 | Lettország (LAT) 18–21 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | ||
Jevgenyija Frolkina Olga Frolkina Julija Kozik Anasztaszija Logunova | Női 3 × 3 | Japán (JPN) 21–18 | Kína (CHN) 19–9 | Mongólia (MGL) 21–5 | Egyesült Államok (USA) 16–20 | Románia (ROM) 21–12 | Franciaország (FRA) 14–17 | Olaszország (ITA) 17–9 | 2. | Kína (CHN) 21–14 | Egyesült Államok (USA) 15–18 |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Grand Prix | Grand Prix Special | Grand Prix Freestyle | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | Technikai | Művészi | Pont | Hely | |||
Tatyjana Kosztyerina | Diavolessa | Egyéni | 63,866 | 54. | kiesett | |||||
Alekszandra Makszakova | Bojengels | 63,898 | 53. | kiesett | ||||||
Inyessza Merkulova | Mister X | 69,457 | 31. | kiesett | ||||||
Tatyjana Kosztyerina Alekszandra Makszakova Inyessza Merkulova | Diavolessa Bojengels Mister X | Csapat | 6350,5 | 12. | kiesett | kiesett |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Lovastusa | Díjugratás | Végeredmény | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||||
Büntetés | Hely | Büntetés | Össz. | Hely | Büntetés | Össz. | Hely | Büntetés | Össz. | Hely | Büntetés | Hely | |||
Andrej Mityin | Gurza | Egyéni | 36,10 | 44. | 30,00 | 66,10 | 37. | 26,0 | 92,10 | 38. | kiesett | 92,10 | 38. | ||
Mihail Nasztyenko | MP Imagine If | 43,00 | 59. | 76,40 | 119,40 | 50. | 14,4 | 133,80 | 43. | kiesett | 133,80 | 43. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jevgenyij Kuznyecov | Egyéni műugrás | 444,75 | 7. | 453,85 | 5. | 461,90 | 5. |
Nyikita Slejher | 339,70 | 24. | kiesett | ||||
Olekszandr Bondar | Egyéni toronyugrás | 513,85 | 3. | 464,10 | 3. | 514,50 | 4. |
Viktor Minyibajev | 391,95 | 14. | 447,50 | 5. | 495,85 | 5. | |
Jevgenyij Kuznyecov Nyikita Slejher | Szinkron műugrás | 331,08 | 8. | ||||
Olekszandr Bondar Viktor Minyibajev | Szinkron toronyugrás | 439,92 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Marija Poljakova | Egyéni műugrás | 288,55 | 13. | 290,10 | 11. | 284,05 | 10. |
Anna Konanyhina | Egyéni toronyugrás | 252,85 | 25. | kiesett | |||
Julija Tyimosinyina | 313,20 | 8. | 319,80 | 6. | 263,00 | 11. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Albert Batirgazijev | Pehelysúly | Alexy de la Cruz (DOM) 5–0 | Erdenebatyn Tsendbaatar (MGL) 3–2 | Lázaro Álvarez (CUB) 3–2 | Duke Ragan (USA) 3–2 | ||
Gabil Mamedov | Könnyűsúly | Damian Durkacz (POL) 5–0 | Richarno Colin (MRI) 5–0 | Keyshawn Davis (USA) 1–4 | kiesett | ||
Andrej Zamkovoj | Váltósúly | Stephen Zimba (ZAM) 5–1 | Ekherkhan Madiev (GEO) 5–0 | Roniel Iglesias (CUB) 0–5 | kiesett | ||
Gleb Baksi | Középsúly | Troy Isley (USA) 3–2 | Darrelle Valsaint (HAI) 5–0 | Hebert Conceição (BRA) 1–4 | kiesett | ||
Imam Hatajev | Félnehézsúly | Mohamed Assaghir (MAR) | Bekzad Nurdauletov (KAZ) 4–1 | Gazimagedov Jalidov (ESP) KO | Benjamin Whittaker (GBR) 1–4 | kiesett | |
Muszlim Gadzsimagomedov | Nehézsúly | Abdelhafid Benchabla (ALG) 5–0 | Ammar Abduljabbar (GER) 5–0 | David Nyika (NZL) 4–1 | Jukio César La Cruz (CUB) 0–5 | ||
Ivan Verjaszov | Szupernehézsúly | Maxime Yegnong (CMR) 5–0 | Kamsibek Kunkabajev (KAZ) 1–4 | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szvetlana Szolujanova | Légsúly | Virginia Fuchs (USA) 2–3 | kiesett | ||||
Ljudmila Voroncova | Pehelysúly | Irma Testa (ITA) 1–4 | kiesett | ||||
Szaadat Dalgatova | Váltósúly | Baison Manikon (THA) 1–4 | kiesett | ||||
Zemfira Magomedalijeva | Középsúly | Naomi Graham (USA) 4–1 | Rady Gramane (MOZ) 4–1 | Li Qian (CHN) 0–5 | kiesett |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás (V) | Úszás | Bónusz vívás (B) | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | V+B Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Alekszandr Lifanov | Férfi | 25–10 | 250 | 2:05,60 | 299 | 27. | 1 | 251 | 2. | 21 | 279 | 21. | 11:19,18 | 621 | 16. | 1450 | 10. | ||
Gulnaz Gubajdullina | Női | 14–21 | 181 | 2:07,31 | 296 | 1. | 0 | 184 | 32. | kiesett | 0 | 31. | 12:07,58 | 573 | 6. | 1053 | 32. | ||
Uljana Batasova | 23–12 | 238 | 2:11,14 | 288 | 10. | 1 | 239 | 4. | 7 | 293 | 8. | 12:59,27 | 521 | 22. | 1341 | 9. |
Rögbi
Bővebben: Rögbi a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női rögbitorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női rögbicsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Andrej Kuzin |
Eredmények
- Csoportkör
- A csoport
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Vígaszág | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | ||
Ilja Lesukov Konsztantyin Szemjonov | Férfi | Herrera – Gavira (ESP) 2–0 | McHugh – Schumann (AUS) 2–0 | Mol – Sørum (NOR) 2–0 | 1. | M. Grimalt – E. Grimalt (CHI) 2–0 | Mol – Sørum (NOR) 0–2 | kiesett | |||
Vjacseszlav Kraszilnyikov Oleg Sztojanovszkij | Gaxiola – Rubio (MEX) 2–1 | Pļaviņš – Točs (LAT) 1–2 | Perušič – Schweiner (CZE) 2–1 | 1. | Herrera – Gavira (ESP) 2–0 | Thole – Wickler (GER) 2–0 | Cherif – Ahmed (QAT) 2–0 | Mol – Sørum (NOR) 0–2 | |||
Nagyezsda Makroguzova Szvetlana Holomina | Női | Menegatti – Orsi Toth (ITA) 2–0 | Lidy – Leila (CUB) 2–0 | Clancy – Artacho del Solar (AUS) 2–1 | 1. | Kravčenoka – Graudiņa (LAT) 1–2 | kiesett |
Teremröplabda
- Férfi
Bővebben: Férfi röplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz féri röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Tuomas Sammelvuo |
Eredmények
- Csoportkör
- B csoport
- Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Orosz női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Sergio Busato |
Eredmények
- Csoportkör
- B csoport
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Alekszej Alipov | Trap | 122+10 | 8. | kiesett | |
Artyjom Csernouszov | Légpisztoly | 577 | 11. | kiesett | |
Leonyid Jekimov | Gyorstüzelő pisztoly | 578 | 11. | kiesett | |
Szergej Kamenszkij | Légpuska | 628,7 | 10. | kiesett | |
Sportpuska összetett | 1183 | 1. | 464,2 | ||
Vlagyimir Maszlennyikov | Légpuska | 629,8 | 6. | 123,0 | 8. |
Vagyim Muhametyjanov | Légpisztoly | 573 | 23. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | ||
Vitalina Bacaraskina | Légpisztoly | 582 | 3. | 240,3 | |
Sportpisztoly | 586 | 3. | 38 | ||
Zilja Batirsina | Skeet | 117 | 15. | kiesett | |
Margarita Csernouszova | Légpisztoly | 565 | 35. | kiesett | |
Sportpisztoly | 580 | 19. | kiesett | ||
Anasztaszija Galasina | Légpuska | 628,5 | 8. | 251,1 | |
Julija Karimova | Légpuska | 627,1 | 13. | kiesett | |
Sportpuska összetett | 1177 | 4. | 450,3 | ||
Darja Szemjanova | Trap | 116 | 15. | kiesett | |
Jekatyerina Szubbotyina | 116 | 17. | kiesett | ||
Natalja Vinogradova | Skeet | 120+1 | 6. | 17 | 6. |
Julija Zikova | Sportpuska összetett | 1182 | 1. | 461,9 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Hely | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely | Pont | Hely | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Anasztaszija Galasina Vlagyimir Maszlennyikov | Légpuska | 629,8 | 4. | 417,0 | 5. | kiesett | ||
Julija Karimova Szergej Kamenszkij | 628,9 | 6. | 417,1 | 4. | Kwon / Nam (KOR) 17–9 | |||
Vitalina Bacaraskina Artyjom Csernouszov | Légpisztoly | 581 | 2. | 386 | 2. | Jiang / Pang (CHN) 14–16 | ||
Margarita Csernouszova Anton Arisztarhov | 566 | 15. | kiesett | |||||
Alekszej Alipov Darja Szemjanova | Trap | 142 | 11. | kiesett | ||||
Jekatyerina Szubbotyina Makszim Kabackij | 139 | 14. | kiesett |
Sportmászás
Bővebben: Sportmászás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gyorsasági | Boulder | Nehézségi | Össz. | Hely | Gyorsasági | Boulder | Nehézségi | Össz. | Hely | ||||||||||
Idő | Hely | Eredmény | Hely | Fogás | Idő | Hely | Idő | Hely | Eredmény | Hely | Fogás | Idő | Hely | ||||||
Alekszej Rubcov | Férfi | 7,23 | 16. | 2T2z 7 4 | 4. | 26+ | 2:29 | 15. | 960,00 | 13. | kiesett | ||||||||
Julija Kaplina | Női | 7,65 | 5. | 0T1z 0 2 | 18. | 14+ | - | 17. | 1530,00 | 17. | kiesett | ||||||||
Viktorija Meskova | 9,54 | 15. | 2T4z 8 5 | 6. | 29+ | - | 5. | 450,00 | 9. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyző | Szakítás | Lökés | Összetett | Hely | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Hely | Eredmény | Hely | ||||
Tyimur Nanyijev | Férfi 109 kg | 188 kg | 4. | 221 kg | 4. | 409 kg | 4. |
Krisztyina Szobol | Női 49 kg | — | — | — | — | kiesett |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Sportoló | Versenyszám | Technikai program | Szabadprogram (selejtező) | Szabadprogram (döntő) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Összesen (technikai + szabad) | Helyezés | Pont | Összesen (technikai + szabad) | Helyezés | ||
Szvetlana Romasina Szvetlana Kolesznyicsenko | Páros | 97.9000 | 1. | 97,1079 | 195.0079 | 1. | 98,8000 | 195,9079 | |
Szvetlana Romasina Szvetlana Kolesznyicsenko Marina Goljadkina Polina Komar Alekszandra Packevics Vlada Csigirova Alla Siskina Marija Surocskina | Csapat | 97,2979 | 1. | 98,8000 | 196,0979 |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vígaszág | Bronz- mérkőzés | Döntő | Hely |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mihail Artamonov | Férfi légsúly | Jendoubi (TUN) 18–25 | Demse (ETH) 27–5 | Guzmán (ARG) 15–10 | ||||
Makszim Hramcov | Férfi váltósúly | Sawadogo (BUR) 13–6 | Kanaet (CRO) 22–0 | Eissa (EGY) 13–1 | Al-Sharabaty (JOR) 20–9 | |||
Vlagyiszlav Larin | Férfi nehézsúly | Taufatofua (TGA) 24–3 | Trajkovič (SLO) 16–3 | Sun (CHN) 30–3 | Georgievski (MKD) 15–9 | |||
Tatyjana Minyina | női pehelysúly | Dzéli (GRE) 15–7 | Ben Yessouf (NIG) 15–10 | Alizadeh (EOR) 10–3 | Zolotic (USA) 17–25 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Aszlan Karacev | Egyes | Tommy Paul (USA) 6–3, 6–2 | Jérémy Chardy (FRA) 5–7, 6–4, 3–6 | kiesett | |||||
Karen Hacsanov | Nisioka Josihito (JPN) 3–6, 6–1, 6–2 | James Duckworth (AUS) 7–5, 6–1 | Diego Schwartzman (ARG) 6–1, 2–6, 6–1 | Ugo Humbert (FRA) 7–6, 4–6, 6–3 | Pablo Carreño Busta (ESP) 6–3, 6–3 | Zverev (GER) 3–6, 1–6 | |||
Danyiil Medvegyev | Alekszander Bublik (KAZ) 6–4, 7–6 | Sumit Nagal (IND) 6–2, 6–1 | Fabio Fognini (ITA) 6–2, 3–6, 6–2 | Pablo Carreño Busta (ESP) 2–6, 6–7 | kiesett | ||||
Andrej Rubljov | Nisikori Kei (JPN) 3–6, 4–6 | kiesett | |||||||
Aszlan Karacev Danyiil Medvegyev | Páros | Lukáš Klein / Filip Polášek (SVK) 5–7, 4–6 | kiesett | ||||||
Karen Hacsanov Andrej Rubljov | Rajeev Ram / Frances Tiafoe (USA) 7–6, 6–7, [10–12] | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jekatyerina Alekszandrova | Egyes | Elise Mertens (BEL) 4–6, 6–4, 6–4 | Nadia Podoroska (ARG) 1–6, 3–6 | kiesett | |||||
Veronyika Kugyermetova | Garbiñe Muguruza (ESP) 5–7, 5–7 | kiesett | |||||||
Anasztaszija Pavljucsenkova | Sara Errani (ITA) 6–0, 6–1 | Anna-Lena Friedsam (GER) 6–1, 6–1 | Sara Sorribes Tormo (ESP) 6–1, 6–3 | Belinda Bencic (SUI) 0–6, 6–3, 3–6 | kiesett | ||||
Jelena Vesznyina | Jeļena Ostapenko (LAT) 6–4, 6–7, 6–4 | Camila Giorgi (ITA) 3–6, 1–6 | kiesett | ||||||
Jelena Vesznyina Veronyika Kugyermetova | Páros | Laura Siegemund / Anna-Lena Friedsam (GER) 6–2, 7–5 | Kiki Bertens / Demi Schuurs (NED) 2–6, 6–3, [10–7] | Ljudmila Kicsenok / Nagyija Kicsenok (UKR) 6–2, 6–1 | Barbora Krejčíková / Siniaková (CZE) 3–6, 6–3, [6–10] | Laura Pigossi / Luisa Stefani (BRA) 6–4, 4–6, [9–11] | 4. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely | |||
Aszlan Karacev Jelena Vesznyina | Vegyes páros | Nicolas Mahut / Kristina Mladenovic (FRA) 6–4, 6–2 | Łukasz Kubot / Iga Świątek (POL) 6–4, 6–4 | Novak Đoković / Nina Stojanović (SRB) 7–6, 7–5 | Andrej Rubljov / Anasztaszija Pavljucsenkova (ROC) 3–6, 7–6, [11–13] | ||
Andrej Rubljov Anasztaszija Pavljucsenkova | Ivan Dodig / Darija Jurak (CRO) 5–7, 6–4, [11–9] | Ben McLachlan / Sibahara Ena (JPN) 7–5, 6–7, [10–8] | John Peers / Ashleigh Barty (AUS) 5–7, 6–4, [13–11] | Aszlan Karacev / Jelena Vesznyina (ROC) W 6–3, 6–7, [13–11] |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szergej Szirant | Férfi egyes | J csoport Anthony Sinisuka Ginting (INA) 12–21, 10–21 Krausz Gergely (HUN) 21–18, 21–18 | 2. | kiesett | |||||
Vlagyimir Ivanov Ivan Szozonov | páros | Kim Astrup (DEN) Anders Skaarup Rasmussen 13–21, 18–21 Endo Hirojuki (JPN) Vatanabe Juta 19–21, 19–21 Godwin Olofua (NGR) Anuoluwapo Juwon Opeyori 21–8, 21–10 | 3. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jevgenyija Koszeckaja | Női egyes | Yvonne Li (GER) 22–20, 22–15 Okuhara Nozomi (JPN) 6–21, 16–21 | 2. | kiesett |
Torna
Bővebben: Torna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
- Női
Ritmikus gimnasztika
Trambulin
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 43 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Dmitrij Poljanszkij | Férfi | 17:40 | 0:38 | 56:49 | 0:31 | 33:08 | 1:48:46 | 32. |
Igor Poljanszkij | 17:47 | 0:41 | 58:30 | 0:35 | 34:34 | 1:52:07 | 43. | |
Anasztaszija Gorbunova | Női | 19:37 | 0:45 | nem ért célba | ||||
Alekszandra Razarjonova | 20:17 | 0:43 | lekörözték | nem ért célba |
- Vegyes csapat
Versenyző | Versenyszám | Úszás (300 m) | Depózás 1 | Kerékpározás (6,8 km) | Depózás 2 | Futás (2 km) | Összesen | Hely. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dmitrij Poljanszkij | Vegyes csapat | 3:57 | 0:47 | 9:56 | 0:27 | 5:40 | 20:47 | – |
Igor Poljanszkij | 3:53 | 0:36 | 9:48 | 0:27 | 6:10 | 20:54 | ||
Anasztaszija Gorbunova | 4:34 | 0:40 | 10:57 | 0:31 | 6:47 | 23:29 | ||
Alekszandra Razarjonova | 3:59 | 0:37 | 10:30 | 0:32 | 6:25 | 22:03 | ||
Összesen | – | 1:27:13 | 14. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Idő | Hely | Idő | Hely | ||
Anton Csupkov | 100 m mell | 59,55 | 15. | 59,93 | 16. | kiesett | |
200 m mell | 2:08,54 | 5. | 2:08,54 | 7. | 2:07,24 | 4. | |
Ilja Druzsinyin | 800 m gyors | 8:01,47 | 30. | kiesett | |||
Ivan Girjov | 200 m gyors | 1:47,11 | 22. | kiesett | |||
Kliment Kolesznyikov | 50 m gyors | 21,88 | 10. | 21,82 | =9. | kiesett | |
100 m gyors | 47,89 | 5. | 47,11 ER | 1. | 47,44 | ||
100 m hát | 52,15 | 1. | 52,29 | 2. | 52,00 | ||
Alekszandr Kudasev | 200 m pillangó | 1:55,54 | 12. | 1:55,51 | 12. | kiesett | |
Martyin Maljutyin | 200 m gyors | 1:45,50 | 6. | 1:45,45 | 5. | 1:45,01 | 5. |
400 m gyors | 3:49,49 | 22. | kiesett | ||||
Kirill Martinicsev | 1500 m gyors | 14:52,66 | 8. | 14:55,85 | 6. | ||
Andrej Minakov | 100 m gyors | 48,00 | 7. | 48,03 | 10. | kiesett | |
100 m pillangó | 51,00 | 4. | 51,11 | 5. | 50,88 | 4. | |
Vlagyimir Morozov | 50 m gyors | 21,92 | 12. | 22,25 | 16. | kiesett | |
Kirill Prigoda | 100 m mell | 59,68 | 16. | 59,44 | 11. | kiesett | |
200 m mell | 2:09,21 | 9. | 2:08,88 | 9. | kiesett | ||
Jevgenyij Rilov | 100 m hát | 53,22 | 7. | 52,91 | 5. | 51,98 ER | |
200 m hát | 1:56,02 | 2. | 1:54,45 | 1. | 1:53,27 OR | ||
Makszim Sztupin | 200 m vegyes | 1:59,39 | 29. | kiesett | |||
400 m vegyes | 4:16,21 | 18. | kiesett | ||||
Grigorij Taraszevics | 200 m hát | 1:56,82 | 5. | 1:57,06 | 12. | kiesett | |
Mihail Vekoviscsev | 100 m pillangó | 51,89 | =18. | kiesett | |||
Alekszandr Jegorov | 400 m gyors | 3:47,71 | 17. | kiesett | |||
800 m gyors | 7:49,97 | 13. | kiesett | ||||
1500 m gyors | 15:06,55 | 19. | kiesett | ||||
Andrej Zsilkin | 200 m vegyes | 1:57,94 | 14. | 1:59,.05 | 15. | kiesett | |
Vlagyiszlav Grinyov Kliment Kolesznyikov Andrej Minakov Vlagyimir Morozov (Alekszandr Scsogolev) | 4 × 100 m gyors | 3:13,13 | 8. | 3:12,20 | 7. | ||
Mihail Dovgaljuk Ivan Girjov Martyin Maljutyin Jevgenyij Rilov (Alekszandr Krasznih Mihail Vekoviscsev) | 4 × 200 m gyors | 7:05,16 | 4. | 7:01,81 | |||
Kliment Kolesznyikov Andrej Minakov Kirill Prigoda Jevgenyij Rilov (Anton Csupkov Vlagyiszlav Grinyov Grigorij Taraszevics Mihail Vekoviscsev) | 4 × 100 m vegyes | 3:31,66 | 3. | 3:29,22 | 4. | ||
Kirill Abroszimov | 10 km nyílt vízi | 1:54:29,3 | 19. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Idő | Hely | Idő | Hely | ||
Veronyika Andruszenko | 200 m gyors | 1:59,17 | 21. | kiesett | |||
Jevgenyija Csikunova | 100 m mell | 1:06,16 | 6. | 1:06,47 | 6. | 1:05,90 | 4. |
200 m mell | 2:22,16 | 3. | 2:20,57 | 2. | 2:20,88 | 4 | |
Szvetlana Csimrova | 100 m pillangó | 58,04 | 15. | 57,54 | 11. | kiesett | |
200 m pillangó | 2:08,84 | 6. | 2:08,62 | 7. | 2:07,70 | 5. | |
Anna Jegorova | 400 m gyors | 4:08,24 | 15. | kiesett | |||
800 m gyors | Nem indult | kiesett | |||||
Anasztaszija Feszikova | 100 m mell | 59,92 | 13. | 1:00,20 | =14. | kiesett | |
Marija Kamenyeva | 50 m gyors | 24,83 | 19. | kiesett | |||
100 m gyors | 53,92 | 20. | kiesett | ||||
100 m hát | 59,88 | 10. | 59,49 | 10. | kiesett | ||
Anasztaszija Kirpicsnyikova | 400 m gyors | 4:08,01 | 14. | kiesett | |||
800 m gyors | 8:18,77 | 5. | 8:26,30 | 8. | |||
1500 m gyors | 15:50,22 | 5. | 16:00,38 | 7. | |||
10 km nyílt vízi | 2:03:17,5 | 15. | |||||
Valerija Szalamatyina | 200 m gyors | 1:58,33 | 16. | 1:58,98 | 15. | kiesett | |
Arina Szurkova | 50 m gyors | 24,52 | 9. | 24,57 | 10. | kiesett | |
100 m pillangó | 58,02 | 14. | 57,72 | 14. | kiesett | ||
Marija Tyemnyikova | 200 m mell | 2:23,13 | 7. | 2:24,69 | 11. | kiesett | |
Darja K. Usztyinova | 200 m hát | 2:13,72 | 22. | kiesett | |||
Julija Jefimova | 100 m mell | 1:06,21 | 8. | 1:06,34 | 5. | 1:06,02 | 5. |
Veronyika Andruszenko Jelizaveta Klevanovics Darja Sz. Usztyinova Arina Szurkova | 4 × 100 m gyors | 3:38,25 | 11. | kiesett | |||
Veronyika Andruszenko Anna Jegorova Anasztaszija Guzsenkova Valerija Szalamatyina | 4 × 200 m gyors | 7:52,04 | 5. | 7:52,15 | 5. | ||
Jevgenyija Csikunova Szvetlana Csimrova Marija Kamenyeva Arina Szurkova (Anasztaszija Feszikova Julija Jefimova) | 4 × 100 m vegyes | 3:57,36 | 7. | 3:56,93 | 7 |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely | Idő | Hely | ||
Szvetlana Csimrova Marija Kamenyeva Kirill Prigoda Jevgenyij Rilov (Arina Szurkova Grigorij Taraszevics) | 4 × 100 m vegyes | 3:43,73 | 7. | 3:42,45 | 7. |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Alekszandr Aszkerov | Szörf | 19 | 18 | 17 | 20 | (nem ért célba) | 18 | 20 | 15 | 19 | 22 | 19 | 23 | kiesett | 208 | 19. |
Szergej Komisszarov | Laser | 24 | 16 | 17 | 6 | 15 | 6 | 13 | 7 | 4 | (29) | kiesett | 98 | 11. | ||
Pavel Szozikin Gyenyisz Gribanov | 470 | 14 | 13 | 6 | 12 | (16) | 6 | 6 | 10 | 9 | 12 | kiesett | 90 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Anna Hvorikova | Szörf | 18 | 10 | 5 | (26) | 23 | 24 | 25 | 25 | 25 | 20 | 23 | 26 | kiesett | 224 | 22. |
Jekatyerina Zjuzina | Laser Radial | 15 | 31 | 35 | 12 | 31 | 22 | (kizárva) | 18 | 8 | 26 | kiesett | 198 | 27. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
- Női
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
- Játékoskeret
Orosz női vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Szövetségi kapitány: Alekszandr Gajdukov |
Eredmények
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok (USA) | 4 | 3 | 0 | 1 | 64 | 26 | +38 | 6 | Negyeddöntő |
2. | Magyarország (HUN) | 4 | 2 | 1 | 1 | 46 | 43 | +3 | 5[m 1] | |
3. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 4 | 2 | 1 | 1 | 53 | 61 | −8 | 5[m 1] | |
4. | Kína (CHN) | 4 | 2 | 0 | 2 | 51 | 50 | +1 | 4 | |
5. | Japán (JPN) (R) | 4 | 0 | 0 | 4 | 44 | 78 | −34 | 0 |
Sorrend szabályai: 1) több pont; 2) több egymás elleni pont; 3) jobb egymás elleni gólkülönbség; 4) több egymás elleni szerzett gól; 5) jobb gólkülönbség.
(R) Rendező.
Jegyzetek:
- ↑ a b Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői 10–10 Magyarország
2021. július 24. 19:50 (12:50) | Kína (CHN) | 17–18 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Marie-Claude Deslières (CAN), Michiel Zwart (NED) |
(6–5, 4–4, 4–5, 3–4) | ||||
Vang Hszin-jen (Wang Xinyan) 4 | Jegyzőkönyv | Prokofjeva 4 |
2021. július 26. 15:30 (8:30) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 10–10 | Magyarország (HUN) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Sébastien Dervieux (FRA), Xevi Buch (ESP) |
(1–2, 3–5, 3–1, 3–2) | ||||
Prokofjeva 4 | Jegyzőkönyv | Leimeter, Szilágyi 2 |
2021. július 30. 15:30 (8:30) | Egyesült Államok (USA) | 18–5 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Alessandro Severo (ITA), Xevi Buch (ESP) |
(5–1, 4–2, 6–1, 3–1) | ||||
Haralabidis, Steffens 4 | Jegyzőkönyv | Szimanovics 2 |
2021. augusztus 1. 18:20 (11:20) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 20–16 | Japán (JPN) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Marie-Claude Deslières (CAN), Dion Willis (RSA) |
(5–5, 7–3, 6–4, 2–4) | ||||
Szerzsantova 4 | Jegyzőkönyv | Arima 5 |
- Negyeddöntő
2021. augusztus 3. 19:50 (12:50) | Ausztrália (AUS) | 8–9 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Adrian Alexandrescu (ROU), Xevi Buch (ESP) |
(2–4, 2–2, 2–2, 2–1) | ||||
Armit, Halligan 2 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
- Elődöntő
2021. augusztus 5. 18:20 (11:20) | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 11–15 | Egyesült Államok (USA) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Stanko Ivanovski (MNE), Dion Willis (RSA) |
(3–2, 4–4, 2–5, 2–4) | ||||
Bersznyeva 3 | Jegyzőkönyv | Musselman 5 |
- Bronzmérkőzés
2021. augusztus 7. 13:40 (6:40) | Magyarország (HUN) | 11–9 | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | Tokyo Tatsumi International Swimming Center Játékvezetők: Georgios Stavridis (GRE), Frank Ohme (GER) |
(2–2, 5–3, 0–3, 4–1) | ||||
Vályi 3 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
Jegyzetek
- ↑ „Russian Olympic chief says national team’s extended roster for Tokyo Games approved”, TASS (Russian News Agency), 2021. június 30.. [2021. július 9-i dátummal az eredetiből archiválva] (Hozzáférés: 2021. július 4.)
- ↑ KIDERÜLT, MILYEN MEGNEVEZÉS ALATT VERSENYEZHETNEK AZ OROSZOK AZ OLIMPIÁN. Origo. (Hozzáférés: 2021. július 26.)
- ↑ Tchaikovsky Selection To Replace Banned Russian Anthem At Tokyo, Beijing Olympics (angol nyelven). RadioFreeEurope/RadioLiberty . (Hozzáférés: 2021. május 24.)
- ↑ Tchaikovsky music approved as replacement for banned Russian national anthem. www.insidethegames.biz . (Hozzáférés: 2021. május 24.)
Források
- Russian Olympic Committee at the 2020 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Состав команды Олимпийского комитета России для участия в Играх XXXII Олимпиады 2020 года в г. Токио (Япония). www.olympic.ru (oroszul) (2021. július 14.) (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap