2004–2005-ös UEFA-kupa
A 2004–2005-ös UEFA-kupa a kupa 34. kiírása. A győztes az orosz CSZKA Moszkva lett, miután a döntőben a portugál Sporting Clube de Portugal csapatát győzték le 3–1-re. Ez volt az orosz csapat első diadala európai kupasorozatban. A döntőt a José Alvalade Stadionban, a Sporting otthonában rendezték, a mérkőzést Graham Poll vezette.
A lebonyolítási rendszert megváltoztatták: a kétkörös selejtezőt követően 80 csapat kezdte meg a főtábla küzdelmeit. Egy egyenes kieséses forduló után a kupa történetében először csoportkör következett, nyolc ötös csoporttal, egyfordulós körmérkőzéssel (minden csapat két-két hazai és idegenbeli mérkőzést játszott). A csoportokból az első három helyezett jutott tovább (összesen 24 csapat), hozzájuk csatlakoztak a bajnokok ligája csoportkörének harmadik helyezettjei.
Selejtezők
- kizárt csapatok: Tobol Kostanay és Kairat Almaty
Első selejtezőkör
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Mika Jerevan | 1–2 | Budapest Honvéd FC | 0–1 | 1–1 |
FC Levadia | 3–1 | Bohemian FC | 0–0 | 3–1 |
FC Shirak | 1–4 | FC Tiraspol | 1–2 | 0–2 |
KF Partizani | 5–4 | Birkirkara FC | 4–2 | 1–2 |
SS Pennarossa | 1–9 | FK Željezničar | 1–5 | 0–4 |
Haverfordwest County FC | 1–4 | FH | 0–1 | 1–3 |
FC Nistru Otaci | 3–2 | FC Shakhtyor | 1–1 | 2–1 |
FC Illychivets Mariupol | 4–0 | FC Banants | 2–0 | 2–0 |
ÍA Akraness | 6–3 | FC TVMK | 4–2 | 2–1 |
FK Ekranas | 3–1 | F91 Dudelange | 1–0 | 2–1 |
Oţelul Galaţi | 8–1 | KS Dinamo Tirana | 4–0 | 4–1 |
Östers IF | 4–1 | Total Network Solutions FC | 2–0 | 2–1 |
FC Haka | 5–2 | FC Etzella Ettelbruck | 2–1 | 3–1 |
FC Tbilisi | 5–1 | FK Shamkir | 1–0 | 4–1 |
FC Vaduz | 4–2 | Longford Town FC | 1–0 | 3–2 |
FK Sileks Kratovo | 1–2 | NK Maribor | 0–1 | 1–1 |
Portadown FC | 2–4 | Žalgiris | 2–2 | 0–2 |
FK Dukla Banská Bystrica | 4–0 | FK Karabakh | 3–0 | 1–0 |
Glentoran FC | 4–3 | AC Allianssi | 2–2 | 2–1 |
FC Santa Coloma | 0–4 | FK Modriča | 0–1 | 0–3 |
FC BATE | 2–4 | FC Dinamo Tbilisi | 2–3 | 0–1 |
B36 Tórshavn | 2–11 | FHK Liepājas Metalurgs | 1–3 | 1–8 |
AC Omonia | 8–1 | FK Sloga Jugomagnat | 4–0 | 4–1 |
B68 Toftir | 0–11 | FK Ventspils | 0–3 | 0–8 |
Marsaxlokk FC | 0–3 | NK Primorje | 0–1 | 0–2 |
Második selejtezőkör
2004. augusztus 12. és augusztus 26.
