Kanada az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Kanada az olimpiai játékokon | |||||
Kanada zászlaja | |||||
NOB-országkód: CAN | |||||
OOB | Kanadai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 304 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Charmaine Crooks | ||||
Záróünnepség | Marnie McBean és Kathleen Heddle | ||||
Érmek 21. helyezés |
| ||||
Kanada az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Kanada az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 304 sportoló képviselte, akik összesen 22 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Bailey, DonovanDonovan Bailey | Atlétika | Férfi 100 m |
1 Arany | Esmie, RobertRobert Esmie Glenroy Gilbert Bruny Surin Donovan Bailey Carlton Chambers | Atlétika | Férfi 4 × 100 m váltó |
1 Arany | McBean, MarnieMarnie McBean Kathleen Heddle | Evezés | Női kétpárevezős |
2 Ezüst | Sissaouri, GiaGia Sissaouri | Birkózás | Szabadfogás, 57 kg |
2 Ezüst | Porter, DerekDerek Porter | Evezés | Férfi egypárevezős |
2 Ezüst | Lay, JeffJeff Lay Dave Boyes Gavin Hassett Brian Peaker | Evezés | Férfi könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes |
2 Ezüst | Laumann, SilkenSilken Laumann | Evezés | Női egypárevezős |
2 Ezüst | McDermid, HeatherHeather McDermid Tosha Tsang Maria Maunder Alison Korn Emma Robinson Anna Van der Kamp Jessica Monroe Theresa Luke Lesley Thompson-Willie | Evezés | Női nyolcas |
2 Ezüst | Brunet, CarolineCaroline Brunet | Kajak-kenu | Női kajak egyes 500 m |
2 Ezüst | Walton, BrianBrian Walton | Kerékpározás | Férfi pontverseny |
2 Ezüst | Sydor, AlisonAlison Sydor | Kerékpározás | Női terep-kerékpározás |
2 Ezüst | Defiagbon, DavidDavid Defiagbon | Ökölvívás | Nehézsúly |
2 Ezüst | Alexander, LisaLisa Alexander Janice Bremner Karen Clark Karen Fonteyne Sylvie Fréchette Valérie Hould-Marchand Kasia Kulesza Christine Larsen Cari Read Erin Woodley | Szinkronúszás | Csapat |
2 Ezüst | Limpert, MarianneMarianne Limpert | Úszás | Női 200 m vegyes |
3 Bronz | Biesenthal, LaryssaLaryssa Biesenthal Marnie McBean Diane O'Grady Kathleen Heddle | Evezés | Női négypárevezős |
3 Bronz | Harnett, CurtCurt Harnett | Kerékpározás | Férfi egyéni sprint |
3 Bronz | Hughes, ClaraClara Hughes | Kerékpározás | Női egyéni mezőnyverseny |
3 Bronz | Hughes, ClaraClara Hughes | Kerékpározás | Női egyéni időfutam |
3 Bronz | Pelletier, AnnieAnnie Pelletier | Műugrás | Női egyéni műugrás |
3 Bronz | Child, JohnJohn Child Mark Heese | Röplabda | Férfi strandröplabda |
3 Bronz | Myden, CurtisCurtis Myden | Úszás | Férfi 200 m vegyes |
3 Bronz | Myden, CurtisCurtis Myden | Úszás | Férfi 400 m vegyes |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Johnny Huang | Egyes | M csoport Sule Olaleye (NGR) | 1. | Jan-Ove Waldner (SWE) 21–15, 17–21, 21–16, 21–17 | Liu Guoliang (CHN) 21–9, 19–21, 16–21, 16–21 | kiesett | 5. | |
Joe Ng | O csoport Macusita Kódzsi (JPN) | 4. | kiesett | 49. | ||||
Joe Ng Johnny Huang | Páros | E csoport Ausztria (AUT) | 3. | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lijuan Geng | Egyes | F csoport | 1. | Chan Tan Lui (HKG) 21–14, 17–21, 11–21, 14–21 | kiesett | 9. | ||
Barbara Chiu Lijuan Geng | Páros | A csoport Franciaország (FRA) | 3. | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Donovan Bailey | 100 m | 10,24 | 1. | 9.** | 10,05 | 2. | 5. | 10,00 | 2. | 3.* | 9,84 | |
Bruny Surin | 10,18 | 2. | 7. | 10,13 | 2. | 9. | 10,13 | 5. | 9. | kiesett | ||
Glenroy Gilbert | 10,34 | 2. | 27.**** | 10,28 | 5. | 22. | kiesett | |||||
O’Brian Gibbons | 200 m | 20,79 | 5. | 34. | kiesett | |||||||
Carlton Chambers | 21,32 | 6. | 66. | kiesett | ||||||||
Peter Ogilvie | 22,00 | 7. | 74. | kiesett | ||||||||
Graham Hood | 1500 m | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Jeff Schiebler | 10 000 m | 29:47,79 | 21. | 37. | kiesett | |||||||
Peter Fonseca | Maraton | 2:17:28 | 21. | |||||||||
Carey Nelson | 2:19:39 | 35. | ||||||||||
Bruce Deacon | 2:19:56 | 39. | ||||||||||
Tim Kroeker | 110 m gát | 13,74 | 5. | 27.*** | 14,14 | 8. | 30. | kiesett | ||||
Joël Bourgeois | 3000 m akadály | 8:28,14 | 4. | 4. | 8:31,45 | 7. | 16. | kiesett | ||||
Robert Esmie Glenroy Gilbert Bruny Surin Donovan Bailey Carlton Chambers | 4 × 100 m váltó | 38,68 | 1. | 2. | 38,36 | 1. | 2. | 37,69 | ||||
Martin St. Pierre | 20 km gyaloglás | 1:26:37 | 36. | |||||||||
Arturo Huerta | 1:28:23 | 42. | ||||||||||
Tim Berrett | 50 km gyaloglás | 3:51:28 | 10. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Charles Lefrançois | Magasugrás | 226 cm | 15. | kiesett | |
Richard Duncan | Távolugrás | 761 cm | 33.* | kiesett | |
Brad Snyder | Súlylökés | 17,98 m | 31. | kiesett | |
Jason Tunks | Diszkoszvetés | 55,58 m | 33. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Mike Smith | Tízpróba | 11,08 | 843 | 747 cm | 927 | 16,97 m | 911 | 195 cm | 758 | 51,97 | 726 | 14,78 | 876 | 49,54 m | 861 | 500 cm | 910 | 64,34 m | 803 | 4:43,81 | 656 | 8271 | 13. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Tara Perry | 200 m | 23,46 | 6. | 33. | kiesett | |||||||
LaDonna Antoine | 400 m | 51,99 | 4. | 16.* | 52,03 | 6. | 23. | kiesett | ||||
Charmaine Crooks | 800 m | 2:00,27 | 6. | 18. | kiesett | |||||||
Leah Pells | 1500 m | 4:13,17 | 8. | 16. | 4:06,26 | 4. | 4. | 4:03,56 | 4. | |||
Paula Schnurr | 4:29,67 | 10. | 31. | kiesett | ||||||||
Kathy Butler | 5000 m | 15:47,50 | 8. | 24. | kiesett | |||||||
Robyn Meagher | 16:24,49 | 14. | 43. | kiesett | ||||||||
Danuta Bartoszek | Maraton | 2:37:06 | 32. | |||||||||
May Allison | 2:44:38 | 52. | ||||||||||
Katie Anderson | 100 m gát | 12,86 | 1. | 8.* | 13,17 | 7. | 28.* | kiesett | ||||
Lesley Tashlin | 13,61 | 7. | 37. | kiesett | ||||||||
Sonia Paquette | 13,29 | 7. | 33. | kiesett | ||||||||
Rosey Edeh | 400 m gát | 55,64 | 4. | 11.* | 54,49 | 3. | 7. | 54,39 | 6. | |||
Katie Anderson Tara Perry LaDonna Antoine Lesley Tashlin | 4 × 100 m váltó | 44,34 | 5. | 13. | kiesett | |||||||
Janice McCaffrey | 10 km gyaloglás | 45:47 | 25. | |||||||||
Tina Poitras | 46:51 | 32. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Nicole Devonish | Távolugrás | 574 cm | 34. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Catherine Bond-Mills | Hétpróba | 13,66 | 1027 | 183 cm | 1016 | 12,86 m | 718 | 24,90 | 896 | érvényes ugrás nélkül | 40,56 m | 678 | 2:14,50 | 900 | 5235 | 25. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ainsley Robinson | 62 kg | David Zuniga (USA) 2–3 | Cshö Szangszon (Choi Sang-Seon) (KOR) 0–7 | kiesett | 18. | ||||||||
Colin Daynes | 68 kg | Grigory Pulyayev (UZB) 0–12 | Anwar Kandafil (MAR) 5–4 | Szamvel Manoukjan (ARM) 3–9 | kiesett | 14. | |||||||
Doug Cox | 90 kg | Goran Kasum (YUG) 0–3 | Fahr-ud-Din Hodžić (BIH) 2–5 | kiesett | 19. | ||||||||
Colbie Bell | 100 kg | Héctor Milián (CUB) 0–12 | Bak'ur Gogit'idze (GEO) 0–3 | kiesett | 17. | ||||||||
Yogi Johl | 130 kg | Helger Hallik (EST) 0–0 | Gheorghe Amariei (ROM) 3–1 | Raul Dgvoreli (TJK) 0–2 | kiesett | 13. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Paul Ragusa | 48 kg | Luvsan–Ishiin Sergelenbaatar (MGL) 1–7 | Vugar Orudzsov (RUS) 0–12 | kiesett | 16. | ||||||||
Greg Woodcroft | 52 kg | Maulen Mamirov (KAZ) 0–10 | Greg Fitzgerald (AUS) 6–0 | Roman Kollar (SVK) 6–3 | Lou Rosselli (USA) 0–0 | Metin Topaktaş (TUR) 1–13 | A 7. helyért Adkhamdzhon Akhilov (UZB) 0–11 | 8. | |||||
Gia Sissaouri | 57 kg | Tserenbaataryn Tsogtbayar (MGL) 8–3 | Bagautgyin Umahanov (RUS) 1–1 | Damir Zakhartdinov (UZB) 8–0 | Saban Trsztena (MKD) 4–1 | Kendall Cross (USA) 3–5 | |||||||
Marty Calder | 62 kg | Jürgen Scheibe (GER) 2–4 | Martin Müller (SUI) 6–0 | Anibál Nieves (PUR) 3–0 | Arút Parszekián (CYP) 10–4 | Vada Takahiro (JPN) 3–7 | A 7. helyért Ramil Islamov (UZB) 9–1 | 7. | |||||
Craig Roberts | 68 kg | Richard Weiss (AUS) 12–2 | Townsend Saunders (USA) 1–3 | Aleh Hohal (BLR) 0–4 | kiesett | 12. | |||||||
David Hohl | 74 kg | Boris Budayev (UZB) 3–4 | Rein Ozoline (AUS) 11–5 | Anthony Avon Blume (CMR) 10–0 | Alexander Leipold (GER) 2–10 | kiesett | 9. | ||||||
Scott Bianco | 90 kg | Iszlam Bajramukov (KAZ) 2–5 | Robert Kostecki (POL) 3–2 | Victor Kodei (NGR) 0–7 | kiesett | 15. | |||||||
Oleg Ladik | 100 kg | Shkelqim Troplini (ALB) 7–0 | Marek Garmulewicz (POL) 0–3 | Leri Habelovi (RUS) 0–0 | Szagid Murtazalijev (UKR) 1–4 | A 7. helyért Szagid Murtazalijev (UKR) 1–3 | 8. | ||||||
Andy Borodow | 130 kg | Bruce Baumgartner (USA) 0–10 | Igor Klimov (KAZ) 5–3 | Pétrosz Búrndulisz (GRE) 0–1 | kiesett | 14. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ewan Beaton | Légsúly | Pedro Caravana (POR) V | kiesett | 33. | ||||||||
Taro Tan | Harmatsúly | erőnyerő | Zhang Guangjun (CHN) GY | Michel de Almeida (POR) V | kiesett | 17. | ||||||
Colin Morgan | Váltósúly | erőnyerő | Soso Lip'art'eliani (GEO) V | kiesett | 21. | |||||||
Nicolas Gill | Középsúly | erőnyerő | Abel Ndenguet (CGO) GY | León Villar (ESP) GY | Marko Spittka (GER) V | Edelmar Zanol (BRA) GY | Mark Huizinga (NED) V | kiesett | 7. | |||
Keith Morgan | Félnehézsúly | erőnyerő | Arturo Gutiérrez (MEX) GY | Antonio Felicité (MRI) V | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carolyne Lepage | Légsúly | Yolanda Soler (ESP) V | Joyce Heron (GBR) V | kiesett | 13. | ||||||
Nathalie Gosselin | Harmatsúly | erőnyerő | Carolina Mariani (ARG) V | kiesett | 14. | ||||||
Marie-Josée Morneau | Könnyűsúly | erőnyerő | Mizogucsi Noriko (JPN) V | kiesett | 16. | ||||||
Michelle Buckingham | Váltósúly | Jenny Gal (NED) V | Ileana Beltran (CUB) V | kiesett | 13. | ||||||
Niki Jenkins | Félnehézsúly | Estha Essombe (FRA) V | Diadenys Luna (CUB) V | kiesett | 13. | ||||||
Nancy Filteau | Nehézsúly | erőnyerő | Yeh Wen-Hua (TPE) GY | Estela Rodríguez (CUB) V | Szon Hjonmi (Son Hyeon-Mi) (KOR) V | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Derek Porter | Egypárevezős | 7:31,75 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:14,91 | 2. | A | 6:47,45 | 2. | ||||
Michael Forgeron Todd Hallett | Kétpárevezős | 6:48,03 | 2. | 6:51,93 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:46,35 | 4. | B | 6:18,37 | 1. | 7. | |
Greg Stevenson Phil Graham Henry Hering Mark Platt Darren Barber Andy Crosby Scott Brodie Adam Parfitt Pat Newman | Nyolcas | 5:44,00 | 2. | 5:30,76 | 1. | A | 5:46,54 | 4. | 4. | |||||
Jeff Lay Dave Boyes Gavin Hassett Brian Peaker | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:18,55 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:10,38 | 2. | A | 6:10,13 | 2. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Silken Laumann | Egypárevezős | 8:10,57 | 2. | 8:28,88 | 1. | A/B | 7:57,68 | 1. | A | 7:35,15 | 2. | |
Marnie McBean Kathleen Heddle | Kétpárevezős | 7:23,07 | 1. | erőnyerő | A/B | 7:11,21 | 1. | A | 6:56,84 | 1. | ||
Emma Robinson Anna Van der Kamp | Kormányos nélküli kettes | 7:38,98 | 2. | erőnyerő | A/B | 7:32,02 | 2. | A | 7:12,27 | 5. | 5. | |
Laryssa Biesenthal Marnie McBean Diane O’Grady Kathleen Heddle | Négypárevezős | 6:39,32 | 1. | erőnyerő | A | 6:30,38 | 3. | |||||
Heather McDermid Tosha Tsang Maria Maunder Alison Korn Emma Robinson Anna Van der Kamp Jessica Monroe Theresa Luke Lesley Thompson-Willie | Nyolcas | 6:29,08 | 2. | 6:06,49 | 2. | A | 6:24,05 | 2. | ||||
Colleen Miller Wendy Wiebe | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:41,20 | 3. | 7:02,54 | 2. | A/B | 7:27,19 | 5. | B | 7:03,87 | 1. | 7. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jeannot Robitaille | Egyéni | 634 | 54. | Kim Boram (Kim Bo-Ram) (KOR) (11.) 160–168 | kiesett | 37. | ||||
Rob Rusnov | 645 | 43. | Mikael Larsson (SWE) (22.) 159–167 | kiesett | 38. | |||||
Kevin Sally | 657 | 27. | Tomi Poikolainen (FIN) (38.) 155–158 | kiesett | 49. | |||||
Jeannot Robitaille Rob Rusnov Kevin Sally | Csapat | 657 | 11. | Ukrajna (UKR) Olekszandr Jacenko Valerij Jeveckij Sztanyiszlav Zabrodszkij (4.) 225–238 | kiesett | 15. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Renn Crichlow | Kajak egyes 500 m | 1:42,652 | 4. | 8. | 1:43,055 | 2. | 2. | 1:41,749 | 6. | 10. | kiesett | |
Erik Gervais | Kajak egyes 1000 m | 4:01,707 | 7. | 19. | 4:08,743 | 6. | 10. | kiesett | ||||
Mihai Apostol Peter Giles Liam Jewell Renn Crichlow | Kajak négyes 1000 m | 3:15,208 | 5. | 9. | 3:01,307 | 2. | 2. | 2:56,664 | 7. | |||
Steve Giles | Kenu egyes 500 m | 1:53,803 | 3. | 3. | 1:51,614 | 1. | 10. | 1:53,326 | 8. | |||
Gavin Maxwell | Kenu egyes 1000 m | 4:36,971 | 6. | 13. | 4:27,721 | 6. | 12. | kiesett | ||||
Buday Attila Buday Tamás, Jr. | Kenu kettes 500 m | 1:47,551 | 5. | 13. | 1:49,820 | 1. | 4. | 1:44,213 | 6. | 10. | kiesett | |
Steve Giles Dan Howe | Kenu kettes 1000 m | 4:33,613 | 7. | 15. | 3:45,077 | 1. | 3. | 3:46,102 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Caroline Brunet | Kajak egyes 500 m | 1:53,024 | 2. | 5. | erőnyerő | 1:49,575 | 2. | 3. | 1:47,891 | |||
Marie-Josée Gibeau-Ouimet Corrina Kennedy | Kajak kettes 500 m | 1:44,685 | 3. | 5. | erőnyerő | 1:44,461 | 4. | 6. | 1:41,313 | 5. | ||
Marie-Josée Gibeau-Ouimet Alison Herst Klara MacAskill Corrina Kennedy | Kajak négyes 500 m | 1:39,691 | 3. | 3. | 1:38,712 | 1. | 4. | 1:33,093 | 5. |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
David Ford | Férfi kajak egyes | 149,23 | 9. | 195,83 | 31. | 149,23 | 15. |
Larry Norman | Férfi kenu egyes | 186,57 | 21. | 170,12 | 12. | 170,12 | 18. |
Benoît Gauthier François Letourneau | Férfi kenu kettes | 179,83 | 5. | 172,67 | 7. | 172,67 | 8. |
Margaret Langford | Női kajak egyes | 193,49 | 11. | 173,59 | 6. | 173,59 | 8. |
Sheryl Boyle | 242,89 | 21. | 244,41 | 23. | 242,89 | 27. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Warren Sallenback | Férfi terepverseny | 2:29:57 (+0:12:19) | 13. |
Andreas Hestler | 2:46:45 (+0:29:07) | 31. | |
Alison Sydor | Női terepverseny | 1:51:58 (+0:01:07) | |
Lesley Tomlinson | 2:01:04 (+0:10:13) | 13. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Steve Bauer | Mezőnyverseny | 4:56:45 (+2:49) | 41. |
Michael Barry | 4:56:47 (+2:51) | 64. | |
Gord Fraser | 4:56:49 (+2:53) | 75. | |
Jacques Landry | 4:56:51 (+2:55) | 88. | |
Eric Wohlberg | 4:56:50 (+2:54) | 80. | |
Időfutam | 1:10:36 (+0:06:31) | 26. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Clara Hughes | Időfutam | 0:37:13 (+0:00:33) | |
Mezőnyverseny | 2:36:44 (+0:31) | ||
Sue Palmer-Komar | 2:37:06 (+0:53) | 10. | |
Linda Jackson | nem ért célba | ||
Időfutam | 0:38:50 (+0:02:10) | 9. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Curt Harnett | Férfi egyéni | 10,175 | 2. | Darren McKenzie-Potter (NZL) 11,380 | Peter Bazálik (SVK) 11,058 | José Moreno (ESP) 10,793 | Frédéric Magné (FRA) 11,127; 11,022; 10,712 | Marty Nothstein (USA) 10,731; 10,905 | Gary Neiwand (AUS) 10,947; 10,949 | |||||||||
Tanya Dubnicoff | Női egyéni | 11,566 | 8. | Vang Jen (CHN) 12,002 | Ingrid Haringa (NED) 12,020; idő nélkül; 12,049 | Okszana Grisina (RUS) Erika Salumäe (EST) Vang Jen (CHN) 12,416 | 4. | 8. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Brian Walton | Férfi pontverseny | 29 | 0 |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 5 | 5 | 0 | 424 | 360 | +64 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 378 | 342 | +36 | 9 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 330 | 309 | +21 | 8 |
Japán (JPN) | 5 | 2 | 3 | 365 | 396 | –31 | 7 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 347 | 378 | –31 | 6 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 5 | 293 | 352 | –59 | 5 |
1996. július 21. Sablon:1996NkosárBRACAN
| Brazília (BRA) | 69–56 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Tomislav Jovancic (YUG) |
(38–27) Jegyzőkönyv | ||||
da Silva, dos Santos Arcain 17 | Pont | Blackwell 11 | ||
dos Santos Arcain 8 | Lepattanó | Smith 7 | ||
dos Santos Arcain 4 | Gólpassz | Evans 4 |
1996. július 23. Sablon:1996NkosárCANITA
| Kanada (CAN) | 54–59 | Olaszország (ITA) | Atlanta Játékvezetők: Jose Lapaix Guance (DOM), Romualdas Brazauskas (LTU) |
(34–24) Jegyzőkönyv | ||||
Smith 13 | Pont | Fullin, Ballabio 15 | ||
Smith 7 | Lepattanó | Pollini, Tufano 4 | ||
Evans 5 | Gólpassz | Gardellin 3 |
1996. július 25. Sablon:1996NkosárCANCHN
| Kanada (CAN) | 49–61 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Sally Bell (USA), Stylianos Koukoulekidis (GRE) |
(25–28) Jegyzőkönyv | ||||
három játékos 8 | Pont | Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 19 | ||
Norman 9 | Lepattanó | Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 16 | ||
Evans 5 | Gólpassz | Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 4 |
1996. július 27. Sablon:1996NkosárRUSCAN
| Oroszország (RUS) | 68–49 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezetők: Michael Butler (AUS), Carl Jungebrand (FIN) |
(35–29) Jegyzőkönyv | ||||
Nyikonova 18 | Pont | Norman 15 | ||
Baranova 11 | Lepattanó | Norman 8 | ||
Szumnyikova 5 | Gólpassz | három játékos 2 |
1996. július 29. Sablon:1996NkosárCANJPN
| Kanada (CAN) | 85–95 | Japán (JPN) | Atlanta Játékvezetők: Davorin Nakic (CRO), Raul Chaves Sagel (ARG) |
(45–41) Jegyzőkönyv | ||||
Jerant 15 | Pont | Mikiko 26 | ||
Norman 10 | Lepattanó | Icsidzsó, Murakami 5 | ||
Evans 4 | Gólpassz | Murakami, Kató 5 |
- A 9–12. helyért
1996. július 31. 12:00 Sablon:1996NkosárKORCAN
| Dél-Korea (KOR) | 88–79 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Jose Piovesan Neto (BRA) |
(37–41) Jegyzőkönyv | ||||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 31 | Pont | Norman 17 | ||
Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju), Csong Szonmin (Jeong Seon-Min) 4 | Lepattanó | Norman 8 | ||
Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 9 | Gólpassz | Karch-Gailus 8 |
- A 11. helyért
1996. augusztus 3. 10:00 Sablon:1996NkosárZAICAN
| Zaire (ZAI) | 46–88 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezetők: Michael Butler (AUS), Serguei Boulanov (RUS) |
(20–52) Jegyzőkönyv | ||||
Ngalula 12 | Pont | Smith 21 | ||
Tshijuka 9 | Lepattanó | Norman 10 | ||
Pikinini, Ngalula 2 | Gólpassz | Karch-Gailus 6 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 11. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Leonie Bramall | Gilbona | Egyéni | 64,52 | 29. | kiesett | |||||
Evi Strasser | Lavinia | 58,48 | 43. | kiesett | ||||||
Gina Smith | Faust | 57,36 | 44. | kiesett | ||||||
Leonie Bramall Evi Strasser Gina Smith | lásd fentebb | Csapat | 4509 | 10. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||||
Ian Millar | Play it Again | Egyéni | 8,00 | 40. | 12,00 | 20,00 | 45. | 8,00 | 28,00 | 46. | kiesett | kiesett | ||||||
Mac Cone | Elute | 8,25 | 50. | 12,00 | 20,25 | 49. | 12,00 | 32,25 | 52. | kiesett | kiesett | |||||||
Linda Southern-Heathcott | Advantage | 12,75 | 65. | 12,00 | 24,75 | 57. | 20,75 | 45,50 | 58. | kiesett | kiesett | |||||||
Christopher Delia | Silent Sam | 8,00 | 40. | 16,00 | 24,00 | 51. | 32,00 | 56,00 | 66. | kiesett | kiesett | |||||||
Ian Millar Mac Cone Linda Southern-Heathcott Christopher Delia | lásd fentebb | Csapat | 36,00 | 15. | 40,75 | 16. | 76,75 | 16. |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Kelli McMullen-Temple | Amsterdam | Egyéni | 55,20 | 21. | 101,60 | 156,80 | 19. | 15,00 | 14. | 171,80 | 18. |
Kelli McMullen-Temple Claire Smith Stuart Young-Black Therese Washtock | Kilkenny Gordon Gibbons Market Venture Aristotle | Csapat | 139,20 | 4. | nem ért célba | 2074,40 | 15. | nem ért célba | 2074,40 | 14. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Philippe Comtois | Egyéni műugrás | 357,75 | 14. | 551,28 | 16. | kiesett | |
David Bédard | 342,33 | 19. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Annie Pelletier | Egyéni műugrás | 236,58 | 17. | 455,34 | 12. | 509,64 | |
Eryn Bulmer | 226,74 | 21. | kiesett | ||||
Paige Gordon | Egyéni toronyugrás | 242,13 | 21. | kiesett | |||
Anne Montminy | 229,32 | 24. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Domenic Figliomeni | Papírsúly | Beibis Mendoza (COL) 1–12 | kiesett | 17. | |||
Claude Lambert | Harmatsúly | Khadpo Vichai (THA) 2–12 | kiesett | 17. | |||
Casey Patton | Pehelysúly | Philip Ndou (RSA) RSC | kiesett | 17. | |||
Mike Strange | Könnyűsúly | Francisco Martínez (MEX) 15–1 | Mehak Gazarjan (ARM) 16–7 | Toncso Toncsev (BUL) 10–16 | kiesett | 5. | |
Phil Boudreault | Kisváltósúly | Rashi Ali Hadj Matumla (TAN) 16–12 | Eduard Zaharov (RUS) 9–11 | kiesett | 9. | ||
Hercules Kyvelos | Váltósúly | Kamel Chater (TUN) 4–4 | kiesett | 17. | |||
Nick Farrell | Nagyváltósúly | Jermahan Ibraimov (KAZ) 4–15 | kiesett | 17. | |||
Randall Thompson | Középsúly | Brian Magee (IRL) 5–13 | kiesett | 17. | |||
Troy Amos-Ross | Félnehézsúly | Roland Raforme (SEY) KO | Paul Mbongo (CMR) 7–3 | Vaszilij Zsirov (KAZ) 8–14 | kiesett | 6. | |
David Defiagbon | Nehézsúly | erőnyerő | Ahmed Rajab Omari (KEN) 15–4 | Christophe Mendy (FRA) kizárták | Nate Jones (USA) 16–10 | Félix Savón (CUB) 2–20 | |
Jean-François Bergeron | Szupernehézsúly | erőnyerő | Attila Levin (SWE) RSC | kiesett | 9. |
RSC - a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996NröpiB
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Brazília (BRA) | 10 | 5 | 0 | 15 | 1 | 15,000 | 238 | 121 | 1,967 |
Oroszország (RUS) | 9 | 4 | 1 | 12 | 4 | 3,000 | 217 | 140 | 1,550 |
Kuba (CUB) | 8 | 3 | 2 | 10 | 6 | 1,667 | 196 | 156 | 1,256 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 3 | 7 | 9 | 0,778 | 163 | 191 | 0,853 |
Kanada (CAN) | 6 | 1 | 4 | 3 | 14 | 0,214 | 156 | 239 | 0,653 |
Peru (PER) | 5 | 0 | 5 | 2 | 15 | 0,133 | 129 | 252 | 0,512 |
1996. július 20. 16:00 Sablon:1996NröpiCANCUB
| Kanada (CAN) | 0–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Fernando Nava Abarca (MEX), Gabriel Gimenez (ESP) |
(8–15, 8–15, 5–15) |
1996. július 22. 16:00 Sablon:1996NröpiRUSCAN
| Oroszország (RUS) | 3–0 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezető: Songsak Chareonpong (THA), Fernando Nava Abarca (MEX) |
(15–1, 15–7, 15–9) |
1996. július 24. 10:00 Sablon:1996NröpiCANGER
| Kanada (CAN) | 0–3 | Németország (GER) | Atlanta Játékvezető: Abdullah Al-Khlaifi (KSA), Guillermo Paredes (ARG) |
(5–15, 12–15, 6–15) |
1996. július 26. 19:30 Sablon:1996NröpiCANBRA
| Kanada (CAN) | 0–3 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezető: Pasquale Troia (ITA), Songsak Chareonpong (THA) |
(6–15, 6–15, 11–15) |
1996. július 28. 19:30 Sablon:1996NröpiPERCAN
| Peru (PER) | 2–3 | Kanada (CAN) | Atlanta Játékvezető: Young-Ho Cho (KOR), Jarmo Salonen (FIN) |
(17–16, 6–15, 15–11, 9–15, 12–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada (CAN) | 9. |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
John Child Mark Heese | erőnyerő | Spanyolország (ESP) Javier Bosma Sixto Jiménez 1–15 | Svédország (SWE) Tom Englén Fredrik Peterson 15–2 | Csehország (CZE) Michal Palinek Marek Pakosta 15–9 | Németország (GER) Jörg Ahmann Axel Hager 15–7 | Kuba (CUB) Francisco Álvarez Juan Miguel Rosell 15–4 | Spanyolország (ESP) Javier Bosma Sixto Jiménez 15–4 | Egyesült Államok (USA) Karch Kiraly Kent Steffes 11–15 | Bronzmérkőzés Portugália (POR) Miguel Maia João Brenha 12–5, 12–8 | |||
Edward Drakich Marc Dunn | Ausztrália (AUS) Julien Prosser Leo Zahner 6–15 | Olaszország (ITA) Andrea Ghiurghi Nicola Grigolo 8–15 | kiesett | 17. |
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Margo Malowney Barb Broen-Ouelette | Indonézia (INA) Timy Yudhani Rahayu Etta Kaize 10–15 | Franciaország (FRA) Anabelle Prawerman Brigitte Lesage 13–15 | kiesett | 17. |
Softball
Bővebben: Softball az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kanadai női softballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996soft
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 37 | 7 | +30 |
Kína | 7 | 5 | 2 | 29 | 7 | +22 |
Ausztrália | 7 | 5 | 2 | 22 | 11 | +11 |
Japán | 7 | 5 | 2 | 24 | 18 | +6 |
Kanada | 7 | 3 | 4 | 15 | 17 | –2 |
Tajvan | 7 | 2 | 5 | 19 | 19 | 0 |
Hollandia | 7 | 1 | 6 | 4 | 32 | –28 |
Puerto Rico | 7 | 1 | 6 | 5 | 44 | –39 |
1996. július 21. Sablon:1996softTPECAN
| Tajvan | 1–2 | Kanada | |||
1996. július 22. Sablon:1996softPURCAN
| Puerto Rico | 0–4 | Kanada | |||
1996. július 23. Sablon:1996softCHNCAN
| Kína | 2–1 | Kanada | |||
1996. július 24. Sablon:1996softCANJPN
| Kanada | 0–4 | Japán | |||
1996. július 25. Sablon:1996softUSACAN
| Egyesült Államok | 4–2 | Kanada | |||
1996. július 26. Sablon:1996softNEDCAN
| Hollandia | 1–4 | Kanada | |||
1996. július 27. Sablon:1996softCANAUS
| Kanada | 2–5 | Ausztrália | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kanada | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jean-François Sénécal | Légpuska | 583 | 30.* | kiesett | |
Michel Dion | Sportpuska, fekvő | 592 | 30.***** | kiesett | |
Sportpuska, összetett | 1145 | 43. | kiesett | ||
George Leary | Trap | 121 | 8. | kiesett | |
Ian Shaw | 115 | 45.*** | kiesett | ||
Kirk Reynolds | Dupla trap | 135 | 12.** | kiesett | |
Rod Boll | 130 | 19.** | kiesett | ||
Clayton Miller | Skeet | 119 | 20.***** | kiesett | |
Jason Caswell | 111 | 53. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Cynthia Meyer | Dupla trap | 97 | 15.* | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Jean Lavertue | 64 kg | 125,0 | 19.* | 145,0 | 29.* | 270,0 | 28. |
Serge Tremblay | 83 kg | 150,0 | 12.* | 177,5 | 13. | 327,5 | 13. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Szabad gyakorlat | Technikai gyakorlat | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |
Lisa Alexander Janice Bremner Karen Clark Karen Fonteyne Sylvie Fréchette Valérie Hould-Marchand Kasia Kulesza Christine Larsen Cari Read Erin Woodley | 98,600 | 2. | 97,933 | 2. | 98,367 |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Daniel Nestor | Egyes | Szargisz Szargszjan (ARM) 4–6, 4–6 | kiesett | 33. | |||||
Sébastien Lareau | Albert Costa (ESP) 6–7, 4–6 | kiesett | 33. | ||||||
Grant Connell Daniel Nestor | Páros | Írország (IRL) Scott Barron Owen Casey 6–4, 6–4 | Nagy-Britannia (GBR) Neil Broad Tim Henman 6–7, 6–4, 4–6 | kiesett | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Patricia Hy-Boulais | Egyes | Rita Grande (ITA) 6–4, 6–4 | Szeles Mónika (USA) 3–6, 2–6 | kiesett | 17. | ||||
Jana Nejedly | Radka Zrubáková (SVK) 3–6, 2–6 | kiesett | 33. | ||||||
Jill Hetherington Patricia Hy-Boulais | Páros | Japán (JPN) Nagacuka Kjóko Szugijama Ai 7–6, 6–1 | Fehéroroszország (BLR) Volha Barabanscsikava Natallja Zverava 2–6, 6–4, 6–1 | Csehország (CZE) Jana Novotná Helena Suková 2–6, 4–6 | kiesett | 5. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Iain Sydie | Férfi egyes | Murray Hocking (AUS) 15–9, 15–9 | Thomas Wapp (SUI) 15–7, 15–7 | I Gvangdzsin (Lee Gwang-jin) (KOR) 8–15, 12–15 | kiesett | 9. | ||
Jaimie Dawson | Oscar Brandon (SUR) 15–5, 15–4 | Yu Lizhi (CHN) 10–15, 11–15 | kiesett | 17. | ||||
Anil Kaul | Kim Hakkjun (Kim Hak-gyun) (KOR) mérkőzés nélkül | kiesett | 33. | |||||
Anil Kaul Iain Sydie | Férfi páros | Malajzia (MAS) Soo Beng Kiang Tan Kim Her 7–15, 3–15 | kiesett | 17. | ||||
Darryl Yung Jaimie Dawson | Dánia (DEN) Christian Jakobsen Jens Eriksen 10–15, 14–17 | kiesett | 17. | |||||
Denyse Julien | Női egyes | Debra O’Connor (TRI) 11–3, 11–0 | Huang Chia-Chi (TPE) 11–9, 5–11, 1–11 | kiesett | 17. | |||
Doris Piché | erőnyerő | Susi Susanti (INA) 1–11, 3–11 | kiesett | 17. | ||||
Denyse Julien Si-An Deng | Női páros | Új-Zéland (NZL) Rhona Robertson Tammy Jenkins 7–15, 4–15 | kiesett | 17. | ||||
Denyse Julien Darryl Yung | Vegyes páros | Ausztrália (AUS) Amanda Hardy Paul Stevenson 15–10, 17–14 | Kína (CHN) Peng Xinyong Chen Xingdong 11–15, 6–15 | kiesett | 9. | |||
Doris Piché Iain Sydie | Dél-Korea (KOR) Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) Pak Csubong (Park Ju-bong) 3–15, 6–15 | kiesett | 17. | |||||
Si-An Deng Anil Kaul | Kína (CHN) Szun Man (Sun Man) Liu Jianjun 12–15, 3–15 | kiesett | 17. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alan Nolet | Talaj | 18,400 | 72.** | kiesett | |
Ugrás | 18,575 | 76.**** | kiesett | ||
Korlát | 17,875 | 80.* | kiesett | ||
Nyújtó | 18,150 | 74. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,150 | 81.** | kiesett | ||
Lólengés | 17,950 | 78.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,100 | 56. | kiesett | ||
Richard Ikeda | Talaj | 18,050 | 80. | kiesett | |
Ugrás | 18,175 | 90.* | kiesett | ||
Korlát | 17,075 | 91. | kiesett | ||
Nyújtó | 17,050 | 91. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,250 | 96. | kiesett | ||
Lólengés | 18,800 | 45.** | kiesett | ||
Egyéni összetett | 105,400 | 63. | kiesett | ||
Kris Burley | Talaj | 18,025 | 81. | kiesett | |
Ugrás | 19,000 | 40.* | kiesett | ||
Korlát | 18,375 | 64.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 17,275 | 88. | kiesett | ||
Gyűrű | 16,025 | 97. | kiesett | ||
Lólengés | 15,600 | 96. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 104,300 | 69. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Yvonne Tousek | Talaj | 18,787 | 56. | kiesett | |
Ugrás | 18,750 | 58. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,450 | 71.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,787 | 30.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 74,774 | 39. | 37,793 | 26. | |
Jennifer Exaltacion | Talaj | 18,262 | 82. | kiesett | |
Ugrás | 18,462 | 80. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,524 | 68. | kiesett | ||
Gerenda | 18,474 | 47.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 73,722 | 54. | kiesett | ||
Shanyn MacEachern | Talaj | 18,612 | 67. | kiesett | |
Ugrás | 18,800 | 52. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,824 | 55. | kiesett | ||
Gerenda | 16,687 | 87. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,923 | 62. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Camille Martens | Egyéni | 36,364 | 33. | kiesett |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Hugues Legault | 50 m gyors | 23,63 | 4. | 39. | kiesett | |||
Rob Braknis | 100 m hát | 56,14 | 3. | 10. | B | 57,00 | 8. | 16. |
Chris Renaud | 56,52 | 7. | 18. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:02,48 | 6. | 16. | B | 2:01,70 | 2. | 10. | |
Jon Cleveland | 100 m mell | 1:03,14 | 8. | 23. | kiesett | |||
200 m mell | 2:16,08 | 6. | 14. | B | 2:16,39 | 7. | 15. | |
Stephen Clarke | 100 m gyors | 50,14 | 1. | 11. | B | 50,45 | 7. | 15. |
100 m pillangó | 53,41 | 1. | 5.* | A | 53,33 | 7. | 7. | |
Eddie Parenti | 54,03 | 7. | 16. | B | 54,19 | 7. | 15. | |
Casey Barrett | 200 m pillangó | 2:00,28 | 5. | 13. | B | 1:59,72 | 3. | 11. |
Curtis Myden | 200 m vegyes | 2:01,50 | 2. | 4. | A | 2:01,13 | 3. | |
400 m vegyes | 4:18,43 | 4. | 5. | A | 4:16,28 | 3. | ||
Rob Braknis Stephen Clarke Jon Cleveland Eddie Parenti | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:42,95 | 4. | 12. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Martine Dessureault | 50 m gyors | 26,44 | 6. | 26. | kiesett | |||
Laura Nicholls | 26,52 | 8. | 29.* | kiesett | ||||
Shannon Shakespeare | 100 m gyors | 56,63 | 5. | 17. | kiesett | |||
Nikki Dryden | 800 m gyors | 8:47,19 | 5. | 14. | kiesett | |||
Stephanie Richardson | 8:52,61 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Julie Howard | 100 m hát | 1:03,84 | 5. | 15. | B | 1:04,01 | 7. | 15. |
200 m hát | 2:17,25 | 1. | 20. | kiesett | ||||
Guylaine Cloutier | 100 m mell | 1:09,72 | 3. | 6. | A | 1:09,40 | 6. | 6. |
Lisa Flood | 1:10,26 | 5. | 12. | B | 1:10,21 | 2. | 10. | |
Christin Petelski | 200 m mell | 2:30,30 | 4. | 8. | A | 2:31,45 | 8. | 8. |
Riley Mants | 2:32,97 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Sarah Evanetz | 100 m pillangó | 1:01,32 | 5. | 13. | B | 1:01,44 | 7. | 15. |
Jessica Amey | 1:02,81 | 7. | 25. | kiesett | ||||
Jessica Deglau | 200 m pillangó | 2:12,48 | 3. | 5. | A | 2:11,40 | 6. | 6. |
Andrea Schwartz | 2:13,33 | 4. | 9. | B | 2:14,07 | 7. | 15. | |
400 m gyors | 4:19,46 | 7. | 20. | kiesett | ||||
Marianne Limpert | 200 m vegyes | 2:15,12 | 1. | 1. | A | 2:14,35 | 2. | |
Joanne Malar | 2:16,34 | 2. | 6. | A | 2:15,30 | 4. | 4. | |
200 m gyors | 2:03,53 | 5. | 17. | B | 2:03,79 | 8. | 16. | |
400 m vegyes | 4:47,85 | 3. | 9. | B | 4:46,34 | 1. | 9. | |
Nancy Sweetnam | 4:48,56 | 5. | 11. | B | 4:47,55 | 3. | 11. | |
Shannon Shakespeare Julie Howard Andrea Moody Marianne Limpert | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:45,66 | 3. | 6. | A | 3:46,27 | 7. | 7. |
Marianne Limpert Shannon Shakespeare Andrea Schwartz Jessica Deglau Joanne Malar Sophie Simard | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:12,03 | 2. | 6. | A | 8:08,16 | 5. | 5. |
Julie Howard Guylaine Cloutier Sarah Evanetz Shannon Shakespeare | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:09,50 | 2. | 6. | A | 4:08,29 | 5. | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Alain Bolduc | Szörfvitorlázás | (38) | 10 | 18 | 13 | (22) | 17 | 8 | 18 | 11 | 95,0 | 16. | ||
Richard Clarke | Finn dingi | 14 | 6 | 3 | 10 | (32 PMS) | (28) | 3 | 17 | 21 | 1 | 75,0 | 9. | |
Paul Hannam Brian Storey | 470-es osztály | 10 | 21 | 12 | 23 | 21 | (29) | 20 | (37) | 13 | 11 | 135,0 | 20. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Caroll-Ann Alie | Szörfvitorlázás | 11 | 7 | 7 | (16) | 6 | 10 | 2 | 14 | (28 PMS) | 57,0 | 12. | ||
Tine Moberg-Parker | Europe | 4 | 15 | 9 | 3 | 12 | (29*) | 17 | 19 | (22) | 8 | 7 | 94,0 | 13. |
Leigh Andrew-Pearson Penny Stamper-Davis | 470-es osztály | (23) | 1 | 3 | (20) | 6 | 10 | 5 | 8 | 19 | 8 | 76,0 | 9. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Rod Davies | Laser | 22 | (57 PMS) | 24 | 25 | 17 | (28) | 23 | 25 | 26 | 23 | 9 | 194,0 | 26. |
Ross MacDonald Eric Jespersen | Csillaghajó | (26) | (26) | 3 | 18 | 7 | 8 | 11 | 5 | 23 | 7 | 0 | 82,0 | 14. |
Marc Peers Roy Janse | Tornádó | (17) | 11 | 9 | 9 | 9 | 12 | (17) | 8 | 9 | 8 | 8 | 83,0 | 11. |
* - kizárták
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Bill Abbott Joanne Abbott Brad Boston | Soling | 9 | (20) | (16) | 10 | 2 | 8 | 1 | 1 | 8 | 8 | 47 | 5. | Oroszország (RUS) Georgij Sajduko Igor Szkalin Dmitrij Sabanov 0–3 | kiesett | 5. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jean-Marc Chouinard | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Marius Strzalka (GER) 12–15 | kiesett | 19. | ||||
Danek Nowosielski | erőnyerő | Iván Trevejo (CUB) 14–15 | kiesett | 20. | |||||
James Ransom | Mike Marx (USA) 9–15 | kiesett | 38. | ||||||
Jean-Paul Banos | Kard, egyéni | Archil Lortkipanidze (GEO) 15–13 | Tonhi Terenzi (ITA) 7–15 | kiesett | 29. | ||||
Tony Plourde | Yan Xiandong (CHN) 15–9 | Navarrete József (HUN) 9–15 | kiesett | 30. | |||||
Jean-Marie Banos | Tom Strzalkowski (USA) 15–11 | Grigorij Kirijenko (RUS) 8–15 | kiesett | 31. | |||||
Jean-Marc Chouinard Danek Nowosielski James Ransom | Párbajtőr, csapat | Spanyolország (ESP) Oscar Fernández César González Raúl Maroto 41–45 | A 9–11. helyért Románia (ROM) Aurel Bratu Gheorghe Epurescu Gabriel Pantelimon 45–26 | A 9. helyért Dél-Korea (KOR) Csang Theszok (Jang Tae-seok) I Szanggi (Lee Sang-gi) Jang Nöszong (Yang Noe-seong) 45–40 | 9. | ||||
Jean-Marie Banos Jean-Paul Banos Tony Plourde | Kard, csapat | Spanyolország (ESP) Antonio García Fernando Medina Raúl Peinador 25–45 | A 9. helyért Egyesült Államok (USA) Peter Cox, Jr. Peter Westbrook Tom Strzalkowski 43–45 | 10. |
Források
- Canada at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap