2006Norvégia Norvégia U177(1)
2007Norvégia Norvégia U185(0)
2012–2013Norvégia Norvégia U233(0)
2013–2019Norvégia Norvégia17(7)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2023. április 3.
A Wikimédia Commons tartalmaz Ola Kamara témájú médiaállományokat.
Sablon • Wikidata • Segítség

Ola Kamara (Oslo, 1989. október 15. –) norvég válogatott labdarúgó, a svéd Häcken csatárja.

Pályafutása

Klubcsapatokban

Kamara a norvég fővárosban, Osloban született Sierra Leone-i apa és norvég anya gyermekeként. Az ifjúsági pályafutását a helyi Frigg Oslo csapatában kezdte, majd a Stabæk akadémiájánál folytatta.

2006-ban, 16-éves korában mutatkozott be a Stabæk első osztályban szereplő felnőtt csapatában. Először a 2006. október 1-jei, Lillestrøm ellen 2–2-es döntetlennel zárult mérkőzés 85. percében Somen Tchoyit váltva lépett pályára.[1] A 2007-es szezonban a másodosztályú Hønefoss csapatát erősítette kölcsönben.[2] 2008-ban a Stabækkel megszerezte a bajnoki címet.

2009-es szezon kezdete előtt a Strømsgodsethez igazolt.[3] A 2010-es norvég kupának az elődöntőjében és a döntőjében szerzett góljaival is hozzájárult a klub kupagyőzelméhez. 2012. június 24-én, a Rosenborg ellen idegenben 3–3-as döntetlennel zárult mérkőzésen mesterhármast szerzett.[4] Egy hét múlva a Hønefoss ellen 5–0-ra megnyert találkozón újra háromszor talált be a hálóba.[5]

2013 januárjában az osztrák SV Ried szerződtette, majd egy pár nappal később féléves kölcsönszerződést kötött a német TSV 1860 Münchennel.[6] A 2013-as szezon második felében visszatért a Strømsgodsethez szintén kölcsönben, ahol 14 mérkőzésen 12 gólt ért el. 2014 januárjában az Austria Wienhez igazolt. 2015-ben a Molde kölcsönjátékosa volt.[7]

2016. február 4-én az észak-amerikai első osztályban érdekelt Columbus Crew csapatához igazolt.[8] Először a 2016. április 9-ei, Montréal elleni mérkőzés 70. percében Kei Kamara cseréjeként lépett pályára.[9] 2016. május 29-én a Real Salt Lake ellen 4–3-re megnyert találkozón újabb mesterhármast szerzett.[10] 2018-ban a LA Galaxy csapatát erősítette, ahol 31 mérkőzésen 14 gólt ért el.[11] A 2019-es szezon első felében a kínai Shenzhennél szerepelt.[12]

2019. augusztus 7-én a DC Unitedhez igazolt.[13] Augusztus 18-án, a Vancouver Whitecaps elleni mérkőzés 74. percében Wayne Rooneyt váltva lépett debütált.[14] A következő fordulóban a New York Red Bulls ellen hazai pályán 2–1-re elvesztett találkozón szerezte.[15]

2023. március 23-án a svéd Häckenhez írt alá.[16]

A válogatottban

Kamara az U17-es, az U18-as és U23-as korosztályokban is képviselte Norvégiát.

2013-ban debütált a norvég válogatottban. Először a 2013. október 11-ei, Szlovénia elleni VB-selejtező 61. percében Daniel Braaten cseréjeként lépett pályára.[17] Első válogatott gólját 2014. január 15-én, a Moldova ellen 2–1-re megnyert barátságos mérkőzésen szerezte.[18]