Nagy-Britannia az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Nagy-Britannia az olimpiai játékokon | |||||
Nagy-Britannia zászlaja | |||||
NOB-országkód: GBR | |||||
OOB | Brit Olimpiai Szövetség | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 300 fő 22 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Steve Redgrave | ||||
Záróünnepség | Roger Black | ||||
Érmek 36. helyezés |
| ||||
Nagy-Britannia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Nem hivatalos olimpiai játékok:
|
Nagy-Britannia az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 22 sportágban 300 sportoló képviselte, akik összesen 15 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Redgrave, SteveSteve Redgrave Matthew Pinsent | Evezés | Férfi kormányos nélküli kettes |
2 Ezüst | Black, RogerRoger Black | Atlétika | Férfi 400 m |
2 Ezüst | Thomas, IwanIwan Thomas Jamie Baulch Mark Richardson Roger Black Mark Hylton Du’aine Ladejo | Atlétika | Férfi 4 × 400 m váltó |
2 Ezüst | Edwards, JonathanJonathan Edwards | Atlétika | Férfi hármasugrás |
2 Ezüst | Backley, SteveSteve Backley | Atlétika | Férfi gerelyhajítás |
2 Ezüst | Broad, NeilNeil Broad Tim Henman | Tenisz | Férfi páros |
2 Ezüst | Palmer, PaulPaul Palmer | Úszás | Férfi 400 m gyors |
2 Ezüst | Merricks, JohnJohn Merricks Ian Walker | Vitorlázás | Férfi 470-es osztály |
2 Ezüst | Ainslie, BenBen Ainslie | Vitorlázás | Laser |
3 Bronz | Smith, SteveSteve Smith | Atlétika | Férfi magasugrás |
3 Bronz | Lewis, DeniseDenise Lewis | Atlétika | Női hétpróba |
3 Bronz | Obholzer, RupertRupert Obholzer Jonny Searle Greg Searle Tim Foster | Evezés | Férfi kormányos nélküli négyes |
3 Bronz | Sciandri, MaxMax Sciandri | Kerékpározás | Férfi egyéni mezőnyverseny |
3 Bronz | Boardman, ChrisChris Boardman | Kerékpározás | Férfi egyéni időfutam |
3 Bronz | Smith, GraemeGraeme Smith | Úszás | Férfi 1500 m gyors |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Xinhua Chen | Egyes | M csoport David Zhuang (USA) | 2. | kiesett | 17. | |||
Carl Prean | H csoport Andrej Mazunov (RUS) | 3. | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lisa Lomas | Egyes | A csoport Marie Svensson (SWE) | 3. | kiesett | 33. | |||
Andrea Holt Lisa Lomas | Páros | B csoport Németország (GER) | 3. | kiesett | 17. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ian Mackie | 100 m | 10,27 | 2. | 16.* | 10,25 | 3. | 18. | kiesett | ||||
Darren Braithwaite | 10,29 | 2. | 19.* | 10,27 | 6. | 21. | kiesett | |||||
Linford Christie | 10,26 | 2. | 13.** | 10,03 | 1. | 3. | 10,04 | 3. | 5.* | kiesett | ||
200 m | 20,64 | 1. | 18. | 20,59 | 4. | 16.** | kiesett | |||||
John Regis | 20,78 | 3. | 29.**** | 20,56 | 3. | 14. | 20,58 | 6. | 13. | kiesett | ||
Owusu Dako | 20,83 | 4. | 38. | kiesett | ||||||||
Roger Black | 400 m | 45,28 | 1. | 5. | 44,72 | 1. | 2. | 44,69 | 1. | 2. | 44,41 | |
Iwan Thomas | 45,22 | 2. | 4. | 45,04 | 2. | 11. | 45,01 | 4. | 7. | 44,70 | 5. | |
Du’aine Ladejo | 46,27 | 3. | 33. | 45,62 | 6. | 22. | kiesett | |||||
Curtis Robb | 800 m | 1:45,85 | 2. | 8.* | 1:47,48 | 6. | 15. | kiesett | ||||
Craig Winrow | 1:47,41 | 2. | 29. | 1:48,57 | 8. | 21. | kiesett | |||||
David Strang | 1:47,96 | 4. | 36. | kiesett | ||||||||
John Mayock | 1500 m | 3:42,31 | 2. | 33. | 3:34,55 | 7. | 7. | 3:40,18 | 11. | |||
Tony Whiteman | 3:40,74 | 4. | 26. | 3:36,11 | 7. | 16.* | kiesett | |||||
Kevin McKay | 3:38,02 | 4. | 15. | 3:43,61 | 12. | 24. | kiesett | |||||
John Nuttall | 5000 m | 13:52,16 | 7. | 7. | 14:08,39 | 9. | 23. | kiesett | ||||
Jon Brown | 10 000 m | 28:19,85 | 4. | 14. | 27:59,72 | 10. | ||||||
Paul Evans | 28:24,39 | 11. | 18. | nem ért célba | ||||||||
Richard Nerurkar | Maraton | 2:13:39 | 5. | |||||||||
Peter Whitehead | 2:22:37 | 55. | ||||||||||
Steve Brace | 2:23:28 | 60. | ||||||||||
Colin Jackson | 110 m gát | 13,36 | 1. | 3.* | 13,33 | 1. | 5. | 13,17 | 2. | 3. | 13,19 | 4. |
Andy Tulloch | 13,56 | 3. | 10.** | 13,68 | 6. | 24. | kiesett | |||||
Tony Jarrett | 13,47 | 1. | 7.* | kizárták | kiesett | |||||||
Jon Ridgeon | 400 m gát | 49,31 | 1. | 20. | 49,43 | 7. | 15. | kiesett | ||||
Peter Crampton | 49,78 | 6. | 30. | kiesett | ||||||||
Gary Jennings | 50,41 | 6. | 40. | kiesett | ||||||||
Justin Chaston | 3000 m akadály | 8:28,32 | 5. | 5. | 8:28,50 | 9. | 14. | kiesett | ||||
Keith Cullen | 8:31,26 | 6. | 14. | 8:46,74 | 11. | 22. | kiesett | |||||
Spencer Duval | 8:46,76 | 10. | 30. | kiesett | ||||||||
Tony Jarrett Darren Braithwaite Darren Campbell Owusu Dako | 4 × 100 m váltó | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Iwan Thomas Jamie Baulch Mark Richardson Roger Black Mark Hylton Du’aine Ladejo | 4 × 400 m váltó | 3:01,79 | 1. | 2. | 3:01,36 | 1. | 4. | 2:56,60 | ||||
Chris Maddocks | 50 km gyaloglás | 4:18:41 | 34. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Steve Smith | Magasugrás | 228 cm | 11.* | 235 cm | |
Dalton Grant | 226 cm | 19. | kiesett | ||
Nick Buckfield | Rúdugrás | 540 cm | 20.** | kiesett | |
Neil Winter | 540 cm | 24.* | kiesett | ||
Jonathan Edwards | Hármasugrás | 16,96 m | 6. | 17,88 m | |
Francis Agyepong | 16,71 m | 13.** | kiesett | ||
Shaun Pickering | Súlylökés | 18,29 m | 27. | kiesett | |
Bob Weir | Diszkoszvetés | 61,64 m | 15. | kiesett | |
Glen Smith | 54,88 m | 36. | kiesett | ||
David W. Smith | Kalapácsvetés | 69,32 m | 32. | kiesett | |
Steve Backley | Gerelyhajítás | 84,14 m | 5. | 87,44 m | |
Mick Hill | 80,48 m | 11. | 78,58 m | 12. | |
Nick Nieland | 75,74 m | 25. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m | Távolugrás | Súlylökés | Magasugrás | 400 m | 110 m gát | Diszkoszvetés | Rúdugrás | Gerelyhajítás | 1500 m | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Alex Kruger | Tízpróba | 11,38 | 778 | 655 cm | 709 | nem indult | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marcia Richardson | 100 m | 11,42 | 6. | 26.* | 11,55 | 7. | 26. | kiesett | ||||
Stephi Douglas | 11,61 | 4. | 34.* | 11,75 | 8. | 30. | kiesett | |||||
Simone Jacobs | 11,39 | 5. | 23.* | 11,47 | 5. | 21.* | kiesett | |||||
200 m | 23,36 | 5. | 30. | 22,96 | 6. | 16. | kiesett | |||||
Katharine Merry | 23,14 | 2. | 17.* | 23,17 | 5. | 19. | kiesett | |||||
Phylis Smith | 400 m | 51,29 | 3. | 4. | 52,16 | 6. | 25. | kiesett | ||||
Donna Fraser | 52,78 | 3. | 32. | 51,58 | 7. | 19. | kiesett | |||||
Diane Edwards-Modahl | 800 m | nem ért célba | kiesett | |||||||||
Kelly Holmes | 1:58,80 | 1. | 1. | 1:58,49 | 3. | 8. | 1:58,81 | 4. | ||||
1500 m | 4:07,36 | 2. | 2. | 4:05,88 | 1. | 1. | 4:07,46 | 11. | ||||
Paula Radcliffe | 5000 m | 15:23,90 | 3. | 13. | 15:13,11 | 5. | ||||||
Sonia McGeorge | 16:01,92 | 13. | 39. | kiesett | ||||||||
Alison Wyeth | 16:24,74 | 15. | 44. | kiesett | ||||||||
Liz McColgan | Maraton | 2:34:30 | 16. | |||||||||
Karen Macleod | 2:42:08 | 45. | ||||||||||
Suzanne Rigg | 2:52:09 | 58. | ||||||||||
Angie Thorp | 100 m gát | 12,93 | 2. | 15. | 12,99 | 3. | 19. | 12,80 | 4. | 10. | kiesett | |
Jackie Agyepong | 13,24 | 6. | 32. | kiesett | ||||||||
Sally Gunnell | 400 m gát | 55,29 | 2. | 7. | nem ért célba | kiesett | ||||||
Angie Thorp Marcia Richardson Simone Jacobs Katharine Merry | 4 × 100 m váltó | 43,88 | 3. | 8. | 43,93 | 8. | ||||||
hylis Smith Allison Curbishley Donna Fraser Georgina Oladapo | 4 × 400 m váltó | 3:28,13 | 4. | 4. | kiesett | |||||||
Vicky Lupton | 10 km gyaloglás | 47:05 | 33. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Lea Haggett | Magasugrás | 190 cm | 17. | kiesett | |
Debbie Marti | 185 cm | 20.*** | kiesett | ||
Denise Lewis | Távolugrás | 633 cm | 23. | kiesett | |
Ashia Hansen | Hármasugrás | 14,55 m | 5. | 14,49 m | 4. |
Michelle Griffith | 13,70 m | 17. | kiesett | ||
Judy Oakes | Súlylökés | 18,56 m | 11. | 18,34 m | 11. |
Jackie McKernan | Diszkoszvetés | 58,88 m | 20. | kiesett | |
Tessa Sanderson | Gerelyhajítás | 58,86 m | 14. | kiesett | |
Shelley Holroyd | 54,72 m | 27. | kiesett |
Versenyző | Versenyszám | 100 m gát | Magasugrás | Súlylökés | 200 m | Távolugrás | Gerelyhajítás | 800 m | Végeredmény | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Eredmény | Pont | Eredmény | Pont | Idő | Pont | Pont | Helyezés | ||
Denise Lewis | Hétpróba | 13,45 | 1058 | 177 cm | 941 | 13,92 m | 789 | 24,44 | 939 | 632 cm | 949 | 54,82 m | 954 | 2:17,41 | 859 | 6489 |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Amarjit Singh | 130 kg | Ibrahim Mehraban (IRI) 2–6 | Neal Kranz (GUM) 3–0 | Merabi Valijev (UKR) 0–4 | kiesett | 13. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nigel Donohue | Légsúly | erőnyerő | Pedro Caravana (POR) GY | Dorjpalamyn Narmandakh (MGL) V | Melvin Méndez (PUR) GY | Alisher Mukhtarov (UZB) GY | Nyikolaj Ozsegin (RUS) V | kiesett | 7. | |||
Julian Davies | Harmatsúly | erőnyerő | Abdoul Karim Seck (SEN) GY | Jarosław Lewak (POL) V | kiesett | 17. | ||||||
Danny Kingston | Könnyűsúly | erőnyerő | Jimmy Pedro (USA) V | kiesett | 21. | |||||||
Graeme Randall | Váltósúly | Shay-Oren Smadja (ISR) V | kiesett | 33. | ||||||||
Ryan Birch | Középsúly | erőnyerő | Darcel Yandzi (FRA) V | kiesett | 21. | |||||||
Raymond Stevens | Félnehézsúly | Bassel El-Gharbawy (EGY) GY | Ben Sonnemans (NED) V | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Joyce Heron | Légsúly | erőnyerő | Yolanda Soler (ESP) V | Carolyne Lepage (CAN) GY | Małgorzata Roszkowska (POL) V | kiesett | 9. | ||||
Sharon Rendle | Harmatsúly | Lynda Mekzine (ALG) V | kiesett | 18. | |||||||
Nicola Fairbrother | Könnyűsúly | Raoudha Chaari (TUN) GY | Beata Kucharzewska (POL) GY | Driulys González (CUB) V | Magali Baton (FRA) GY | Zulfija Garipova (RUS) GY | Isabel Fernández (ESP) V | 5. | |||
Diane Bell | Váltósúly | Lara Sullivan (AUS) GY | Sara Álvarez (ESP) V | kiesett | 16. | ||||||
Rowena Sweatman | Középsúly | erőnyerő | Anja von Rekowski (GER) GY | Aneta Szczepańska (POL) V | Mélanie Engoang (GAB) GY | Odalis Revé (CUB) V | kiesett | 7. | |||
Kate Howey | Félnehézsúly | erőnyerő | Karin Kienhuis (NED) GY | Tanabe Jóko (JPN) V | Hannah Ertel (GER) V | kiesett | 9. | ||||
Michelle Rogers | Nehézsúly | erőnyerő | Sun Fuming (CHN) V | erőnyerő | Johanna Hagn (GER) V | kiesett | 9. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | 1. vigaszág | 2. vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Peter Haining | Egypárevezős | 7:42,55 | 4. | 7:45,95 | 2. | A/B | 7:30,47 | 6. | B | 6:55,06 | 5. | 11. | ||
Bobby Thatcher Guy Pooley (1. forduló és 1. vigaszág) James Cracknell (2. vigaszág és C döntő) | Kétpárevezős | 7:00,74 | 5. | 7:00,81 | 3. | 6:51,22 | 2. | C | 6:51,41 | 5. | 17. | |||
Steve Redgrave Matthew Pinsent | Kormányos nélküli kettes | 6:50,04 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:50,30 | 1. | A | 6:20,09 | 1. | ||||
Rupert Obholzer Jonny Searle Greg Searle Tim Foster | Kormányos nélküli négyes | 6:14,74 | 1. | erőnyerő | A/B | 6:10,78 | 1. | A | 6:07,28 | 3. | ||||
Matthew Parish Jim Walker Alex Story Richard Hamilton Roger Brown Peter Bridge Ben Hunt-Davis Graham Smith Garry Herbert | Nyolcas | 5:49,37 | 4. | 5:33,22 | 3. | B | 5:40,23 | 2. | 8. | |||||
Nicholas Strange Andrew Sinton | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 6:56,86 | 5. | 6:22,27 | 2. | A/B | 6:39,20 | 5. | B | 6:31,15 | 6. | 12. | ||
David Lemon James McNiven Tom Kay Benjamin Helm | Könnyűsúlyú kormányos nélküli négyes | 6:35,95 | 5. | 6:02,65 | 2. | A/B | 6:19,07 | 5. | B | 6:05,13 | 4. | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Guin Batten | Egypárevezős | 8:16,75 | 4. | 8:44,73 | 3. | A/B | 7:56,61 | 3. | A | 7:45,08 | 5. | 5. |
Kate MacKenzie Philippa Cross | Kormányos nélküli kettes | 8:03,53 | 4. | 8:15,26 | 3. | A/B | 7:59,57 | 6. | B | 7:34,68 | 6. | 12. |
Annamarie Stapleton Lisa Eyre Dot Blackie Kate Pollitt Miriam Batten Cath Bishop Joanne Turvey Alison Gill Suzie Ellis | Nyolcas | 6:39,34 | 4. | 6:12,28 | 6. | B | 6:15,21 | 1. | 7. |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Brit férfi gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Helyosztó az 5–8. helyért | |
Helyosztó a 9–12. helyért |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat Sablon:1996FgyepB
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 | 9 |
Ausztrália (AUS) | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 7 | +6 | 7 |
Nagy-Britannia (GBR) | 5 | 1 | 3 | 1 | 8 | 8 | 0 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 2 | 2 | 12 | 13 | –1 | 4 |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 5 | 0 | 3 | 2 | 7 | 12 | –5 | 3 |
Malajzia (MAS) | 5 | 0 | 2 | 3 | 7 | 15 | –8 | 2 |
1996. július 21. 17:30 Sablon:1996FgyepGBRKOR
| Nagy-Britannia (GBR) | 2–2 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Henrik Ehlers (DEN), Szana Kijosi (JPN) |
Giles 31', 50' | (1–1) | Kang Gonuk (Gang Geon-Uk) 35' Pak Sinhung (Park Sin-Heung) 68' |
1996. július 23. 09:00 Sablon:1996FgyepNEDGBR
| Hollandia (NED) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Richard Wolter (GER), Antonio Morales (ESP) |
Bovelander 17' Delissen 59' | (1–1) | Garcia 27' Giles 65' |
1996. július 25. 17:30 Sablon:1996FgyepMASGBR
| Malajzia (MAS) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Ayman Amin (EGY), Antonio Morales (ESP) |
Nasir-ud-Din 4' Aziz 69' | (1–0) | Shaw 41' Giles 63' |
1996. július 27. 17:30 Sablon:1996FgyepRSAGBR
| Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Steve Horgan (USA), Eduardo Ruiz (ARG) |
(0–2) | Wyatt 14' Giles 28' |
1996. július 29. 09:00 Sablon:1996FgyepGBRAUS
| Nagy-Britannia (GBR) | 0–2 | Ausztrália (AUS) | Játékvezetők: Richard Wolter (GER), Henrik Ehlers (DEN) |
(0–2) | Hager 5' Stacy 28' |
- Az 5–8. helyért
1996. július 31. 11:00 Sablon:1996FgyepGBRPAK
| Nagy-Britannia (GBR) | 1–2 | Pakisztán (PAK) | Játékvezetők: Roger St Rose (TRI), Henrik Ehlers (DEN) |
Giles 7' | (1–1) | Sarwar 11' Khan 65' |
- A 7. helyért
1996. augusztus 1. 11:00 Sablon:1996FgyepINDGBR
| India (IND) | 3–4 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Eduardo Ruiz (ARG), Roger St Rose (TRI) |
Dhillon 2' Szingh Greval 29' P. Szingh 70' | (2–1) | Shaw 24' Laslett 43' Wyatt 53' Mayer 56' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Nagy-Britannia (GBR) | 7. |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Brit női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a döntőbe | |
Helyosztó a 3. helyért | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996FgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ausztrália (AUS) | 7 | 6 | 1 | 0 | 24 | 4 | +20 | 13 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 4 | 2 | 1 | 18 | 9 | +9 | 10 |
Nagy-Britannia (GBR) | 7 | 3 | 2 | 2 | 12 | 11 | +1 | 8 |
Hollandia (NED) | 7 | 3 | 2 | 2 | 15 | 15 | 0 | 8 |
Egyesült Államok (USA) | 7 | 2 | 2 | 3 | 8 | 11 | –3 | 6 |
Németország (GER) | 7 | 2 | 1 | 4 | 10 | 11 | –1 | 5 |
Argentína (ARG) | 7 | 2 | 1 | 4 | 7 | 21 | –14 | 5 |
Spanyolország (ESP) | 7 | 0 | 1 | 6 | 5 | 17 | –12 | 1 |
1996. július 20. 20:00 Sablon:1996NgyepKORGBR
| Dél-Korea (KOR) | 5–0 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Margaret Lanning (CAN), Carola Heinrichs (GER) |
Cso Undzsong 22', 70' Cshö Miszun 43' Kvon Cshangszuk 46' Kvon Szuhjon 67' | (1–0) |
1996. július 21. 20:00 Sablon:1996NgyepNEDGBR
| Hollandia (NED) | 1–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Peri Buckley (AUS), Lee Mi-Ok (KOR) |
Lewin 11' | (1–0) | Cook 41' |
1996. július 23. 20:00 Sablon:1996NgyepUSAGBR
| Egyesült Államok (USA) | 0–1 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Kazuko Yasueda (JPN), Laura Crespo (ARG) |
(0–0) | Simpson 51' |
1996. július 25. 09:00 Sablon:1996NgyepESPGBR
| Spanyolország (ESP) | 2–2 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Lee Mi-Ok (KOR), Renée Chatas (USA) |
Dorado 22' Gabellanes 55' | (1–1) | Fraser 18' Johnson 66' |
1996. július 26. 20:00 Sablon:1996NgyepAUSGBR
| Ausztrália (AUS) | 1–0 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Miriam van Gemert (NED), Naomi Kato (JPN) |
Andrews 29' | (1–0) |
1996. július 28. 09:00 Sablon:1996NgyepGERGBR
| Németország (GER) | 2–3 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Miriam van Gemert (NED), Laura Crespo (ARG) |
Hentschel 29' Becker 38' | (1–0) | Atkins 51', 69' Sixsmith 61' |
1996. július 30. 09:00 Sablon:1996NgyepARGGBR
| Argentína (ARG) | 0–5 | Nagy-Britannia (GBR) | Játékvezetők: Peri Buckley (AUS), Renée Chatas (USA) |
(0–2) | Nichols 8', 68' Sixsmith 13', 61', 67' |
- Bronzmérkőzés
1996. augusztus 1. 17:00 Sablon:1996NgyepGBRNED
| Nagy-Britannia (GBR) | 0–0 (h. u.) | Hollandia (NED) | Játékvezetők: Angela Lario Ruiz (ESP), Kazuko Yasueda (JPN) |
Büntetőpárbaj: | ||||
3–4 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Nagy-Britannia (GBR) | 4. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Gary Hardinges | Egyéni | 658 | 24. | Cho Sheng-Ling (TPE) (41.) 158–158 | Justin Huish (USA) (9.) 155–166 | kiesett | 28. | |||
Steven Hallard | 664 | 17. | Tommi Tuovila (FIN) (48.) 150–151 | kiesett | 55. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alison Williamson | Egyéni | 648 | 15. | Deonne Bridger (AUS) (50.) 156–141 | Volha Zabuhina (BLR) (18.) 157–142 | He Ying (CHN) (2.) 159–165 | kiesett | 10. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Ivan Lawler | Kajak egyes 500 m | 1:48,991 | 7. | 22. | 1:45,220 | 6. | 11. | kiesett | ||||
Kajak egyes 1000 m | 3:51,580 | 4. | 12. | 4:06,555 | 4. | 7. | 3:55,583 | 9. | 17. | kiesett | ||
Grayson Bourne Paul Darby-Dowman | Kajak kettes 1000 m | 3:43,384 | 3. | 10. | erőnyerő | 3:25,346 | 9. | 17. | kiesett | |||
Andrew Train Stephen Train | Kenu kettes 500 m | 1:47,892 | 4. | 14. | 1:50,476 | 2. | 6. | 1:45,638 | 7. | 15. | kiesett | |
Kenu kettes 1000 m | 4:01,263 | 2. | 2. | erőnyerő | 3:36,694 | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Andrea Dallaway | Kajak egyes 500 m | 1:58,531 | 5. | 16. | 2:04,885 | 2. | 8. | 1:55,842 | 7. | 16. | kiesett | |
Helen Gilby Alison Thorogood | Kajak kettes 500 m | 1:51,386 | 7. | 19. | 1:55,088 | 4. | 7. | 1:49,849 | 9. | 17. | kiesett |
Szlalom
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Ian Raspin | Férfi kajak egyes | 146,15 | 6. | 209,11 | 35. | 146,15 | 9. |
Paul Ratcliffe | 153,49 | 13. | 148,37 | 8. | 148,37 | 14. | |
Shaun Pearce | 154,76 | 15. | 167,94 | 25. | 154,76 | 25. | |
Gareth Marriott | Férfi kenu egyes | 155,83 | 3. | 159,14 | 3. | 155,83 | 4. |
Mark Delaney | 166,52 | 12. | 165,67 | 9. | 165,67 | 14. | |
Craig Brown Stewart Pitt | Férfi kenu kettes | 189,81 | 9. | 180,96 | 11. | 180,96 | 12. |
Rachel Fox-Crosbee | Női kajak egyes | 190,24 | 8. | 193,94 | 15. | 190,24 | 18. |
Lynn Simpson | 337,07 | 26. | 211,71 | 19. | 211,71 | 23. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Gary Foord | Férfi terepverseny | 2:29:10 (+0:11:32) | 12. |
David Baker | 2:32:30 (+0:14:52) | 15. | |
Deb Murrell | Női terepverseny | 2:04:44 (+0:13:53) | 22. |
Caroline Alexander | nem ért célba |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Max Sciandri | Mezőnyverseny | 4:53:58 (+0:02) | |
Malcolm Elliott | 4:56:49 (+2:53) | 79. | |
John Tanner | 4:56:53 (+2:57) | 99. | |
Brian Smith | nem ért célba | ||
Chris Boardman | Időfutam | 1:04:36 (+0:00:31) |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Marie Purvis | Mezőnyverseny | 2:37:06 (+0:53) | 11. |
Caroline Alexander | 2:53:47 (+17:34) | 43. | |
Sarah Phillips | 2:37:06 (+0:53) | 19. | |
Időfutam | 0:41:16 (+0:04:36) | 21. | |
Yvonne McGregor | 0:39:09 (+0:02:29) | 14. |
Pálya-kerékpározás
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Graeme Obree | Férfi egyéni | 4:34,297 | 11. | kiesett | 11. | |||||
Yvonne McGregor | Női egyéni | 3:39,545 | 3. | Sarah Ulmer (NZL) 3:45,761 | 3:41,287 | Antonella Bellutti (ITA) 3:34,404 | 3:40,885 | kiesett | 4. | |
Rob Hayles Matt Illingworth Bryan Steel Chris Newton | Férfi csapat | 4:15,510 | 10. | kiesett | 10. |
- Időfutam
Név | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Shaun Wallace | Férfi egyéni | 1:06,456 | 16. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Maria Lawrence | Női pontverseny | 1 | 0 | 14. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | 3. kör | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Richard Davison | Askari | Egyéni | 66,72 | 17. | 64,98 | 22. | kiesett | 131,7 | 21. | |
Joanna Jackson | Mester Mouse | 63,08 | 36. | kiesett | ||||||
Vicky Thompson | Enfant | 60,64 | 39. | kiesett | ||||||
Jane Bredin-Gregory | Cupido | 58,72 | 42. | kiesett | ||||||
Richard Davison Joanna Jackson Vicky Thompson Jane Bredin-Gregory | lásd fentebb | Csapat | 4761 | 8. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | 3. kör | 1. kör | 2. kör | ||||||||||||
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Geoff Billington | It's Otto | Egyéni | 0,25 | 8. | 12,00 | 12,25 | 29. | 0,00 | 12,25 | 12. | 4,00 | 6.** | 4,00 | 6.** | ||
John Whitaker | Welham | 4,00 | 14. | 4,00 | 8,00 | 9. | 14,50 | 22,50 | 38. | 4,25 | 9.* | 4,25 | 9.* | |||
Nick Skelton | Showtime | 12,00 | 58. | 8,00 | 20,00 | 45. | 4,00 | 24,00 | 40. | 16,25 | 23. | 16,25 | 23. | |||
Michael Whitaker | Two Step | 22,25 | 73. | 16,00 | 38,25 | 68. | 12,00 | 50,25 | 63. | kiesett | kiesett | |||||
Geoff Billington Nick Skelton John Whitaker Michael Whitaker | lásd fentebb | Csapat | 24,00 | 11. | 16,00 | 7. | 40,00 | 11.* |
* - egy másik csapattal azonos eredményt ért el
** - hat másik versenyzővel azonos eredményt ért el, szétugrásban az 1. helyen végzett, így ezüstérmes lett
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Össz. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Chris Hunnable | Mr. Bootsie | Egyéni | 49,40 | 12. | 32,00 | 81,40 | 9. | 30,00 | 17. | 111,40 | 10. |
Mary Thomson-King | King William | 31,60 | 1. | 46,40 | 78,00 | 7. | 40,00 | 19. | 118,00 | 12. | |
Charlotte Bathe | The Cool Customer | 49,80 | 13. | 28,80 | 78,60 | 8. | nem indult | nem ért célba | |||
Karen Straker-Dixon Gary Parsonage William Fox-Pitt Ian Stark | Too Smart Magic Rogue Cosmopolitan II Stanwick Ghost | Csapat | 127,80 | 2. | 143,20 | 298,40 | 6. | 14,50 | 2. | 312,90 | 5. |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tony Ali-Ally | Egyéni műugrás | 345,33 | 18. | 548,79 | 18. | kiesett | |
Bob Morgan | 318,69 | 24. | kiesett | ||||
Egyéni toronyugrás | 343,20 | 17. | 519,84 | 13. | kiesett | ||
Leon Taylor | 341,70 | 18. | 483,57 | 18. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Hayley Allen | Egyéni toronyugrás | 251,73 | 14. | 410,16 | 12. | 418,11 | 9. |
Lesley Ward | 244,98 | 17. | 395,97 | 18. | kiesett |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
David Burke | Pehelysúly | Falk Huste (GER) 9–13 | kiesett | 17. | |||
Fola Okesola | Nehézsúly | erőnyerő | Nate Jones (USA) RSC | kiesett | 9. |
RSC - a mérkőzésvezető megállította a mérkőzést
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Lövészet | Úszás | Vívás | Lovaglás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | |
Richard Phelps | 166 | 928 | 31. | 3:19,42 | 1280 | 10. | 14–17 | 760 | 23. | 1:11,41 | 0 | 1100 | 2. | 13:13,637 | 1186 | 18. | 5254 | 18. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Női
Bővebben: Női strandröplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Reményág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Audrey Cooper Amanda Glover | erőnyerő | Ausztrália (AUS) Natalie Cook Kerri Pottharst 4–15 | Hollandia (NED) Debora Schoon-Kadijk Lisette van de Ven 15–12 | Ausztrália (AUS) Liane Fenwick Anita Spring 12–15 | kiesett | 9. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jonathan Stern | Sportpuska, fekvő | 587 | 48. | kiesett | |
Peter Boden | Trap | 121 | 9.*** | kiesett | |
Kevin Gill | 117 | 37.**** | kiesett | ||
Dupla trap | 125 | 27.** | kiesett | ||
Richard Faulds | 139 | 4.* | 180 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Carol Bartlett-Page | Légpisztoly | 376 | 23.*** | kiesett | |
Sportpisztoly | 567 | 30.** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Anthony Arthur | 83 kg | 147,5 | 14. | 180,0 | 11.* | 327,5 | 12. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Greg Rusedski | Egyes | Javier Frana (ARG) 4–6, 7–5, 6–3 | Magnus Gustafsson (SWE) 6–7, 7–6, 6–3 | Sergi Bruguera (ESP) 6–7, 3–6 | kiesett | 9. | |||
Tim Henman | Macuoka Súzó (JPN) 7–6, 6–3 | Todd Woodbridge (AUS) 6–7, 6–7 | kiesett | 17. | |||||
Neil Broad Tim Henman | Páros | Szlovákia (SVK) Ján Krošlák Karol Kučera 6–3, 6–3 | Kanada (CAN) Grant Connell Daniel Nestor 7–6, 4–6, 6–4 | Csehország (CZE) Jiří Novák Daniel Vacek 7–6, 6–4 | Németország (GER) Marc-Kevin Goellner David Prinosil 4–6, 6–3, 10–8 | Ausztrália (AUS) Todd Woodbridge Mark Woodforde 4–6, 4–6, 2–6 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Clare Wood | Egyes | Silvia Farina Elia (ITA) 2–6, 2–6 | kiesett | 33. | |||||
Valda Lake Clare Wood | Páros | Bulgária (BUL) Katerina Maleeva Magdalena Maleeva 3–6, 7–6, 6–3 | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) Amanda Coetzer Mariaan de Swardt 7–5, 7–5 | Egyesült Államok (USA) Gigi Fernández Mary Joe Fernández 2–6, 1–6 | kiesett | 5. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Peter Knowles | Férfi egyes | Kevin Han (USA) 2–15, 15–10, 15–7 | Jens Olsson (SWE) 11–15, 9–15 | kiesett | 17. | |||
Darren Hall | Ron Michels (NED) 15–4, 15–4 | I Gvangdzsin (Lee Gwang-jin) (KOR) 7–15, 11–15 | kiesett | 17. | ||||
Julian Robertson | Hannes Fuchs (AUT) 2–15, 6–15 | kiesett | 33. | |||||
Chris Hunt Simon Archer | Férfi páros | Hongkong (HKG) Chan Siu Kwong He Thim 15–11, 15–12 | Thaiföld (THA) Pramote Teerawiwatana Sakrapee Thongsari 18–14, 15–11 | Malajzia (MAS) Soo Beng Kiang Tan Kim Her 5–15, 12–15 | kiesett | 5. | ||
Julian Robertson Nick Ponting | Oroszország (RUS) Andrej Antropov Nyikolaj Zujev 13–18, 15–7, 4–15 | kiesett | 17. | |||||
Darren Hall Peter Knowles | Kína (CHN) Ge Cheng Tao Xiaoqiang 2–15, 3–15 | kiesett | 17. | |||||
Kelly Morgan | Női egyes | Song Yang (AUS) 11–1, 11–5 | Zarinah Abdullah (SIN) 12–9, 0–11, 11–3 | Mia Audina (INA) 2–11, 11–4, 9–12 | kiesett | 9. | ||
Joanne Muggeridge | Jelena Ribkina (RUS) 6–11, 11–12 | kiesett | 33. | |||||
Anne Gibson | Varalaksimi Pandimukkala Venkata (IND) 6–11, 6–11 | kiesett | 33. | |||||
Joanne Wright-Goode Julie Bradbury | Női páros | Dánia (DEN) Ann Jørgensen Lotte Olsen 4–15, 5–15 | kiesett | 9. | ||||
Joanne Muggeridge Kelly Morgan | Hollandia (NED) Eline Coene Erica van den Heuvel 10–15, 5–15 | kiesett | 17. | |||||
Joanne Wright-Goode Nick Ponting | Vegyes páros | Németország (GER) Karen Stechmann Michael Keck 15–10, 18–14 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-a) Kim Dongmun (Kim Dong-mun) 13–18, 1–15 | kiesett | 9. | |||
Joanne Muggeridge Chris Hunt | Svédország (SWE) Catrine Bengtsson Peter Axelsson 5–15, 8–15 | kiesett | 17. | |||||
Julie Bradbury Simon Archer | Indonézia (INA) Rosalina Riseu Flandy Limpele 5–15, 6–15 | kiesett | 9. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Lee McDermott | Talaj | 18,400 | 72.** | kiesett | |
Ugrás | 18,575 | 76.**** | kiesett | ||
Korlát | 18,375 | 64.*** | kiesett | ||
Nyújtó | 18,600 | 57.** | kiesett | ||
Gyűrű | 18,725 | 52.* | kiesett | ||
Lólengés | 16,625 | 89. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 109,300 | 55. | kiesett | ||
Dominic Brindle | Talaj | 17,800 | 85. | kiesett | |
Ugrás | 18,450 | 82. | kiesett | ||
Korlát | 18,100 | 77. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,725 | 51.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,050 | 84. | kiesett | ||
Lólengés | 16,750 | 88. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 107,875 | 59. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Annika Reeder | Talaj | 18,462 | 77.* | kiesett | |
Ugrás | 18,662 | 66.* | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,030 | 83. | kiesett | ||
Gerenda | 17,625 | 73. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 72,779 | 64. | kiesett | ||
Sonia Lawrence | Talaj | 17,712 | 89. | kiesett | |
Ugrás | 18,487 | 78. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,287 | 75. | kiesett | ||
Gerenda | 15,412 | 91. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 69,898 | 71. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Mark Foster | 50 m gyors | 22,73 | 4. | 10. | B | 23,01 | 8. | 16. |
Nick Shackell | 100 m gyors | 51,03 | 8. | 28. | kiesett | |||
Andrew Clayton | 200 m gyors | 1:51,06 | 6. | 18. | B | 1:50,59 | 7. | 15. |
Paul Palmer | 1:49,05 | 3.* | 8.** | A | 1:49,39 | 8. | 8. | |
400 m gyors | 3:51,98 | 2. | 6. | A | 3:49,00 | 2. | ||
1500 m gyors | 15:22,65 | 3. | 10. | kiesett | ||||
Graeme Smith | 15:14,81 | 1. | 2. | A | 15:02,48 | 3. | ||
Nick Shackell Alan Rapley Mark Stevens Mike Fibbens | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:21,34 | 3. | 8. | A | 3:21,52 | 8. | 8. |
Paul Palmer Andrew Clayton Mark Stevens James Salter | 4 × 200 m gyorsváltó | 7:21,92 | 1. | 3. | A | 7:18,74 | 5. | 5. |
Neil Willey | 100 m hát | 56,27 | 5. | 15. | B | 56,07 | 2. | 10. |
Martin Harris | 57,17 | 6. | 26.* | kiesett | ||||
200 m hát | 2:07,75 | 6. | 32. | kiesett | ||||
Adam Ruckwood | 2:01,35 | 4. | 10. | B | 2:02,40 | 5. | 13. | |
Richard Maden | 100 m mell | 1:02,78 | 5. | 16. | B | 1:02,51 | 3. | 11. |
Nick Gillingham | 200 m mell | 2:14,96 | 2. | 5. | A | 2:14,37 | 4. | 4. |
James Hickman | 100 m pillangó | 53,73 | 5. | 11. | B | 53,23 | 1.* | |
200 m pillangó | 1:58,16 | 1. | 3. | A | 1:58,47 | 7. | 7. | |
James Hickman Richard Maden Nick Shackell Neil Willey | 4 × 100 m vegyes váltó | kizárták | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Sue Rolph | 200 m vegyes | 2:18,81 | 6. | 21. | kiesett | |||
50 m gyors | 26,39 | 6. | 22.* | kiesett | ||||
100 m gyors | 56,62 | 4. | 16. | B | 56,58 | 8. | 16. | |
Karen Pickering | 56,40 | 5. | 14. | B | 56,32 | 6. | 14. | |
200 m gyors | 2:01,46 | 4. | 12. | B | 2:02,58 | 5. | 13. | |
Sarah Hardcastle | 400 m gyors | 4:14,50 | 5. | 11. | B | 4:14,13 | 1. | 9. |
800 m gyors | 8:37,54 | 1. | 4. | A | 8:41,75 | 8. | 8. | |
400 m vegyes | 4:54,64 | 7. | 19. | kiesett | ||||
Karen Pickering Sue Rolph Alison Sheppard Carrie Willmott | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:48,26 | 3. | 9. | kiesett | |||
Janine Belton Vicky Horner Claire Huddart Karen Pickering | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:14,92 | 4. | 10. | kiesett | |||
Helen Slatter | 100 m hát | 1:03,89 | 7. | 17. | B | 1:03,61 | 5. | 13. |
Joanne Deakins | 200 m hát | 2:15,12 | 6. | 14. | B | 2:14,50 | 4. | 12. |
Jaime King | 100 m mell | 1:10,83 | 6. | 17. | kiesett | |||
Marie Hardiman | 200 m mell | 2:31,12 | 6. | 12. | B | 2:31,39 | 6. | 14. |
Caroline Foot | 100 m pillangó | 1:03,04 | 8. | 27. | kiesett | |||
Caroline Foot Jaime King Karen Pickering Helen Slatter | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:13,75 | 4. | 13. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el, szétúszásban 1. lett és továbbjutott.
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Howard Plumb | Szörfvitorlázás | (35) | (47 PMS) | 24 | 12 | 25 | 11 | 22 | 21 | 32 | 147,0 | 24. | ||
Richard Stenhouse | Finn dingi | 18 | 14 | 8 | (21) | 8 | 12 | (20) | 4 | 8 | 11 | 83,0 | 12. | |
John Merricks Ian Walker | 470-es osztály | 15 | 1 | 4 | (27) | (37) | 4 | 2 | 6 | 15 | 2 | 11 | 60,0 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Penny Way-Wilson | Szörfvitorlázás | 5 | 5** | 14 | 5 | 5 | 6 | 4 | (20) | (28 PMS) | 44,0 | 7. | ||
Shirley Robertson | Europe | 3 | 7 | (18) | 1 | 6 | 3 | (22) | 2 | 4 | 12 | 3 | 41,0 | 4. |
Bethan Raggatt Sue Hay-Carr | 470-es osztály | 5 | 12 | 10 | 3 | 9 | (15) | 11 | (18) | 12 | 12 | 15 | 89,0 | 11. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Ben Ainslie | Laser | (28) | 4 | 7 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 16 | 2 | (57*) | 37,0 | |
Glyn Charles George Skuodas | Csillaghajó | 14 | 14 | 10 | (17) | 4 | 7 | 7 | 3 | (16) | 9 | 68,0 | 11. | |
David Williams Ian Rhodes | Tornádó | 5 | 7 | 12 | 10 | 13 | (20) | 8 | (14) | 6 | 12 | 14 | 87,0 | 13. |
* - kizárták
* - bírók által adott pontszám
Versenyző | Versenyszám | Futam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Andy Beadsworth Barry Parkin Adrian Stead | Soling | 11 | (23) | 6 | (17) | 9 | 13 | 10 | 7 | 3 | 10 | 69 | 4. | Dánia (DEN) Stig Westergaard Jan Eli Andersen Jens Bojsen-Møller 3–2 | Németország (GER) Jochen Schümann Thomas Flach Bernd Jäkel 0–3 | Bronzmérkőzés Egyesült Államok (USA) Jeff Madrigali Jim Barton Kent Massey 1–3 | 4. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
James Williams | Kard, egyéni | Peter Westbrook (USA) 15–8 | Szergej Sarikov (RUS) 11–15 | kiesett | 27. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Fiona McIntosh | Tőr, egyéni | Ivana Georgieva (BUL) 4–15 | kiesett | 34. |
Források
- Great Britain at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap