Mistrovství světa v orientačním běhu 2019
36. MS v orientačním běhu 2019 | |
---|---|
Správním centrum území je město Sarpsborg | |
Informace | |
Místo konání | Østfold |
Ve dnech | 12.–18. srpna 2020 |
Vítězové | |
Sprint | Ž - M - |
Middle | Ž Tove Alexanderssonová M Olav Lundanes |
Long | Ž Tove Alexanderssonová M Olav Lundanes |
Štafeta | Ž Švédsko M Švédsko |
Smíšená štafeta | Ž - M - |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
← 2018 2019 2020 → |
36. Mistrovství světa v orientačním běhu, oficiálně Nokian Tyres World Orienteering Championships 2019, proběhlo ve dnech 12. srpna – 18. srpna 2019 již počtvrté v Norsku s hlavním centrem v jižní oblasti Østfoldu při hranicích se Švédskem. Správním centrem celého území je město Sarpsborg. O pořadatelství rozhodla Rada IOF v roce 2016.
Mistrovství bylo zároveň druhou sérií Světového poháru.
Dokument o průběhu a české účasti na světovém šampionátu orientačních běžců natočila Česká televize.[1]
Účastníci
Mistrovství se zúčastnili sportovci ze 48 členských výprav Mezinárodní federace orientačního běhu, kteří se utkali o 6 medailových sad a celkem 30 medailí. Z celkového počtu 298 závodníků bylo 165 mužů a 133 žen.[2]
- Argentina Argentina (1+0)
- Austrálie Austrálie (5+5)
- Rakousko Rakousko (4+4)
- Bělorusko Bělorusko (3+2)
- Belgie Belgie (4+1)
- Brazílie Brazílie (3+3)
- Bulharsko Bulharsko (4+4)
- Kanada Kanada (4+4)
- Čína Čína (5+5)
- Kolumbie Kolumbie (1+1)
- Chorvatsko Chorvatsko (1+1)
- Kypr Kypr (1+0)
- Česko Česko (5+4)
- Dánsko Dánsko (4+4)
- Estonsko Estonsko (5+4)
- Finsko Finsko (6+5)
- Francie Francie (6+4)
- Německo Německo (4+4)
- Spojené království Spojené království (5+5)
- Hongkong Hongkong (4+4)
- Maďarsko Maďarsko (3+4)
- Irsko Irsko (4+3)
- Izrael Izrael (3+0)
- Itálie Itálie (4+4)
- Japonsko Japonsko (4+4)
- Severní Korea Severní Korea (1+0)
- Jižní Korea Jižní Korea (3+3)
- Lotyšsko Lotyšsko (4+4)
- Litva Litva (4+4)
- Moldavsko Moldavsko (3+1)
- Nizozemsko Nizozemsko (2+0)
- Nový Zéland Nový Zéland (5+3)
- Severní Makedonie Severní Makedonie (0+1)
- Norsko Norsko (8+6)
- Polsko Polsko (3+3)
- Portugalsko Portugalsko (1+1)
- Rumunsko Rumunsko (1+1)
- Rusko Rusko (4+4)
- Srbsko Srbsko (0+1)
- Slovensko Slovensko (4+0)
- Slovinsko Slovinsko (1+0)
- Jižní Afrika Jižní Afrika (1+0)
- Španělsko Španělsko (4+3)
- Švédsko Švédsko (5+6)
- Švýcarsko Švýcarsko (5+5)
- Turecko Turecko (3+1)
- Ukrajina Ukrajina (5+3)
- Spojené státy americké Spojené státy americké (5+4)
Program závodů
Den | Závod | Centrum závodu |
---|---|---|
12. 8. | Trénink | Rudskogen |
13. 8. | Middle – kvalifikace | Knatterudfjellet |
14. 8. | Long | Mørk |
16. 8. | Middle – finále | Mørk |
17. 8. | Štafety | Mørk |
Závod na klasické trati (Long)
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Olav Lundanes | 1:30:09 | Tove Alexanderssonová | 1:09:00 | ||||
Kasper Fosser | 1:31:48 | +1:39 | Lina Strand | 1:15:16 | +6:16 | ||
Daniel Hubmann | 1:33:07 | +2:58 | Simona Aebersoldová | 1:15:50 | +6:50 | ||
4 | Matthias Kyburz | 1:33:10 | +3:01 | 4 | Marika Teini | 1:16:02 | +7:02 |
5 | Ruslan Glibov | 1:33:24 | +3:15 | 5 | Sabine Hauswirthová | 1:18:26 | +9:26 |
6 | Magne Dæhli | 1:35:37 | +5:28 | 6 | Karolin Ohlsson Venla Harju | 1:19:14 | +10:14 |
Závod na krátké trati (Middle)
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Olav Lundanes | 34:18 | Tove Alexanderssonová | 38:20 | ||||
Gustav Bergman | 34:29 | +0:11 | Simona Aebersoldová | 38:25 | +0:05 | ||
Magne Dæhli | 34:47 | +0:29 | Natalija Gemperleová | 40:05 | +1:45 | ||
4 | Emil Svensk | 34:48 | +0:30 | Venla Harju | 40:05 | +1:45 | |
5 | Lucas Basset | 35:20 | +1:02 | 5 | Anne Margrethe Hausken Nordberg | 40:07 | +1:47 |
6 | Frédéric Tranchand | 36:09 | +1:51 | 6 | Sabine Hauswirthová | 40:08 | +1:48 |
Závod štafet (Relay)
Štafetový závod proběhl v pozdním odpoledni, ženský závod odstartoval startoval v 16:20, mužský potom až v 18:30. Během večera střídavě pršelo a bylo šero a tak někteří závodníci mužských štafet běželi s čelovkou, především z důvodu čtení mapy.
Zkrácené výsledky | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | ||||||
|
| ||||||
Umístění | Jméno | Čas | Ztráta | Umístění | Jméno | Čas | Ztráta |
Švédsko Johan Runesson Emil Svensk Gustav Bergman | 1:40:42 | Švédsko Lina Strand Tove Alexanderssonová Karolin Ohlsson | 1:35:49 | ||||
Finsko Aleksi Niemi Elias Kuukka Miika Kirmula | 1:42:16 | +1:34 | Švýcarsko Sabine Hauswirthová Simona Aebersoldová Julia Jakob | 1:35:53 | +0:04 | ||
Francie Nicolas Rio Frédéric Tranchand Lucas Basset | 1:42:25 | +1:43 | Rusko Anastasija Rudná Taťána Rjabkinová Natalija Gemperleová | 1:36:56 | +1:07 | ||
4 | Česko Pavel Kubát Miloš Nykodým Vojtěch Král | 1:42:32 | +1:50 | 4 | Norsko Andrine Benjaminsen Kamilla Olaussen Anne Margrethe Hausken Nordberg | 1:37:02 | +1:13 |
5 | Norsko Gaute Hallan Steiwer Olav Lundanes Magne Dæhli | 1:42:37 | +1:55 | 5 | Česko Vendula Horčičková Denisa Kosová Tereza Janošíková | 1:40:31 | +4:42 |
6 | Švýcarsko Florian Howald Martin Hubmann Daniel Hubmann | 1:43:25 | +2:43 | 6 | Finsko Venla Harju Marika Teini Merja Rantanenová | 1:42:01 | +6:12 |
Medailové pořadí podle zemí
Pořadí zúčastněných zemí podle získaných medailí v jednotlivých závodech mistrovství (tzv. olympijské hodnocení).
Medailové pořadí podle zemí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Pořadí | Stát | Celkem | |||
1 | Švédsko | 4 | 2 | 6 | |
2 | Norsko | 2 | 1 | 1 | 4 |
3 | Švýcarsko | 2 | 2 | 4 | |
4 | Finsko | 1 | 1 | 2 | |
5 | Rusko | 2 | 2 | ||
6 | Francie | 1 | 1 |
Česká reprezentace na MS
Česko reprezentovalo 4 muži a 4 ženy pod vedením šéftrenéra Jana Šedivého.
Přehled umístění českých reprezentantů | ||||
---|---|---|---|---|
Kategorie | Jméno | Klasika | Krátká | Štafety |
Ženy | Vendula Horčičková | 12. místo | 30. místo | 5. místo |
Ženy | Tereza Janošíková | X | X | 5. místo |
Ženy | Denisa Kosová | 16. místo | 8. místo | 5. místo |
Ženy | Lenka Mechlová | 29. místo | 15. místo | X |
Muži | Vojtěch Král | 7. místo | 14. místo | 4. místo |
Muži | Pavel Kubát | 23. místo | 26. místo | 4. místo |
Muži | Marek Minář | 25. místo | X | X |
Muži | Miloš Nykodým | X | 15. místo | 4. místo |
Reference
Externí odkazy
- Oficiální stránka Mistrovství světa v orientačním běhu 2019
- (anglicky) World Orienteering Championships 2019 goes to Østfold, Norway
- (anglicky) Embargoed areas WOC 2019 and Pre WOC 2019
Tento článek je příliš stručný nebo postrádá důležité informace. Pomozte Wikipedii tím, že jej vhodně rozšíříte. Nevkládejte však bez oprávnění cizí texty. |
Mistrovství světa v orientačním běhu | |
---|---|
Fiskars 1966 (Finsko) • Linköping 1968 (Švédsko) • Eisenach 1970 (Německo) • Staré Splavy 1972 (Československo) • Viborg 1974 (Dánsko) • Aviemore 1976 (Skotsko) • Kongsberg 1978 (Norsko) • Tampere 1979 (Finsko) • Thun 1981 (Švýcarsko) • Zalaegerszeg 1983 (Maďarsko) • Bendigo 1985 (Austrálie) • Gérardmer 1987 (Francie) • Skaraborg 1989 (Švédsko) • Mariánské Lázně 1991 (Československo) • West Point 1993 (USA) • Detmold 1995 (Německo) • Grimstad 1997 (Norsko) • Inverness 1999 (Skotsko) • Tampere 2001 (Finsko) • Rapperswil 2003 (Švýcarsko) • Västerås 2004 (Švédsko) • Aichi 2005 (Japonsko) • Århus 2006 (Dánsko) • Kyjev 2007 (Ukrajina) • Olomouc 2008 (Česko) • Miskolc 2009 (Maďarsko) • Trondheim 2010 (Norsko) • Savojsko 2011 (Francie) • Lausanne 2012 (Švýcarsko) • Vuokatti 2013 (Finsko) • Trentino 2014 (Itálie) • Inverness 2015 (Velká Británie) • Strömstad 2016 (Švédsko) • Tartu 2017 (Estonsko) • Riga 2018 (Lotyšsko) • Østfold 2019 (Norsko) • | |