Kína a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
| Ennek a szócikknek a címében vagy szövegében a kínai nevek nem a magyar nyelvű Wikipédia átírási irányelve szerint szerepelnek, és/vagy nincs feltüntetve a pinjin és a magyaros alak a {{kínai}} (?) sablon segítségével. Ezeket pótolni, illetve javítani kell. |
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 392 fő 29 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Lej Seng (Lei Sheng)[1] | ||||
Záróünnepség | Ting Ning (Ding Ning)[2] | ||||
Érmek 3. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 29 sportágban 392 sportoló képviselte, akik összesen 70 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Arany | Ma Lung (Ma Long) | Asztalitenisz | Férfi egyes | augusztus 11. |
1 Arany | Csang Csi-ko (Zhang Jike) Ma Lung (Ma Long) | Asztalitenisz | Férfi csapat | augusztus 17. |
1 Arany | Ting Ning (Ding Ning) | Asztalitenisz | Női egyes | augusztus 10. |
1 Arany | Ting Ning (Ding Ning) Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) Liu Si-ven (Liu Shiwen) | Asztalitenisz | Női csapat | augusztus 16. |
1 Arany | Vang Csen (Wang Zhen) | Atlétika | Férfi 20 km-es gyaloglás | augusztus 12. |
1 Arany | Liu Hung (Liu Hong) | Atlétika | Női 20 km gyaloglás | augusztus 19. |
1 Arany | Kung Csin-csie (Gong Jinjie) Csung Tien-si (Zhong Tianshi) | Kerékpározás | Női csapatsprint | augusztus 12. |
1 Arany | Cao Jüan (Cao Yuan) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás | augusztus 16. |
1 Arany | Csen Aj-szen (Chen Aisen) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás | augusztus 20. |
1 Arany | Csen Aj-szen (Chen Aisen) Lin Jüe (Lin Yue) | Műugrás | Férfi szinkron toronyugrás | augusztus 8. |
1 Arany | Si Ting-mao (Shi Tingmao) | Műugrás | Női egyéni műugrás | augusztus 14. |
1 Arany | Zsen Csien (Ren Qian) | Műugrás | Női egyéni toronyugrás | augusztus 18. |
1 Arany | Si Ting-mao (Shi Tingmao) Vu Min-hszia (Wu Minxia) | Műugrás | Női szinkron műugrás | augusztus 7. |
1 Arany | Csen Zso-lin (Chen Ruolin) Liu Huj-hszia (Liu Huixia) | Műugrás | Női 10 m szinkronugrás | augusztus 9. |
1 Arany | Ting Hszia (Ding Xia) Kung Hsziang-jü (Gong Xiangyu) Huj Zso-csi (Hui Ruoqi) Lin Li Liu Hsziao-tung (Liu Xiaotong) Ven Csiu-jüe (Wei Qiuyue) Hszü Jün-li (Xu Yunli) Jen Ni (Yan Ni) Jang Fang-hszü (Yang Fangxu) Jüan Hszin-jüe (Yuan Xinyue) Csang Csang-ning (Zhang Changning) Csu Ting (Zhu Ting) | Röplabda | Női röplabdatorna | augusztus 20. |
1 Arany | Csang Meng-hszüe (Zhang Mengxue) | Sportlövészet | Női légpisztoly | augusztus 7. |
1 Arany | Ling Csing-csüan (Long Qingquan) | Súlyemelés | Férfi 56 kg | augusztus 7. |
1 Arany | Si Cse-jung (Shi Zhiyong) | Súlyemelés | Férfi 69 kg | augusztus 9. |
1 Arany | Teng Vej (Deng Wei) | Súlyemelés | Női 63 kg | augusztus 9. |
1 Arany | Hsziang Jan-mej (Xiang Yanmei) | Súlyemelés | Női 69 kg | augusztus 10. |
1 Arany | Meng Szu-ping (Meng Suping) | Súlyemelés | Női +75 kg | augusztus 14. |
1 Arany | Csao Suaj (Zhao Shuai) | Taekwondo | Férfi légsúly | augusztus 17. |
1 Arany | Cseng Su-jin (Zheng Shuyin) | Taekwondo | Női nehézsúly | augusztus 20. |
1 Arany | Csen Lung (Chen Long) | Tollaslabda | Férfi egyes | augusztus 20. |
1 Arany | Fu Haj-feng (Fu Hai-feng) Csang Nan (Zhang Nan) | Tollaslabda | Férfi páros | augusztus 19. |
1 Arany | Szun Jang (Sun Yang) | Úszás | Férfi 200 m gyors | augusztus 8. |
2 Ezüst | Csang Csi-ko (Zhang Jike) | Asztalitenisz | Férfi egyes | augusztus 11. |
2 Ezüst | Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) | Asztalitenisz | Női egyes | augusztus 10. |
2 Ezüst | Caj Cölin (Cai Zelin) | Atlétika | Férfi 20 km-es gyaloglás | augusztus 12. |
2 Ezüst | Csang Ven-hsziu (Zhang Wenxiu) | Atlétika | Női kalapácsvetés | augusztus 15. |
2 Ezüst | Ho Ce (He Zi) | Műugrás | Női egyéni műugrás | augusztus 14. |
2 Ezüst | Sze Ja-csie (Si Yajie) | Műugrás | Női egyéni toronyugrás | augusztus 18. |
2 Ezüst | Jin Csün-hua (Yin Junhua) | Ökölvívás | Női könnyűsúly | augusztus 19. |
2 Ezüst | Tu Li (Du Li) | Sportlövészet | Női légpuska | augusztus 6. |
2 Ezüst | Csang Pin-pin (Zhang Binbin) | Sportlövészet | Női sportpuska összetett | augusztus 11. |
2 Ezüst | Lü Hsziao-csün (Lü Xiaojun) | Súlyemelés | Férfi 77 kg | augusztus 10. |
2 Ezüst | Tien Tao (Tian Tao) | Súlyemelés | Férfi 85 kg | augusztus 12. |
2 Ezüst | Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Szun Ven-jan (Sun Wenyan) | Szinkronúszás | Páros | augusztus 16. |
2 Ezüst | Ku Hsziao (Gu Xiao) Kuo Li (Guo Li) Li Hsziao-lu (Li Xiaolu) Liang Hszin-ping (Liang Xinping) Szun Ven-jan (Sun Wenyan) Tang Meng-ni Jin Cseng-hszin (Yin Chengxin) Ceng Csen (Zeng Zhen) Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) | Szinkronúszás | Csapat | augusztus 19. |
2 Ezüst | Tung Tung (Dong Dong) | Torna | Férfi trambulin | augusztus 13. |
2 Ezüst | Szun Jang (Sun Yang) | Úszás | Férfi 400 m gyors | augusztus 6. |
2 Ezüst | Hszü Csia-jü (Xu Jia-yu) | Úszás | Férfi 100 m hát | augusztus 8. |
2 Ezüst | Csen Pej-na (Chen Peina) | Vitorlázás | Női szörfvitorlázás | augusztus 14. |
2 Ezüst | Hao Csia-lu (Hao Jialu) Hszü An-csi (Xu Anqi) Szun Ji-ven (Sun Yiwen) Szun Jü-csie (Sun Yujie) | Vívás | Női párbajtőr, csapat | augusztus 11. |
3 Bronz | Tung Pin (Dong Bin) | Atlétika | Férfi hármasugrás | augusztus 16. |
3 Bronz | Lü Hsziu-cse (Lü Xiuzhi) | Atlétika | Női 20 km gyaloglás | augusztus 19. |
3 Bronz | Szun Jen-an (Sun Yanan) | Birkózás | Női 48 kg | augusztus 17. |
3 Bronz | Csang Feng-liu (Zhang Fengliu) | Birkózás | Női 75 kg | augusztus 18. |
3 Bronz | Cseng Hszün-csao (Cheng Xunzhao) | Cselgáncs | Férfi középsúly | augusztus 10. |
3 Bronz | Jü Szung (Yu Song) | Cselgáncs | Női nehézsúly | augusztus 12. |
3 Bronz | Tuan Csing-li (Duan Jingli) | Evezés | Női egypárevezős | augusztus 13. |
3 Bronz | Huang Ven-ji (Huang Wenyi) Pan Fej-hung (Pan Feihong) | Evezés | Női könnyűsúlyú kétpárevezős | augusztus 12. |
3 Bronz | Feng San-san (Feng Shan-shan) | Golf | Női egyéni | augusztus 20. |
3 Bronz | Cao Jüan (Cao Yuan) Csin Kaj (Qin Kai) | Műugrás | Férfi szinkron műugrás | augusztus 10. |
3 Bronz | Hu Csien-kuan (Hu Jianguan) | Ökölvívás | Férfi légsúly | augusztus 19. |
3 Bronz | Zsen Can-can (Ren Cancan) | Ökölvívás | Női légsúly | augusztus 18. |
3 Bronz | Li Csien (Li Qian) | Ökölvívás | Női középsúly | augusztus 19. |
3 Bronz | Li Jüe-hung (Li Yuehong) | Sportlövészet | Férfi gyorstüzelő pisztoly | augusztus 13. |
3 Bronz | Pang Vej (Pang Wei) | Sportlövészet | Férfi légpisztoly | augusztus 6. |
3 Bronz | Ji Sze-ling (Yi Siling) | Sportlövészet | Női légpuska | augusztus 16. |
3 Bronz | Tu Li (Du Li) | Sportlövészet | Női sportpuska összetett | augusztus 11. |
3 Bronz | Csang Nan (Zhang Nan) Csao Jün-lej (Zhao Yunlei) | Tollaslabda | Vegyes páros | augusztus 16. |
3 Bronz | Teng Su-ti (Teng Su-ti) Lin Csao-pan (Lin Chaopan) Liu Jang (Liu Yang) Ju Hao (You Hao) Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) | Torna | Férfi csapat összetett | augusztus 8. |
3 Bronz | Fan Ji-lin (Fan Yilin) Mao Ji (Mao Yi) Sang Csun-szung (Shang Chunsong) Tan Csia-hszin (Tan Jiaxin) Vang Jen (Wang Yan) | Torna | Női csapat összetett | augusztus 9. |
3 Bronz | Kao Lej (Gao Lei) | Torna | Férfi trambulin | augusztus 13. |
3 Bronz | Li Tan (Li Dan) | Torna | Női trambulin | augusztus 12. |
3 Bronz | Vang Sun (Wang Shun) | Úszás | Férfi 200 m vegyes | augusztus 11. |
3 Bronz | Fu Jüan-huj (Fu Yuan-hui) | Úszás | Női 100 m hát | augusztus 8. |
3 Bronz | Si Csing-lin (Shi Jinglin) | Úszás | Női 200 m mell | augusztus 11. |
3 Bronz | Szun Ji-ven (Sun Yiwen) | Vívás | Női párbajtőr, egyéni | augusztus 6. |
Érmek sportág szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sportág | 01 | 02 | 03 | Összesen | ||
Műugrás | 7 | 2 | 1 | 10 | ||
Súlyemelés | 5 | 2 | 0 | 7 | ||
Asztalitenisz | 4 | 2 | 0 | 6 | ||
Atlétika | 2 | 2 | 2 | 6 | ||
Tollaslabda | 2 | 0 | 1 | 3 | ||
Taekwondo | 2 | 0 | 0 | 2 | ||
Sportlövészet | 1 | 2 | 4 | 7 | ||
Úszás | 1 | 2 | 3 | 6 | ||
Kerékpározás | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
Röplabda | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
Szinkronúszás | 0 | 2 | 0 | 2 | ||
Torna | 0 | 1 | 4 | 5 | ||
Ökölvívás | 0 | 1 | 3 | 4 | ||
Vívás | 0 | 1 | 1 | 2 | ||
Vitorlázás | 0 | 1 | 0 | 1 | ||
Cselgáncs | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
Evezés | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
Birkózás | 0 | 0 | 2 | 2 | ||
Golf | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
Összesen | 26 | 18 | 26 | 70 |
Érmek napok szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nap | Dátum | 01 | 02 | 03 | Összesen | |
1 | augusztus 6. | 0 | 2 | 3 | 5 | |
2 | augusztus 7. | 3 | 0 | 0 | 3 | |
3 | augusztus 8. | 2 | 1 | 2 | 5 | |
4 | augusztus 9. | 3 | 0 | 1 | 4 | |
5 | augusztus 10. | 2 | 2 | 2 | 6 | |
6 | augusztus 11. | 1 | 3 | 3 | 7 | |
7 | augusztus 12. | 2 | 2 | 3 | 7 | |
8 | augusztus 13. | 0 | 1 | 3 | 4 | |
9 | augusztus 14. | 2 | 2 | 0 | 4 | |
10 | augusztus 15. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
11 | augusztus 16 | 2 | 1 | 2 | 5 | |
12 | augusztus 17. | 2 | 0 | 1 | 3 | |
13 | augusztus 18. | 1 | 1 | 2 | 4 | |
14 | augusztus 19. | 2 | 2 | 3 | 7 | |
15 | augusztus 20. | 4 | 0 | 1 | 5 | |
Összesen | 26 | 18 | 26 | 70 |
Érmek nemek eloszlása szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nem | 01 | 02 | 03 | Összesen | Százalék | |
Férfiak | 12 | 7 | 9 | 28 | 40,0% | |
Nők | 14 | 11 | 16 | 41 | 58,6% | |
Vegyes | 0 | 0 | 1 | 1 | 1,4% | |
Összesen | 26 | 18 | 26 | 70 | 100% |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csang Csi-ko (Zhang Jike) | Egyes | erőnyerő | Chen Chien-An (TPE) 11–5, 13–11, 12–10, 11–7 | Adrian Crişan (ROU) 11–8, 11–9, 14–12, 11–5 | Niva Kóki (JPN) 5–11, 11–4, 11–7, 11–7, 11–4 | Uladzimir Szamszonav (BLR) 11–9, 13–11, 12–10, 6–11, 11–9 | Ma Lung (Ma Long) (CHN) 12–14, 5–11, 4–11, 4–11 | |||
Ma Lung (Ma Long) | erőnyerő | Jonathan Groth (DEN) 11–3, 11–2, 11–3, 11–9 | Csong Jongsik (Jeong Young-Sik) (KOR) 6–11, 10–12, 11–5, 11–1, 13–11, 13–11 | Quadri Aruna (NGR) 11–4, 11–2, 11–6, 11–7 | Mizutani Dzsun (JPN) 11–5, 11–5, 11–5, 7–11, 10–12, 11–5 | Csang Csi-ko (Zhang Jike) (CHN) 14–12, 11–5, 11–4, 11–4 | ||||
Csang Csi-ko (Zhang Jike) Hszü Hszin (Xu Xin) Ma Lung (Ma Long) | Csapat | Nigéria (NGR) Bode Abiodun Quadri Aruna Segun Toriola 3–0 | Nagy-Britannia (GBR) Paul Drinkhall Liam Pitchford Samuel Walker 3–0 | Dél-Korea (KOR) Csu Szehjok (Ju Se-hyuk) Csong Jongsik (Jeong Young-Sik) I Szangszu (Lee Sang-Su) 3–0 | Japán (JPN) Josimura Maharu Mizutani Dzsun Niva Kóki 3–1 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) | Egyes | erőnyerő | Fen Li (SWE) 11–7, 11–7, 11–8, 11–7 | Lee Ho Ching (HKG) 11–5, 11–6, 11–4, 11–4 | Cseng Ji-csing (Cheng I-Ching) (TPE) 11–5, 11–5, 11–6, 11–6 | Fukuhara Ai (JPN) 11–4, 11–3, 11–1, 11–1 | Ting Ning (Ding Ning) (CHN) 9–11, 11–5, 12–14, 11–9, 11–8, 7–11, 7–11 | |||
Ting Ning (Ding Ning) | erőnyerő | Elizabeta Samara (ROU) 11–5, 11–8, 11–5, 11–2 | Doo Hoi Kem (HKG) 11–3, 11–5, 11–4, 11–4 | Han Jing (Han Ying) (GER) 11–8, 11–5, 11–3, 11–7 | Kim Szongi (Kim Song-i) (PRK) 11–5, 9–11, 11–6, 11–3, 11–9 | Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) (CHN) 11–9, 5–11, 14–12, 9–11, 8–11, 11–7, 11–7 | ||||
Ting Ning (Ding Ning) Li Hsziao-hszia (Li Xiaoxia) Liu Si-ven (Liu Shiwen) | Csapat | Brazília (BRA) Caroline Kumahara Gui Lin Bruna Takahashi 3–0 | Észak-Korea (PRK) Ri Migjong Ri Mjongszun Kim Szongi (Kim Song-i) 3–0 | Szingapúr (SIN) Jü Meng-jü (Yu Mengyu) Feng Tien-vej (Feng Tian Wei) Csou Ji-han (Zhou Yihan) 3–0 | Németország (GER) San Hsziao-na (Shan Xiaona) Han Jing (Han Ying) Petrissa Solja 3–0 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Su Bingtian | 100 m | kiemelt | 10,17 | 3. | 17.* | 10,08 | 4. | 14.* | kiesett | |||
Csang Pej-meng (Zhang Peimeng) | kiemelt | 10,36 | 7.* | 48.** | kiesett | |||||||
Xie Zhenye | kiemelt | 10,08 | 1. | 5. | 10,11 | 7. | 16. | kiesett | ||||
Hszie Ven-csün (Xie Wenjun) | 110 m gát | 13,69 | 7. | 27. | kiesett | |||||||
Duo Bujie | Maraton | 2:24:22 | 91. | |||||||||
Dong Guojian | 2:15:32 | 29. | ||||||||||
Zhu Renxue | 2:25:31 | 96. | ||||||||||
Csen Ting (Chen Ding) | 20 km gyaloglás | 1:23:54 | 39. | |||||||||
Caj Cö-lin (Cai Zelin) | 1:19:26 | |||||||||||
Vang Csen (Wang Zhen) | 1:19:14 | |||||||||||
Han Jü-cseng (Han Yucheng) | 50 km gyaloglás | 4:32:35 | 47. | |||||||||
Wang Zhendong | 3:48:50 | 21. | ||||||||||
Yu Wei | 3:43:00 | 5. | ||||||||||
Tang Xingqiang Xie Zhenye Su Bingtian Csang Pej-meng (Zhang Peimeng) | 4 × 100 m váltó | 37,82 | 2. | 3. | 37,90 | 4. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Zhang Guowei | Magasugrás | 222 cm | 25.** | kiesett | |
Wang Yu | 222 cm | 32. | kiesett | ||
Huang Bokai | Rúdugrás | 545 cm | 16.*** | kiesett | |
Xue Changrui | 570 cm | 4.* | 565 cm | 6. | |
Yao Jie | 560 cm | 14. | kiesett | ||
Huang Changzhou | Távolugrás | 795 cm | 9. | 786 cm | 11. |
Wang Jianan | 824 cm | 1. | 817 cm | 5. | |
Gao Xinglong | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Tung Pin (Dong Bin) | Hármasugrás | 17,10 m | 2. | 17,58 m | |
Cao Shuo | 16,97 m | 5. | 17,13 m | 4. | |
Xu Xiaolong | 16,65 m | 11. | 16,41 m | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Wei Yongli | 100 m | kiemelt | 11,48 | 5. | 33.** | kiesett | ||||||
Yuan Qiqi | kiemelt | 11,56 | 6. | 39.* | kiesett | |||||||
Wang Chunyu | 800 m | 1:59,93 | 4. | 14. | 2:04,05 | 8. | 23. | kiesett | ||||
Wu Shuijiao | 100 m gát | 13,03 | 4. | 25. | kiesett | |||||||
Zhang Xinyan | 3000 m akadály | 9:31,47 | 5. | 19. | kiesett | |||||||
Yue Chao | Maraton | 2:39:09 | 53. | |||||||||
Hua Shaoqing | 2:45:09 | 79. | ||||||||||
Liu Hung (Liu Hong) | 20 km gyaloglás | 1:28:35 | ||||||||||
Csiejang Si-csie (Qieyang Shijie) | 1:29:04 | 5. | ||||||||||
Lü Hsziu-cse (Lü Xiuzhi) | 1:28:42 | |||||||||||
Yuan Qiqi Wei Yongli Ge Manqi Liang Xiaojing | 4 × 100 m váltó | 42,70 | 5. | 9. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Li Ling | Rúdugrás | 455 cm | 16. | kiesett | |
Ren Mengqian | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Li Xiaohong | Hármasugrás | 13,30 m | 34. | kiesett | |
Kao Jang (Gao Yang) | Súlylökés | 16,17 m | 33. | kiesett | |
Pien Ka (Bian Ka) | 17,68 m | 16. | kiesett | ||
Kung Li-csiao (Gong Lijiao) | 18,74 m | 5. | 19,39 m | 4. | |
Feng Bin | Diszkoszvetés | 62,01 m | 8. | 63,06 m | 8. |
Chen Yang | 61,44 m | 10. | 63,11 m | 7. | |
Su Xinyue | 65,14 m | 2. | 64,37 m | 5. | |
Liu Tingting | Kalapácsvetés | 69,14 m | 16. | kiesett | |
Csang Ven-hsziu (Zhang Wenxiu) | 73,58 m | 2. | 76,75 m | ||
Vang Cseng (Wang Zheng) | 70,60 m | 10. | érvényes kísérlet nélkül | ||
Lu Huihui | Gerelyhajítás | 63,28 m | 7. | 64,04 m | 7. |
Li Lingwei | 60,91 m | 15. | kiesett | ||
Liu Shiying | 57,16 m | 23. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Wang Lumin | 59 kg | erőnyerő | Andrés Montaño (ECU) 8–0 | Ismael Borrero (CUB) 0–8 | Arszen Eralijev (KGZ) 2–4 | kiesett | 8. | |||
Jang Bin (Yang Bin) | 75 kg | erőnyerő | Zied Ayt Okrame (MAR) 5–0 | Roman Vlaszov (RUS) 0–8 | Kim Hjonu (Kim Hyeon-u) (KOR) 1–3 | kiesett | 9. | |||
Peng Fei | 85 kg | erőnyerő | Dzsavid Hamzatav (BLR) 0–4 | kiesett | 17. | |||||
Xiao Di | 98 kg | erőnyerő | Yasmany Lugo (CUB) 0–2 | Gászem Rezái (IRI) 0–7 | kiesett | 19. | ||||
Meng Qiang | 130 kg | erőnyerő | Bashir Babajanzadeh (IRI) 1–3 | kiesett | 13. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Katai Yeerlanbieke | 65 kg | Sahit Prizreni (AUS) 6–1 | Ganzorigiin Mandakhnaran (MGL) 0–3 | kiesett | 12. | |||||
Bi Shengfeng | 86 kg | erőnyerő | Şərif Şərifov (AZE) 0–10 | kiesett | 19. | |||||
Teng Cse-vej | 125 kg | erőnyerő | Levan Berianidze (ARM) 2–2 | kiesett | 13. |
Női
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Szun Jen-an (Sun Yanan) | 48 kg | erőnyerő | Jasmine Mian (RUS) 14–4 | Vinesh Phogat (IND) 2–1 feladta | Tószaka Eri (JPN) 3–8 | Zsuldiz Esimova (KAZ) 10–0 | ||||
Zhong Xuechun | 53 kg | Nina Hemmer (GER) 6–1 | Helen Maroulis (USA) 0–10 | Yuliya Khavaldzhy (UKR) 11–1 | Csong Mjongszuk (PRK) 5–5 | Sofia Mattsson (SWE) 0–6 kétvállas | 5. | |||
Xu Rui | 63 kg | erőnyerő | Julija Osztapcsuk (UKR) 3–1 | Inna Trazsukova (RUS) 4–5 | kiesett | 11. | ||||
Zhou Feng | 69 kg | erőnyerő | Aline Rotter-Focken (GER) 3–11 | kiesett | 12. | |||||
Csang Feng-liu (Zhang Fengliu) | 75 kg | erőnyerő | Epp Mäe (EST) 6–4 | Erica Wiebe (CAN) 2–5 | Maria Selmaier (GER) 10–0 | Vaszilisza Marzaljuk (BLR) 8–4 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ma Duanbin | Harmatsúly | erőnyerő | Anass Houssein (DJI) 110(0)-000(0) | Ebinuma Maszasi (JPN) 000(0)–111(0) | kiesett | 9. | ||||
Sai Yinjirigala | Könnyűsúly | erőnyerő | Alex William Silva (BRA) 001(0)-000(0) | Gyenyisz Jarcev (RUS) 000(1)–100(1) | kiesett | 9. | ||||
Cseng Hszün-csao (Cheng Xunzhao) | Középsúly | erőnyerő | Ilíasz Iliádisz (GRE) 100(0)-000(0) | Tóth Krisztián (HUN) 100(0)-000(0) | Marcus Nyman (SWE) 100(1)-000(1) | Baker Masú (JPN) 000(0)–101(1) | Lkhagvasürengiin Otgonbaatar (MGL) 001(2)-000(1) |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ma Yingnan | Harmatsúly | erőnyerő | Joana Ramos (POR) 100(0)-000(0) | Érika Miranda (BRA) 010(1)-000(0) | Odette Giuffrida (ITA) 000(1)–000(0) | Natalja Kuzjutyina (RUS) 000(1)–100(2) | 5. | ||
Yang Junxia | Váltósúly | Marian Urdabayeva (KAZ) 100(0)-000(0) | Cedevszürengín Mönhdzajá (MGL) 100(0)-001(0) | Tina Trstenjak (SLO) 000(0)–101(0) | Yarden Gerbi (ISR) 000(0)–010(2) | kiesett | 7. | ||
Zhou Chao | Középsúly | Tacsimoto Haruka (JPN) 000(0)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Zhang Zhehui | Félnehézsúly | erőnyerő | Kayla Harrison (USA) 000(0)–100(0) | kiesett | 9. | ||||
Jü Szung (Yu Song) | Nehézsúly | erőnyerő | Sonia Asselah (ALG) 100(1)-000(2) | Kayra Sayıt (TUR) 102(2)-000(2) | Émilie Andéol (FRA) 000(0)–100(0) | Kim Mindzsong (Kim Min-jeong) (KOR) 100(1)-000(0) |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Szun Man Wang Chunxin | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:30,83 | 4. | 7:03,88 | 2. | A/B | 7:01,49 | 6. | B | 6:40,74 | 5. | 11. |
Jin Wei Zhao Jingbin Yu Chenggang Wang Tiexin | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:03,43 | 2. | erőnyerő | A/B | 6:27,27 | 5. | B | 6:32,78 | 2. | 8. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Tuan Csing-li (Duan Jingli) | Egypárevezős | 8:18,57 | 1. | erőnyerő | 7:27,88 | 2. | A/B | 7:43,97 | 1. | A | 7:24,13 | 3. | ||
Lü Yang Zhu Weiwei | Kétpárevezős | 7:25,19 | 2. | erőnyerő | A/B | 7:05,31 | 6. | B | 7:45,68 | 5. | 11. | |||
Huang Ven-ji (Huang Wenyi) Pan Fej-hung (Pan Feihong) | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:00,13 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:20,94 | 3. | A | 7:06,49 | 3. | ||||
Zhang Min Miao Tian | Kormányos nélküli kettes | 7:15,66 | 3. | erőnyerő | A/B | 7:30,90 | 4. | B | 7:17,12 | 1. | 7. | |||
Zhang Ling Jiang Yan Wang Yuwei Zhang Xinyue | Négypárevezős | 6:40,21 | 4. | 6:28,49 | 3. | A | 6:59,45 | 6. | 6. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Wu Ashun | Férfi egyéni | 74 | +3 | 71 | 0 | 70 | −1 | 68 | −3 | 283 | −1 | 30. |
Li Haotong | 70 | −1 | 73 | +2 | 71 | 0 | 75 | +4 | 289 | +5 | 50. | |
Feng San-san (Feng Shan-shan) | Női egyéni | 70 | −1 | 67 | −4 | 68 | −3 | 69 | −2 | 274 | −10 | |
Lin Xiyu | 72 | +1 | 74 | +3 | 74 | +3 | 69 | −2 | 289 | +5 | 38. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2016NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | –6 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | –2 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | –10 | 1 |
2016. augusztus 7. 13:30 (18:30) Sablon:2016NgyepCHNGER
| Kína (CHN) | 1–1 | Németország (GER) | Játékvezetők: Melissa Trivic (AUS) Sarah Wilson (GBR) |
Peng 28' | Jegyzőkönyv | Altenburg 5' |
2016. augusztus 8. 19:30 (00:30) Sablon:2016NgyepESPCHN
| Spanyolország (ESP) | 0–2 | Kína (CHN) | |
Jegyzőkönyv | Csao 8' Peng 25' |
2016. augusztus 10. 18:00 (23:00) Sablon:2016NgyepCHNNED
| Kína (CHN) | 0–1 | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Kelly Hudson (NZL) Carolina de la Fuente (ARG) |
Jegyzőkönyv | Van Male 59' |
2016. augusztus 12. 10:00 (15:00) Sablon:2016NgyepKORCHN
| Dél-Korea (KOR) | 0–0 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Soledad Iparraguirre (ARG) |
Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 13. 20:30 (01:30) Sablon:2016NgyepCHNNZL
| Kína (CHN) | 0–3 | Új-Zéland (NZL) | Játékvezetők: Amy Baxter (USA) Kylie Seymour (AUS) |
Jegyzőkönyv | Merry 21' Flynn 41' McLaren 42' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ku Hszüe-szung (Gu Xuesong) | Egyéni | 670 | 17. | Sultan Duzelbayev (KAZ)(48.) 4-6 | kiesett | 33. | ||||
Hszing Jü (Xing Yu) | 660 | 32. | Riau Ega Agatha (INA)(33.) 1-7 | kiesett | 33. | |||||
Vang Ta-peng (Wang Dapeng) | 667 | 19. | Elías Malavé (VEN)(46.) 2-6 | kiesett | 33. | |||||
Ku Hszüe-szung (Gu Xuesong) Hszing Jü (Xing Yu) Vang Ta-peng (Wang Dapeng) | Csapat | 1997 | 6. | Brazília (BRA) Marcus Vinicius D'Almeida Bernardo Oliveira Daniel Xavier (11.) 6–2 | Olaszország (ITA) Marco Galiazzo Mauro Nespoli David Pasqualucci (3.) 6–0 | Egyesült Államok (USA) Brady Ellison Zach Garrett Jake Kaminski (2.) 0–6 | Bronzmérkőzés Ausztrália (AUS) Alec Potts Ryan Tyack Taylor Worth (4.) 2–6 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vu Csia-hszin (Wu Jiaxin) | Egyéni | 653 | 6. | Hajasi Júki (JPN)(59.) 7-1 | Alexandra Mîrca (MDA)(27.) 6-0 | Csi Jü-hung (Qi Yuhong) (CHN)(11.) 6-5 | Ki Bobe (Gi Bo-bae) (KOR)(3.) 2-6 | kiesett | 6. | |
Cao Huj (Cao Hui) | 631 | 28. | Olga Senyuk (AZE)(37.) 7-1 | Tujana Dasidorzsieva (RUS)(5.) 6-4 | Lisa Unruh (GER)(21.) 2-6 | kiesett | 9. | |||
Csi Jü-hung (Qi Yuhong) | 649 | 11. | Marina Canetta (BRA)(54.) 6-2 | Alexandra Longová (SVK)(22.) 6-0 | Vu Csia-hszin (Wu Jiaxin) (CHN)(6.) 5-6 | kiesett | 9. | |||
Vu Csia-hszin (Wu Jiaxin) Cao Huj (Cao Hui) Csi Jü-hung (Qi Yuhong) | Csapat | 1933 | 3. | erőnyerő | Olaszország (ITA) Lucilla Boari Claudia Mandia Guendalina Sartori (6.) 3–5 | kiesett | 7. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Li Csiang (Li Qiang) | Kenu egyes 200 m | 41,456 | 5. | 16. | 40,066 | 3. | 3. | A | 40,143 | 7. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Csou Jü (Zhou Yu) | Kajak egyes 200 m | 42,187 | 4. | 18. | 41,017 | 5. | 10. | B | 41,928 | 3. | 11. |
Kajak egyes 500 m | 1:53,043 | 1. | 4. | 1:55,311 | 3. | 3. | A | 1:54,994 | 6. | 6. | |
Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) | Kajak kettes 500 m | 1:44,491 | 2. | 5. | 1:44,780 | 5. | 9. | B | 1:51,582 | 6. | 14. |
Zsen Ven-csün (Ren Wenjun) Ma Csing (Ma Qing) Li Jüe (Li Yue) Liu Haj-ping (Liu Haiping) | Kajak négyes 500 m | 1:38,730 | 6. | 13. | 1:37,055 | 4. | 8. | B | 1:40,071 | 3. | 11. |
Szlalom
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Tan Ya | Kajak egyes | 100,62 | 17. | 101,34 | 18. | 100,62 | 19. | kiesett | |||
Shu Jianming | Kenu egyes | 110,19 | 15. | 100,68 | 9. | 100,68 | 13. | 108,73 | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Li Lu | Kajak egyes | 119,63 | 16. | 107,29 | 11. | 107,29 | 13. | 111,24 | 13. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Wang Zhen | Férfi terepverseny | lekörözték | 43. |
Yao Ping | Női terepverseny | 1:43:20 | 24. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Xu Chao | Férfi egyéni | 9,939 | 13. | Njisane Phillip (TRI) 10,373 | Joachim Eilers (GER) 10,449 | Sam Webster (NZL) Fabián Puerta (COL) 10,753 | 1. | Callum Skinner (GBR) 10,299; 10,212 | Joachim Eilers (GER) Grégory Baugé (FRA) Patrick Constable (AUS) 10,525 | 2. | 6. | ||||||
Kung Csin-csie (Gong Jinjie) | Női egyéni | 11,068 | 15. | Elis Ligtlee (NED) 11,425 | Virginie Cueff (FRA) Stephanie Morton (AUS) 11,496 | 3. | kiesett | 16. | |||||||||
Csung Tien-si (Zhong Tianshi) | 10,820 | 5. | Miriam Welte (GER) 11,310 | Anasztaszija Vojnova (RUS) 11,271 | Anna Meares (AUS) Miriam Welte (GER) 11,557 | 1. | Becky James (GBR) 11,289; 11,243 | Lee Wai Sze (HKG) Simona Krupeckaitė (LTU) Anasztaszija Vojnova (RUS) 11,197 | 1. | 5. | |||||||
Kung Csin-csie (Gong Jinjie) Csung Tien-si (Zhong Tianshi) | Női csapat | 32,305 | 1. | Spanyolország (ESP) Tania Calvo Helena Casas 31,928 | Oroszország (RUS) Darja Smeleva Anasztaszija Vojnova 32,107 |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Helyezés | ||
Qin Chenlu Liu Hao Fan Yang Shen Pingan | Férfi csapat | 4:05,152 | 8. | Olaszország (ITA) Liam Bertazzo Simone Consonni Filippo Ganna Francesco Lamon 3:55,724 | 4:04,240 | 8. | 7. helyért Svájc (SUI) Olivier Beer Silvan Dillier Théry Schir Cyrille Thièry 4:01,786 | 4:03,687 | 8. |
Zhao Baofang Huang Dongyan Jing Yali Ma Menglu | Női csapat | 4:25,246 | 6. | Olaszország (ITA) Simona Frapporti Tatiana Guderzo Francesca Pattaro Silvia Valsecchi 4:22,964 | 4:23,678 | 7. | 7. helyért Lengyelország (POL) Edyta Jasińska Justyna Kaczkowska Daria Pikulik Natalia Rutkowska kizárták | idő nélkül | 7. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | 7–12. helyért | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Kung Csin-csie (Gong Jinjie) | Női | 5. | 3. | kiesett | 17. | ||
Csung Tien-si (Zhong Tianshi) | 2. | erőnyerő | kizárták | 5. | 11. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 10 km-es scratch | 3 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 500 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 20 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Luo Xiaoling | Női | 12 | 15. | 3:45,186 | 12 | 15. | 22 | 10. | 36,944 | 12 | 15. | 14,740 | 8 | 17. | 2 | 12. | 68 | 15. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok | 5 | 5 | 0 | 524 | 407 | +117 | 10 |
2. | Ausztrália | 5 | 4 | 1 | 444 | 368 | +76 | 9 |
3. | Franciaország | 5 | 3 | 2 | 423 | 378 | +45 | 8 |
4. | Szerbia | 5 | 2 | 3 | 426 | 387 | +39 | 7 |
5. | Venezuela | 5 | 1 | 4 | 315 | 444 | −129 | 6 |
6. | Kína | 5 | 0 | 5 | 318 | 466 | −148 | 5 |
2016. augusztus 6. 19:00 (24:00) | Kína | 62–119 | Egyesült Államok | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 10 622 Játékvezetők: Stephen Seibel (CAN), Oļegs Latiševs (LAT), Sreten Radović (CRO) |
(10–30, 20–29, 17–32, 15–28) Jegyzőkönyv | ||||
Csien-lien (Yi Jianlian) 25 | Pont | Durant 25 | ||
Csao Csi-vej (Zhao Jiwei) 6 | Lepattanó | Butler 6 | ||
Csao Csi-vej (Zhao Jiwei) 5 | Gólpassz | Durant 6 |
2016. augusztus 8. 22:30 (3:30) | Franciaország | 88–60 | Kína | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 6360 Játékvezetők: Juan Carlos García (ESP), Roberto Vázquez (PUR), Piotr Pastusiak (POL) |
(19–14, 23–9, 22–22, 24–15) Jegyzőkönyv | ||||
de Colo 19 | Pont | Ji (Yi) 19 | ||
Batum 10 | Lepattanó | Ji (Yi) 6 | ||
Parker 8 | Gólpassz | Ting (Ding), Kuo (Guo) 4 |
2016. augusztus 10. 22:30 (3:30) | Venezuela | 72–68 | Kína | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 6223 Játékvezetők: Cristiano Maranho (BRA), Sreten Radović (CRO), Guilherme Locatelli (BRA) |
(25–13, 13–22, 13–15, 21–18) Jegyzőkönyv | ||||
Colmenares 16 | Pont | Kuo (Guo) 17 | ||
Colmenares 5 | Lepattanó | Ji (Yi) 10 | ||
Vargas 5 | Gólpassz | Kuo (Guo)Csou (Zhou) 3 |
2016. augusztus 12. 14:15 (19:15) | Kína | 68–93 | Ausztrália | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 7704 Játékvezetők: Roberto Vázquez (PUR), Sreten Radović (CRO), Carlos Peruga (ESP) |
(14–17, 20–27) Jegyzőkönyv | ||||
Ji (Yi) 20 | Pont | Bairstow 17 | ||
Ji (Yi) 9 | Lepattanó | Bairstow 9 | ||
Kuo (Guo) 5 | Gólpassz | Dellavedova 8 |
2016. augusztus 14. 22:30 (3:30) | Szerbia | 94–60 | Kína | Carioca Arena 1, Rio de Janeiro Nézőszám: 7367 Játékvezetők: Juan García (ESP), Guilherme Locatelli (BRA), Anne Panther (GER) |
(24–18, 19–10, 35–15, 16–17) Jegyzőkönyv | ||||
Bogdanović 19 | Pont | Ji (Yi) 20 | ||
Jokić 7 | Lepattanó | Vang (Wang) 8 | ||
Marković, Teodosić 5 | Gólpassz | Kuo (Guo) 8 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 12. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok | 5 | 5 | 0 | 520 | 316 | +204 | 10 |
2. | Spanyolország | 5 | 4 | 1 | 387 | 333 | +54 | 9 |
3. | Kanada | 5 | 3 | 2 | 340 | 347 | −7 | 8 |
4. | Szerbia | 5 | 2 | 3 | 385 | 406 | −21 | 7 |
5. | Kína | 5 | 1 | 4 | 371 | 428 | −57 | 6 |
6. | Szenegál | 5 | 0 | 5 | 309 | 482 | −173 | 5 |
2016. augusztus 6. 14:15 (19:15) | Kína | 68–90 | Kanada | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2314 Játékvezetők: Juan Carlos García (ESP), Carlos Júlio (ANG), Anne Panther (GER) |
(9–19, 17–18, 20–23, 22–30) Jegyzőkönyv | ||||
Cshen N. (Chen N.) 13 | Pont | Tatham 20 | ||
Szun Meng-zs. (Sun Mengr.) 5 | Lepattanó | Gaucher 10 | ||
Csen Hsz. (Chen X.), Szun Meng-hsz. (Sun Mengx.) 3 | Gólpassz | Gaucher 7 |
2016. augusztus 8. 19:45 (00:45) | Szenegál | 64–101 | Kína | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2907 Játékvezetők: Karen Lasuik (CAN), Carlos Júlio (ANG), Chahinaz Boussetta (MAR) |
(21–26, 17–21, 15–26, 11–28) Jegyzőkönyv | ||||
As. Traoré 16 | Pont | Sao (Shao), Szun Meng-zs. (Sun Mengr.) 17 | ||
Diarra 8 | Lepattanó | Lu 7 | ||
Dieng 4 | Gólpassz | Csao (Zhao) 6 |
2016. augusztus 10. 12:15 (17:15) | Kína | 68–89 | Spanyolország | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 1230 Játékvezetők: Eddie Viator (FRA), Leandro Lezcano (ARG), Natalia Cuello (DOM) |
(18–14, 20–27, 21–23, 9–25) Jegyzőkönyv | ||||
Sao (Shao) 14 | Pont | Torrens 32 | ||
Szun Meng-zs. (Sun Mengr.) 8 | Lepattanó | Nicholls 10 | ||
Csen Hsz. (Chen X.) 6 | Gólpassz | Palau 7 |
2016. augusztus 12. 12:15 (17:15) | Szerbia | 80–72 | Kína | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2219 Játékvezetők: Christos Christodoulou (GRE), Natalia Cuello (DOM), Nadege Zouzou (CIV) |
(24–14, 16–20, 26–9, 14–29) Jegyzőkönyv | ||||
A. Dabović 23 | Pont | Szun Meng-zs. (Sun Mengr.) 16 | ||
Page, Petrović 8 | Lepattanó | Huang, Szun Meng-zs. (Sun Mengr.) 7 | ||
Petrović 6 | Gólpassz | három játékos 3 |
2016. augusztus 14. 12:15 (17:15) | Kína | 62–105 | Egyesült Államok | Youth Arena, Rio de Janeiro Nézőszám: 2957 Játékvezetők: Ferdinand Pascual (PHI), Robert Lottermoser (GER), Chahinaz Boussetta (MAR) |
(9–32, 17–28, 14–18, 22–27) Jegyzőkönyv | ||||
Szun Meng-zs. (Sun Mengr.) 16 | Pont | Charles, Griner 18 | ||
Csen Hsz. (Chen X.) 6 | Lepattanó | Griner 13 | ||
Csen Hsz. (Chen X.) 6 | Gólpassz | Moore 8 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 10. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Legjobb harmadikként bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- E csoport
Csapat | M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 1 | +7 | 7 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | –1 | 4 |
Svédország (SWE) | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | –3 | 4 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 | –3 | 1 |
2016. augusztus 3. 16:00 (21:00) |
Brazília (BRA) | 3–0 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Mônica 36' Andressa Alves 59' Cristiane 90' | (1–0) Jegyzőkönyv |
Estádio Olímpico João Havelange, Rio de Janeiro Nézőszám: 27 618[3] Játékvezető: Carol Anne Chenard (kanadai) |
2016. augusztus 6. 19:00 (0:00) |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–2 | Kína (CHN) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Ku Ja-sa (Gu Yasha) 45+1' Tan Zsu-jin (Tan Ruyin) 87' |
Estádio Olímpico João Havelange, Rio de Janeiro Nézőszám: 25 000 Játékvezető: Esther Staubli (svájci) |
- Negyeddöntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 8. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Selejtező | Döntő | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. össz. | Hely. | Bünt. | Bünt. | Helyezés | |||
Hua Tien (Hua Tian) | Don Geniro | Egyéni | 42,4 | 12. | 13,2 | 55,6 | 11. | 4,0 | 59,6 | 8. | 4,0 | 63,6 | 8. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Ho Csao (He Chao) | Egyéni műugrás | 380,35 | 21. | kiesett | |||
Cao Jüan (Cao Yuan) | 498,70 | 1. | 489,10 | 1. | 547,60 | ||
Csen Aj-szen (Chen Aisen) | Egyéni toronyugrás | 545,35 | 3. | 559,90 | 1. | 585,30 | |
Csiu Po (Qiu Bo) | 564,75 | 2. | 504,70 | 2. | 488,20 | 6. | |
Cao Jüan (Cao Yuan) Csin Kaj (Qin Kai) | Szinkron műugrás | 443,70 | |||||
Csen Aj-szen (Chen Aisen) Lin Jüe (Lin Yue) | Szinkron toronyugrás | 496,98 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Si Ting-mao (Shi Tingmao) | Egyéni műugrás | 357,55 | 3. | 385,00 | 1. | 406,05 | |
Ho Ce (He Zi) | 367,05 | 2. | 364,05 | 2. | 387,90 | ||
Zsen Csien (Ren Qian) | Egyéni toronyugrás | 385,80 | 2. | 362,40 | 3. | 439,25 | |
Sze Ja-csie (Si Yajie) | 397,45 | 1. | 389,30 | 1. | 419,40 | ||
Si Ting-mao (Shi Tingmao) Vu Min-hszia (Wu Minxia) | Szinkron műugrás | 345,60 | |||||
Csen Zso-lin (Chen Ruolin) Liu Huj-hszia (Liu Huixia) | Szinkron toronyugrás | 354,00 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lü Bin | Papírsúly | erőnyerő | Peter Warui (KEN) 1-2 | kiesett | 9. | ||
Hu Csien-kuan (Hu Jianguan) | Légsúly | Selçuk Eker (TUR) 2-1 | Narek Abgaryan (ARM) 3-0 | Yosvany Veitía (CUB) 2-1 | Mihail Alojan (RUS) 0-3 | kiesett | |
Csang Csia-vej (Zhang Jiawei) | Harmatsúly | erőnyerő | Ham Szangmjong (Ham Sang-myeong) (KOR) 3-0 | Robeisy Ramírez (CUB) 0-3 | kiesett | 5. | |
Shan Jun | Könnyűsúly | Anvar Junuszov (TJK) 0-3 | kiesett | 17. | |||
Hu Csien-hszün | Kisváltósúly | Raúl Curiel (MEX) visszalépett | Hovhannes Bachkov (ARM) 2-1 | Vitalij Dunajcev (RUS) 0-3 | kiesett | 5. | |
Liu Vej | Váltósúly | Eimantas Stanionis (LTU) 0-3 | kiesett | 17. | |||
Zhao Minggang | Középsúly | Kamran Shakhsuvarly (AZE) 0-3 | kiesett | 16. | |||
Yu Fengkai | Nehézsúly | erőnyerő | Vaszilij Levit (KAZ) RSC | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Zsen Can-can (Ren Cancan) | Légsúly | erőnyerő | Mandy Bujold (CAN) 3-0 | Nicola Adams (GBR) 0-3 | kiesett | |
Jin Csün-hua (Yin Junhua) | Könnyűsúly | Hasnaa Lachgar (MAR) 3-0 | Yana Alekseevna (AZE) 3-0 | Mira Potkonen (FIN) 3-0 | Estelle Mossely (FRA) 1-2 | |
Li Csien (Li Qian) | Középsúly | erőnyerő | Andreia Bandeira (BRA) 3-0 | Nouchka Fontijn (NED) 1-2 | kiesett |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás (V) | Úszás | Bónusz vívás (B) | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | V+B Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Cao Csung-zsung (Cao Zhongrong) | Férfi | 17–18 | 202 | 2:00,08 | 340 | 5. | 2–1 | 2 | 22. | 74,31 | 0 | 300 | 4. | 7 | 11:51,14 | 589 | 27. | 1433 | 16. |
Guo Jianli | 19–16 | 214 | 2:01,94 | 335 | 10. | 0–1 | 0 | 17. | 73,06 | 14 | 286 | 15. | 6 | 11:46,21 | 594 | 25. | 1429 | 18. | |
Csen Csien (Chen Qian) | Női | kizárták | |||||||||||||||||
Zhang Xiaonan | 22–13 | 232 | 2:22,67 | 272 | 32. | 2–1 | 2 | 4. | 75,72 | 21 | 279 | 20. | 5 | 13:20,79 | 500 | 25. | 1285 | 17. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hely. | Csapat | M | Gy | V | Pont | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1. | Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 14 | 15 | 5 | 3,000 | 470 | 400 | 1,175 |
2. | Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 11 | 14 | 7 | 2,000 | 455 | 425 | 1,071 |
3. | Szerbia (SRB) | 5 | 3 | 2 | 10 | 12 | 6 | 2,000 | 410 | 394 | 1,041 |
4. | Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 7 | 9 | 9 | 1,000 | 398 | 389 | 1,023 |
5. | Olaszország (ITA) | 5 | 1 | 4 | 3 | 4 | 12 | 0,333 | 351 | 374 | 0,939 |
6. | Puerto Rico (PUR) | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 15 | 0,000 | 277 | 379 | 0,731 |
2016. augusztus 6. 11:35 (16:35) | Kína (CHN) | 2–3 | Hollandia (NED) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 6410 Játékvezető: Susana Rodríguez (ESP), Paulo Turci (BRA) |
(23–25, 25–21, 25–18, 22–25, 13–15) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 8. 9:30 (14:30) | Kína (CHN) | 3–0 | Olaszország (ITA) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 4804 Játékvezető: Patricia Rolf (USA), Paulo Turci (BRA) |
(25–21, 25–21, 25–16) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 9:30 (14:30) | Kína (CHN) | 3–0 | Puerto Rico (PUR) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 4386 Játékvezető: Heike Kraft (GER), Kang Dzsuhi (Kang Joo-hee) (KOR) |
(25–20, 25–17, 25–18) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 12. 9:30 (14:30) | Kína (CHN) | 0–3 | Szerbia (SRB) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 3509 Játékvezető: Kang Dzsuhi (Kang Joo-hee) (KOR), Susana Rodríguez (ESP) |
(19–25, 19–25, 22–25) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 14. 17:05 (22:05) | Egyesült Államok (USA) | 3–1 | Kína (CHN) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 6897 Játékvezető: Heike Kraft (GER), Juraj Mokrý (SVK) |
(22–25, 25–17, 25–19, 25–19) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 16. 22:15 (3:15) | Brazília (BRA) | 2–3 | Kína (CHN) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 9498 Játékvezető: Piotr Dudek (POL), Vladimir Simonović (SRB) |
(25–15, 23–25, 22–25, 25–22, 13–15) Jegyzőkönyv |
- Elődöntő
2016. augusztus 18. 22:15 (3:15) | Kína (CHN) | 3–1 | Hollandia (NED) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 8411 Játékvezető: Luis Macias (MEX), Fabrizio Pasquali (ITA) |
(27–25, 23–25, 29–27, 25–23) Jegyzőkönyv |
- Döntő
2016. augusztus 20. 22:15 (3:15) | Kína (CHN) | 3–1 | Szerbia (SRB) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 8773 Játékvezető: Susana Rodríguez (ESP), Patricia Rolf (USA) |
(19–25, 25–17, 25–22, 25–23) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) |
Strandröplabda
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Wang Fan Yue Yuan | C csoport Svájc (SUI) | 2. | Brazília (BRA) Ágatha Bednarczuk Bárbara Seixas 12–21, 16–21 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Zhang Fusheng | Gyorstüzelő pisztoly | 590 | 2. | 21 | 4. | ||
Li Jüe-hung (Li Yuehong) | 584 | 5. | 27 | ||||
Pu Csi-feng (Pu Qifeng) | Légpisztoly | 577 | 16. | kiesett | |||
Pang Vej (Pang Wei) | 590 | 1. | 180,4 | ||||
Szabadpisztoly | 565 | 2. | 67,2 | 8. | |||
Vang Cse-vej (Wang Zhiwei) | 556 | 8. | 129,4 | 5. | |||
Zhao Shengbo | Sportpuska, fekvő | 618,7 | 38. | kiesett | |||
Cao Ji-fej (Cao Yifei) | 620,8 | 30. | kiesett | ||||
Légpuska | 625,5 | 9. | kiesett | ||||
Jang Hao-zsan (Yang Haoran) | 620,5 | 31. | kiesett | ||||
Csu Csi-nan (Zhu Qinan) | Sportpuska, összetett | 1176 | 5. | 414,8 | 6. | ||
Hui Zicheng | 1176 | 4. | kiesett | ||||
Hu Pin-jüan (Hu Binyuan) | Dupla trap | 135 | 8. | kiesett | |||
Pan Qiang | 133 | 12. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Csang Meng-hszüe (Zhang Mengxue) | Légpisztoly | 384 | 7. | 199,4 | |||
Kuo Ven-csün (Guo Wenjun) | 378 | 30. | kiesett | ||||
Csen Jing (Chen Ying) | Sportpisztoly | 570 | 30. | kiesett | |||
Zhang Jingjing | 592 | 1. | 17 | 3. | 4 | 4. | |
Ji Sze-ling (Yi Siling) | Légpuska | 415,9 | 8. | 185,4 | |||
Tu Li (Du Li) | 420,7 | 1. | 207,0 | ||||
Sportpuska, összetett | 586 | 4. | 447,4 | ||||
Csang Pin-pin (Zhang Binbin) | 582 | 7. | 458,4 | ||||
Chen Fang | Trap | 64 | 15. | kiesett | |||
Wei Meng | Skeet | 73 | 1. | 14 | 3. | 15 (+6) | 4. |
Vej Ning (Wei Ning) | 68 | 9. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ling Csing-csüan (Long Qingquan) | 56 kg | 137 | 1. | 170 | 1. | 307 | |
Chen Lijun | 62 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Si Cse-jung (Shi Zhiyong) | 69 kg | 162 | 2. | 190 | 1. | 352 | |
Lü Hsziao-csün (Lü Xiaojun) | 77 kg | 177 | 1. | 202 | 2. | 379 | |
Tien Tao (Tian Tao) | 85 kg | 178 | 2. | 217 | 2. | 395 | |
Yang Zhe | 105 kg | 190 | 4. | 225 | 3. | 415 | 4. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Li Yajun | 53 kg | 101 | 1. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Teng Vej (Deng Wei) | 63 kg | 115 | 1. | 147 | 1. | 262 | |
Hsziang Jan-mej (Xiang Yanmei) | 69 kg | 116 | 1. | 145 | 1. | 261 | |
Meng Szu-ping (Meng Suping) | +75 kg | 130 | 2. | 177 | 1. | 307 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Technikai gyakorlat | Selejtező | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Szun Ven-jan (Sun Wenyan) | Páros | 95,3688 | 2. | 96,0667 | 2. | 191,4355 | 2. | 97,0000 | 2. | 192,3688 | 2. | |
Ceng Csen (Zeng Zhen) Huang Hszüe-csen (Huang Xuechen) Jin Cseng-hszin (Yin Chengxin) Ku Hsziao (Gu Xiao) Kuo Li (Guo Li) Li Hsziao-lu (Li Xiaolu) Liang Hszin-ping (Liang Xinping) Szun Ven-jan (Sun Wenyan) Tang Meng-ni | Csapat | 95,6174 | 2. | 97,3667 | 2. | 192,9841 | 2. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csao Suaj (Zhao Shuai) | Légsúly | Jesús Tortosa (ESP) 7-3 | Omar Hajjami (MAR) 8-1 | Carlos Navarro (MEX) 9-4 | Tawin Hanprab (THA) 6-4 | |||
Qiao Sen | Nehézsúly | Dmitry Shokin (UZB) 8-15 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vu Csing-jü (Wu Jingyu) | Légsúly | Huang Huai-Hsuan (TPE) 10-1 | Tijana Bogdanović (SRB) 7-17 | Patimat Abakarova (AZE) 3-4 | kiesett | 7. | ||
Cseng Su-jin (Zheng Shuyin) | Nehézsúly | Nisha Rawal (NEP) 2-0 | Gwladys Épangue (FRA) 4-1 | Bianca Walkden (GBR) 4-1 | María Espinoza (MEX) 5-1 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csang Suaj (Zhang Shuai) | Egyes | Bacsinszky Tímea (SUI) 6-7(4–7), 6-4, 7-6(9–7) | Laura Siegemund (GER) 2-6, 4-6 | kiesett | 17. | ||||
Cseng Szaj-szaj (Zheng Saisai) | Agnieszka Radwańska (POL) 6-4, 7-5 | Darja Kaszatkina (RUS) 1-6, 4-6 | kiesett | 17. | |||||
Peng Suaj (Peng Shuai) | Heather Watson (GBR) 4-6, 7-6(7–5), 3-6 | kiesett | 33. | ||||||
Vang Csiang | Szvetlana Kuznyecova (RUS) 1-6, 6-4, 0-6 | kiesett | 33. | ||||||
Csang Suaj (Zhang Shuai) Peng Suaj (Peng Shuai) | Páros | India (IND) Szánija Mirza Prarthana Thombare 7-6(8–6), 5-7, 7-5 | Csehország (CZE) Andrea Hlaváčková Lucie Hradecká 4-6, 4-6 | kiesett | 9. | ||||
Cseng Szaj-szaj (Zheng Saisai) Hszü Ji-fan (Xu Ji-fan) | Ukrajna (UKR) Ljudmila Kicsenok Nagyija Kicsenok 6-0, 6-3 | Olaszország (ITA) Sara Errani Roberta Vinci 2-6, 3-6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lin Tan (Lin Dan) | Férfi egyes | E csoport David Obernosterer (AUT) 21–5, 21–11 Vlagyimir Malkov (RUS) 21–18, 21–7 Nguyễn Tiến Minh (VIE) 21–7, 21–12 | 1. | erőnyerő | Srikanth Kidambi (IND) 21–6, 11–21, 21–18 | Lee Chong Wei (MAS) 21–15, 11–21, 20–22 | Viktor Axelsen (DEN) 21–15, 10–21, 17–21 | 4. | |
Csen Lung (Chen Long) | P csoport Niluka Karunaratne (SRI) 21–7, 21–10 Adrian Dziółko (POL) 21–12, 21–9 Kevin Cordón (GUA) visszalépett | 1. | erőnyerő | Szon Vanho (Son Wan-ho) (KOR) 21–11, 18–21, 21–11 | Viktor Axelsen (DEN) 21–14, 21–15 | Lee Chong Wei (MAS) 21–18, 21–18 | |||
Chai Biao Hong Wei | Férfi páros | D csoport Japán (JPN) Hiroyuki Endo Kenichi Hayakawa 18–21, 21–14, 21–23 India (IND) Manu Attri B. Sumeeth Reddy 21–13, 21–15 Indonézia (INA) Muhammad Ahsan Hendra Setiawan 21–15, 21–17 | 2. | Oroszország (RUS) Vlagyimir Ivanov Ivan Szozonov 21–13, 16–21, 21–16 | Malajzia (MAS) Goh V Shem Tan Wee Kiong 18–21, 21–12, 17–21 | Nagy-Britannia (GBR) Marcus Ellis Chris Langridge 18–21, 21–19, 10–21 | 4. | ||
Fu Haj-feng (Fu Hai-feng) Csang Nan (Zhang Nan) | B csoport Egyesült Államok (USA) Phillip Chew Sattawat Pongnairat 21–6, 21–7 Németország (GER) Michael Fuchs Johannes Schöttler 21–11, 21–16 Malajzia (MAS) Goh V Shem Tan Wee Kiong 21–16, 15–21, 18–21 | 2. | Dél-Korea (KOR) Kim Gidzsong (Kim Gi-jeong) Kim Szarang (Kim Sa-rang) 11–21, 21–18, 24–22 | Nagy-Britannia (GBR) Marcus Ellis Chris Langridge 21–14, 21–18 | Malajzia (MAS) Goh V Shem Tan Wee Kiong 16–21, 21–11, 23–21 | ||||
Vang Ji-han (Wang Yihan) | Női egyes | P csoport Chloe Magee (IRL) 21–7, 21–12 Karin Schnaase (GER) 21–11, 21–16 | 1. | erőnyerő | Pusarla Sindhu (IND) 20–22, 19–21 | kiesett | 5. | ||
Li Hsüe-zsuj (Li Xuerui) | E csoport Telma Santos (POR) 21–12, 21–7 Lianne Tan (BEL) 21–11, 21–11 Iris Wang (USA) 21–16, 21–12 | 1. | erőnyerő | Porntip Buranaprasertsuk (THA) 21–12, 21–17 | Carolina Marín (ESP) 14–21, 16–21 | Okuhara Nozomi (JPN) visszalépett | 4. | ||
Jü Jang (Yu Yang) Tang Jüan-ting (Tang Yuanting) | Női páros | D csoport Németország (GER) Johanna Goliszewski Carla Nelte 21–10, 21–11 Bulgária (BUL) Gabriela Stoeva Stefani Stoeva 21–14, 21–11 Dél-Korea (KOR) Csang Jena (Jang Ye-na) I Szohi (Lee So-hui) 18–21, 21–14, 11–21 | 2. | Indonézia (INA) Nitya Krishinda Maheswari Greysia Polii 21–11, 21–14 | Dánia (DEN) Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl 16–21, 21–14, 19–21 | Dél-Korea (KOR) Csong Gjongun (Jeong Gyeong-eun) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) 8–21, 17–21 | 4. | ||
Luo Jing (Luo Ying) Luo Jü (Luo Yu) | B csoport Dánia (DEN) Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl 21–11, 21–18 Dél-Korea (KOR) Csong Gjongun (Jeong Gyeong-eun) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) 10–21, 14–21 Egyesült Államok (USA) Eva Lee Paula Lynn Obanana 21–14, 21–15 | 3. | kiesett | 9. | |||||
Hszü Csen (Xu Chen) Ma Csin (Ma Jin) | Vegyes páros | B csoport Nagy-Britannia (GBR) Chris Adcock Gabrielle Adcock 13–21, 22–20, 21–15 Lengyelország (POL) Nadieżda Kostiuczyk Robert Mateusiak 21–13, 9–21, 19–21 Dánia (DEN) Joachim Fischer Nielsen Christinna Pedersen 22–24, 21–14, 21–16 | 2. | Dél-Korea (KOR) Kim Hana Ko Szonghjon (Go Seong-hyeon) 21–17, 21–18 | Malajzia (MAS) Chan Peng Soon Goh Liu Ying 12–21, 19–21 | Kína (CHN) Csang Nan (Zhang Nan) Csao Jün-lej (Zhao Yunlei) 7–21, 11–21 | 4. | ||
Csang Nan (Zhang Nan) Csao Jün-lej (Zhao Yunlei) | A csoport Németország (GER) Michael Fuchs Birgit Overzier-Michels 21–19, 21–16 Hongkong (HKG) Chau Hoi Wah Chun Hei Lee 21–16, 21–15 Indonézia (INA) Praveen Jordan Debby Susanto 21–11, 21–18 | 1. | Japán (JPN) Kazuno Kenta Kurihara Ajane 21–14, 21–12 | Indonézia (INA) Tontowi Ahmad Lilyana Natsir 16–21, 15–21 | Kína (CHN) Hszü Csen (Xu Chen) Ma Csin (Ma Jin) 21–7, 21–11 |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Lin Csao-pan (Lin Chaopan) | Talaj | 13,666 | 55. | kiesett | |
Korlát | 15,700 | 6. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,866 | 14.* | kiesett | ||
Gyűrű | 14,133 | 44. | kiesett | ||
Lólengés | 15,033 | 11. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 88,631 | 10. | 90,230 | 5. | |
Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) | Talaj | 14,900 | 21. | kiesett | |
Korlát | 15,166 | 22. | kiesett | ||
Nyújtó | 13,966 | 47. | kiesett | ||
Ju Hao (You Hao) | Korlát | 15,733 | 5. | 14,833 | 8. |
Nyújtó | 14,066 | 41.* | kiesett | ||
Gyűrű | 15,800 | 3. | 15,400 | 6. | |
Lólengés | 14,966 | 15. | kiesett | ||
Liu Jang (Liu Yang) | Talaj | 12,933 | 65. | kiesett | |
Gyűrű | 15,900 | 1. | 15,600 | 4. | |
Teng Su-ti (Teng Su-ti) | Talaj | 15,033 | 17. | kiesett | |
Korlát | 15,800 | 3. | 15,766 | 4. | |
Nyújtó | 14,366 | 32. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,300 | 34. | kiesett | ||
Lólengés | 14,866 | 16. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 89,665 | 4. | 90,130 | 6. | |
Lin Csao-pan (Lin Chaopan) Csang Cseng-lung (Zhang Chenglong) Ju Hao (You Hao) Liu Jang (Liu Yang) Teng Su-ti (Teng Su-ti) | Csapat összetett | 270,461 | 1. | 271,122 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Tan Csia-hszin (Tan Jiaxin) | Ugrás | 14,600 | 28. | kiesett | |
Sang Csun-szung (Shang Chunsong) | Talaj | 14,100 | 16. | kiesett | |
Felemás korlát | 15,300 | 8. | 15,433 | 5. | |
Gerenda | 14,366 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 56,532 | 20. | 58,549 | 4. | |
Vang Jen (Wang Yan) | Talaj | 14,666 | 6. | 14,666 | 5. |
Ugrás | 14,949 | 7. | 14,999 | 5. | |
Felemás korlát | 13,900 | 44. | kiesett | ||
Gerenda | 14,100 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,599 | 7. | 58,032 | 6. | |
Mao Ji (Mao Yi) | Talaj | 11,700 | 78. | kiesett | |
Fan Ji-lin (Fan Yilin) | Talaj | 13,500 | 40. | kiesett | |
Felemás korlát | 15,266 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 14,866 | 6. | 14,500 | 6. | |
Tan Csia-hszin (Tan Jiaxin) Sang Csun-szung (Shang Chunsong) Vang Jen (Wang Yan) Mao Ji (Mao Yi) Fan Ji-lin (Fan Yilin) | Csapat összetett | 175,279 | 2. | 176,003 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Shang Rong | Egyéni | 16,566 | 23. | 16,766 | 21. | 15,716 | 24. | 15,966 | 24. | 65,014 | 24. | kiesett | 24. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 szalag | 3 buzogány és 2 karika | Összesen | 5 szalag | 3 buzogány és 2 karika | Összesen | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Yang Ye Zhao Jingnan Bao Yuqing Zhang Ling Shu Siyao | Csapat | 16,333 | 9. | 15,800 | 13. | 32,133 | 11. | kiesett | 11. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Kao Lej (Gao Lei) | Férfi | 112,535 | 1. | 60,175 | |
Tung Tung (Dong Dong) | 110,050 | 3. | 60,535 | ||
Li Tan (Li Dan) | Női | 104,075 | 2. | 55,885 | |
Ho Ven-na (He Wenna) | 103,095 | 4. | 55,570 | 4. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Bai Faquan | Férfi | 17:31 | 0:49 | 59:49 | 0:37 | 39:22 | 1:58:08 | 50. |
Wang Lianyuan | Női | 20:06 | 0:57 | 1:05:55 | 0:42 | 43:32 | 2:11:12 | 48. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Yu Hexin | 50 m gyors | 22,20 | 1. | 20. | kiesett | ||||
100 m gyors | 48,87 | 8. | 25. | kiesett | |||||
Ning Zetao | 48,57 | 6. | 14.* | 48,37 | 6. | 12. | kiesett | ||
50 m gyors | 22,38 | 5. | 30. | kiesett | |||||
Shang Keyuan | 200 m gyors | 1:48,46 | 2. | 32. | kiesett | ||||
Szun Jang (Sun Yang) | 1:45,75 | 1. | 1. | 1:44,63 | 1. | 1. | 1:44,65 | ||
400 m gyors | 3:44,23 | 1. | 4. | 3:41,68 | |||||
1500 m gyors | 15:01,97 | 7. | 16. | kiesett | |||||
Qiu Ziao | 15:06,71 | 4. | 20. | kiesett | |||||
400 m gyors | 3:49,45 | 6. | 26. | kiesett | |||||
Hszü Csia-jü (Xu Jia-yu) | 100 m hát | 53,01 | 1. | 2. | 52,73 | 2. | 5. | 52,31 | |
200 m hát | 1:55,51 | 2. | 2. | 1:55,66 | 2. | 5. | 1:55,16 | 4. | |
Li Guangyuan | 1:56,85 | 3. | 11. | 1:55,92 | 4. | 6. | 1:55,89 | 6. | |
100 m hát | 54,36 | 3. | 21. | kiesett | |||||
Yan Zibei | 100 m mell | 1:00,88 | 8. | 27.* | kiesett | ||||
Li Xiang | 59,55 | 4. | 11. | 1:00,25 | 7. | 13. | kiesett | ||
200 m mell | 2:10,17 | 5. | 12.* | 2:10,92 | 6. | 12. | kiesett | ||
Mao Feilian | 2:09,80 | 3. | 9. | 2:09,64 | 5. | 9. | kiesett | ||
Zhang Qibin | 100 m pillangó | 52,84 | 6. | 27. | kiesett | ||||
Li Csu-hao (Li Zhuhao) | 51,78 | 3. | 8.* | 51,51 | 3. | 3. | 51,26 | 5. | |
200 m pillangó | 1:56,72 | 5. | 16. | 1:57,62 | 5. | 16. | kiesett | ||
Vu Jü-hang (Wu Yuhang) | 1:59,04 | 8. | 27. | kiesett | |||||
Hu Yixuan | 200 m vegyes | 2:00,70 | 2. | 22. | kiesett | ||||
Vang Sun (Wang Shun) | 1:58,98 | 2. | 8. | 1:58,12 | 2. | 6. | 1:57,05 | ||
400 m vegyes | 4:14,46 | 5. | 10. | kiesett | |||||
He Jianbin Lin Yongqing Ning Zetao Yu Hexin | 4 × 100 m gyors | kizárták | kiesett | ||||||
Hszü Csia-jü (Xu Jia-yu) Li Xiang Li Csu-hao (Li Zhuhao) Ning Zetao | 4 × 100 m vegyes | 3:32,57 | 3. | 4.* | kizárták | ||||
Zu Lijun | 10 km nyíltvízi | 1:53:02,0 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Liu Xiang | 50 m gyors | 24,91 | 5. | 18.** | kiesett | ||||
Zhu Menghui | 100 m gyors | 54,15 | 5. | 11. | 53,98 | 5. | 9. | kiesett | |
Shen Duo | 54,41 | 4. | 15. | visszalépett | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:56,52 | 3. | 6. | 1:56,03 | 1. | 4. | 1:55,25 | 5.* | |
Ai Yanhan | 1:56,77 | 2. | 8. | 1:57,41 | 6. | 11. | kiesett | ||
Cao Yue | 400 m gyors | 4:19,57 | 8. | 28. | kiesett | ||||
Zhang Yuhan | 4:06,30 | 1. | 9. | kiesett | |||||
800 m gyors | 8:35,32 | 5. | 18. | kiesett | |||||
Hou Yawen | 8:30,59 | 6. | 11. | kiesett | |||||
Fu Jüan-huj (Fu Yuan-hui) | 100 m hát | 1:00,02 | 4. | 9. | 58,95 | 3. | 3. | 58,76 | * |
Wang Xueer | 1:00,59 | 6. | 14. | 1:01,44 | 8. | 16. | kiesett | ||
Liu Yaxin | 200 m hát | 2:08,84 | 4. | 6. | 2:07,56 | 2. | 4. | 2:09,03 | 7. |
Chen Jie | 2:14,18 | 8. | 27. | kiesett | |||||
Zhang Xinyu | 100 m mell | 1:07,59 | 8. | 22. | kiesett | ||||
Si Csing-lin (Shi Jinglin) | 1:06,55 | 3. | 5. | 1:06,31 | 2. | 3. | 1:06,37 | 4. | |
200 m mell | 2:24,33 | 4. | 9. | 2:22,37 | 3. | 4. | 2:22,28 | ||
Yu Jingyao | 2:28,65 | 8. | 24. | kiesett | |||||
Lu Ying | 100 m pillangó | 57,08 | 3. | 5. | 57,15 | 4. | 6. | 56,76 | 4. |
Chen Xinyi | kizárták | ||||||||
Zhou Yilin | 200 m pillangó | 2:08,21 | 6. | 12. | 2:06,52 | 1. | 3. | 2:07,37 | 5. |
Zhang Yufei | 2:07,55 | 2. | 8. | 2:06,95 | 2. | 5. | 2:07,40 | 6. | |
Csou Min (Zhou Min) | 200 m vegyes | 2:14,81 | 7. | 23. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:50,38 | 8. | 32. | kiesett | |||||
Je Si-ven (Ye Shiwen) | 4:45,86 | 7. | 27. | kiesett | |||||
200 m vegyes | 2:10,56 | 3. | 7. | 2:09,33 | 2. | 4. | 2:13,56 | 8. | |
Zhu Menghui Sun Meichen Tang Ji (Tang Yi) Shen Duo | 4 × 100 m gyors | 3:37,25 | 5. | 9. | kiesett | ||||
Wang Shijia Shen Duo Dong Jie Ai Yanhan Zhang Yuhan | 4 × 200 m gyors | 7:49,58 | 2. | 3. | 7:47,96 | 4. | |||
Fu Jüan-huj (Fu Yuan-hui) Lu Ying Shen Duo Si Csing-lin (Shi Jinglin) Zhu Menghui Zhang Xinyu | 4 × 100 m vegyes | 3:58,23 | 3. | 6. | 3:55,18 | 4. | |||
Xin Xin | 10 km nyíltvízi | 1:57:14,4 | 4. |
* - egy másik versenyzővel/váltóval azonos időt ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Vang Aj-csen (Wang Aichen) | Szörfvitorlázás | 16 | 18 | 8 | 18 | (19) | 15 | 6 | 4 | 15 | 10 | 10 | 15 | kiesett | 135 | 13. |
Gong Lei | Finn dingi | 22 | (24) | 20 | 16 | 21 | 20 | 19 | 22 | 21 | 17 | kiesett | 178 | 22. | ||
Vang Vej Xu Zangjun | 470-es osztály | (23) | 12 | 13 | 22 | 19 | 11 | 19 | 15 | 19 | 12 | kiesett | 142 | 18. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Csen Pej-na (Chen Peina) | Szörfvitorlázás | 9 | 11 | 11 | (15) | 7 | 1 | 4 | 10 | 4 | 1 | 1 | 1 | 6 | 66 | |
Hszü Li-csia (Xu Lijia) | Laser radial | 3 | (38) | 3 | 1 | 8 | 12 | 38 | 38 | 19 | 13 | kiesett | 135 | 18. | ||
Huang Lizhu Wang Xiaoli | 470-es osztály | 11 | 10 | 14 | 13 | 16 | 16 | (17) | 13 | 4 | 16 | kiesett | 113 | 16. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Chen Haiwei | Tőr, egyéni | erőnyerő | Laurence Halsted (GBR) 15-9 | Ma Jianfei (CHN) 15-12 | Tyimur Szafin (RUS) 7-15 | kiesett | 7. | ||
Ma Jianfei | erőnyerő | Ghislain Perrier (BRA) 15-14 | Chen Haiwei (CHN) 12-15 | kiesett | 9. | ||||
Lej Seng (Lei Sheng) | erőnyerő | Erwann Le Péchoux (FRA) 9-15 | kiesett | 21. | |||||
Csiao Jün-lung (Jiao Yunlong) | Párbajtőr, egyéni | Guilherme Melaragno (BRA) 15-13 | Bohdan Nyikisin (UKR) 11-15 | kiesett | 30. | ||||
Szun Vej (Sun Wei) | Kard, egyéni | Tiberiu Dolniceanu (ROU) 7-15 | kiesett | 29. | |||||
Chen Haiwei Shi Jialuo Ma Jianfei Lej Seng (Lei Sheng) | Tőr, csapat | Franciaország (FRA) Jérémy Cadot Enzo Lefort Erwann Le Péchoux 42-45 | 5–8. helyért Brazília (BRA) Henrique Marques Ghislain Perrier Guilherme Toldo 43-41 | 5. helyért Nagy-Britannia (GBR) James-Andrew Davis Laurence Halsted Marcus Mepstead 45-38 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Le Huilin | Tőr, egyéni | erőnyerő | Youssra Zakarani (MAR) 15-4 | Ysaora Thibus (FRA) 13-15 | kiesett | 12. | |||
Liu Jung-si | erőnyerő | Knapek Edina (HUN) 15-9 | Lee Kiefer (USA) 15-9 | Elisa Di Francisca (ITA) 10-15 | kiesett | 8. | |||
Hszü An-csi (Xu Anqi) | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Marie-Florence Candassamy (FRA) 8-15 | kiesett | 17. | ||||
Szun Ji-ven (Sun Yiwen) | erőnyerő | Gbahi Gwladys Sakoa (CIV) 15-11 | Irina Embrich (EST) 15-12 | Sarra Besbes (TUN) 14-11 | Rossella Fiamingo (ITA) 11-12 | Lauren Rembi (FRA) 15-13 | |||
Szun Jü-csie (Sun Yujie) | erőnyerő | Kang Jongmi (Kang Young-mi) (KOR) 10-15 | kiesett | 21. | |||||
Shen Chen | Kard, egyéni | erőnyerő | Małgorzata Kozaczuk (POL) 9-15 | kiesett | 17. | ||||
Hszü An-csi (Xu Anqi) Hao Csia-lu (Hao Jialu) Szun Ji-ven (Sun Yiwen) Szun Jü-csie (Sun Yujie) | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Ukrajna (UKR) Olena Krivicka Kszenyija Pantelejeva Jana Semjakina 42-34 | Észtország (EST) Julia Beljajeva Irina Embrich Erika Kirpu 45-36 | Románia (ROU) Loredana Dinu Simona Gherman Simona Pop Ana Maria Popescu 38-44 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női vízilabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 3 | 3 | 0 | 0 | 34 | 14 | +20 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 3 | 2 | 0 | 1 | 27 | 29 | –2 | 4 |
Magyarország (HUN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 29 | 33 | –4 | 2 |
Kína (CHN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 23 | 37 | –14 | 0 |
2016. augusztus 9. 9:00 (14:00) | Kína (CHN) | 11–13 | Magyarország (HUN) | Maria Lenk Aquatic Center, Rio de Janeiro Játékvezetők: Nenad Peris (CRO), Georgios Stavridis (GRE) |
(2–2, 4–4, 3–6, 2–1) | ||||
Ma, Niu 3 | Jegyzőkönyv | Czigány 4 |
2016. augusztus 11. 11:40 (16:40) | Kína (CHN) | 4–12 | Egyesült Államok (USA) | Maria Lenk Aquatic Center, Rio de Janeiro Játékvezetők: Radosław Koryzna (POL), Filippo Gomez (ITA) |
(1–4 , 0–3 , 2–3 , 1–2) | ||||
négy játékos 1 | Jegyzőkönyv | két játékos 4 |
2016. augusztus 13. 9:00 (14:00) | Kína (CHN) | 8–12 | Spanyolország (ESP) | Maria Lenk Aquatic Center, Rio de Janeiro Játékvezetők: Boris Margeta (SLO), German Moller (ARG) |
(2–3, 4–4, 1–2, 1–3) | ||||
Zhang C. 3 | Jegyzőkönyv | López 4 |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 15. 19:40 (0:40) | Olaszország (ITA) | 12–7 | Kína (CHN) | Maria Lenk Aquatic Center, Rio de Janeiro Játékvezetők: Georgios Stavridis (GRE), Adrian Alexandrescu (ROU) |
(1–1, 3–1, 4–2, 4–3) | ||||
Bianconi 3 | Jegyzőkönyv | Zhang 3 |
- Az 5–8. helyért
2016. augusztus 17. 15:10 (20:10) | Kína (CHN) | 6–11 | Spanyolország (ESP) | Maria Lenk Aquatic Center, Rio de Janeiro Játékvezetők: Radoslaw Koryzna (POL), Fabio Toffoli (BRA) |
(2–2, 0–2, 2–4, 2–3) | ||||
Ma 2 | öt játékos 2 |
- A 7. helyért
2016. augusztus 19. 10:00 (15:00) | Brazília (BRA) | 5–10 | Kína (CHN) | Maria Lenk Aquatic Center, Rio de Janeiro Játékvezetők: Daniel Flahive (AUS), Nenad Peris (CRO) |
(2–2, 0–2, 0–2, 3–4) | ||||
Chiappini 3 | Jegyzőkönyv | három játékos 2 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 7. |
Jegyzetek
- ↑ „Fencing champion Lei Sheng named China's flag-bearer at Rio Olympics”, Xinhuanet, 2016. augusztus 3. (Hozzáférés: 2016. augusztus 3.)
- ↑ Closing ceremony of 2016 Rio Olympics held in Brazil. CRI, 2016. augusztus 22. [2018. január 3-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 29.)
- ↑ Match report. [2016. augusztus 4-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 5.)
Források
- China at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Kelet-Ázsia-portál
- Olimpiaportál
- Kína-portál