Mexikó az 1960. évi nyári olimpiai játékokon
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Mexikó zászlaja | |||||
NOB-országkód: MEX | |||||
OOB | Mexikói Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1960. évi nyári olimpiai játékok Róma | |||||
Versenyzők | 69 fő 14 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Pilar Roldán | ||||
Érmek 41. helyezés |
| ||||
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Mexikó az olaszországi Rómában megrendezett 1960. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 14 sportágban 69 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Santiago Plaza | 100 m | 10,8 | 3. | 10,8 | 7. | kiesett | |||
200 m | 22,0 | 4. | kiesett | ||||||
Jorge Terán | 400 m | 49,6 | 6. | kiesett | |||||
Alfredo Tinoco | 3000 m akadály | 9:38,0 | 10. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Roberto Procel | Távolugrás | 723 cm | 24. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Rodolfo Mijares | Tízpróba | 11,3 | 800 | 620 cm | 562 | 10,59 m | 467 | 165 cm | 605 | 50,5 | 807 | 17,3 | 385 | 37,55 m | 561 | 340 cm | 476 | 43,36 m | 411 | 4:49,3 | 339 | 5413 | 21. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | |||
Jorge Rosado | 52 kg | Lesław Kropp (POL) kétvállas | 4 | =12. | Faiz Khakshar (AFG) kétvállas | 4 | =10. | Gray Simons (USA) kétvállas | 8 | =11. | kiesett | 12. | |||||||||||
Roberto Vallejo | 62 kg | Kasim Ahmed Sayed (IRK) 2-2 | 2 | =13. | Muhammad Ibrahim Khedri (AFG) 1-3 | 3 | =6. | Tamiji Sato (JAP) kétvállas | 7 | =12. | kiesett | 12. | |||||||||||
Mario Tovar | 67 kg | Tony Ries Jr. (SAF) 3-1 | 3 | =13. | Rafael Durán (VEN) kétvállas | 3 | =9. | Bong Uk-Won (KOR) 3-1 | 6 | =12. | kiesett | kiesett | 12. | ||||||||||
Juan Flores | 73 kg | Gaetano De Vescovi (ITA) 3-1 | 3 | =13. | Coenraad de Villiers (SAF) kétvállas | 7 | =19. | kiesett | kiesett | 19. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Arcadio Padilla Roberto Retolaza | Kormányos nélküli kettes | 7:25,63 | 3. | 7:21,46 | 1. | 7:45,55 | 4. | kiesett | helyezetlen |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Jacinto Brito | Mezőnyverseny | 4:31:12 (+10:35) | 68. |
Mauricio Mata | nem ért célba | ||
Filiberto Mercado | nem ért célba | ||
Luis Zárate | 4:26:05 (+5:28) | 61. | |
Armando Martínez Filiberto Mercado Luis Zárate | Csapat időfutam | 2:31:69,24 | 24. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Luis Muciño | Férfi egyéni | Kurt Rechsteiner (SUI) Abdul Razzaq Baloch (PAK) 11,7 | 2. | Muhammad Ashiq (PAK) 12,8 | 1. | Imants Bodnieks (URS) Anésio Argenton (BRA) 12,5 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Cenobio Ruiz | Günter Kaslowski (EUA) Gilbert De Rieck (BEL) 12,0 | 3. | Martin McKay (IRL) 12,4 | 1. | Arie de Graaf (HOL) Gilbert De Rieck (BEL) 11,8 | 3. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Mauricio Mata | Férfi egyéni | 1:11,61 | 15. |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Luis Muciño José Luis Tellez | Férfi kétüléses | Nagy-Britannia (GRB) David Handley Eric Thompson 10,9 | Ausztrália (AUS) Joey Browne Geoff Smith 11,2 | kiesett | helyezetlen |
- Üldözőverseny
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Jacinto Brito Mauricio Mata Miguel Pérez Javier Taboada | Férfi csapat | Ausztria (AUT) Peter Deimböck Kurt Garschal Günther Kriz Kurt Schein 4:47,70 | 4:52,55 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vicente Saldívar | Pehelysúly | Ernst Chervet (SUI) 2-3 | kiesett | 17. | ||||
Adalberto Hernández | Könnyűsúly | erőnyerő | Ghulam Sarwar (PAK) 4-1 | Salah Shokweir (RAU) 2-3 | kiesett | 9. | ||
Rogelio Reyes | Kisváltósúly | erőnyerő | Luis Aranda (ARG) 1-4 | kiesett | 17. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Nyomás | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Mauro Alanís | 60 kg | 85,0 | 23. | 90,0 | =17. | 122,5 | 13. | 297,5 | 15. |
Torna
Bővebben: Torna az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Armando Valles | Talaj | 16,10 | 120. | kiesett | |
Ugrás | 15,55 | 121. | kiesett | ||
Korlát | 15,05 | 119. | kiesett | ||
Nyújtó | 11,80 | 121. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,80 | =107. | kiesett | ||
Lólengés | 16,75 | =92. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 92,05 | 118. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Carlos Braniff Mauricio de la Lama | Csillaghajó | 237 | 286 | 237 | (174) | 286 | 437 | 402 | 1885 | 16. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Raúl Cicero | Tőr, egyéni | 11. csoport Manuel Borrego (POR) 5-4 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) 5-2 Tabucsi Kazuhiko (JAP) 5-3 Jean-Claude Magnan (FRA) 2-5 Jurij Sziszikin (URS) nem vívtak Ivan Lund (AUS) nem vívtak | 3. | 3. csoport Eberhard Mehl (EUA) 0-5 Viktor Zsdanovics (URS) 1-5 Fülöp Mihály (UNG) 3-5 André Verhalle (BEL) 2-5 Joseph Paletta Jr. (USA) nem vívtak | 6. | kiesett | helyezetlen | |||||
William Fajardo | 6. csoport Henri Bini (MON) 5-3 Bill Hoskyns (GRB) 3-5 Fülöp Mihály (UNG) 1-5 Joaquín Moya (SPA) 4-5 Hans Lagerwall (SWE) 0-5 Raoul Barouch (TUN) 3-5 | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Kard, egyéni | 5. csoport Juan Larrea (ARG) 5-2 Jaime Duque (COL) 5-0 Jakov Rilszkij (URS) 0-5 Ladislau Rohony (ROM) 0-5 Alexander Leckie (GRB) 2-5 | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Benito Ramos | 4. csoport Josef Wanetschek (AUT) 5-3 Luis García (VEN) 5-2 Jerzy Pawłowski (POL) 2-5 José Van Baelen (BEL) 2-5 César de Diego (SPA) 4-5 Rájátszás: Josef Wanetschek (AUT) 3-5 César de Diego (SPA) nem vívtak | 4. Rájátszás: =2. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Párbajtőr, egyéni | 4. csoport Manuel Martínez (SPA) 5-3 Kausz István (UNG) 2-5 Giovanni Battista Breda (ITA) 0-5 John Pelling (GRB) 2-5 Michel Saykali (LIB) nem vívtak | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Antonio Almada | 12. csoport Gábor Tamás (UNG) 5-2 Keith Hackshall (AUS) 5-4 Thomas Kearney (IRL) 5-1 Armand Mouyal (FRA) 5-6 Göran Abrahamsson (SWE) 4-5 René Van Den Driessche (BEL) 2-5 Rájátszás: Göran Abrahamsson (SWE) 3-5 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Ángel Roldán | 9. csoport Jesús Díez (SPA) 5-4 Alberto Balestrini (ARG) 4-5 Guram Kosztava (URS) 2-5 Rolf Wiik (FIN) 3-5 Andreas Soeratman (INS) 2-5 Mohamed Ramadan (LIB) nem vívtak | 5. | kiesett | helyezetlen | ||||||||
Antonio Almada Sergio Escobedo José Pérez Benito Ramos Ángel Roldán | Párbajtőr, csapat | 2. csoport Magyarország (UNG) 2-14 Japán (JAP) 7-9 | 3. | kiesett | kiesett | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Pilar Roldán | Tőr, egyéni | 5. csoport Ecaterina Orb-Lazăr (ROM) 4-2 Shirley Armstrong (IRL) 4-0 Pilar Tosat (SPA) 4-2 Valentyina Rasztvorova (URS) 2-4 Evelyn Terhune (USA) 3-4 Rájátszás: Evelyn Terhune (USA) 4-1 Ecaterina Orb-Lazăr (ROM) 2-4 | 3. Rájátszás: 2. | 2. csoport Helga Mees (EUA) 4-2 Maria Grötzer (AUT) 4-0 Bruna Colombetti (ITA) 4-2 Monique Leroux (FRA) 4-2 Szabó Orbán Olga (ROM) 0-4 Galina Gorohova (URS) 2-4 | 2. | 2. csoport Traudl Ebert (AUT) 4-2 Maria Vicol (ROM) 4-1 Catherine Delbarre (FRA) 4-3 Rejtő Ildikó (UNG) 4-2 Galina Gorohova (URS) 0-4 | 2. | Döntő csoport Szabó Orbán Olga (ROM) 4-2 Traudl Ebert (AUT) 4-3 Heidi Schmid (EUA) 1-4 Valentyina Rasztvorova (URS) 0-4 Maria Vicol (ROM) 2-4 Galina Gorohova (URS) 2-4 Elżbieta Pawlas (POL) 0-4 | 7. | 7. |
Források
- Mexico at the 1960 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2023. június 10.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap