Stanley-kupa-győztesek listája

A Stanley-kupáért a National Hockey League csapatai versengenek és a rájátszás győztese nyeri el. A kupát 1892-ben ajánlotta fel Frederick Stanley (Lord Stanley of Preston), aki a Governor General of Canada tisztséget töltötte be akkoriban és nagy jégkorongrajongó volt. 1893-ban már ki is írták az első kupa sorozatot. Ez a legrégebbi kupa az észak-amerikai sportligákban.

Challene Cup korszak (1893–1914)

Dátum Győztes csapat Edző Vesztes csapat Rájátszás formája Eredmény Győztes góllövő
1893. március 17. Montréal Hockey Club (AHAC) Harry Shaw (menedzser) 1893-as AHAC-bajnok, nem volt kihívó
1894. március 22. Montréal Hockey Club (AHAC) Harry Shaw (menedzser) Ottawa HC (AHAC) Egyenes kieséses rendszer
(1894-es AHAC-szezon)
3–1 Billy Barlow (9:00, harmadik harmad)
1895. március 8. Montréal Victorias (AHAC) Mike Grant (kapitány) 1895-ös AHAC-bajnok
1895. március 9. Montréal Hockey Club (AHAC) Harry Shaw (menedzser) Queen’s University (OHA) Egyenes kieséses rendszer 5–1
1896. február 14. Winnipeg Victorias (MHA) Jack Armytage (kapitány) Montréal Victorias (AHAC) Egyenes kieséses rendszer 2–0 Jack Armytage (10:00, első félidő)
1896. február 29. Winnipeg Victorias (MHA) Jack Armytage (kapitány) 1896-os MHA-bajnok
1896. december 30. Montréal Victorias (AHAC) Mike Grant (kapitány) Winnipeg Victorias (MHA) Egyenes kieséses rendszer 6–5 Ernie McLea (28:00, második félidő)
1897. március 6. Montréal Victorias (AHAC) Mike Grant (kapitány) 1897-es AHAC-bajnok
1897. december 27. Montréal Victorias (AHAC) Mike Grant (kapitány) Ottawa Capitals (CCHA) Egyenes kieséses rendszer 15–2
1898. március 5. Montréal Victorias (AHAC) Frank Richardson, játékos 1898-as AHAC-bajnok
1899. február 15–18. Montréal Victorias (CAHL) Frank Richardson, játékos Winnipeg Victorias (MHA) Két mérkőzés, összes gól 5–3 Robert MacDougall (második félidő)
1899. március 4. Montréal Shamrocks (CAHL) Barney Dunphy 1899 CAHL-bajnok
1899. március 14. Montréal Shamrocks (CAHL) Barney Dunphy Queen's University (OHA) Egyenes kieséses rendszer 6–2 Harry Trihey
1900. február 12–15. Montréal Shamrocks (CAHL) Barney Dunphy Winnipeg Victorias (MHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–1 Harry Trihey (második félidő)
1900. március 7. Montréal Shamrocks (CAHL) Barney Dunphy Halifax Crescents (MaPHL) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Joe McKenna
1900. március 10. Montréal Shamrocks (CAHL) Barney Dunphy 1900-as CAHL-bajnok
1901. január 29–31. Winnipeg Victorias (MHA) Dan Bain (kapitány) Montréal Shamrocks (CAHL) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Dan Bain (4:00, hossz.)
1901. február 19. Winnipeg Victorias (MHA) Dan Bain (kapitány) Winnipeg HC (MHA) Egyenes kieséses szakasz
(1901-es MHA-bajnokság)
4–3
1902. január 21–23. Winnipeg Victorias (MHA) Dan Bain (kapitány) Toronto Wellingtons (OHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Fred Scanlon (9:00, második félidő)
1902. március Winnipeg Victorias (MHA) Dan Bain (kapitány) 1902-es MHA-bajnok
1902. március 13–17. Montréal Hockey Club (CAHL) Clarence McKerrow Winnipeg Victorias (MHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–1 Jack Marshall (első félidő)
1903. január 29–31.
február 2–4.
Montréal Hockey Club (CAHL) D. Browne Winnipeg Victorias (MHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–1 Tom Phillips
1903. március 7–10. Ottawa HC (CAHL) Alf Smith Montréal Victorias (CAHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól
(1903-as CAHL-bajnokság rájátszás)
9–1 Suddy Gilmour (4:34, első félidő, 2. mérkőzés)
1903. március 12–14. Ottawa HC (CAHL) Alf Smith Rat Portage Thistles (MNWHA) 2 mérkőzés, több lőtt gól 10–4 Frank McGee (8:20, első félidő)
1903. december 30.
1904. január 1-4.
Ottawa HC (CAHL) Alf Smith-játékos Winnipeg Rowing Club (MHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–1 Frank McGee (11:00, második félidő)
1904. február 23-25. Ottawa HC Alf Smith-játékos Toronto Marlboros (OHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Arthur Moore (9:38, első félidő)
1904. március 2. Ottawa HC Alf Smith-játékos Montréal Wanderers (FAHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól
1904. március 9–11. Ottawa HC Alf Smith-játékos Brandon Wheat Cities (MNWHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Frank McGee (18:00, első félidő)
1905. január 13-16. Ottawa HC (FAHL) Alf Smith-játékos Dawson City Nuggets 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Rat Westwick (12:15, első félidő)
1905. március 3. Ottawa HC (FAHL) Alf Smith-játékos 1905-ös FAHL-bajnok
1905. március 7–9-11. Ottawa HC (FAHL) Alf Smith-játékos Rat Portage Thistles (MHL) 2 győzelemig tartó párharc 2–1 Frank McGee
1906. február 27–28. Ottawa HC (ECAHA) Alf Smith-játékos Queen's University (OHA) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Harvey Pulford (10:00, második félidő)
1906. március 6–8. Ottawa HC (ECAHA) Alf Smith-játékos Smiths Falls HC(FAHL) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Frank McGee (17:45, első félidő)
1906. március 14–17. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford-játékos Ottawa HC (ECAHA) 2 mérkőzés, több lőtt gól
(1906-os ECAHA-rájátszás)
12–10 Lester Patrick
1906. december 27–29. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford-játékos New Glasgow Cubs (MaHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól 17–5
1907. január 21–23. Kenora Thistles (MPHL) James Link Montréal Wanderers (ECAHA) 2 mérkőzés, több lőtt gól 12–8 Roxy Beaudro
1907. március 16–18. Kenora Thistles (MPHL) James Link Brandon Wheat Cities (MPHL) 2 győzelemig tartó párharc
(1907-es MPHL-bajnokság)
2–0 Fred Whitcroft (19:00, első félidő)
1907. március 23–25. Montréal Wanderers (ECAHA) Lester Patrick (kapitány) Kenora Thistles (MPHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól 12–8 Ernest "Moose" Johnson
1908. január 9–13. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford (kapitány) Ottawa Victorias (FAHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól 22–4 Frank Glass (25:00, első félidő, első mérkőzés)
1908. március 7. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford (kapitány) 1908-as ECAHA-bajnok
1908. március 10–12. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford (kapitány) Winnipeg Maple Leafs (MPHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól 20–8
1908. március 14. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford (kapitány) Toronto (OPHL) Egy mérkőzés döntött 6–4 Ernest "Moose" Johnson
1908. december 28–30. Montréal Wanderers (ECAHA) Cecil Blachford (kapitány) Edmonton Hockey Club (AAHA) 2 mérkőzés, több lőtt gól 13–10
1909. március 6. Ottawa HC (ECHA) Pete Green 1909-es ECHA-bajnok
1910. január 5–7. Ottawa HC (CHA) Pete Green Galt HC (OPHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól 15–4 Bruce Ridpath (második félidő)
1910. január 18–20. Ottawa HC (NHA) Pete Green Edmonton Hockey Club (AAHA) 2 mérkőzés, több lőtt gól 21–11 Bruce Stuart (23:45, első félidő)
1910. március 9. Montréal Wanderers (NHA) Frank Glass (kapitány) 1910-es NHA-bajnok
1910. március 12. Montréal Wanderers (NHA) Frank Glass (kapitány) Berlin Dutchmen (OPHL) Egyenes kiesés 7–3 Harry Hyland (22:00, első félidő)
1911. március 10. Ottawa HC (NHA) Pete Green 1911-es NHA-bajnok
1911. március 13. Ottawa HC (NHA) Pete Green Galt HC (OPHL) Egyenes kiesés 7–4 Marty Walsh (5:00, harmadik harmad)
1911. március 16. Ottawa HC (NHA) Pete Green Port Arthur Bearcats
(New Ontario Hockey League)
Egyenes kiesés 13–4 Marty Walsh (4:30, második harmad)
1912. március 5. Québec Bulldogs (NHA) Charles Nollan 1912-es NHA-bajnok
1912. március 11–13. Québec Bulldogs (NHA) Charles Nolan Moncton Victorias (MaPHL) 2 győzelemig tartó párharc 2–0 Joe Malone (18:00, első harmad)
1913. március 5. Québec Bulldogs (NHA) Joe Malone (kapitány) 1913-as NHA-bajnok
1913. március 8–10. Québec Bulldogs (NHA) Joe Malone (kapitány) Sydney Millionaires (MaPHL) 2 mérkőzés, több lőtt gól 20–5
1914. március 7–11. Toronto Hockey Club (NHA) Scotty Davidson (kapitány) Montréal Canadiens (NHA) 2 mérkőzés, több lőtt gól
(1914-es NHA-bajnokság rájátszás)
6–2 Scotty Davidson (2:00, harmadik harmad)
1914. március 14–17–19. Toronto Hockey Club (NHA) Scotty Davidson (kapitány) Victoria Aristocrats (PCHA) 5 győzelemig tartó párharc 3–0 Harry Cameron (6:00, harmadik harmad)

NHA/NHL vs. PCHA/WCHL/WHL korszak (1915–1926)

Év Győztes csapat Edző Vesztes csapat Edző Mérkőzések Győztes gól
1915 Vancouver Millionaires (PCHA) Frank Patrick (játékos is) Ottawa Senators (NHA) Frank Shaughnessy (menedzser) 3–0 Barney Stanley (5:30, harmadik harmad)
1916 Montréal Canadiens (NHA) Newsy Lalonde (játékos is) Portland Rosebuds (PCHA) Edward Savage (menedzser.) 3–2 George Prodgers (17:20, harmadik harmad)
1917 Seattle Metropolitans (PCHA) Pete Muldoon Montréal Canadiens (NHA) Newsy Lalonde (játékos is) 3–1 Bernie Morris (7:55, első harmad)
1918 Toronto Arenas (NHL) Dick Carroll Vancouver Millionaires (PCHA) Frank Patrick (játékos is) 3–2 Corb Denneny (10:30, harmadik harmad)
1919 Montréal Canadiens (NHL) vs. Seattle Metropolitans (PCHA) a döntőt törölték a spanyolnátha járvány miatt, a kupa nem került kiosztásra
1920 Ottawa Senators (NHL) Pete Green Seattle Metropolitans (PCHA) Pete Muldoon 3–2 Jack Darragh (5:00, harmadik harmad)
1921 Ottawa Senators (NHL) Pete Green Vancouver Millionaires (PCHA) Frank Patrick (játékos is) 3–2 Jack Darragh (9:40, második harmad)
1922 Toronto St. Pats (NHL) George O’Donoghue Vancouver Millionaires (PCHA) Frank Patrick (játékos is) 3–2 Babe Dye (4:20, első harmad)
1923 Ottawa Senators (NHL) Pete Green Edmonton Eskimos (WCHL) Ken McKenzine 2–0 Punch Broadbent (11:23, első harmad)
1924 Montréal Canadiens (NHL) Léo Dandurand Calgary Tigers (WCHL) Eddie Oatman (játékos is) 2–0 Howie Morenz (4:55, első harmad)
1925 Victoria Cougars (WCHL) Lester Patrick Montréal Canadiens (NHL) Léo Dandurand 3–1 Gizzy Hart (2:35, második harmad)
1926 Montréal Maroons (NHL) Eddie Gerard Victoria Cougars (WHL) Lester Patrick 3–1 Nels Stewart (2:50, második harmad)

NHL (1927 óta)

Év Győztes csapat Edző Vesztes csapat Edző Mérkőzések Győztes gól Conn Smythe-trófea győztes
1927 Ottawa Senators (K) Dave Gill Boston Bruins (A) Art Ross 2–0–2 Cy Denneny (7:30, második harmad)
1928 New York Rangers (A) Lester Patrick (játékos is) Montréal Maroons (K) Eddie Gerard 3–2 Frank Boucher (3:35, harmadik harmad)
1929 Boston Bruins (A) Cy Denneny (játékos is) New York Rangers (A) Lester Patrick 2–0 Bill Carson (18:02, harmadik harmad)
1930 Montréal Canadiens (K) Cecil Hart Boston Bruins (A) Art Ross 2–0 Howie Morenz (1:00, második harmad)
1931 Montréal Canadiens (K) Cecil Hart Chicago Black Hawks (A) Dick Irvin 3–2 Johnny Gagnon (9:59, második harmad)
1932 Toronto Maple Leafs (K) Dick Irvin New York Rangers (A) Lester Patrick 3–0 Ace Bailey (15:07, harmadik harmad)
1933 New York Rangers (A) Lester Patrick Toronto Maple Leafs (K) Dick Irvin 3–1 Bill Cook (7:34, hosszabbítás)
1934 Chicago Black Hawks (A) Tommy Gorman Detroit Red Wings (A) Jack Adams 3–1 Mush March (10:05, második hosszabbítás)
1935 Montréal Maroons (K) Tommy Gorman Toronto Maple Leafs (K) Dick Irvin 3–0 Lawrence Northcott (16:18, második harmad)
1936 Detroit Red Wings (A) Jack Adams Toronto Maple Leafs (K) Dick Irvin 3–1 Pete Kelly (9:45, harmadik harmad)
1937 Detroit Red Wings (A) Jack Adams New York Rangers (A) Lester Patrick 3–2 Marty Barry (19:22, első harmad)
1938 Chicago Black Hawks (A) Bill Stewart Toronto Maple Leafs (K) Dick Irvin 3–1 Carl Voss (16:45, második harmad)
1939 Boston Bruins Art Ross Toronto Maple Leafs Dick Irvin 4–1 Roy Conacher (17:54, második harmad)
1940 New York Rangers Frank Boucher Toronto Maple Leafs Dick Irvin 4–2 Bryan Hextall (2:07, hosszabbítás)
1941 Boston Bruins Cooney Weiland Detroit Red Wings Jack Adams 4–0 Bobby Bauer (8:43, második harmad)
1942 Toronto Maple Leafs Hap Day Detroit Red Wings Jack Adams 4–3 Pete Langelle (9:48, harmadik harmad)
1943 Detroit Red Wings Jack Adams Boston Bruins Art Ross 4–0 Joe Carveth (12:09, első harmad)
1944 Montréal Canadiens Dick Irvin Chicago Black Hawks Paul Thompson 4–0 Toe Blake (9:12, hosszabbítás)
1945 Toronto Maple Leafs Hap Day Detroit Red Wings Jack Adams 4–3 Babe Pratt (12:14, harmadik harmad)
1946 Montréal Canadiens Dick Irvin Boston Bruins Dit Clapper 4–1 Toe Blake (11:06, harmadik harmad)
1947 Toronto Maple Leafs Hap Day Montréal Canadiens Dick Irvin 4–2 Ted Kennedy (14:39, harmadik harmad)
1948 Toronto Maple Leafs Hap Day Detroit Red Wings Tommy Ivan 4–0 Harry Watson (11:13, első harmad)
1949 Toronto Maple Leafs Hap Day Detroit Red Wings Tommy Ivan 4–0 Cal Gardner (19:45, második harmad)
1950 Detroit Red Wings Tommy Ivan New York Rangers Lynn Patrick 4–3 Pete Babando (8:31, második hosszabbítás)
1951 Toronto Maple Leafs Joe Primeau Montréal Canadiens Dick Irvin 4–1 Bill Barilko (2:53, hosszabbítás)
1952 Detroit Red Wings Tommy Ivan Montréal Canadiens Dick Irvin 4–0 Metro Prystai (6:50, első harmad)
1953 Montréal Canadiens Dick Irvin Boston Bruins Lynn Patrick 4–1 Elmer Lach (1:22, hosszabbítás)
1954 Detroit Red Wings Tommy Ivan Montréal Canadiens Dick Irvin 4–3 Tony Leswick (4:20, hosszabbítás)
1955 Detroit Red Wings Jimmy Skinner Montréal Canadiens Dick Irvin 4–3 Gordie Howe (19:49, második harmad)
1956 Montréal Canadiens Toe Blake Detroit Red Wings Jimmy Skinner 4–1 Maurice Richard (15:08, második harmad)
1957 Montréal Canadiens Toe Blake Boston Bruins Milt Schmidt 4–1 Dickie Moore (0:14, második harmad)
1958 Montréal Canadiens Toe Blake Boston Bruins Milt Schmidt 4–2 Bernie Geoffrion (19:26, második harmad)
1959 Montréal Canadiens Toe Blake Toronto Maple Leafs Punch Imlach 4–1 Marcel Bonin (9:55, második harmad)
1960 Montréal Canadiens Toe Blake Toronto Maple Leafs Punch Imlach 4–0 Jean Béliveau (8:16, első harmad)
1961 Chicago Black Hawks Rudy Pilous Detroit Red Wings Sid Abel 4–2 Ab McDonald (18:49, második harmad)
1962 Toronto Maple Leafs Punch Imlach Chicago Black Hawks Rudy Pilous 4–2 Dick Duff (14:14, harmadik harmad)
1963 Toronto Maple Leafs Punch Imlach Detroit Red Wings Sid Abel 4–1 Eddie Shack (13:28, harmadik harmad)
1964 Toronto Maple Leafs Punch Imlach Detroit Red Wings Sid Abel 4–3 Andy Bathgate (3:04, első harmad)
1965 Montréal Canadiens Toe Blake Chicago Black Hawks Billy Reay 4–3 Jean Béliveau (0:14, első harmad) Jean Béliveau
1966 Montréal Canadiens Toe Blake Detroit Red Wings Sid Abel 4–2 Henri Richard (2:20, hosszabbítás) Roger Crozier
1967 Toronto Maple Leafs Punch Imlach Montréal Canadiens Toe Blake 4–2 Jim Pappin (19:24, második harmad) Dave Keon
1968 Montréal Canadiens (K) Toe Blake St. Louis Blues (Ny) Scotty Bowman 4–0 Jean-Claude Tremblay (11:40, harmadik harmad) Glenn Hall
1969 Montréal Canadiens (K) Claude Ruel St. Louis Blues (Ny) Scotty Bowman 4–0 John Ferguson, Sr. (3:02, harmadik harmad) Serge Savard
1970 Boston Bruins (K) Harry Sinden St. Louis Blues (Ny) Scotty Bowman 4–0 Bobby Orr (0:40, hosszabbítás) Bobby Orr
1971 Montréal Canadiens (K) Al MacNeil Chicago Black Hawks (Ny) Billy Reay 4–3 Henri Richard (2:34, harmadik harmad) Ken Dryden
1972 Boston Bruins (K) Tom Johnson New York Rangers (K) Emile Francis 4–2 Bobby Orr (11:18, első harmad) Bobby Orr
1973 Montréal Canadiens (K) Scotty Bowman Chicago Black Hawks (W) Billy Reay 4–2 Yvan Cournoyer (8:13, harmadik harmad) Yvan Cournoyer
1974 Philadelphia Flyers (Ny) Fred Shero Boston Bruins (K) Bep Guidolin 4–2 Rick MacLeish (14:48, első harmad) Bernie Parent
1975 Philadelphia Flyers (NyF) Fred Shero Buffalo Sabres (KF) Floyd Smith 4–2 Bob Kelly (0:11, harmadik harmad) Bernie Parent
1976 Montréal Canadiens (KF) Scotty Bowman Philadelphia Flyers (NyF) Fred Shero 4–0 Guy Lafleur (14:18, harmadik harmad) Reggie Leach
1977 Montréal Canadiens (KF) Scotty Bowman Boston Bruins (KF) Don Cherry 4–0 Jacques Lemaire (4:32, hosszabbítás) Guy Lafleur
1978 Montréal Canadiens (KF) Scotty Bowman Boston Bruins (KF) Don Cherry 4–2 Mario Tremblay (9:20, első harmad) Larry Robinson
1979 Montréal Canadiens (KF) Scotty Bowman New York Rangers (NyF) Fred Shero 4–1 Jacques Lemaire (1:02, második harmad) Bob Gainey
1980 New York Islanders (NyF) Al Arbour Philadelphia Flyers (NyF) Pat Quinn 4–2 Bob Nystrom (7:11, hosszabbítás) Bryan Trottier
1981 New York Islanders (NyF) Al Arbour Minnesota North Stars (KF) Glen Sonmor 4–1 Wayne Merrick (5:37, első harmad) Butch Goring
1982 New York Islanders (KF) Al Arbour Vancouver Canucks (NyF) Roger Neilson 4–0 Mike Bossy (5:00, második harmad) Mike Bossy
1983 New York Islanders (KF) Al Arbour Edmonton Oilers (NyF) Glen Sather 4–0 Mike Bossy (12:39, első harmad) Billy Smith
1984 Edmonton Oilers (NyF) Glen Sather New York Islanders (NyF) Al Arbour 4–1 Ken Linseman (0:38, második harmad) Mark Messier
1985 Edmonton Oilers (NyF) Glen Sather Philadelphia Flyers (KF) Mike Keenan 4–1 Paul Coffey (17:57, első harmad) Wayne Gretzky
1986 Montréal Canadiens (KF) Jean Perron Calgary Flames (NyF) Bob Johnson 4–1 Bobby Smith (10:30, harmadik harmad) Patrick Roy
1987 Edmonton Oilers (NyF) Glen Sather Philadelphia Flyers (KF) Mike Keenan 4–3 Jari Kurri (14:59, második harmad) Ron Hextall
1988 Edmonton Oilers (NyF) Glen Sather Boston Bruins (KF) Terry O’Reilly 4–0 Wayne Gretzky (9:44, második harmad) Wayne Gretzky
1989 Calgary Flames (NyF) Terry Crisp Montréal Canadiens (KF) Pat Burns 4–2 Doug Gilmour (11:02, harmadik harmad) Al MacInnis
1990 Edmonton Oilers (NyF) John Muckler Boston Bruins (KF) Mike Milbury 4–1 Craig Simpson (9:31, második harmad) Bill Ranford
1991 Pittsburgh Penguins (KF) Bob Johnson Minnesota North Stars (NyF) Bob Gainey 4–2 Ulf Samuelsson (2:00, első harmad) Mario Lemieux
1992 Pittsburgh Penguins (KF) Scotty Bowman Chicago Blackhawks (NyF) Mike Keenan 4–0 Ron Francis (7:59, harmadik harmad) Mario Lemieux
1993 Montréal Canadiens (KF) Jacques Demers Los Angeles Kings (NyF) Barry Melrose 4–1 Kirk Muller (3:51, második harmad) Patrick Roy
1994 New York Rangers (KF) Mike Keenan Vancouver Canucks (NyF) Pat Quinn 4–3 Mark Messier (13:29, második harmad) Brian Leetch
1995 New Jersey Devils (KF) Jacques Lemaire Detroit Red Wings (NyF) Scotty Bowman 4–0 Neal Broten (7:56, második harmad) Claude Lemieux
1996 Colorado Avalanche (NyF) Marc Crawford Florida Panthers (KF) Doug MacLean 4–0 Uwe Krupp (4:31, harmadik hosszabbítás) Joe Sakic
1997 Detroit Red Wings (NyF) Scotty Bowman Philadelphia Flyers (KF) Terry Murray 4–0 Darren McCarty (13:02, második harmad) Mike Vernon
1998 Detroit Red Wings (NyF) Scotty Bowman Washington Capitals (KF) Ron Wilson 4–0 Martin Lapointe (2:26, második harmad) Steve Yzerman
1999 Dallas Stars (NyF) Ken Hitchcock Buffalo Sabres (KF) Lindy Ruff 4–2 Brett Hull (14:51, harmadik hosszabbítás) Joe Nieuwendyk
2000 New Jersey Devils (KF) Larry Robinson Dallas Stars (NyF) Ken Hitchcock 4–2 Jason Arnott (8:20, második hosszabbítás) Scott Stevens
2001 Colorado Avalanche (NyF) Bob Hartley New Jersey Devils (KF) Larry Robinson 4–3 Alex Tanguay (4:57, második harmad) Patrick Roy
2002 Detroit Red Wings (NyF) Scotty Bowman Carolina Hurricanes (KF) Paul Maurice 4–1 Brendan Shanahan (14:04, második harmad) Nicklas Lidström
2003 New Jersey Devils (KF) Pat Burns Mighty Ducks of Anaheim (NyF) Mike Babcock 4–3 Michael Rupp (2:22, második harmad) Jean-Sébastien Giguère
2004 Tampa Bay Lightning (KF) John Tortorella Calgary Flames (NyF) Darryl Sutter 4–3 Ruszlan Fedotyenko (14:38, második harmad) Brad Richards
2005 A szezon elmaradt a 2004–2005-ös NHL-lockout miatt
2006 Carolina Hurricanes (KF) Peter Laviolette Edmonton Oilers (NyF) Craig MacTavish 4–3 František Kaberle (4:18, második harmad) Cam Ward
2007 Anaheim Ducks (NyF) Randy Carlyle Ottawa Senators (KF) Bryan Murray 4–1 Travis Moen (15:44, második harmad) Scott Niedermayer
2008 Detroit Red Wings (NyF) Mike Babcock Pittsburgh Penguins (KF) Michel Therrien 4–2 Henrik Zetterberg (7:36, harmadik harmad) Henrik Zetterberg
2009 Pittsburgh Penguins (KF) Dan Bylsma Detroit Red Wings (NyF) Mike Babcock 4–3 Maxime Talbot (10:07, második harmad) Jevgenyij Malkin
2010 Chicago Blackhawks (NyF) Joel Quenneville Philadelphia Flyers (KF) Peter Laviolette 4–2 Patrick Kane (4:06, hosszabbítás) Jonathan Toews
2011 Boston Bruins (KF) Claude Julien Vancouver Canucks (NyF) Alain Vigneault 4–3 Patrice Bergeron (14:37, első harmad) Tim Thomas
2012 Los Angeles Kings (NyF) Darryl Sutter New Jersey Devils (KF) Peter DeBoer 4–2 Jeff Carter (12:45, első harmad) Jonathan Quick
2013 Chicago Blackhawks (NyF) Joel Quenneville Boston Bruins (KF) Claude Julien 4–2 Dave Bolland (19:01, harmadik harmad) Patrick Kane
2014 Los Angeles Kings (NyF) Darryl Sutter New York Rangers (KF) Alain Vigneault 4–1 Alec Martinez (14:43, második hosszabbítás) Justin Williams
2015 Chicago Blackhawks (NyF) Joel Quenneville Tampa Bay Lightning (KF) Jon Cooper 4–2 Duncan Keith (17:13, második harmad) Duncan Keith
2016 Pittsburgh Penguins (KF) Mike Sullivan San Jose Sharks (NyF) Peter DeBoer 4–2 Kris Letang (7:46, második harmad) Sidney Crosby
2017 Pittsburgh Penguins (KF) Mike Sullivan Nashville Predators (NyF) Peter Laviolette 4–2 Patric Hörnqvist (18:25, harmadik harmad) Sidney Crosby
2018 Washington Capitals (KF) Barry Trotz Vegas Golden Knights (NyF) Gerard Gallant 4–1 Lars Eller (12:23, harmadik harmad) Alekszandr Ovecskin
2019 St. Louis Blues (NyF) Craig Berube Boston Bruins (KF) Bruce Cassidy 4–3 Alex Pietrangelo (19:52, első harmad) Ryan O’Reilly
2020 Tampa Bay Lightning (KF) Jon Cooper Dallas Stars (NyF) Rick Bowness 4–2 Brayden Point (12:23, első harmad) Victor Hedman
2021 Tampa Bay Lightning (KF) Jon Cooper Montréal Canadiens (NyF) Dominique Ducharme 4–1 Ross Colton (13:27, második harmad) Andrej Vaszilevszkij
2022 Colorado Avalanche (NyF) Jared Bednar Tampa Bay Lightning (KF) Jon Cooper 4–2 Artturi Lehkonen (12:28, második harmad) Cale Makar
2023 Vegas Golden Knights (NyF) Bruce Cassidy Florida Panthers (KF) Paul Maurice 4–1 Reilly Smith (12:13, második harmad) Jonathan Marchessault

Részvétel

Challenge Cup korszak (1893–1914)

Stanley-kupa döntő korszak (1915 óta)

Jegyzetek

Források

Commons:Category:Stanley Cup
A Wikimédia Commons tartalmaz Stanley-kupa-győztesek listája témájú médiaállományokat.
  • A Stanley-kupa-győztesek listája
Sablon:NHL
  • m
  • v
  • sz
Szezonok (felépítése) · Stanley-kupa (Rájátszás–Győztesek) · Elnöki trófea · All-Star gála · Draft · Játékosok (Játékosok Szövetsége - ötgólosok) · All-Star Csapat · Díjak
Története · Korábbi csapatok · NHA · Original Six · 1967-es bővítés · WHA · Hírességek Csarnoka (tagok) · Rivalizálások · Csarnokok · Szabályok · Erőszak
Sablon:NHL-trófeák
  • m
  • v
  • sz
Az NHL-díjak és -trófeák
Csapat
Stanley-kupa (Győztesek) · Prince of Wales · Clarence S. Campbell · Elnöki trófea