2009Franciaország Franciaország U165(0)
2010–2011Franciaország Franciaország U1717(1)
2012–2013Franciaország Franciaország U197(0)
2013–2014Franciaország Franciaország U202(1)
1 A felnőtt klubokban játszott mérkőzések és gólok csak a bajnoki mérkőzések adatait tartalmazzák. Utolsó elszámolt mérkőzés dátuma:
2023. január 7.
2 Utolsó elszámolt válogatott mérkőzés dátuma:
2014. május 2.
A Wikimédia Commons tartalmaz Soualiho Meïté témájú médiaállományokat.
Sablon • Wikidata • Segítség

Soualiho Meïté (Párizs, 1994. március 17. –) elefántcsontparti származású, francia születésű profi labdarúgó, a Serie A-ban szereplő Cremonese játékosa, kölcsönben a Benfica-tól.[1]

Pályafutása

Klubcsapatokban

Lille OSC

Az akkor 18 esztendős fiatal, 2013 januárjában négy és fél éves szerződést kötött a klubbal, ahová a szezon végén csatlakozott.[2] Augusztus 10-én mutatkozott be, egy bajnoki 1–0-s hazai találkozón, a FC Lorient ellen.

Szeptember 29-én a csapat színeiben a francia Szuperkupában is bemutatkozott, egy kis érdekesség, pont a korábbi csapata elleni mérkőzésen. Amit 0–1-re meg is nyert az AJ Auxerre.

2014. január 5-én a francia kupasorozat első fordulójában is bemutatkozott, AC Amiens elleni 1–3-s vendégbeli sikeren.

Július 30-án a Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik forduló, első szakaszában mutatkozott be csereként, pályafutása során először a kupasorozatban. A svajci FC Groningen (0–2) elleni sikerrel. December 11-én játszott először nemzetközi-kupamérkőzést az Európa-liga csoportkörében, a VfL Wolfsburg elleni hazai 0–3-ra elvesztett találkozón.

AS Monaco

2017. június 17-én 8 millió euróért megvásárolták Lille OSC csapatától.[3] Az első mérkőzése szeptember 16-án volt hazai környezetben a Ligue 1-ben, az RC Strasbourg (3–0) ellen. December 6-án a Porto elleni 5–2-s idegenbeli mérkőzésen debütált először a Bajnokok Ligájában. Kezdőként 66 percet kapott Leonardo Jardim vezetőedzőtől.

Bordeaux

2018. január 2-án a francia együttes a 2017–18-as szezon végéig kölcsönvette az AS Monaco FC-től, kivásárlási opció nélkül.[4]

Torino FC

2018. július 10-én igazolta le a Torino együttese, a megállapodási feltétel, Antonio Barreca és Meïté cseréje volt.[5] Augusztus 12-én játszotta első tétmérkőzését a Coppa Italia harmadik körében, a Cosenza Calcio elleni 4–0-s hazai találkozón. Egy héttel később a Serie A első fordulójában kezdőként debütált az AS Roma (0–1) elleni hazai mérkőzésen. Augusztus 26-án szerezte meg első gólját, majd mentett pontot az Internazionale elleni 2–2-s bajnoki találkozón. 2019. július 25-én a Debreceni VSC (3–0) elleni hazai találkozón az Európa liga selejtezőkörében is pályára lépett.

AC Milan

2021. január 14-én kölcsönbe vették a Torino FC csapatától, kivásárlási opcióval.[6] Négy nappal később mutatkozott be a Cagliari Calcio elleni 0–2-s idegenbeli bajnoki mérkőzésen a 72. percben, Sandro Tonali-t váltva.

A válogatottban

Franciaországban született, elefántcsontparti származású.[7] A Francia U16 és az U17 korábbi játékosa. Tagja volt a 2011-es U17-es labdarúgó-világbajnokságnak.