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Glentoran FC | 1–3 | IF Elfsborg | 0–1 | 1–2 |
Odd Grenland | 4–3 | FK Ekranas | 3–1 | 1–2 |
KSK Beveren | 5–2 | FC Vaduz | 3–1 | 2–1 |
FK Ventspils | 1–1 (ig) | Brøndby IF | 0–0 | 1–1 |
Hammarby IF | 4–1 | ÍA Akranes | 2–0 | 2–1 |
Stabæk | 6–2 | FC Haka | 3–1 | 3–1 |
FK Bodø/Glimt | 3–3 (bp) | FC Levadia | 2–1 | 1–2 |
FH | 4–3 | Dunfermline Athletic FC | 2–2 | 2–1 |
Žalgiris | 1–3 | Aalborg BK | 1–3 | 0–0 |
Östers IF | 3–3 (ig) | FHK Liepājas Metalurgs | 2–2 | 1–1 |
Gençlerbirliği | 2–2 (ig) | NK Rijeka | 1–0 | 1–2 |
PFK Levszki Szófia | 8–0 | FK Modriča | 5–0 | 3–0 |
Hapoel Bnei Sakhnin FC | 6–1 | KF Partizani | 3–0 | 3–1 |
Zeleznik Belgrade | 4–5 | FC Steaua București | 2–4 | 2–1 |
FK Budućnost Banatski Dvor | 2–2 (ig) | NK Maribor | 1–2 | 1–0 |
FK Željezničar | 1–9 | PFK Litex Lovecs | 1–2 | 0–7 |
Dinamo Zagreb | 4–2 | NK Primorje | 4–0 | 0–2 |
AC Omonia | 2–4 | PFK CSZKA Szófia | 1–1 | 1–3 (hu) |
Oţelul Galaţi | 0–1 | FK Partizan | 0–0 | 0–1 |
AEK Larnaca FC | 3–4 | Makkabi Petah Tikva FC | 3–0 | 0–4 |
Tyerek Groznij | 2–0 | Lech Poznań | 1–0 | 1–0 |
SK Slavia Praha | 3–3 (ig) | FC Dinamo Tbilisi | 3–1 | 0–2 |
SK Rapid Wien | 3–2 | FK Rubin Kazany | 0–2 | 3–0 |
FC Illychivets Mariupol | 0–3 | FK Austria Wien | 0–0 | 0–3 |
FK Dukla Banská Bystrica | 4–2 | FC Wil | 3–1 | 1–1 |
FC Nistru Otaci | 1–6 | SK Sigma Olomouc | 1–2 | 0–4 |
FC Artmedia Bratislava | 1–4 | FK Dnipro Dnipropetrovszk | 0–3 | 1–1 |
SV Pasching | 3–3 (ig) | FK Zenyit Szankt-Petyerburg | 3–1 | 0–2 |
Újpest FC | 5–1 | Servette FC | 3–1 | 2–0 |
Metalurh Doneck | 5–1 | FC Tiraspol | 3–0 | 2–1 |
FC Tbilisi | 0–7 | Legia Warszawa | 0–1 | 0–6 |
Amica Wronki | 1–1 (bp) | Budapest Honvéd FC | 1–0 | 0–1 |
Első kör
- 1 Biztonsági okok miatt az első mérkőzést Izraelben az UEFA törölte.
Csoportkör
A csoport
Csapat | M | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Feyenoord | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 3 | +3 | 7 |
2. FC Schalke 04 | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 | 7 |
3. FC Basel | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | -1 | 7 |
4. Ferencvárosi TC | 4 | 1 | 1 | 2 | 3 | 5 | -2 | 4 |
5. Heart of Midlothian FC | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 6 | -4 | 3 |
Első játéknap | |||
Feyenoord | 3–0 | Hearts | |
Schalke | 1–1 | Basel | |
Második játéknap | |||
Hearts | 0–1 | Schalke | |
Ferencváros | 1–1 | Feyenoord | |
Harmadik játéknap | |||
Schalke | 2–0 | Ferencváros | |
Basel | 1–2 | Hearts | |
Negyedik játéknap | |||
Ferencváros | 1–2 | Basel | |
Feyenoord | 2–1 | Schalke | |
Ötödik játéknap | |||
Hearts | 0–1 | Ferencváros | |
Basel | 1–0 | Feyenoord |
B csoport
Csapat | M | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Athletic Club | 4 | 3 | 0 | 1 | 11 | 4 | +7 | 9 |
2. FC Steaua București | 4 | 2 | 0 | 2 | 4 | 3 | +1 | 6 |
3. Parma FC | 4 | 2 | 0 | 2 | 5 | 6 | -1 | 6 |
4. Beşiktaş JK | 4 | 1 | 1 | 2 | 7 | 7 | 0 | 4 |
5. Standard Liège | 4 | 1 | 1 | 2 | 4 | 11 | -7 | 4 |
Első játéknap | |||
Steaua Bucureşti | 2–0 | Standard Liège | |
Athletic Bilbao | 2–0 | Parma | |
Második játéknap | |||
Parma | 1–0 | Steaua Bucureşti | |
Beşiktaş | 3–1 | Athletic Bilbao | |
Harmadik játéknap | |||
Steaua Bucureşti | 2–1 | Beşiktaş | |
Standard Liège | 2–1 | Parma | |
Negyedik játéknap | |||
Beşiktaş | 1–1 | Standard Liège | |
Athletic Bilbao | 1–0 | Steaua Bucureşti | |
Ötödik játéknap | |||
Parma | 3–2 | Beşiktaş | |
Standard Liège | 1–7 | Athletic Bilbao |
C csoport
Csapat | M | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. FK Dnipro Dnipropetrovszk | 4 | 3 | 0 | 1 | 7 | 5 | +2 | 9 |
2. Real Zaragoza | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 | 7 |
3. FK Austria Wien | 4 | 2 | 1 | 1 | 4 | 3 | +1 | 7 |
4. Club Brugge | 4 | 1 | 2 | 1 | 5 | 5 | 0 | 5 |
5. FC Utrecht | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 7 | -5 | 0 |
Első játéknap | |||
Dnipro Dnipropetrovszk | 3–2 | Club Brugge | |
Real Zaragoza | 2–0 | Utrecht | |
Második játéknap | |||
Utrecht | 1–2 | Dnipro Dnipropetrovszk | |
Austria Wien | 1–0 | Real Zaragoza | |
Harmadik játéknap | |||
Dnipro Dnipropetrovszk | 1–0 | Austria Wien | |
Club Brugge | 1–0 | Utrecht | |
Negyedik játéknap | |||
Austria Wien | 1–1 | Club Brugge | |
Real Zaragoza | 2–1 | Dnipro Dnipropetrovszk | |
Ötödik játéknap | |||
Utrecht | 1–2 | Austria Wien | |
Club Brugge | 1–1 | Real Zaragoza |
D csoport
Csapat | M | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Newcastle United FC | 4 | 3 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 10 |
2. FC Sochaux-Montbéliard | 4 | 3 | 0 | 1 | 4 | 4 | 0 | 9 |
3. Sporting Clube de Portugal | 4 | 2 | 1 | 1 | 9 | 3 | +6 | 7 |
4. Panioniósz NFC | 4 | 1 | 0 | 3 | 6 | 8 | -2 | 3 |
5. FC Dinamo Tbilisi | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 13 | -11 | 0 |
Első játéknap | |||
Dinamo Tbilisi | 0–2 | Sochaux-Montbéliard | |
Panioniósz | 0–1 | Newcastle United | |
Második játéknap | |||
Newcastle United | 2–0 | Dinamo Tbilisi | |
Sporting Clube de Portugal | 4–1 | Panioniósz | |
Harmadik játéknap | |||
Dinamo Tbilisi | 0–4 | Sporting Clube de Portugal | |
Sochaux-Montbéliard | 0–4 | Newcastle United | |
Negyedik játéknap | |||
Sporting Clube de Portugal | 0–1 | Sochaux-Montbéliard | |
Panioniósz | 5–2 | Dinamo Tbilisi | |
Ötödik játéknap | |||
Newcastle United | 1–1 | Sporting Clube de Portugal | |
Sochaux-Montbéliard | 1–0 | Panioniósz |
E csoport
Csapat | Pld | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Middlesbrough FC | 4 | 3 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 | 9 |
2. Villarreal CF | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | 2 | +6 | 8 |
3. FK Partizan | 4 | 1 | 2 | 1 | 7 | 6 | +1 | 5 |
4. SS Lazio | 4 | 0 | 3 | 1 | 5 | 7 | -2 | 3 |
5. Egaleo FC | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 11 | -9 | 1 |
Első játéknap | |||
Lazio | 1–1 | Villarreal | |
Egaleo | 0–1 | Middlesbrough | |
Második játéknap | |||
Middlesbrough | 2–0 | Lazio | |
Partizan | 4–0 | Egaleo | |
Harmadik játéknap | |||
Lazio | 2–2 | Partizan | |
Villarreal | 2–0 | Middlesbrough | |
Negyedik játéknap | |||
Partizan | 1–1 | Villarreal | |
Egaleo | 2–2 | Lazio | |
Ötödik játéknap | |||
Middlesbrough | 3–0 | Partizan | |
Villarreal | 4–0 | Egaleo |
F csoport
Csapat | Pld | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. AZ | 4 | 3 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 9 |
2. AJ Auxerre | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 3 | +4 | 7 |
3. Grazer AK | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 7 |
4. Rangers FC | 4 | 2 | 0 | 2 | 8 | 3 | +5 | 6 |
5. Amica Wronki | 4 | 0 | 0 | 4 | 3 | 16 | -13 | 0 |
Első játéknap | |||
Amica Wronki | 0–5 | Rangers | |
Auxerre | 0–0 | Grazer | |
Második játéknap | |||
Grazer | 3–1 | Amica Wronki | |
AZ Alkmaar | 2–0 | Auxerre | |
Harmadik játéknap | |||
Amica Wronki | 1–3 | AZ Alkmaar | |
Rangers | 3–0 | Grazer | |
Negyedik játéknap | |||
AZ Alkmaar | 1–0 | Rangers | |
Auxerre | 5–1 | Amica Wronki | |
Ötödik játéknap | |||
Grazer | 2–0 | AZ Alkmaar | |
Rangers | 0–2 | Auxerre |
G csoport
Csapat | M | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. VfB Stuttgart | 4 | 3 | 0 | 1 | 10 | 3 | +7 | 9 |
2. SL Benfica | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 5 | +4 | 9 |
3. SC Heerenveen | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 | 7 |
4. Dinamo Zagreb | 4 | 1 | 1 | 2 | 9 | 7 | +2 | 4 |
5. KSK Beveren | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 15 | -13 | 0 |
Első játéknap | |||
Benfica | 4–2 | Heerenveen | |
Beveren | 1–5 | Stuttgart | |
Második játéknap | |||
Stuttgart | 3–0 | Benfica | |
Dinamo Zagreb | 6–1 | Beveren | |
Harmadik játéknap | |||
Benfica | 2–0 | Dinamo Zagreb | |
Heerenveen | 1–0 | Stuttgart | |
Negyedik játéknap | |||
Dinamo Zagreb | 2–2 | Heerenveen | |
Beveren | 0–3 | Benfica | |
Ötödik játéknap | |||
Stuttgart | 2–1 | Dinamo Zagreb | |
Heerenveen | 1–0 | Beveren |
H csoport
Csapat | M | GY | D | V | LG | KG | GA | Pont |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Lille OSC | 4 | 3 | 0 | 1 | 5 | 3 | +2 | 9 |
2. Sevilla FC | 4 | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 | +2 | 7 |
3. Alemannia Aachen | 4 | 2 | 1 | 1 | 5 | 4 | +1 | 7 |
4. FK Zenyit Szankt-Petyerburg | 4 | 1 | 2 | 1 | 9 | 6 | +3 | 5 |
5. AEK Athén | 4 | 0 | 0 | 4 | 4 | 12 | -8 | 0 |
Első játéknap | |||
Zenyit Szankt-Petyerburg | 5–1 | AEK Athén | |
Alemannia Aachen | 1–0 | Lille | |
Második játéknap | |||
Lille | 2–1 | Zenyit Szankt-Petyerburg | |
Sevilla | 2–0 | Alemannia Aachen | |
Harmadik játéknap | |||
Zenit Saint Petersburg | 1–1 | Sevilla | |
AEK Athén | 1–2 | Lille | |
Negyedik játéknap | |||
Sevilla | 3–2 | AEK Athén | |
Alemannia Aachen | 2–2 | Zenyit Szankt-Petyerburg | |
Ötödik játéknap | |||
Lille | 1–0 | Sevilla | |
AEK Athén | 0–2 | Alemannia Aachen |
Egyenes kieséses szakasz
A legjobb 16 közé kerülésért
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Olimbiakósz | 2–0 | FC Sochaux-Montbéliard | 1–0 | 1–0 |
SC Heerenveen | 2–4 | Newcastle United FC | 1–2 | 1–2 |
Grazer AK | 3–4 | Middlesbrough FC | 2–2 | 1–2 |
Sporting Clube de Portugal | 4–2 | Feyenoord | 2–1 | 2–1 |
Valencia CF | 2–2 (b.p.) | FC Steaua București | 2–0 | 0–2 |
Dinamo Kijiv | 0–2 | Villarreal CF | 0–0 | 0–2 |
Sahtar Doneck | 2–1 | FC Schalke 04 | 1–1 | 1–0 |
Alemannia Aachen | 1–2 | AZ | 0–0 | 1–2 |
FK Austria Wien | 2–1 | Athletic Club | 0–0 | 2–1 |
Fenerbahçe SK | 1–3 | Real Zaragoza | 0–1 | 1–2 |
Panathinaikósz | 1–2 | Sevilla FC | 1–0 | 0–2 |
Parma FC | 2–0 | VfB Stuttgart | 0–0 | 2–0 (h.u.) |
FK Partizan | 3–2 | FC Dnipro Dnipropetrovsk | 2–2 | 1–0 |
PFK CSZKA Moszkva | 3–1 | SL Benfica | 2–0 | 1–1 |
FC Basel | 0–2 | Lille OSC | 0–0 | 0–2 |
Ajax | 2–3 | AJ Auxerre | 1–0 | 1–3 |
Nyolcaddöntő
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Olimbiakósz | 1–7 | Newcastle United FC | 1–3 | 0–4 |
Middlesbrough FC | 2–4 | Sporting Clube de Portugal | 2–3 | 0–1 |
FC Steaua București | 0–2 | Villarreal CF | 0–0 | 0–2 |
FK Sahtar Doneck | 2–5 | AZ | 1–3 | 1–2 |
FK Austria Wien | 3–3 (i.g.) | Real Zaragoza | 1–1 | 2–2 |
Sevilla FC | 0–1 | Parma FC | 0–0 | 0–1 |
FK Partizan | 1–3 | PFK CSZKA Moszkva | 1–1 | 0–2 |
Lille OSC | 0–1 | AJ Auxerre | 0–1 | 0–0 |
Negyeddöntő
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Newcastle United FC | 2–4 | Sporting Clube de Portugal | 1–0 | 1–4 |
Villarreal CF | 2–3 | AZ | 1–2 | 1–1 |
FK Austria Wien | 1–1 (i.g.) | Parma FC | 1–1 | 0–0 |
PFK CSZKA Moszkva | 4–2 | AJ Auxerre | 4–0 | 0–2 |
Elődöntő
1. csapat | Össz. | 2. csapat | 1. mérk. | 2. mérk. |
---|---|---|---|---|
Sporting Clube de Portugal | 4–4 (i.g.) | AZ | 2–1 | 2–3 |
Parma FC | 0–3 | PFK CSZKA Moszkva | 0–0 | 0–3 |
Döntő
Bővebben: 2005-ös UEFA-kupa-döntő |
2005. május 18. | Sporting | 1 – 3 | CSZKA Moszkva | Estádio José Alvalade, Lisszabon Nézőszám: 48 500 Játékvezető: Graham Poll |
Rogério 29' | (Jegyzőkönyv) | V. Berezuckij 56' Zsirkov 65' Love 75' |
A 2004–2005-ös UEFA-kupa győztese |
---|
CSZKA Moszkva 1. cím |
Lásd még
Források
- Hivatalos oldal
- Eredmények az RSSSF.com-on
- Labdarúgásportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap