Születési helyTarnau, Galícia, Osztrák–Magyar Monarchia
1951–1959.FIFA-tag
Sablon • Wikidata • Segítség

Franciszek Fronczyk (Tarnów, 1912 –?) lengyel nemzetközi labdarúgó-játékvezető.

Pályafutása

Nemzeti labdarúgó-szövetségének megfelelő játékvezető bizottsága minősítése alapján lett az 1. Liga játékvezetője. Küldési gyakorlat szerint rendszeres partbírói szolgálatot végzett. Sportpályafutása alatt ingázott az I. Liga és a II. Liga között. Az aktív nemzeti játékvezetéstől 1963-ban vonult vissza.

A Lengyel labdarúgó-szövetség Játékvezető Bizottsága (JB) terjesztette fel nemzetközi játékvezetőnek, a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) 1951-től tartotta nyilván bírói keretében. Több nemzetek közötti válogatott és klubmérkőzést vezetett, vagy működő társának partbíróként segített. Az aktív nemzetközi játékvezetéstől 1959-ben búcsúzott. Válogatott mérkőzéseinek száma: 3.

Olimpiai játékok

Az 1952. évi nyári olimpiai játékok labdarúgó tornáját, ahol a FIFA JB partbírói szolgálatra alkalmazta. A kor elvárása szerint az egyes számú partbíró játékvezetői sérülésnél átvette a mérkőzés vezetését. Partbíróként egy mérkőzésre 2. pozícióban kapott küldést.

Időpont Helyszín Mérkőzés típusa Mérkőzés Játékvezető Eredmény Nézők száma
1952. július 24. Pallokenttä Stadion, Helsinki egyik negyeddöntő NSZKBrazília Arthur Ellis 4 – 2 11 451

Magyar vonatkozás

Időpont Helyszín Mérkőzés típusa Mérkőzés Eredmény Nézők száma
1951. október 14. VZKG (Klement Gottwald) Stadion, Ostrava 279. válogatott mérkőzés CsehszlovákiaMagyarország 1 : 2 40 000