Magyarország az 1980. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Magyarország az olimpiai játékokon | |||||
Magyarország zászlaja | |||||
NOB-országkód: HUN | |||||
OOB | Magyar Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1980. évi nyári olimpiai játékok Moszkva | |||||
Versenyzők | 263 fő 21 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | ifj. Szívós István | ||||
Fogadalomtevő | Wichmann Tamás | ||||
Érmek 6. helyezés |
| ||||
Magyarország az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok: |
Magyarország a szovjetunióbeli Moszkvában megrendezett 1980. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt, 263 sportolóval vett részt.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Kocsis Ferenc | Birkózás | Kötöttfogás, 74 kg |
1 Arany | Növényi Norbert | Birkózás | Kötöttfogás, 90 kg |
1 Arany | Foltán László Vaskuti István | Kajak-kenu | Férfi kenu kettes 500 m |
1 Arany | Varga Károly | Sportlövészet | Sportpuska fekvő |
1 Arany | Baczakó Péter | Súlyemelés | 90 kg |
1 Arany | Magyar Zoltán | Torna | Férfi lólengés |
1 Arany | Wladár Sándor | Úszás | Férfi 200 m hát |
2 Ezüst | Rácz Lajos | Birkózás | Kötöttfogás, 52 kg |
2 Ezüst | Tóth István | Birkózás | Kötöttfogás, 62 kg |
2 Ezüst | Balla József | Birkózás | Szabadfogás, +100 kg |
2 Ezüst | Joós István Szabó István | Kajak-kenu | Férfi kajak kettes 1000 m |
2 Ezüst | Szombathelyi Tamás | Öttusa | Egyéni |
2 Ezüst | Horváth László Maracskó Tibor Szombathelyi Tamás | Öttusa | Csapat |
2 Ezüst | Verrasztó Zoltán | Úszás | Férfi 200 m hát |
2 Ezüst | Vermes Albán | Úszás | Férfi 200 m mell |
2 Ezüst | Kolczonay Ernő | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni |
2 Ezüst | Maros Magda | Vívás | Női tőr, egyéni |
3 Bronz | Seres Ferenc | Birkózás | Kötöttfogás, 48 kg |
3 Bronz | Kovács István | Birkózás | Szabadfogás, 82 kg |
3 Bronz | Kincses Tibor | Cselgáncs | Férfi légsúly |
3 Bronz | Ozsvár András | Cselgáncs | Férfi nyílt |
3 Bronz | Rakusz Éva Zakariás Mária | Kajak-kenu | Női kajak kettes 500 m |
3 Bronz | Váradi János | Ökölvívás | Légsúly |
3 Bronz | Lévai István | Ökölvívás | Nehézsúly |
3 Bronz | Szalai György | Súlyemelés | 110 kg |
3 Bronz | Donáth Ferenc Guczoghy György Kelemen Zoltán Kovács Péter Magyar Zoltán Vámos István | Torna | Férfi csapat összetett |
3 Bronz | Verrasztó Zoltán | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
3 Bronz | Detre Szabolcs Detre Zsolt | Vitorlázás | Repülő hollandi |
3 Bronz | Gedővári Imre | Vívás | Férfi kard, egyéni |
3 Bronz | Gedővári Imre Gerevich Pál Hammang Ferenc Nébald György Nébald Rudolf | Vívás | Férfi kard, csapat |
3 Bronz | Kovács Edit Maros Magda Tordasi Ildikó Stefanek Gertrúd Szőcs Zsuzsanna | Vívás | Női tőr, csapat |
3 Bronz | Csapó Gábor Faragó Tamás Gerendás György Hauszler Károly Horkai György Kiss István Kuncz László Molnár Endre Sudár Attila ifj. Szívós István Udvardi István | Vízilabda | Férfi |
További magyar pontszerzők
4. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Szalma László | Atlétika | távolugrás |
Farkas József | Birkózás | kötöttfogás +100 kg |
Szabó Lajos | Birkózás | szabadfogás 52 kg |
Wichmann Tamás | Kajak-kenu | egyes 500 m |
Fodor János Gubányi Ernő Jánovszki László Jegenyés Alpár Kenyeres József Kontra Zsolt Kovács Péter Lele Ambrus Kovacsics Miklós Lele Ambrus Pál Árpád Szilágyi István Vass Sándor | Kézilabda | férfi csapat |
Angyal Éva Berzsenyi Mária Bonyhádi Klára Bozó Éva Budai Piroska Győrvári Gyöngyi Horváth Klára Nagy Mariann Németh Erzsébet Nyári Erzsébet Samus Ilona Sterbinszky Amália Tomann Rozália Vanya Mária | Kézilabda | női csapat |
Beloberk Éva Boksay Zsuzsa Gulyás Ildikó Kiss Lenke Kovács Ilona László Erzsébet Medgyesi Judit Németh Ágnes Szabics Magdolna Szuchy Katalin Vertebics Gyöngyi Winter Ilona | Kosárlabda | női csapat |
Balogi András Hevesi Barnabás Krucsó Ferenc Varró József | Lovaglás | díjugratás csapat |
Cseresnyés László Grózner István Horváth Zoltán Oláh Mihály | Lovaglás | Military csapat |
Bardi Gyöngyi Csapó Gabriella Énekes Emöke Jánosi Zsuzsa Kőszegi Bernadett Lengyel Gabriella Radó Lucia dr. Sebők Éva Siry Emerencia Szalonna Júlianna Torma Ágnes | Röplabda | női csapat |
Doleschall András | Sportlövészet | futóvadlövés |
Oláh Béla | Súlyemelés | lepkesúly |
Hargitay András | Úszás, műugrás | 400 m vegyes |
5. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Forgács Judit Orosz Irén Pál Ilona Petrik Ibolya (előfutamban) Tóth Éva | Atlétika | női 4×100 m futóváltó |
Papp Margit | Atlétika | ötpróba |
Szepesi István | Cselgáncs | 95 kg |
Nagy Béla | Íjászat | nagytávú összetett |
Deme József Kosztyán József Rátkai János Sztanity Zoltán | Kajak-kenu | férfi kajak négyes 1000 m |
Gedó György | Ökölvívás | pehelysúly |
Maracskó Tibor | Öttusa | egyéni |
Bodnár Tibor | Sportlövészet | futóvadlövés |
Sólyomvári János | Súlyemelés | kisnehézsúly |
Kovács Péter | Torna | műszabadgyakorlat |
Almási Lenke Csányi Erika Egervári Márta Flander Erika Hanti Erzsébet Óvári Éva | Torna | csapat összetett |
Dzvonyár János | Úszás, műugrás | 100 m mellúszás |
Wladár Sándor | Úszás, műugrás | 100 m hátúszás |
6. helyezettek
Név | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|
Biró László | Birkózás | szabadfogás 48 kg |
Toma Mihály | Birkózás | kötöttfogás 82 kg |
Bata Ilona Langhoffer Klára | Evezés | női kétpárevezős |
Molnár Éva Bednarik Teréz | Evezés | női kormányos nélküli kétevezős |
Hornyák Ferenc | Súlyemelés | lepkesúly |
Stefanovics Imre | Súlyemelés | légsúly |
Donáth Ferenc | Torna | lólengés |
Nagy Sándor | Úszás | 400 m gyorsúszás |
Dzvonyár János Mészáros Gábor Verrasztó Zoltán Wladár Sándor | Úszás | férfi 4×100 m vegyes úszó váltó |
Demény László Kolczonay Ernő Pap Jenő Papp András Szelei István | Vívás | férfi tőr csapat |
Eredményesség sportáganként
Az egyes sportágak eredményessége, ill. az induló versenyzők száma a következő (zárójelben a magyar indulókkal rendezett versenyszámok száma, kiemelve az egyes oszlopokban előforduló legmagasabb érték, vagy értékek):
Sportág, szakág | Helyezések száma | Olimpiai pont | Indulók száma | |||||||
4. | 5. | 6. | Férfi | Nő | Össz. | |||||
Atlétika | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | 15 | 12 | 27 |
Birkózás | 2 | 3 | 2 | 2 | 0 | 2 | 45 | 19 | 0 | 19 |
Cselgáncs | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10 | 8 | 0 | 8 |
Evezés | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 10 | 10 | 20 |
Íjászat | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 4 |
Kajak-kenu | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 21 | 13 | 3 | 16 |
Kerékpározás | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 10 |
Kézilabda | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | 14 | 14 | 28 |
Kosárlabda | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | 12 |
Lovaglás | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | 8 | 0 | 8 |
Ökölvívás | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 10 | 9 | 0 | 9 |
Öttusa | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 3 | 0 | 3 |
Röplabda | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 12 | 12 |
Sportlövészet | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 12 | 13 | 1 | 14 |
Súlyemelés | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 18 | 10 | 0 | 10 |
Torna | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 16 | 6 | 6 | 12 |
Úszás, műugrás | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 30 | 11 | 4 | 15 |
Vitorlázás | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 7 | 0 | 7 |
Vívás | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 23 | 13 | 5 | 18 |
Vízilabda | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 11 | 0 | 11 |
Összesen | 7 | 10 | 15 | 13 | 13 | 10 | 234 | 182 | 81 | 263 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tatár István | 100 m | 10,69 | 5. | 34.* | kiesett | |||||||
Nagy István | 10,68 | 4. | 33. | kiesett | ||||||||
200 m | 21,80 | 2. | 33. | 21,38 | 6. | 28. | kiesett | |||||
Kiss Ferenc | 21,34 | 2. | 14. | 21,24 | 4. | 24. | 21,17 | 8. | 14.* | kiesett | ||
Paróczai András | 800 m | 1:47,50 | 3. | 4. | 1:48,73 | 7. | 20. | kiesett | ||||
Szekeres Ferenc | Maraton | 2:15:18 | 12. | |||||||||
Szalai József | 400 m gát | 50,23 | 2. | 5. | 51,06 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Szálas János | 20 km gyaloglás | 1:34:10,5 | 12. | |||||||||
Sátor László | 50 km gyaloglás | 4:10:53 | 9. | |||||||||
Tatár István Nagy István Babály László Kiss Ferenc | 4 × 100 m váltó | 39,97 | 6. | 11. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Társi Zoltán | Magasugrás | 218 cm | 19. | kiesett | |
Gibicsár István | 215 cm | 23. | kiesett | ||
Szalma László | Távolugrás | 791 cm | 8. | 813 799 cm | 4. |
Bakosi Béla | 729 cm | 25. | kiesett | ||
Hármasugrás | 16,45 m | 10. | 16,47 m | 7. | |
Németh Miklós | Gerelyhajítás | 84,84 m | 4. | 82,40 m | 8. |
Paragi Ferenc | 88,76 m | 1. | 79,52 m | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Orosz-Árva Irén | 200 m | 23,69 | 3. | 19. | 23,68 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Pál Ilona | 400 m | 51,99 | 2. | 8. | 51,99 | 6. | 13. | kiesett | ||||
Forgács Judit | 53,06 | 6. | 26. | kiesett | ||||||||
Siska Xénia | 100 m gát | 13,23 | 5. | 10. | nem ért célba | kiesett | ||||||
Orosz-Árva Irén Forgács Judit Tóth Éva Pál Ilona Petrika Ibolya | 4 × 400 m váltó | 3:29,7 | 3. | 5.* | 3:27,86 | 5. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Mátay Andrea | Magasugrás | 188 cm | 1. | 185 cm | 10. |
Pap Mária | Távolugrás | 641 cm | 14. | kiesett | |
Papp Margit | 632 cm | 16. | kiesett | ||
Herczegh Ágnes | Diszkoszvetés | 57,80 m | 12. | 55,06 m | 12. |
Csőke Katalin | 57,38 m | 14. | kiesett | ||
Janák Mária | Gerelyhajítás | 57,80 m | 13. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Súlylökés | Magasugrás | Távolugrás | 800 m | Végeredmény | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Papp Margit | Ötpróba | 13,73 | 901 | 11,98 m | 718 | 174 cm | 974 | 610 cm | 928 | 2:11,1 | 910 | 4584 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Seres Ferenc | 48 kg | Roman Kierpacz (POL) kétvállas | Alfredo Olvera (MEX) 13–5 | Zsakszilik Üskempirov (URS) 6–17 | Reijo Haaparanta (FIN) 17–2 | Constantin Alexandru (ROM) 5–10 | Hozott eredmények Zsakszilik Üskempirov (URS) 6–17 Constantin Alexandru (ROM) 5–10 | |
Rácz Lajos | 52 kg | Hazim Abdul Ridha (IRQ) kizárták | Nicu Gingă (ROM) kizárták | Stanisław Wróblewski (POL) kizárták | erőnyerő | 1. mérkőzés Vahtang Blagidze (URS) 1–19 2. mérkőzés Mladen Mladenov (BUL) 5–0 | ||
Molnár Gyula | 57 kg | erőnyerő | Julien Mewis (BEL) kétvállas | Josef Krysta (TCH) kétvállas | Józef Lipień (POL) 4–10 | kiesett | 7. | |
Tóth István | 62 kg | Ghulam Sanay (AFG) kétvállas | Panajot Kirov (BUL) kizárták | Radwan Karout (SYR) kizárták | Borisz Kramarenko (URS) kizárták | Ivica Frgić (YUG) 8–4 | Hozott eredmény Borisz Kramarenko (URS) kizárták 1. mérkőzés Stelios Mygiakis (GRE) kizárták | |
Gaál Károly | 68 kg | Mohamed Moualek (ALG) kétvállas | Andrzej Supron (POL) kizárták | Szuren Nalbandjan (URS) 2–4 | kiesett | 8. | ||
Kocsis Ferenc | 74 kg | Kaj Jægergaard Hansen (DEN) kétvállas | Karlo Kasap (YUG) kizárták | Janko Sopov (BUL) 4–3 | Gheorghe Minea (ROM) kétvállas | Mikko Huhtala (FIN) kétvállas | Hozott eredmény Mikko Huhtala (FIN) kétvállas 1. mérkőzés | |
Toma Mihály | 82 kg | Gennagyij Korban (URS) kizárták | Miroslav Janota (TCH) kétvállas | Pavel Pavlov (BUL) kizárták | kiesett | kiesett | 6. | |
Növényi Norbert | 90 kg | Keijo Manni (FIN) kétvállas | Atef Mahayri (SYR) kétvállas | Georgios Pozidis (GRE) kétvállas | José Poll (CUB) kétvállas | Igor Kanigin (URS) 7–6 | Hozott eredmény Igor Kanigin (URS) 7–6 1. mérkőzés Petre Dicu (ROM) 4–1 | |
Gáspár Tamás | 100 kg | Nyikolaj Balbosin (URS) kétvállas | Georgi Rajkov (BUL) kizárták | kiesett | kiesett | 9. | ||
Farkas József | +100 kg | Jawdat Jabra (SYR) kétvállas | Alekszandar Tomov (BUL) kizárták | Prvoslav Ilić (YUG) kizárták | Alekszandr Kolcsinszkij (URS) kizárták | kiesett | 4. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bíró László | 48 kg | Nguyễn Văn Công (VIE) kétvállas | Gheorghe Raşovan (ROM) kétvállas | Jorge Frias (MEX) 12–11 | Szergej Kornyilajev (URS) 4–17 | kiesett | kiesett | 6. | |
Szabó Lajos | 52 kg | Luis Ocana (CUB) kétvállas | Petre Ciarnău (ROM) kétvállas | erőnyerő | Nanzadyn Büregdaa (MGL) 12–9 | Władysław Stecyk (POL) kizárták | Nermedin Szelimov (BUL) 3–19 | kiesett | 4. |
Németh Sándor | 57 kg | Karim Salman Muhsin (IRQ) kétvállas | Juan Rodríguez (CUB) 9–7 | Szergej Beloglazov (URS) kétvállas | Ivan Cocsev (BUL) kizárták | kiesett | kiesett | 8. | |
Szalontai Zoltán | 62 kg | Raúl Cascaret (CUB) kétvállas | Phí Hữu Tình (VIE) kétvállas | Miho Dukov (BUL) 8–16 | kiesett | kiesett | 8. | ||
Kocsis János | 68 kg | Nguyễn Ðình Chi (VIE) kétvállas | Zevegiin Oidov (MGL) 4–7 | Jagmander Singh (IND) 1–13 | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Fehér István | 74 kg | Fitz Walker (GBR) 25–6 | Kiro Ristov (YUG) 8–6 | Dan Karabin (TCH) feladta (sérülés) | Ryszard Ścigalski (POL) kizárták | kiesett | 7. | ||
Kovács István | 82 kg | Günter Busarello (AUT) 3–3 | Zachée N'Dock (CMR) kétvállas | Abdulah Memedi (YUG) 4–3 | Zevegiin Düvchin (MGL) 6–4 | Henryk Mazur (POL) 7–4 | 1. mérkőzés Iszmail Abilov (BUL) kétvállas 2. mérkőzés | ||
Bodó Antal | 100 kg | Szlavcso Cservenkov (BUL) kizárták | Ambroise Sarr (SEN) kizárták | Ilja Matye (URS) kétvállas | kiesett | kiesett | helyezetlen | ||
Balla József | +100 kg | Petar Ivanov (BUL) kizárták | Andrei Ianko (ROM) kizárták | Szoszlan Angyijev (URS) kizárták | Roland Gehrke (GDR) 6–4 | Hozott eredmény Szoszlan Angyijev (URS) kizárták 1. mérkőzés |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoport | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||||
Kincses Tibor | Légsúly | A | Ali Heidar Ali Mohamed (KUW) GY | Luiz Shinohara (BRA) GY | Ko Hjong (Ko Hyong) (PRK) GY | José Rodríguez (CUB) V | John Holliday (GBR) GY | ||||
Gelencsér Imre | Harmatsúly | B | Janusz Pawłowski (POL) V | kiesett | 19. | ||||||
Molnár Károly | Könnyűsúly | B | erőnyerő | Kim Bjonggun (Kim Byong-Gun) (PRK) V | kiesett | 12. | |||||
Gyáni János | Váltósúly | B | Mircea Frăţică (ROM) V | kiesett | 17. | ||||||
Kiss Endre | Középsúly | B | Wálter Carmona (BRA) V | kiesett | 19. | ||||||
Szepesi István | Félnehézsúly | B | Robert Van de Walle (BEL) V | Rex Chizooma (ZAM) GY | Jean-Luc Rougé (FRA) GY | Henk Numan (HOL) GY | 5. | ||||
Varga Imre | Nehézsúly | B | erőnyerő | Sayed Farhad (KUW) GY | Kim Mjonggju (Kim Myong-Gyu) (PRK) V | kiesett | 8. | ||||
Ozsvár András | Nyílt | B | Wojciech Reszko (POL) GY | Robert Van de Walle (BEL) GY | Angelo Parisi (FRA) V | Szerhij Novikov (URS) GY |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ódor Lajos | Egypárevezős | 8:14,24 | 4. | 7:27,49 | 2. | 7:32,94 | 4. | B | 7:23,30 | 3. | 9. |
Kiss Ferenc Tóvári Péter Sass Róbert Strochmayer Attila Kormos András Sztárcsevics Zoltán Toronyi Kálmán Kiss László Bálint Miklós | Nyolcas | 6:04,32 | 5. | 5:59,53 | 4. | B | 5:57,61 | 1. | 7. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Ambrus Mariann | Egypárevezős | 4:09,55 | 2. | erőnyerő | nem ért célba | B | nem indult | 8. | |||
Bata Ilona Langhoffer-Pétervári Klára | Kétpárevezős | 3:44,33 | 3. | 3:31,37 | 4. | A | 3:35,70 | 6. | 6. | ||
Bednarik Teréz Molnár Éva | Kormányos nélküli kettes | 4:12,44 | 3. | 3:50,47 | 4. | kiesett | 6. | ||||
Kéri-Novák Judit Gyimesi Valéria Pál Katalin Kosztolányi Kamilla Nagy Erzsébet | Kormányos négypárevezős | 3:30,47 | 4. | 3:22,98 | 5. | kiesett | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Nagy Béla | Férfi egyéni | 1225 | 1. | 1221 | 8. | 2446 | 5. |
Balázs István | 1123 | 29. | 1118 | 28. | 2241 | 28. | |
Kovács Judit | Női egyéni | 1155 | 13. | 1168 | 11. | 2323 | 12. |
Szobi Margit | 1082 | 26. | 1134 | 19. | 2216 | 21. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Sztanity Zoltán | Kajak egyes 500 m | 1:46,36 | 4. | 6. | 1:48,06 | 1. | 3. | 1:46,41 | 3. | 5. | 1:48,32 | 9. |
Joós István | Kajak egyes 1000 m | 3:47,26 | 3. | 5. | erőnyerő | 4:01,67 | 5. | 15. | kiesett | |||
Szabó László Romhányi Zoltán | Kajak kettes 500 m | 1:36,99 | 3. | 10. | erőnyerő | 1:36,98 | 3. | 7. | 1:37,66 | 8. | ||
Szabó István Joós István | Kajak kettes 1000 m | 3:28,20 | 2. | 5. | erőnyerő | 3:37,12 | 2. | 7. | 3:28,49 | |||
Deme József Rátkai János Kosztyán József Sztanity Zoltán | Kajak négyes 1000 m | 3:06,19 | 4. | 5. | 3:11,46 | 2. | 2. | 3:17,27 | 5. | |||
Wichmann Tamás | Kenu egyes 500 m | 1:56,15 | 3. | 6. | erőnyerő | 1:54,58 | 4. | |||||
Kenu egyes 1000 m | 4:02,79 | 1. | 1. | erőnyerő | 4:45,30 | 9. | ||||||
Foltán László Vaskuti István | Kenu kettes 500 m | 1:41,96 | 1. | 1. | erőnyerő | 1:43,39 | ||||||
Buday Tamás Frey Oszkár | Kenu kettes 1000 m | 3:45,05 | 3. | 5. | erőnyerő | 3:54,31 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Povázsán Katalin | Kajak egyes 500 m | 2:01,21 | 4. | 8. | 2:02,66 | 1. | 1. | 2:01,52 | 7. |
Rakusz Éva Zakariás Mária | Kajak kettes 500 m | 1:49,92 | 2. | 5. | erőnyerő | 1:47,95 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Takács András | Mezőnyverseny | 4:57:39 (+9:10) | 28. |
Halász Zoltán | 5:05:48 (+17:19) | 40. | |
Szuromi György | 5:13:13 (+24:44) | 51. | |
Halász László | 5:13:13 (+24:44) | 52. | |
Csathó Tamás Halász László Halász Zoltán Takács András | Csapat időfutam | 2:10:54,9 (+9:33) | 17. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Döntő | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Döntő | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Morcz László | Férfi egyéni | Heinz Isler (SUI) 10,98 | 2. | Lau Veldt (HOL) 11,38 | 2. | Fawzi Abdussalam (LBA) John Musa (ZIM) 11,49 | 1. | Anton Tkáč (TCH) 11,23 | 2. | Henrik Salée (DEN) 10,94 | 2. | kiesett |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Dér Ervin Pálinkás Csaba Sarkadi Nagy Zsigmond Szűcs Gábor | Férfi csapat | 4:36,32 | 12. | kiesett |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar férfi kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
További helyosztókért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
NDK (GDR) | 5 | 4 | 1 | 0 | 108 | 92 | +16 | 9 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 2 | 0 | 96 | 88 | +8 | 8 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 1 | 2 | 102 | 106 | –4 | 5 |
Lengyelország (POL) | 5 | 2 | 1 | 2 | 123 | 97 | +26 | 5 |
Dánia (DEN) | 5 | 1 | 0 | 4 | 96 | 104 | –8 | 2 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 1 | 4 | 103 | 141 | –38 | 1 |
1980. július 20. 18:30 | Magyarország (HUN) | 20–20 | Lengyelország (POL) | |
(11–7) | ||||
1980. július 22. 20:00 | NDK (GDR) | 14–14 | Magyarország (HUN) | |
(9–7) | ||||
1980. július 24. 17:00 | Magyarország (HUN) | 20–17 | Spanyolország (ESP) | |
(10–8) | ||||
1980. július 26. 18:30 | Magyarország (HUN) | 16–15 | Dánia (DEN) | |
(8–6) | ||||
1980. július 28. 17:00 | Magyarország (HUN) | 26–22 | Kuba (CUB) | |
(14–11) | ||||
- Bronzmérkőzés
1980. július 30. 14:45 | Románia (ROM) | 20–18 | Magyarország (HUN) | |
(11–7) | ||||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) | 4. |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
- Csoportkör
1980. július 21. 20:00 | Magyarország (HUN) | 10–19 | Jugoszlávia (YUG) | |
(4–8) | ||||
1980. július 23. 18:30 | Magyarország (HUN) | 39–10 | Kongói Népköztársaság (CGO) | |
(19–6) | ||||
1980. július 25. 17:00 | Szovjetunió (URS) | 16–12 | Magyarország (HUN) | |
(9–5) | ||||
1980. július 27. 20:00 | NDK (GDR) | 19–9 | Magyarország (HUN) | |
(9–3) | ||||
1980. július 29. 14:30 | Magyarország (HUN) | 10–10 | Csehszlovákia (TCH) | |
(3–6) | ||||
- Végeredmény
Helyezés | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 Arany | Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 99 | 52 | +47 | 10 |
2 Ezüst | Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 107 | 67 | +40 | 7 |
3 Bronz | NDK (GDR) | 5 | 3 | 1 | 1 | 91 | 58 | +33 | 7 |
4. | Magyarország (HUN) | 5 | 1 | 1 | 3 | 80 | 74 | +6 | 3 |
5. | Csehszlovákia (TCH) | 5 | 1 | 1 | 3 | 65 | 78 | –13 | 3 |
6. | Kongói Népköztársaság (CGO) | 5 | 0 | 0 | 5 | 46 | 159 | –113 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) | 4. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat | M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 553 | 316 | +237 |
Bulgária (BUL) | 5 | 4 | 1 | 440 | 405 | +35 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 2 | 356 | 364 | –8 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 3 | 344 | 407 | –63 |
Kuba (CUB) | 5 | 1 | 4 | 346 | 403 | –57 |
Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 5 | 308 | 452 | –144 |
1980. július 20. | Magyarország (HUN) | 76–66 | Kuba (CUB) | |
(36–23) |
1980. július 22. | Magyarország (HUN) | 83–70 | Olaszország (ITA) | |
(45–37) |
1980. július 24. | Jugoszlávia (YUG) | 61–48 | Magyarország (HUN) | |
(28–26) |
1980. július 27. | Bulgária (BUL) | 90–75 | Magyarország (HUN) | |
(53–35) |
1980. július 28. | Szovjetunió (URS) | 120–62 | Magyarország (HUN) | |
(63–34) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 30. | Jugoszlávia (YUG) | 68–65 | Magyarország (HUN) | |
(39–29) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) | 4. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Hevesy Barnabás | Bohem | Egyéni | 16,00 | 10. | 8,00 | 5. | 24,00 | 7. |
Krucsó Ferenc | Vadrózsa | 16,00 | 10. | 24,25 | 14. | 40,25 | 14. | |
Hevesy Barnabás Krucsó Ferenc Varró József Balogi András | Bohem Vadrózsa Gambrinus Artemis | Csapat | 68,00 | 5. | 56,00 | 4. | 124,00 | 4. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Cseresnyés László | Fapipa | Egyéni | 85,00 | 27. | 331,20 | 14. | 20,00 | 15. | 436,20 | 14. |
Grózner István | Biboros | 66,60 | 22. | 422,00 | 17. | 10,00 | 10. | 498,60 | 16. | |
Horváth Zoltán | Lamour | 65,20 | 19. | 578,40 | 18. | 25,00 | 16. | 668,60 | 17. | |
Oláh Mihály | Ados | 64,00 | 16. | kizárták | kiesett | |||||
Cseresnyés László Grózner István Horváth Zoltán Oláh Mihály | lásd fentebb | Csapat | 195,80 | 6. | 1331,60 | 4. | 55,00 | 3. | 1603,40 | 4. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Némedi Károly | Egyéni műugrás | 475,170 | 17. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 429,750 | 14. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kelemen Ildikó | Egyéni műugrás | 391,680 | 12. | kiesett | |
Egyéni toronyugrás | 323,850 | 8. | 476,535 | 8. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gedó György | Papírsúly | erőnyerő | Charles Lubulwa (UGA) RSC | Hipólito Ramos (CUB) 0:5 | kiesett | 5. | ||
Váradi János | Légsúly | erőnyerő | Rabi Raj Thapa (NEP) RSC | Daniel Radu (ROM) 4:1 | Viktor Mirosnicsenko (URS) 1:4 | kiesett | ||
Farkas Sándor | Harmatsúly | erőnyerő | Juan Hernández Pérez (CUB) 1:4 | kiesett | 17. | |||
Gönczi Róbert | Pehelysúly | erőnyerő | Titi Cercel (ROM) 0:5 | kiesett | 17. | |||
Dezamits Tibor | Könnyűsúly | Alphonse Matoubela (CGO) 5:0 | Jordan Leszov (BUL) 1:4 | kiesett | 9. | |||
Bácskai Imre | Kisváltósúly | Paul Kamela (CMR) 4:1 | Szerik Konakbajev (URS) feladta | kiesett | 9. | |||
Csjef Imre | Váltósúly | Paul Rasamimanana (MAD) KO | kiesett | 17. | ||||
Kuzma Csaba | Félnehézsúly | Michael Madsen (DEN) 2:3 | kiesett | 9. | ||||
Lévai István | Nehézsúly | erőnyerő | Anders Eklund (SWE) 4:1 | Teófilo Stevenson (CUB) 0:5 | kiesett |
RSC – a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Szombathelyi Tamás | Egyéni | 1:56,2 | 0 | 1100 | 2. | 30–12 | 1026 | 2. | 198 | 1088 | 3. | 3:36,427 | 1144 | 24. | 13:27,6 | 1144 | 11. | 5502 | |
Maracskó Tibor | 1:57,5 | 120 | 980 | 32. | 28–14 | 964 | 6. | 192 | 956 | 26. | 3:28,250 | 1208 | 12. | 13:18,7 | 1171 | 9. | 5279 | 5. | |
Horváth László | 2:00,3 | 92 | 1008 | 29. | 31–11 | 1052 | 1. | 192 | 956 | 26. | 3:44,582 | 1076 | 37. | 14:02,7 | 1039 | 30. | 5131 | 19. | |
Szombathelyi Tamás Maracskó Tibor Horváth László | Csapat | 3088 | 5. | 3042 | 1. | 3000 | 6. | 3428 | 9. | 3354 | 4. | 15 912 |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat | Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Bulgária (BUL) | 5 | 2 | 1 | 7 | 4 | 1,750 | 138 | 104 | 1,327 |
Magyarország (HUN) | 5 | 2 | 1 | 8 | 6 | 1,333 | 161 | 170 | 0,947 |
Románia (ROM) | 5 | 2 | 1 | 7 | 7 | 1,000 | 157 | 153 | 1,026 |
Brazília (BRA) | 3 | 0 | 3 | 4 | 9 | 0,444 | 142 | 171 | 0,830 |
1980. július 21. 17:30 | Magyarország (HUN) | 3–2 | Brazília (BRA) | |
(17–15, 9–15, 15–12, 6–15, 15–12) |
1980. július 23. 17:30 | Románia (ROM) | 3–2 | Magyarország (HUN) | |
(5–15, 15–3, 15–5, 10–15, 15–8) |
1980. július 25. 17:30 | Magyarország (HUN) | 3–1 | Bulgária (BUL) | |
(8–15, 15–9, 15–7, 15–10) |
- Elődöntő
1980. július 27. 19:30 | Szovjetunió (URS) | 3–0 | Magyarország (HUN) | |
(15–11, 15–13, 15–2) |
- Bronzmérkőzés
1980. július 29. 17:30 | Bulgária (BUL) | 3–2 | Magyarország (HUN) | |
(15–5, 13–15, 6–15, 15–4, 15–8) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) | 4. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Pont | Helyezés |
---|---|---|---|
Orbán László | Gyorstüzelő pisztoly | 593 | 10. |
Plank Gábor | 580 | 30. | |
Nagy Lajos | Szabadpisztoly | 557 | 13. |
Seres Rudolf | 549 | 21. | |
Varga Károly | Sportpuska, fekvő | 599 | |
Szilágyi Ferenc | 594 | 18. | |
Mátrai István | Sportpuska, összetett | 1155 | 10. |
Fórián Éva | 1153 | 11. | |
Doleschall András | Futócéllövészet | 584 | 4. |
Bodnár Tibor | 584 | 5. | |
Putz István | Trap | 191 | 9. |
Ludmann László | 188 | 14. | |
Talabos István | Skeet | 194 | 11. |
Gosztola Tibor | 191 | 23. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Oláh Béla | 52 kg | 110,0 | 1. | 135,0 | 2. | 245,0 | 4. |
Hornyák Ferenc | 107,5 | 4. | 130,0 | 6. | 237,5 | 6. | |
Stefanovics Imre | 56 kg | 115,0 | 3. | 145,0 | 5. | 260,0 | 6. |
Kőszegi György | 110,0 | 7. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Mandzák Bertalan | 82,5 kg | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||||
Baczakó Péter | 90 kg | 170,0 | 1. | 207,5 | 1. | 377,5 | |
Antalovics Ferenc | 165,0 | 3. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||
Sólyomvári János | 100 kg | 175,0 | 3. | 205,0 | 7. | 380,0 | 5. |
Varga László | 172,5 | 4. | 195,0 | 9. | 367,5 | 8. | |
Szalai György | 110 kg | 172,5 | 3. | 217,5 | 3. | 390,0 |
Torna
Bővebben: Torna az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Magyar Zoltán | Talaj | 19,25 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,50 | 15. | kiesett | ||
Korlát | 19,20 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,95 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,10 | 21. | kiesett | ||
Lólengés | 19,85 | 1. | 9,925 | ||
Egyéni összetett | 115,85 | 12. | 115,225 | 9. | |
Kovács Péter | Talaj | 19,55 | 5. | 9,775 | 5. |
Ugrás | 19,30 | 25. | kiesett | ||
Korlát | 18,85 | 36. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,95 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,95 | 25. | kiesett | ||
Lólengés | 19,10 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,70 | 18. | 115,200 | 11. | |
Donáth Ferenc | Talaj | 19,15 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 21. | kiesett | ||
Korlát | 19,20 | 14. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,20 | 11. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,35 | 13. | kiesett | ||
Lólengés | 19,60 | 7. | 9,800 | 6. | |
Egyéni összetett | 115,90 | 11. | 114,850 | 12. | |
Guczoghy György | Talaj | 18,95 | 24. | kiesett | |
Ugrás | 18,95 | 46. | kiesett | ||
Korlát | 18,95 | 28. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,95 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,65 | 34. | kiesett | ||
Lólengés | 19,40 | 13. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,85 | 21. | kiesett | ||
Vámos István | Talaj | 19,15 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 19,55 | 12. | kiesett | ||
Korlát | 18,50 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,55 | 37. | kiesett | ||
Lólengés | 18,75 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 113,10 | 27. | kiesett | ||
Kelemen Zoltán | Talaj | 18,70 | 36. | kiesett | |
Ugrás | 18,80 | 51. | kiesett | ||
Korlát | 18,50 | 50. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,60 | 31. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,90 | 27. | kiesett | ||
Lólengés | 19,20 | 19. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 112,70 | 33. | kiesett | ||
Donáth Ferenc Guczoghy György Kelemen Zoltán Kovács Péter Magyar Zoltán Vámos István | Csapat összetett | 575,00 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Flander Erika | Talaj | 19,50 | 15. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,00 | 31. | kiesett | ||
Gerenda | 19,10 | 24. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,20 | 23. | 77,000 | 13. | |
Egervári Márta | Talaj | 18,75 | 38. | kiesett | |
Ugrás | 19,60 | 16. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,75 | 3. | kiesett | ||
Gerenda | 18,40 | 41. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,50 | 27. | 76,950 | 14. | |
Csányi Erika | Talaj | 19,60 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,40 | 23. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,70 | 9. | kiesett | ||
Gerenda | 18,80 | 31. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,50 | 20. | 76,600 | 17. | |
Óvári Éva | Talaj | 18,85 | 35. | kiesett | |
Ugrás | 18,90 | 35. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,50 | 17. | kiesett | ||
Gerenda | 19,00 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,25 | 29. | kiesett | ||
Almási Lenke | Talaj | 19,20 | 28. | kiesett | |
Ugrás | 19,00 | 34. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,30 | 25. | kiesett | ||
Gerenda | 18,75 | 33. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,25 | 29. | kiesett | ||
Hanti Erzsébet | Talaj | 18,70 | 40. | kiesett | |
Ugrás | 19,10 | 30. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,00 | 31. | kiesett | ||
Gerenda | 18,55 | 35. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,35 | 36. | kiesett | ||
Csányi Erika Flander Erika Egervári Márta Almási Lenke Óvári Éva Hanti Erzsébet | Csapat összetett | 384,30 | 5. |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Mészáros Gábor | 100 m gyors | 54,41 | 6. | 30. | kiesett | ||||
100 m pillangó | 56,88 | 3. | 15. | 56,89 | 8. | 15. | kiesett | ||
200 m pillangó | 2:05,01 | 4. | 14. | kiesett | |||||
Nagy Sándor | 1500 m gyors | 15:34,84 | 4. | 9. | kiesett | ||||
400 m gyors | 3:56,91 | 1. | 7. | 3:56,83 | 6. | ||||
Wladár Zoltán | 3:58,37 | 3. | 13. | kiesett | |||||
1500 m gyors | 15:31,06 | 1. | 6. | 15:26,70 | 7. | ||||
Wladár Sándor | 100 m hát | 58,07 | 2. | 6. | 58,05 | 6. | 8. | 57,84 | 5. |
200 m hát | 2:02,62 | 1. | 1. | 2:01,93 | |||||
Verrasztó Zoltán | 2:03,08 | 2. | 2. | 2:02,40 | |||||
400 m vegyes | 4:25,57 | 1. | 1. | 4:24,24 | |||||
100 m hát | 57,92 | 1. | 4. | 58,57 | 7. | 12. | kiesett | ||
Rudolf Róbert | 1:00,85 | 6. | 26. | kiesett | |||||
200 m hát | 2:08,23 | 4. | 20. | kiesett | |||||
Dzvonyár János | 200 m mell | 2:24,43 | 4. | 10. | kiesett | ||||
100 m mell | 1:04,55 | 1.* | 4.* | 1:04,67 | 5. | ||||
Vermes Albán | 1:05,23 | 3. | 7. | kizárták | |||||
200 m mell | 2:20,62 | 1. | 3. | 2:16,93 | |||||
Hargitay András | 400 m vegyes | 4:27,00 | 1. | 3. | 4:24,48 | 4. | |||
Sós Csaba | 4:29,69 | 2. | 10. | kiesett | |||||
Wladár Sándor Dzvonyár János Verrasztó Zoltán Mészáros Gábor | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:50,54 | 3. | 3. | 3:50,29 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Fodor Ágnes | 100 m hát | 1:05,47 | 5. | 16. | kiesett | |
200 m hát | 2:23,56 | 7. | 19. | kiesett | ||
Kindl Gabriella | 100 m mell | 1:14,33 | 3. | 15. | kiesett | |
200 m mell | 2:44,08 | 5. | 22. | kiesett | ||
Miklósfalvy Éva | 100 m pillangó | 1:03,17 | 2. | 10. | kiesett | |
200 m pillangó | 2:17,32 | 4. | 9. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Ruják István | Finn dingi | (28,0*) | 14,0 | 11,7 | 10,0 | 18,0 | 18,0 | 11,7 | 83,4 | 9. |
Fundák György Zalai Gábor | 470-es osztály | 17,0 | 16,0 | (19,0) | 17,0 | 16,0 | 14,0 | 16,0 | 96,0 | 11. |
Holovits György Holovits Tamás | Csillaghajó | 10,0 | (18,0) | 15,0 | 13,0 | 18,0 | 14,0 | 17,0 | 87,0 | 10. |
Detre Szabolcs Detre Zsolt | Repülő hollandi | 0,0 | 15,0 | 10,0 | 5,7 | (17,0) | 15,0 | 0,0 | 45,7 |
* - kizárták
Vívás
Bővebben: Vívás az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Szelei István | Tőr, egyéni | 1. csoport Dany Haddad (LIB) | 3. | 3. csoport Heriberto González (CUB) | 2. | Frédéric Pietruszka (FRA) GY | Volodimir Szmirnov (URS) V | Adam Robak (POL) GY | Kuki Péter (ROM) V | kiesett | 7. | ||
Demény László | 8. csoport Tudor Petruş (ROM) | 1. | 2. csoport Stéphane Ganeff (BEL) | 6. | kiesett | 24. | |||||||
Papp András | 7. csoport Jaroslav Jurka (TCH) | 4. | kiesett | 26. | |||||||||
Kolczonay Ernő | Párbajtőr, egyéni | 6. csoport Stefano Bellone (ITA) | 1. | 1. csoport Stefano Bellone (ITA) | 2. | Steven Paul (GBR) GY | Philippe Riboud (FRA) GY | Johan Harmenberg (SWE) 5–5 Rolf Edling (SWE) | 2. | ||||
Osztrics István | 3. csoport Heriberto González (CUB) | 3. | 4. csoport Stéphane Ganeff (BEL) | 3. | Jaroslav Jurka (TCH) GY | Johan Harmenberg (SWE) V | Borisz Lukomszkij (URS) V | kiesett | 9. | ||||
Pethő László | 5. csoport Steven Paul (GBR) | 2. | 3. csoport Greg Benko (AUS) | 3. | Hans Jacobson (SWE) V | Borisz Lukomszkij (URS) V | kiesett | 13. | |||||
Gedővári Imre | Kard, egyéni | 1. csoport Valentín Paraíso (ESP) | 1. | 3. csoport Mark Slade (GBR) | 2. | Georgi Csomakov (BUL) GY | Mihail Burcev (URS) GY | Viktor Krovopuszkov (URS) 4–5 Mihail Burcev (URS) | 3. | ||||
Gerevich Pál | 6. csoport Ali Al-Khawajah (KUW) | 3. | 2. csoport Ioan Pop (ROM) | 3. | Michele Maffei (ITA) GY | Viktor Krovopuszkov (URS) V | Ferdinando Meglio (ITA) V | kiesett | 9. | ||||
Nébald György | 3. csoport Frank-Eberhard Höltje (GDR) | 1. | 1. csoport Marin Mustaţă (ROM) | 3. | Vaszil Etropolszki (BUL) V | José Laverdecia (CUB) V | kiesett | 13. | |||||
Szelei István Kolczonay Ernő Papp András Demény László Pap Jenő | Tőr, csapat | 2. csoport Franciaország (FRA) | 2. | Lengyelország (POL) 7–9 | Az 5. helyért Románia (ROM) 7–9 | 6. | |||||||
Kolczonay Ernő Osztrics István Pethő László Pap Jenő Takács Péter | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Csehszlovákia (TCH) | 1. | Románia (ROM) 5–8 | A 7. helyért Svédország (SWE) 4–9 | 8. | |||||||
Gedővári Imre Gerevich Pál Hammang Ferenc Nébald Rudolf Nébald György | Kard, csapat | 3. csoport Olaszország (ITA) | 2. | NDK (GDR) 9–7 | Szovjetunió (URS) 6–8 | Bronzmérkőzés Lengyelország (POL) 9–6 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Főtábla | Vigaszág | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 1. kör | 2. kör | 3. kör | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Maros Magda | Tőr, egyéni | 6. csoport Max Madsen (DEN) | 1. | 1. csoport Suzana Ardeleanu (ROM) | 3. | Gabriele Janke (GDR) GY | Ecaterina Stahl-Iencic (ROM) GY | Pascale Trinquet-Hachin (FRA) 4–5 Barbara Wysoczańska (POL) | 2. | ||||
Tordasi Ildikó | 4. csoport Jolanta Królikowska (POL) | 4. | 4. csoport Ann Brannon (GBR) | 3. | Jelena Belova (URS) GY | Brigitte Latrille-Gaudin (FRA) V | Delfina Skąpska (POL) V | kiesett | 9. | ||||
Stefanek Gertrúd | 5. csoport Linda Ann Martin (GBR) | 5. | kiesett | 26. | |||||||||
Maros Magda Kovács Edit Tordasi Ildikó Szőcs Zsuzsa Stefanek Gertrúd | Tőr, csapat | 3. csoport Lengyelország (POL) | 2. | Olaszország (ITA) 9–6 | Franciaország (FRA) 6–9 | Bronzmérkőzés Lengyelország (POL) 9–7 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1980. évi nyári olimpiai játékokon |
Magyar férfi vízilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntő csoportkörbe | |
Helyosztó a 7–12. helyért |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 1 | 0 | 19 | 14 | +5 | 5 |
Hollandia (HOL) | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 15 | +1 | 4 |
Románia (ROM) | 3 | 1 | 1 | 1 | 15 | 15 | 0 | 3 |
Görögország (GRE) | 3 | 0 | 0 | 3 | 16 | 22 | –6 | 0 |
1980. július 20. 11:00 | Magyarország (HUN) | 6–6 | Románia (ROM) | |
(2–2, 1–0, 1–3, 2–1) | ||||
1980. július 21. 11:00 | Magyarország (HUN) | 5–3 | Hollandia (HOL) | |
(2–1, 2–0, 1–1, 0–1) | ||||
1980. július 22. 11:00 | Magyarország (HUN) | 8–5 | Görögország (GRE) | |
(1–0, 2–3, 3–0, 2–2) | ||||
- Döntő csoportkör
1980. július 24. 16:00 | Magyarország (HUN) | 4–5 | Szovjetunió (URS) | |
(2–2, 1–1, 1–2, 0–0) | ||||
1980. július 25. 16:00 | Magyarország (HUN) | 7–8 | Jugoszlávia (YUG) | |
(2–3, 2–2, 0–1, 3–2) | ||||
1980. július 26. 16:00 | Magyarország (HUN) | 6–5 | Spanyolország (ESP) | |
(1–1, 2–0, 2–3, 1–1) | ||||
1980. július 28. 16:00 | Magyarország (HUN) | 7–5 | Kuba (CUB) | |
(1–1, 1–3, 2–0, 3–1) | ||||
1980. július 29. 16:00 | Magyarország (HUN) | 8–7 | Hollandia (HOL) | |
(2–2, 2–1, 2–3, 2–1) | ||||
- Végeredmény
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szovjetunió (URS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 34 | 21 | +13 | 10 |
Jugoszlávia (YUG) | 5 | 3 | 1 | 1 | 34 | 32 | +2 | 7 |
Magyarország (HUN) | 5 | 3 | 0 | 2 | 32 | 30 | +2 | 6 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 28 | 31 | –3 | 4 |
Kuba (CUB) | 5 | 0 | 2 | 3 | 31 | 38 | –7 | 2 |
Hollandia (HOL) | 5 | 0 | 1 | 4 | 26 | 33 | –7 | 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Magyarország (HUN) |
A magyar résztvevők listája
Bővebben: Az 1980. évi nyári olimpia magyarországi résztvevőinek listája |
Források
- Hungary at the 1980 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. augusztus 2.)
- Olimpiaportál
- Magyarságportál