Tunézia a 2000. évi nyári olimpiai játékokon
Ennek a lapnak a címében vagy szövegében az arab nevek nem a magyar nyelvű Wikipédiában irányelvként elfogadott magyaros átírás szerint szerepelnek, át kellene javítani őket. |
Tunézia az olimpiai játékokon | |||||
Tunézia zászlaja | |||||
NOB-országkód: TUN | |||||
OOB | Tunéziai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2000. évi nyári olimpiai játékok Sydney | |||||
Versenyzők | 47 fő 10 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Omrane Ayari | ||||
Érmek |
| ||||
Tunézia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: |
Tunézia az ausztráliai Sydneyben megrendezett 2000. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 10 sportágban 47 sportoló képviselte, akik érmet nem szereztek.
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gdara Hamam | Egyes | N csoport Chang Yen-Shu (TPE) | 3. | kiesett | 49. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Szofjen Laábidi | 400 m | 45,84 | 3. | 26.* | 46,01 | 7. | 29. | kiesett | ||||
Mohamed Habib Bel Hadj | 800 m | 1:49,14 | 7. | 47. | kiesett | |||||||
Tahar Mansouri | Maraton | 2:20:33 | 38. | |||||||||
Lotfi Turki | 3000 m akadály | 8:34,84 | 8. | 23. | kiesett | |||||||
Hátem Gúla | 20 km gyaloglás | 1:28:16 | 35.* |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Maher Ridane | Gerelyhajítás | 70,35 m | 32. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Awatef Ben Hassine | 400 m | 54,50 | 7. | 43. | kiesett | |||||||
Fatma Lanouar | 1500 m | 4:11,87 | 8. | 26. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Monia Kari | Diszkoszvetés | 56,32 m | 23. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Mohamed Barguaoui | 58 kg | 6. csoport Rifat Yildiz (GER) | 4. | kiesett | 20. | |||
Amor Bach Hanba | 85 kg | 6. csoport Fritz Aanes (NOR) | 3. | kiesett | 16. | |||
Hassan Fkiri | 97 kg | 6. csoport David Saldadze (UKR) | 4. | kiesett | 17. | |||
Omrane Ayari | 130 kg | 5. csoport Rulon Gardner (USA) | 4. | kiesett | 15. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Makrem Ayed | Légsúly | Adrian Robertson (AUS) 1110-0010 | Marek Matuszek (SVK) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Anísz Lúnífi | Harmatsúly | erőnyerő | Nakamura Jukimasza (JPN) 0100-0201 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Hassen Moussa | Könnyűsúly | erőnyerő | Martin Schmidt (GER) 0010-0001 | Giuseppe Maddaloni (ITA) 0000-1000 | Travolta Waterhouse (SAM) 1020-0000 | Vsevolods Zeļonijs (LAT) 0010-1000 | kiesett | 9. | ||||
Abdessalem Arous | Váltósúly | erőnyerő | Graeme Randall (GBR) 0000-1000 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Skander Hachicha | Középsúly | Khaled Meddah (ALG) 0010-0001 | Josida Hidehiko (JPN) 0010-1010 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Sadok Khalki | Félnehézsúly | erőnyerő | Daniel Rusitovic (AUS) 0022-0010 | Luigi Guido (ITA) 0000-1010 | Armen Bagdasarov (UZB) 0000-1000 | kiesett | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hayet Rouini | Légsúly | Ann Simons (BEL) 0000-0011 | kiesett | helyezetlen | |||||||
Szaída ez-Záhri | Váltósúly | erőnyerő | Anja von Rekowski (GER) 0001-0020 | Karen Roberts (GBR) 1010-0000 | Csong Szongszuk (KOR) 0000-0001 | kiesett | 7. | ||||
Nesria Traki | Középsúly | Qin Dongya (CHN) 0010-0001 | Edith Bosch (NED) 0010-0100 | kiesett | helyezetlen |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Riadh Ben Khedher | Egypárevezős | 7:59,75 | 5. | 7:53,95 | 5. | C/D | 7:47,86 | 6. | D | 7:54,45 | 5. | 22. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ibtiszem Trímes | Egypárevezős | 8:32,05 | 5. | 8:28,43 | 4. | C/D | 8:30,60 | 3. | kiesett | 18. |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Tunéziai férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Helyosztó a 9. helyért | |
Helyosztó a 11. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:2000FkéziB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország (SWE) | 5 | 5 | 0 | 0 | 155 | 121 | +34 | 10 |
Franciaország (FRA) | 5 | 3 | 1 | 1 | 120 | 104 | +16 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 3 | 0 | 2 | 144 | 126 | +18 | 6 |
Szlovénia (SLO) | 5 | 2 | 1 | 2 | 137 | 127 | +10 | 5 |
Tunézia (TUN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 111 | 117 | –6 | 2 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 0 | 0 | 5 | 106 | 178 | –72 | 0 |
2000. szeptember 16. 16:30 Sablon:2000FkéziESPTUN
| Spanyolország (ESP) | 24–22 | Tunézia (TUN) | Játékvezetők: Marjan Nacsevszki, Dragan Nacsevszki (MKD) |
Dujsebajev 7 | (12–10) | Ben Amor 6 | ||
7× 3× 1× | 5× 3× |
2000. szeptember 18. 11:30 Sablon:2000FkéziTUNFRA
| Tunézia (TUN) | 17–20 | Franciaország (FRA) | Játékvezetők: Hyung-Kyun Chung, Kyu Ha Lim (KOR) |
három játékos 4 | (11–11) | három játékos 4 | ||
3× 3× | 3× 2× |
2000. szeptember 20. 9:30 Sablon:2000FkéziSWETUN
| Svédország (SWE) | 27–18 | Tunézia (TUN) | Játékvezetők: Juri Litvinov, Valeri Khudoerko (RUS) |
Lövgren 10 | (13–11) | Ben Amor 5 | ||
5× 3× | 3× 3× |
2000. szeptember 22. 14:30 Sablon:2000FkéziTUNAUS
| Tunézia (TUN) | 34–24 | Ausztrália (AUS) | Játékvezetők: Branka Maric, Zorica Gardinovacki (YUG) |
M. Madi 8 | (15–11) | Groenintwoud 6 | ||
3× 3× | 4× 3× |
2000. szeptember 24. 9:30 Sablon:2000FkéziSLOTUN
| Szlovénia (SLO) | 22–20 | Tunézia (TUN) | Játékvezetők: Jan Boye, Bjarne-Munk Jensen (DEN) |
Pungartnik 7 | (9–12) | M. Madi 7 | ||
4× 3× | 5× 3× |
- A 9. helyért
2000. szeptember 26. 11:30 Sablon:2000FkéziKORTUN
| Dél-Korea (KOR) | 24–19 | Tunézia (TUN) | Játékvezetők: Marek Tomaszewski, Neil Adams (AUS) |
Pak Mincshol 6 | (13–7) | A. Madi 6 | ||
2× 3× | 3× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Tunézia (TUN) | 10. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Moez Zemzemi | Harmatsúly | Guillermo Rigondeaux (CUB) KO | kiesett | 17. | |||
Naoufel Ben Rabah | Könnyűsúly | David Jackson (USA) 7-19 | kiesett | 17. | |||
Sami Khelifi | Kisváltósúly | Alekszandr Leonov (RUS) 9-14 | kiesett | 17. | |||
Kamel Chater | Váltósúly | erőnyerő | Ruslan Xeyirov (AZE) 8-13 | kiesett | 9. | ||
Mohamed Salah Marmouri | Nagyváltósúly | Adama Osumanu (GHA) 16-1 | Juan Hernández Sierra (CUB) 3-19 | kiesett | 9. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Júszef Szbái | 69 kg | 142,5 | 11.* | 177,5 | 10. | 320,0 | 10. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Uszáma el-Mellúli | 400 m vegyes | 4:41,97 | 3. | 43. | kiesett |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2000. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Máher Ben Azíza | Tőr, egyéni | Sławomir Mocek (POL) 2-15 | kiesett | 39. |
Források
- Tunisia at the 2000 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap