Női kormányos nélküli kettes evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Ebben a szócikkben a japán nevek magyaros átírásban és keleti névsorrendben szerepelnek. |
Női kormányos nélküli kettes evezés a XXV. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Lake of Banyoles | |||||||||
Dátum | július 27–augusztus 1. | |||||||||
Versenyzők | 26 résztvevő 13 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés az 1992. évi nyári olimpiai játékokon
|
Az 1992. évi nyári olimpiai játékokon a evezés női kormányos nélküli kettes versenyszámát július 27. és augusztus 1. között rendezték a Lake of Banyoles-tón.
Versenynaptár
Dátum | Forduló |
---|---|
1992. július 27., hétfő | Előfutam |
1992. július 29., szerda | Vigaszág |
1992. július 30., csütörtök | Elődöntő |
1992. augusztus 1., szombat | Döntő |
Eredmények
Az időeredmények másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
Előfutam
Az előfutamokból az első három helyezettek automatikusan az A/B elődöntőbe jutottak, a többiek a vigaszágra kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Egyesült Államok (USA) Anna Seaton Stephanie Maxwell-Pierson | 7:40,19 | Q |
2. | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Turvey Miriam Batten | 7:44,99 | Q |
3. | Egyesített Csapat (EUN) Hanna Motrechko Olena Ronzsina | 7:53,89 | Q |
4. | Bulgária (BUL) Violeta Zareva Teodora Zareva | 8:03,55 | |
5. | Dél-Korea (KOR) I Dzsenam (Lee Jae-Nam) Kim Szongok (Kim Seong-Ok) | 8:33,76 | |
2. futam | |||
1. | Franciaország (FRA) Christine Gossé Isabelle Danjou | 7:43,29 | Q |
2. | Lettország (LAT) Liene Sastapa Gunta Lamaša | 8:04,79 | Q |
3. | Románia (ROM) Doina Șnep-Bălan Doina Ciucanu-Robu | 8:10,03 | Q |
4. | Zimbabwe (ZIM) Margaret Gibson(wd) Susanne Standish-White | 8:24,16 | |
3. futam | |||
1. | Kanada (CAN) Marnie McBean Kathleen Heddle | 7:41,19 | Q |
2. | Németország (GER) Stefani Werremeier Ingeburg Schwerzmann | 7:43,60 | Q |
3. | Japán (JPN) Óta Nobuko Jamasita Mijuki | 7:55,16 | Q |
4. | Litvánia (LIT) Violeta Lastakauskaitė Violeta Bernotaitė | 8:04,77 |
Vigaszág
A vigaszág futamából az első három helyezett az A/B elődöntőbe jutott, az utolsó helyezett kiesett így összesítésben a 13. helyen végzett.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Litvánia (LIT) Violeta Lastakauskaitė Violeta Bernotaitė | 7:52,47 | A/B |
2. | Bulgária (BUL) Violeta Zareva Teodora Zareva | 7:58,18 | A/B |
3. | Zimbabwe (ZIM) Margaret Gibson(wd) Susanne Standish-White | 8:07,93 | A/B |
4. | Dél-Korea (KOR) I Dzsenam (Lee Jae-Nam) Kim Szongok (Kim Seong-Ok) | 8:15,42 |
Elődöntő
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
A/B | |||
1. futam | |||
1. | Egyesült Államok (USA) Anna Seaton Stephanie Maxwell-Pierson | 7:11,70 | QA |
2. | Franciaország (FRA) Christine Gossé Isabelle Danjou | 7:12,35 | QA |
3. | Németország (GER) Stefani Werremeier Ingeburg Schwerzmann | 7:14,71 | QA |
4. | Románia (ROM) Doina Șnep-Bălan Doina Ciucanu-Robu | 7:29,94 | QB |
5. | Egyesített Csapat (EUN) Hanna Motrechko Olena Ronzsina | 7:34,42 | QB |
6. | Zimbabwe (ZIM) Margaret Gibson(wd) Susanne Standish-White | 8:04,73 | QB |
2. futam | |||
1. | Kanada (CAN) Marnie McBean Kathleen Heddle | 7:18,00 | QA |
2. | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Turvey Miriam Batten | 7:22,89 | QA |
3. | Bulgária (BUL) Violeta Zareva Teodora Zareva | 7:28,37 | QA |
4. | Litvánia (LIT) Violeta Lastakauskaitė Violeta Bernotaitė | 7:30,54 | QB |
5. | Lettország (LAT) Liene Sastapa Gunta Lamaša | 7:37,18 | QB |
6. | Japán (JPN) Óta Nobuko Jamasita Mijuki | 7:40,48 | QB |
Döntők
Hely. | Össz. | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|---|
B-döntő | ||||
1. | 7. | Románia (ROM) Doina Șnep-Bălan Doina Ciucanu-Robu | 7:22,07 | |
2. | 8. | Egyesített Csapat (EUN) Hanna Motrechko Olena Ronzsina | 7:25,15 | |
3. | 9. | Japán (JPN) Óta Nobuko Jamasita Mijuki | 7:26,51 | |
4. | 10. | Litvánia (LIT) Violeta Lastakauskaitė Violeta Bernotaitė | 7:29,24 | |
5. | 11. | Lettország (LAT) Liene Sastapa Gunta Lamaša | 7:33,72 | |
6. | 12. | Zimbabwe (ZIM) Margaret Gibson(wd) Susanne Standish-White | 7:56,10 | |
A-döntő | ||||
1 Arany | Kanada (CAN) Marnie McBean Kathleen Heddle | 7:06,22 | ||
2 Ezüst | Németország (GER) Stefani Werremeier Ingeburg Schwerzmann | 7:07,96 | ||
3 Bronz | Egyesült Államok (USA) Anna Seaton Stephanie Maxwell-Pierson | 7:08,11 | ||
4. | Franciaország (FRA) Christine Gossé Isabelle Danjou | 7:08,70 | ||
5. | Nagy-Britannia (GBR) Joanne Turvey Miriam Batten | 7:17,28 | ||
6. | Bulgária (BUL) Violeta Zareva Teodora Zareva | 7:32,67 |
Források
- Rowing at the 1992 Barcelona Summer Games:Women's Coxless Pairs (angol nyelven). sports-reference.com. [2009. május 5-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2017. április 19.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap