Svømming under VM i svømmesport 2019 – 50 meter brystsvømming menn
Svømming under VM i svømmesport 2019 – 50 meter brystsvømming menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 50 meter brystsvømming menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2019 | ||
Sted | Gwangju i Sør-Korea | ||
Arena | Nambu University Municipal Aquatics Center | ||
Dato | 23. juli (forsøksheat og finale) 24. juli (finale) | ||
Deltakere | 79 | ||
Deltakernasjoner | 75 | ||
Vinnertid | 26,06 | ||
Medaljevinnere | |||
Adam Peaty, Storbritannia | |||
Felipe Lima, Brasil | |||
João Gomes Júnior, Brasil | |||
Forrige | Budapest 2017 | ||
Neste | Budapest 2022 |
VM i svømmesport 2019 Gwangju, Sør-Korea | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
50 meter brystsvømming menn er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2019 i Gwangju i Sør-Korea 23. og 24. juli 2019. [1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Adam Peaty | Storbritannia | 25,95 | Budapest, Ungarn | 25. juli 2017 |
Mesterskapsrekord | Adam Peaty | Storbritannia | 25,95 | Budapest, Ungarn | 25. juli 2017 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheat ble svømt 23. juli fra kl. 10:00 lokal tid.[3]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kmmentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | 4 | Adam Peaty | Storbritannia | 26.28 | Q |
2 | 6 | 4 | João Gomes Júnior | Brasil | 26.73 | Q |
2 | 7 | 4 | Felipe Lima | Brasil | 26.73 | Q |
4 | 7 | 6 | Hüseyin Emre Sakçı | Tyrkia | 26.87 | Q |
4 | 8 | 5 | Ilya Shymanovich | Belarus | 26.87 | Q |
6 | 7 | 2 | Kirill Prigoda | Russland | 26.93 | Q |
6 | 8 | 6 | Yan Zibei | Kina | 26.93 | Q, AS |
8 | 8 | 8 | Darragh Greene | Irland | 26.94 | Q |
9 | 6 | 2 | Andrei Nikolaev | Russland | 26.99 | Q |
10 | 8 | 3 | Nicolo Martinenghi | Italia | 27.00 | Q |
11 | 6 | 5 | Michael Andrew | USA | 27.02 | Q |
12 | 7 | 5 | Fabio Scozzoli | Italia | 27.11 | Q |
13 | 6 | 7 | Tobias Bjerg | Danmark | 27.13 | Q |
14 | 6 | 6 | Ties Elzerman | Nederland | 27.19 | Q |
15 | 8 | 9 | Nikola Obrovac | Kroatia | 27.27 | Q |
16 | 6 | 3 | Yasuhiro Koseki | Japan | 27.33 | Q |
17 | 8 | 0 | Dmitriy Balandin | Kasakhstan | 27.36 | R |
18 | 8 | 1 | Wang Lizhuo | Kina | 27.39 | R |
19 | 7 | 3 | Michael Houlie | Sør-Afrika | 27.41 | |
20 | 5 | 4 | Anton Sveinn McKee | Island | 27.46 | |
21 | 7 | 1 | Bernhard Reitshammer | Østerrike | 27.49 | |
22 | 8 | 2 | Peter John Stevens | Slovenia | 27.50 | |
23 | 6 | 0 | Moon Jae-kwon | Sør-Korea | 27.57 | |
24 | 5 | 3 | Youssef El-Kamash | Egypt | 27.62 | |
25 | 6 | 1 | Itay Goldfaden | Israel | 27.67 | |
25 | 7 | 7 | Giedrius Titenis | Litauen | 27.67 | |
27 | 7 | 0 | Édgar Crespo | Panama | 27.76 | |
28 | 5 | 7 | Richard Funk | Canada | 27.78 | |
29 | 4 | 7 | Martin Allikvee | Estland | 27.79 | |
30 | 6 | 8 | Renato Prono | Paraguay | 27.80 | |
31 | 6 | 9 | Martin Melconian | Uruguay | 27.85 | |
32 | 7 | 8 | Vladislav Mustafin | Usbekistan | 27.90 | |
33 | 4 | 8 | James Deiparine | Filippinene | 27.91 | |
34 | 4 | 6 | Yannick Käser | Sveits | 27.99 | |
35 | 5 | 5 | Lachezar Shumkov | Bulgaria | 28.00 | |
36 | 5 | 2 | Chao Man Hou | Macao | 28.07 | |
37 | 5 | 1 | Kirill Vais | Kirgisistan | 28.15 | |
38 | 5 | 6 | Tomáš Klobučník | Slovakia | 28.20 | |
39 | 4 | 2 | Jan Kalusowski | Polen | 28.26 | |
40 | 7 | 9 | Jorge Murillo | Colombia | 28.36 | |
41 | 4 | 3 | Wu Chun-feng | Kinesisk Taipei | 28.43 | |
42 | 5 | 8 | S.P. Likhith | India | 28.44 | |
43 | 5 | 9 | Ari-Pekka Liukkonen | Finland | 28.45 | |
44 | 5 | 0 | Lionel Khoo | Singapore | 28.46 | |
45 | 3 | 4 | Josué Domínguez | Den dominikanske republikk | 28.50 | |
46 | 1 | 4 | Benjamin Schulte | Guam | 28.73 | |
47 | 4 | 4 | Didzis Rudavs | Latvia | 28.94 | |
48 | 4 | 1 | Gagarin Nathaniel | Indonesia | 28.97 | |
49 | 4 | 5 | Izaak Bastian | Bahamas | 28.98 | |
50 | 4 | 0 | Marco Flores | Honduras | 29.09 | |
51 | 3 | 5 | Adrian Robinson | Botswana | 29.11 | |
52 | 3 | 6 | Rainier Rafaela | Curaçao | 29.23 | |
53 | 2 | 3 | Santiago Cavanagh | Bolivia | 29.26 | |
54 | 4 | 9 | Sebastien Kouma | Mali | 29.27 | |
55 | 3 | 3 | Malcolm Richardson | Cookøyene | 29.36 | |
56 | 1 | 6 | Amini Fonua | Tonga | 29.73 | |
57 | 1 | 0 | Constantin Malachi | Moldova | 29.76 | |
58 | 2 | 7 | Rashed Altarmoom | Kuwait | 30.13 | |
58 | 3 | 2 | Giacomo Casadei | San Marino | 30.13 | |
60 | 1 | 1 | Muhammad Ahmed | Brunei | 30.22 | |
61 | 2 | 9 | Jonathan Raharvel | Madagaskar | 30.23 | |
61 | 3 | 7 | Zandanbal Gunsennorov | Mongolia | 30.23 | |
63 | 3 | 1 | Shane Cadogan | Saint Vincent og Grenadinene | 30.73 | |
64 | 2 | 2 | Slava Sihanouvong | Laos | 32.11 | |
65 | 3 | 0 | Tendo Mukalazi | Uganda | 32.64 | |
66 | 1 | 5 | Tindwende Sawadogo | Burkina Faso | 33.97 | |
67 | 3 | 9 | Clayment Lafiara | Salomonøyene | 34.37 | |
68 | 2 | 1 | Izzeldin Ibrahim | Sudan | 34.52 | |
69 | 1 | 7 | Momodou Saine | Gambia | 34.64 | |
70 | 2 | 4 | Yaya Yeressa | Guinea | 34.71 | |
71 | 2 | 5 | Gildas Koumondji | Benin | 34.90 | |
72 | 2 | 6 | Abdelmalik Muktar | Etiopia | 35.17 | |
73 | 2 | 0 | Chris Mana | Rwanda | 36.93 | |
74 | 2 | 8 | Hamid Rahimi | Afghanistan | 37.48 | |
75 | 1 | 2 | Alie Kamara | Sierra Leone | 37.79 | |
76 | 1 | 8 | Hakim Youssouf | Komorene | 38.65 | |
77 | 1 | 9 | Darshan Koffi | Togo | 40.39 | |
78 | 1 | 3 | Hollingsword Wolul | Vanuatu | 41.44 | |
79 - | 3 | 8 | Kumaren Naidu | Zambia | 99.98 DSQ | |
80 - | 8 | 7 | Andrew Wilson | USA | 99.99 DNS |
Semifinaler
Semifinalene ble svømt 23. juli fra kl. 20:41 lokal tid.[4]
Semifinale 1
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | Fabio Scozzoli | Italia | 26.70 | Q |
2 | 4 | João Gomes Júnior | Brasil | 26.84 | Q |
3 | 3 | Kirill Prigoda | Russland | 27.08 | QSO |
4 | 6 | Darragh Greene | Irland | 27.14 | |
5 | 5 | Hüseyin Emre Sakçı | Tyrkia | 27.17 | |
6 | 8 | Yasuhiro Koseki | Japan | 27.22 | |
7 | 2 | Nicolo Martinenghi | Italia | 27.31 | |
8 | 1 | Ties Elzerman | Nederland | 27.61 |
Semifinale 2
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Adam Peaty | Storbritannia | 26.11 | Q |
2 | 5 | Felipe Lima | Brasil | 26.62 | Q |
3 | 3 | Ilya Shymanovich | Belarus | 26.77 | Q |
4 | 6 | Yan Zibei | Kina | 26.86 | Q, AS |
5 | 7 | Michael Andrew | USA | 26.88 | Q |
6 | 1 | Tobias Bjerg | Danmark | 27.08 | QSO |
7 | 2 | Andrei Nikolaev | Russland | 27.17 | |
8 | 8 | Nikola Obrovac | Kroatia | 27.31 |
Omsvømming
Omsvømmingen ble svømt 23. juli kl. 22:02 lokal tud.[5]
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kirill Prigoda | Russland | 27.09 | Q |
2 | 5 | Tobias Bjerg | Danmark | 27.16 |
Finale
Finalen ble svømt 24 July kl. 21:03 lokal tid.[6]
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 4 | Adam Peaty | Storbritannia | 26.06 | |
02 | 5 | Felipe Lima | Brasil | 26.66 | |
03 | 2 | João Gomes Júnior | Brasil | 26.69 | |
4 | 8 | Kirill Prigoda | Russland | 26.72 | NR |
5 | 6 | Ilya Shymanovich | Belarus | 26.85 | |
6 | 7 | Yan Zibei | Kina | 26.86 | =AS |
7 | 1 | Michael Andrew | USA | 26.93 | |
8 - | 3 | Fabio Scozzoli | Italia | DSQ |