Svømming under VM i svømmesport 2019 – 100 meter ryggsvømming kvinner
Svømming under VM i svømmesport 2019 – 100 meter ryggsvømming kvinner | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 100 meter rygg kvinner | ||
Arrangement | VM i svømming 2019 | ||
Sted | Gwangju i Sør-Korea | ||
Arena | Nambu University Municipal Aquatics Center | ||
Dato | 22. juli (forsøksheat og semifinaler) 23. juli (finale) | ||
Deltakere | 63 | ||
Deltakernasjoner | 55 | ||
Vinnertid | 58,60 | ||
Medaljevinnere | |||
Kylie Masse, Canada | |||
Minna Atherton, Australia | |||
Olivia Smoliga, USA | |||
Forrige | Budapest 2017 | ||
Neste | Budapest 2022 |
VM i svømmesport 2019 Gwangju, Sør-Korea | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
100 meter rygg kvinner er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2019 i Gwangju i Sør-Korea 22. og 23. juli 2019.[1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Kathleen Baker | USA | 58,00 | Irvine (California), USA | 28. juli 2018 |
Mesterskapsrekord | Kylie Masse | Canada | 58,10 | Budapest, Ungarn | 30. juli 2017 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 22. juli klokken 10:00.[3]
Plassering | Heat | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | 4 | Kylie Masse | Canada | 0.58,91 58,91 | Q |
2 | 6 | 3 | Minna Atherton | Australia | 0.59,22 59,22 | Q |
3 | 5 | 3 | Kaylee McKeown | Australia | 0.59,25 59,25 | Q |
4 | 7 | 4 | Kathleen Baker | USA | 0.59,31 59,31 | Q |
5 | 7 | 5 | Olivia Smoliga | USA | 0.59,55 59,55 | Q |
6 | 5 | 4 | Taylor Ruck | Canada | 0.59,82 59,82 | Q |
7 | 7 | 6 | Georgia Davies | Storbritannia | 0.59,84 59,84 | Q |
8 | 6 | 2 | Simona Kubová | Tsjekkia | 0.59,95 59,95 | Q |
9 | 6 | 5 | Margherita Panziera | Italia | 0.59,99 59,99 | Q |
10 | 7 | 3 | Natsumi Sakai | Japan | 1.00,05 | Q |
11 | 7 | 7 | Laura Riedemann | Tyskland | 1.00,15 | Q |
12 | 5 | 2 | Kira Toussaint | Nederland | 1.00,27 | Q |
13 | 5 | 5 | Anastasia Fesikova | Russland | 1.00,38 | Q |
14 | 6 | 9 | Ingeborg Løyning | Norge | 1.00,47 | Q, NR |
15 | 5 | 7 | Chen Jie | Kina | 1.00,64 | Q |
16 | 6 | 6 | Daria Vaskina | Russland | 1.00,66 | Q |
17 | 7 | 8 | Silvia Scalia | Italia | 1.00,74 | |
18 | 7 | 0 | Im Da-sol | Sør-Korea | 1.00,86 | |
19 | 5 | 6 | Mie Nielsen | Danmark | 1.00,99 | |
20 | 4 | 3 | Caroline Pilhatsch | Østerrike | 1.01,07 | NR |
21 | 4 | 4 | Alicja Tchórz | Polen | 1.01,08 | |
22 | 6 | 7 | Fu Yuanhui | Kina | 1.01,19 | |
23 | 7 | 1 | Katalin Burián | Ungarn | 1.01,22 | |
24 | 5 | 8 | Stephanie Au | Hongkong | 1.01,25 | |
25 | 7 | 9 | Maaike de Waard | Nederland | 1.01,26 | |
26 | 5 | 1 | Mimosa Jallow | Finland | 1.01,39 | |
27 | 5 | 0 | Jessica Fullalove | Storbritannia | 1.01,40 | |
28 | 6 | 1 | Béryl Gastaldello | Frankrike | 1.01,45 | |
29 | 4 | 1 | Kristina Steina | Latvia | 1.01,49 | |
30 | 4 | 0 | Ali Galyer | New Zealand | 1.01,53 | |
31 | 4 | 8 | África Zamorano | Spania | 1.01,66 | |
32 | 5 | 9 | Anastasia Gorbenko | Israel | 1.01,77 | |
33 | 3 | 1 | Gabriela Georgieva | Bulgaria | 1.01,81 | |
34 | 6 | 0 | Michelle Coleman | Sverige | 1.01,95 | |
35 | 4 | 2 | Ekaterina Avramova | Tyrkia | 1.02,24 | |
36 | 4 | 7 | Krystal Lara | Den dominikanske republikk | 1.02,71 | |
37 | 4 | 5 | Nina Kost | Sveits | 1.02,86 | |
38 | 3 | 7 | Celina Márquez | El Salvador | 1.02,94 | |
39 | 3 | 5 | Mariella Venter | Sør-Afrika | 1.02,95 | |
40 | 4 | 9 | Tatiana Salcuțan | Moldova | 1.03,08 | |
41 | 3 | 4 | Karolina Hájková | Slovakia | 1.03,26 | |
42 | 3 | 3 | Eygló Ósk Gústafsdóttir | Island | 1.03,46 | |
43 | 2 | 4 | Danielle Titus | Barbados | 1.03,66 | NR |
44 | 3 | 8 | Signhild Joensen | Færøyene | 1.04,04 | |
45 | 4 | 6 | Isabella Arcila | Colombia | 1.04,07 | |
46 | 3 | 6 | Celismar Guzman | Puerto Rico | 1.04,11 | |
47 | 3 | 2 | Diana Nazarova | Kasakhstan | 1.04,22 | |
48 | 3 | 9 | Lushavel Stickland | Samoa | 1.05,22 | |
49 | 2 | 6 | Mia Krstevska | Nord-Makedonia | 1.06,00 | |
50 | 3 | 0 | Kimiko Raheem | Sri Lanka | 1.06,52 | |
51 | 1 | 2 | Robyn Lee | Zimbabwe | 1.06,96 | |
52 | 2 | 5 | Maria Arrua | Paraguay | 1.07,08 | |
53 | 1 | 4 | Catarina Sousa | Angola | 1.07,96 | NR |
54 | 2 | 3 | Eda Zeqiri | Kosovo | 1.08,37 | |
55 | 1 | 3 | Idealy Tendrinavalona | Madagaskar | 1.08,41 | |
56 | 2 | 2 | Kimberly Ince | Grenada | 1.09,85 | NR |
57 | 2 | 9 | Leedia Al-Safadi | Jordan | 1.10,11 | |
58 | 2 | 7 | Colleen Furgeson | Marshalløyene | 1.13,64 | |
59 | 1 | 6 | Robyn Young | Eswatini | 1.13,97 | |
60 | 1 | 5 | Osisang Chilton | Palau | 1.16,55 | |
61 | 2 | 0 | Ammara Pinto | Malawi | 1.16,68 | |
62 | 2 | 1 | Aishath Sausan | Maldivene | 1.19,82 | |
63 | 2 | 8 | Shivani Bhatt | Tanzania | 1.24,04 | |
64 - | 6 | 8 | Louise Hansson | Sverige | 9.99,99 DNS | |
7 | 2 | Katinka Hosszú | Ungarn |
Semifinaler
Semifinalene startet 22. juli klokken 20:54.[4]
Semifinale 1
Plassering | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Minna Atherton | Australia | 58,60 | Q |
2 | 3 | Taylor Ruck | Canada | 58,83 | Q |
3 | 5 | Kathleen Baker | USA | 59,03 | Q |
4 | 8 | Daria Vaskina | Russland | 59,46 | Q |
5 | 2 | Natsumi Sakai | Japan | 59,71 | Q |
6 | 6 | Simona Kubová | Tsjekkia | 59,79 | |
7 | 7 | Kira Toussaint | Nederland | 60,13 1.00,13 | |
8 | 1 | Ingeborg Løyning | Norge | 60,35 1.00,35 | NR |
Semifinale 2
Plassering | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kylie Masse | Canada | 58,50 | Q |
2 | 5 | Kaylee McKeown | Australia | 59,13 | Q |
3 | 3 | Olivia Smoliga | USA | 59,36 | Q |
4 | 7 | Laura Riedemann | Tyskland | 59,82 | |
5 | 2 | Margherita Panziera | Italia | 59,83 | |
6 | 6 | Georgia Davies | Storbritannia | 59,90 | |
7 | 1 | Anastasia Fesikova | Russland | 60,33 1.00,33 | |
8 | 8 | Chen Jie | Kina | 61,68 1.01,68 |
Finale
Finalen startet 23. juli klokken 20:51.[5]
Plassering | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Kylie Masse | Canada | 58,60 | |
02 | 5 | Minna Atherton | Australia | 58,85 | |
03 | 7 | Olivia Smoliga | USA | 58,91 | |
4 | 3 | Taylor Ruck | Canada | 58,96 | |
5 | 2 | Kaylee McKeown | Australia | 59,10 | |
6 | 6 | Kathleen Baker | USA | 59,56 | |
6 | 8 | Natsumi Sakai | Japan | 59,56 | |
8 | 1 | Daria Vaskina | Russland | 59,74 |