Nagy-Britannia a kanadai Vancouverben megrendezett 2010. évi téli olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 52 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
1 Arany | Williams, AmyAmy Williams | Szkeleton | Női |
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Ed Drake | Lesiklás | | 1:57,91 | 38. |
Óriás-műlesiklás | 1:21,65 | 43. | 1:23,48 | 34. | 2:45,13 | 37. |
Szuperóriás-műlesiklás | | 1:33,20 | 32. |
Andy Noble | Műlesiklás | 51,55 | 32. | 54,58 | 30. | 1:46,13 | 29. |
Óriás-műlesiklás | 1:20,79 | 38. | 1:24,06 | 38. | 2:44,85 | 36. |
David Ryding | Műlesiklás | 51,58 | 33. | 53,55 | 27. | 1:45,13 | 27. |
Óriás-műlesiklás | 1:21,97 | 49. | 1:26,06 | 48. | 2:48,03 | 47. |
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Ed Drake | Összetett | 1:56,63 | 33. | 54,28 | 28. | 2:50,91 | 29. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Chemmy Alcott | Összetett | 1:27,06 | 18. | 45,45 | 10. | 2:12,51 | 11. |
Biatlon
Férfi
Bob
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Dan Money John Jackson | Kettes | nem ért célba | kiesett |
Allyn Condon John Jackson Henry Nwume Dan Money | Négyes | 51,53 | 11. | 54,29 | 22. | 52,24 | 14. | 52,15 | 14. | 3:30,21 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Nicola Minichiello Gillian Cooke | Kettes | 53,85 | 10. | 53,73 | 12. | 55,87 | 21. | nem indult | kiesett |
Paula Walker Kelly Thomas | 54,19 | 14. | 53,58 | 9. | 54,47 | 15. | 53,94 | 11. | 3:36,18 | 11. |
Curling
Férfi
- David Murdoch
- Ewan MacDonald
- Peter Smith
- Euan Byers
- Graeme Connal
Eredmények
Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Nemzet | Szkip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | D end | Saját rabolt endek | Ellenfél rabolt endek | Lökés % |
Kanada | Kevin Martin | 9 | 0 | 75 | 36 | 36 | 28 | 14 | 2 | 4 | 85 |
Norvégia | Thomas Ulsrud | 7 | 2 | 64 | 43 | 40 | 32 | 15 | 7 | 1 | 84 |
Svájc | Ralph Stöckli | 6 | 3 | 53 | 45 | 35 | 33 | 20 | 8 | 9 | 81 |
Svédország | Niklas Edin | 5 | 4 | 50 | 52 | 34 | 36 | 20 | 6 | 8 | 82 |
Nagy-Britannia | David Murdoch | 5 | 4 | 57 | 44 | 35 | 29 | 20 | 9 | 4 | 81 |
Németország | Andy Kapp | 4 | 5 | 48 | 60 | 35 | 38 | 11 | 9 | 8 | 75 |
Franciaország | Thomas Dufour | 3 | 6 | 31 | 58 | 22 | 34 | 16 | 7 | 13 | 73 |
Kína | Vang Feng-csun | 2 | 7 | 52 | 60 | 37 | 37 | 9 | 7 | 5 | 77 |
Dánia | Ulrik Schmidt | 2 | 7 | 40 | 57 | 31 | 29 | 12 | 6 | 6 | 78 |
Egyesült Államok | John Shuster | 2 | 7 | 43 | 59 | 32 | 41 | 18 | 9 | 12 | 76 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 |
| Svédország (Edin) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | X | 9 |
| Franciaország (Dufour) | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 4 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| Svájc (Stöckli) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 9 |
| Dánia (Schmidt) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kína (Vang) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | X | 4 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | X | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Kanada (Martin) | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Egyesült Államok (Shuster) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Németország (Kapp) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | X | 2 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | X | X | 8 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | X | X | 5 |
| Norvégia (Ulsrud) | 2 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | X | X | 9 |
- Rájátszás a 4. helyért
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Svédország (Edin) | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7 |
| Nagy-Britannia (Murdoch) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 5. |
Női
- Eve Muirhead
- Jackie Lockhart
- Kelly Wood
- Lorna Vevers
- Anne Laird
Eredmények
Csoportkör
| Bejutott az elődöntőbe |
| Kiesett |
Nemzet | Szkip | Gy | V | P+ | P- | Gy end | V end | D end | Saját rabolt endek | Ellenfél rabolt endek | Lökés % |
Kanada | Cheryl Bernard | 8 | 1 | 56 | 37 | 27 | 20 | 15 | 5 | 2 | 79 |
Svédország | Anette Norberg | 7 | 2 | 46 | 46 | 24 | 19 | 8 | 4 | 1 | 77 |
Kína | Vang Ping-jü | 6 | 3 | 61 | 47 | 39 | 37 | 11 | 7 | 8 | 74 |
Svájc | Mirjam Ott | 6 | 3 | 63 | 46 | 16 | 17 | 4 | 0 | 1 | 77 |
Dánia | Angelina Jensen | 4 | 5 | 49 | 61 | 26 | 35 | 15 | 0 | 7 | 69 |
Németország | Andrea Schöpp | 3 | 6 | 52 | 56 | 35 | 40 | 15 | 3 | 6 | 75 |
Japán | Meguro Moe | 3 | 6 | 58 | 60 | 15 | 16 | 8 | 3 | 2 | 74 |
Oroszország | Ljudmila Privivkova | 3 | 6 | 53 | 60 | 31 | 30 | 6 | 4 | 3 | 81 |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 3 | 6 | 49 | 53 | 13 | 11 | 5 | 5 | 4 | 74 |
Egyesült Államok | Debbie McCormick | 2 | 7 | 38 | 59 | 17 | 18 | 2 | 3 | 1 | 75 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Kína (Vang) | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 |
| Svédország (Norberg) | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Oroszország (Privivkova) | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | X | 3 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 2 | 3 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | X | X | 10 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Németország (Schöpp) | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | X | 7 |
Sheet C | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 4 |
| Japán (Meguro) | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 | X | 11 |
Sheet B | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Egyesült Államok (McCormick) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 6 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 |
Sheet A | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | X | 6 |
| Svájc (Ott) | 2 | 0 | 2 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 10 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | VE |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 |
| Dánia (Jensen) | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 9 |
Sheet D | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | VE |
| Kanada (Bernard) | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Nagy-Britannia (Muirhead) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 5 |
Csapat | Helyezés |
Nagy-Britannia | 9. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Jenna McCorkell | Női egyéni | 40,64 | 29. | kiesett |
Stacey Kemp David King | Páros | 48,28 | 16. | 91,66 | 16. | 139,94 | 16. |
Versenyző | Versenyszám | Kötelező tánc | Eredeti (original) tánc | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Sinead Kerr John Kerr | Jégtánc | 37,02 | 8. | 56,76 | 8. | 92,23 | 9. | 186,01 | 8. |
Penny Coomes Nicholas Buckland | 25,68 | 21. | 46,33 | 19. | 71,60 | 19. | 143,61 | 20. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Anthony Douglas | 1500 m | 2:16,622 | 4. | | kiesett | 25. |
Jon Eley | 500 m | 42,081 | 1. | 41,875 | 1. | 41,504 | 4. | 42,681 | 3. | | 6. |
1000 m | 1:25,588 | 4. | kiesett | 18. |
Tom Iveson | 1000 m | 1:27,841 | 4. | kiesett | 30. |
Jack Whelbourne | 1500 m | 2:14,972 | 3. | | 2:17,156 | 5. | kiesett | 16. |
Paul Worth | 500 m | 42,936 | 3. | kiesett | 23. |
Anthony Douglas Jon Eley Tom Iveson Jack Whelbourne Paul Worth | 5000 m váltó | | 6:50,618 | 4. | 6:50,045 | 1. | | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Elise Christie | 500 m | 44,374 | 2. | 44,821 | 3. | kiesett | 11. |
1000 m | 1:31,363 | 3. | kiesett | 19. |
1500 m | 2:23,898 | 4. | | kiesett | 20. |
Sarah Lindsay | 500 m | 44,716 | 2. | kizárták | kiesett | 16. |
Síakrobatika
Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Sarah Ainsworth | Női | 105,36 | 22. | kiesett |
Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő |
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés |
Ellie Koyander | Női | 18,98 | 24. | kiesett |
Krossz
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. |
Sarah Sauvey | Női | 1:24,52 | 34. | kiesett | 34. |
Sífutás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Andrew Musgrave | Sprint | 3:58,43 | 58. | kiesett | 58. |
15 km | | 36:32,4 | 55. |
30 km | | 1:24:07,9 | 51. |
Andrew Young | Sprint | 4:02,19 | 60. | kiesett | 60. |
15 km | | 38:45,1 | 74. |
Andrew Musgrave Andrew Young | Csapatsprint | nem ért célba | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Fiona Hughes | 10 km | 30:29,8 | 67. |
Snowboard
- Halfpipe
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
1. forduló | 2. forduló | Hely. | 1. forduló | 2. forduló | Hely. | 1. forduló | 2. forduló |
Ben Kilner | Férfi | 21,5 | 32,1 | 7. | 3,1 | 17,0 | 12. | kiesett | 18. |
Lesley McKenna | Női | 5,1 | 2,8 | 30. | kiesett | 30. |
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény |
Adam McLeish | Férfi | 1:21,09 | 24. | kiesett | 24. |
- Snowboard cross
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés |
Zoe Gillings | Női | 1:27,93 | 8. | | 2. | 3. | Kisdöntő 4. | 8. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Adam Rosen | Férfi egyes | 48,896 | 16. | 49,005 | 18. | 49,259 | 15.* | 48,856 | 19. | 3:16,016 | 16. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Szkeleton
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Kristan Bromley | Férfi | 52,91 | 7. | 52,89 | 5. | 52,70 | 8. | 52,80 | 7. | 3:31,30 | 6. |
Adam Pengilly | 53,75 | 17. | 54,17 | 22. | 53,36 | 18. | 53,23 | 14. | 3:34,51 | 18. |
Shelley Rudman | Női | 54,66 | 11. | 54,26 | 6. | 53,95 | 7. | 53,82 | 1. | 3:36,69 | 6. |
Amy Williams | 53,83 | 1. | 54,13 | 2. | 53,68 | 1. | 54,00 | 4. | 3:35,64 | |
Források
- Great Britain at the 2010 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- List of Athletes (angol nyelven). sports.yahoo.com. (Hozzáférés: 2010. szeptember 15.)
Sablon:A 2010. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap