Hollandia az 1960. évi nyári olimpiai játékokon
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Hollandia zászlaja | |||||
NOB-országkód: PBA | |||||
OOB | Holland Olimpiai Bizottság és Holland Sportszövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1960. évi nyári olimpiai játékok Róma | |||||
Versenyzők | 110 fő 13 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jan Willem van Erven Dorens | ||||
Érmek 28. helyezés |
| ||||
Hollandia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Hollandia az olaszországi Rómában megrendezett 1960. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 13 sportágban 110 sportoló képviselte, akik összesen 3 érmet szereztek.
Érmesek
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Frans Künen | Maraton | 2:31:25,0 | 36. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Henk Visser | Távolugrás | 772 cm | 3. | 766 cm | 7. |
Cornelis Koch | Diszkoszvetés | 53,48 m | 8. | 49,21 m | 22. |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Evert Kamerbeek | Tízpróba | 11,3 | 800 | 721 cm | 856 | 13,76 m | 746 | 180 cm | 770 | 51,1 | 765 | 14,9 | 840 | 44,31 m | 753 | 380 cm | 645 | 57,49 m | 677 | 4:43,6 | 384 | 7236 | 5. |
Herman Timme | 11,3 | 800 | 693 cm | 764 | 13,19 m | 689 | 183 cm | 806 | 51,2 | 758 | 15,7 | 652 | 39,08 m | 601 | 330 cm | 438 | 51,74 m | 561 | 5:21,4 | 137 | 6206 | 15. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Gerda Kraan | 800 m | 2:10,6 | 6. | kiesett | |
Ine ter Laak-Spijk | 2:10,2 | 5. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Diny Hobers | Magasugrás | 160 cm | =16. | kiesett | |
Nel Zwier | 165 cm | =14. | 165 cm | =9. | |
Joke Bijleveld | Távolugrás | 590 cm | 13. | 611 cm | 7. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Evezés
Bővebben: Evezés az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Holland férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Színmagyarázat |
---|
A csoportok első két helyezettje bejutott a negyeddöntőbe. |
A csoportok harmadik helyezettjei a 9–12. helyért, a negyedik helyezettjei a 13–16. helyért játszhattak. |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
India (IND) | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 1 | +16 | 6 |
Új-Zéland (NZL) | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 3 |
Hollandia (HOL) | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 7 | –1 | 3 |
Dánia (DAN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 18 | –15 | 0 |
1960. augusztus 27. 16:30 | Hollandia (HOL) | 1 – 1 | Új-Zéland (NZL) | Stadio dei Marmi Játékvezetők: Franck (BEL), Massart (BEL) |
Jan van Erven Dorens 23' | (1 – 1) | Hobson 25' |
1960. augusztus 30. 16:30 | India (IND) | 4 – 1 | Hollandia (HOL) | Stadio dei Marmi Játékvezetők: de Bourguignon (BEL), Asselman (BEL) |
Ja. Singh 26' Bhola 63' P. Singh 66', 69' | (1 – 1) | Theo van Vroonhoven 9' |
1960. szeptember 3. 10:00 | Hollandia (HOL) | 4 – 2 | Dánia (DAN) | Olympic Velodrome Játékvezetők: Harasta (AUT), Bernet (SUI) |
Jan van Erven Dorens 37', 49', 64' P. Nielsen 70' (öngól) | (0 – 1) | Guldbrandsen 30' Kristoffersen 68' |
- Rájátszás a második helyért
1960. szeptember 4. 15:30 | Új-Zéland (NZL) | 2 – 1 | Hollandia (HOL) | Campo Tre Fontane Játékvezetők: Schinner (GER), Lichtenfeld (GER) |
Bygrave 31', 58' | (1 – 1) | Wim de Beer 14' |
- A 9–12. helyért
1960. szeptember 8. 10:30 | Hollandia (HOL) | 2 – 0 | Franciaország (FRA) | Campo Tre Fontane Játékvezetők: Lichtenfeld (GER), Whitelaw (GBR) |
Wim de Beer 3' Theo van Vroonhoven 25' | (2 – 0) |
1960. szeptember 10. 10:00 | Hollandia (HOL) | 2 – 1 | Belgium (BEL) | Olympic Velodrome Játékvezetők: Burgess (GBR), MacIldowie (RSA) |
Wim de Beer 51' 62' | (0 – 0) | A. Muschs 66' |
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (HOL) | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | +3 | 4 |
Franciaország (FRA) | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | –1 | 2 |
Belgium (BEL) | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 3 | –2 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Hollandia (HOL) | 9. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Chick Weijzen | Kajak egyes 1000 m | 4:06,77 | 2. | erőnyerő | 4:07,30 | 4. | kiesett | ||
Ruud Knuppe Toon Geurts | Kajak kettes 1000 m | 3:43,98 | 1. | erőnyerő | 3:48,58 | 3. | 3:41,01 | 7. | |
Ruud Knuppe Cees Lagrand Toon Geurts Chick Weijzen | Kajak váltó 4 × 500 m | 8:04,02 | 1. | erőnyerő | 7:58,44 | 3. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Pálya-kerékpározás
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | ||
Dorothea du Pon | Egyéni műugrás | 51,20 | 6. | 37,61 | 88,81 | 6. | 34,54 | 123,35 | 8. |
Greta Lugthart | 46,03 | 15. | 34,36 | 80,39 | 15. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Torna
Bővebben: Torna az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Max Dwinger | Párbajtőr, egyéni | 8. csoport Georg Neuber (EUA) 6-5 Henri Bini (MON) 5-1 Arnold Csarnusevics (URS) 2-5 José Fernandes (POR) 2-5 Sonosuke Fujimaki (JAP) 3-5 Rájátszás: Georg Neuber (EUA) 4-5 Sonosuke Fujimaki (JAP) nem vívtak | 4. Rájátszás: =2. | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Elly Botbijl | Tőr, egyéni | 8. csoport Gillian Sheen (GRB) 4-2 Régine Veronnet (FRA) 4-3 Ginette Rossini (LUX) 4-2 Kate Baxter (AUS) 4-1 Vera Jeftimijades (YUG) 1-4 | 1. | 1. csoport Maria Vicol (ROM) 4-3 Rejtő Ildikó (UNG) 2-4 Antonella Ragno (ITA) 1-4 Sylwia Julito (POL) 2-4 Valentyina Rasztvorova (URS) nem vívtak | 6. | kiesett | helyezetlen | |||
Nina Kleijweg | 7. csoport Marie Melchers (BEL) 4-3 Wanda Fukała-Kaczmarczyk (POL) 4-1 Zus Undapp (INS) 4-0 Szabó Orbán Olga (ROM) 0-4 Antonella Ragno (ITA) nem vívtak | 2. | 3. csoport Jacqueline Appart (BEL) 4-2 Catherine Delbarre (FRA) 2-4 Elżbieta Pawlas (POL) 2-4 Ecaterina Orb-Lazăr (ROM) 2-4 Gillian Sheen (GRB) 2-4 Dömölky Lídia (UNG) 2-4 | 6. | kiesett | helyezetlen | ||||
Danny van Rossem | 9. csoport Alekszandra Zabelina (URS) 2-4 Helga Mees (EUA) 1-4 Harriet King (USA) 1-4 Catherine Delbarre (FRA) nem vívtak Sioe Gouw Pau (INS) nem vívtak Gloria Colón (PRI) nem vívtak | 7. | kiesett | helyezetlen | ||||||
Elly Botbijl Nina Kleijweg Leni Kokkes-Hanepen Danny van Rossem | Tőr, csapat | 3. csoport Egyesült Német Csapat (EUA) 3-9 Ausztria (AUT) 10-6 | 2. | Magyarország (UNG) 3-9 | kiesett | kiesett | =5. |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Források
- Netherlands at the 1960 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2024. április 17.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap